Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



dokazi da ustaše nisu bili antisemiti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.08.2008. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
smjesti hitler sve židove u jednu staklenu kuću i veli hansu:
"hans, čim vidiš da netko viri kroz prozor - pucaj!"


kako se to može primjeniti na hrvatsku državu koja je imala 30 generala židovskog porijekla?

objasni mi način na koji se jedna država može optužiti za antisemitizam a u svojim vojnim formacijama ima židove?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ axe (a po svemu sudeći, i @ mali ivica)

ok, ja sam sad pročitao tu zakonsku odredbu o rasnoj pripadnosti, no svejedno ne kužim čega si se ti tu toliko uhvatio, da je povoljno za židove ili bilo koje nearijevce!

nadalje, ne znam koliko ti je to poznato, ali zakonske odredbe nema smisla gledati i proučavati izvan konteksta, nego zajedno s ostalim zakonskim odredbama koje su bile na snazi u to vrijeme i koje su bitne za razumijevanje pojedine odredbe, u ovom slučaju npr. zakonska odredba o državljanstvu, zakonska odredba o o zaštiti arijske krvi i časti hrvatskog naroda itd.

zaključak: nema tu ničega povoljnog za bilo koga tko nije smatran arijevcem, a ironije li, to nisu bili ni sami hrvati, koji su slavenskog podrijetla, a slaveni su, endehazijskom retorikom, "europski nearijci".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 13:53 
Naslov:  Re: dokazi da ustaše nisu bili antisemiti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2008. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma čovjek se zajebava. Nemoguće da je ozbiljan - mislim da danas više ne postoji čovjek koji je u isto vrijeme i pismen i ustaša, a ovaj Sjekirica je vrlo vjerojatno pismen, ili u svakom slučaju dobro koristi opciju copy paste. Ako se čovjek ne zajebava, treba upozoriti Centar za socijalnu skrb i Državno odvjetništvo - prvo s ciljem da se čovjeku oduzme poslovna sposobnost, a drugo da se pronađe izvor njegovih copy-paste bljezgarija, jer nekakav imbecil je te tekstove morao i sastaviti.

Inače, zanimljivi su ovi propisi iz NDH iznad. To je vrlo vjerojatno nekakav novi način integracije u društvo - oduzimanjem imovine, poništavanjem svih pravnih poslova, oduzimanjem državljanstva, zabranom brakova, zabranom seksa, i slanjem u logore (iako se toleriralo jednog Židova u drugom koljenu, što ćeš, valjda niti nije bilo čistih slavenskih arijevaca u Hrvatskoj). Da, ustaše stvarno nisu bili antisemiti - tako da se ovim putem ispričavam g. Anti Đapiću (vjerojatnom Sjekiricinom uzoru), ako je iz bilo kojeg mog posta proizašlo da ga antisemitom smatram.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ma čovjek se zajebava. Nemoguće da je ozbiljan - mislim da danas više ne postoji čovjek koji je u isto vrijeme i pismen i ustaša, a ovaj Sjekirica je vrlo vjerojatno pismen, ili u svakom slučaju dobro koristi opciju copy paste.

i ja sam u početku mislio da se zajebava, ali bi to sad već debelo prešlo granicu forsiranja zajebancije. a sudeći po nekim neuobičajenim riječima u ovim copy/paste tekstovima, nekako sumnjam da i zna njihovo značenje. kad bi trebao prepričati to što je kopi-pejstao, bojim se na čega bi to ličilo.

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Inače, zanimljivi su ovi propisi iz NDH iznad. To je vrlo vjerojatno nekakav novi način integracije u društvo

ma, nije to novi, nego dobri stari način integracije. najlakše je integrirati nešto čega nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gedoris
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.08.2008. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe=sammer

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › @ axe (a po svemu sudeći, i @ mali ivica)

Nemoj sad i mene... Wink
Činjenica je da se dogodio jedan Jasenovac i jedan Bleiburg...
O Paveliću sam se izjasnio javno da mislim kako je konj, zbog Dalmacije Crkve i ostaloga ...
Neoj i mene ubacivati pa i sam si čitao postove u Thompsonu... Wink
Protiv svakog zločina sam!
I sam sam napisao da mi je dosta i Partizana i Ustaša.
Samo mi je žao što ste pored Ustaša, Partizane uzdizali kao nekakve svete krave i sl.
Pogotovo one priče o pobjedničkim vojskama i sl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
axe je napisao/la: ›
vlado singer,židov,istaknuti ustaša,šef ustaške obavještajne službe 1941.godine.


Završio u logoru Jasenovac(krajem 1941.) a poslije (1942.) u logoru Stara Gradiška gdje je i okončao svoju ustašku karijeru od ruku svojih bivših "suboraca" ustaša.To si "zaboravio" napisati,jel...


kako da ne.

to je krunski dokaz da su židovi antisemiti?

singer je počinio prekršaj štiteći komuniste koji su minirali zagrebačku poštu i zbog toga je kažnjen.


Lažeš. Singer je intervenirao da se njegov prijatelj ne makne sa radnog mjesta u pošti. Poslije je taj njegov prijatelj napravio diverziju u pošti. Kad su gospoda ustaše tražili krivca najlakše je bilo skenjati Židova i poslat ga u konc logor a poslije ga priklat u Staroj Gradiški. I to samo zato što je jednom intervenirao da se njegov prijatelj ne makne sa nekog radnog mjesta u pošti. Zato su ga poslali u logor i na kraju ubili. Iti za to, naravno kakav već jesi,imaš opravdanje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dylan je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
mia je napisao/la: ›
zig hajl! borba protiv zla!? Laž
To nije ustaški pozdrav pa vjerojatno kao ni ostali nevidim smisao tvog posta?! Wink

a koji je smisao teme ivice katoliče i hrvatino draga?
Pa smisao teme je bio neko Ustaštvo i sl. a ne Nacizam koliko sam ja shvatio? Jest da ima poveznica...
A glede ovo Hrvatino i katolče: Time samo pokazuješ koliko si frustriran, neznam zbog čega očigledno imaš neke svoje komplekse...

Preporučam ti isto bavljenje sportom, čisto da izbaciš to iz sebe...

Mrzim ovo bljuvanje, bez ikakvih argumenata...
Čovjek je iznio svoj post jedini koji je nešto ajmo reči konkretno odgovorio je Osječanin ?! Ispričavam se ako sam nekoga izostavio...

PS: a one liste o zabludi , dobio sam dojam ako mi se mišljenje razlikuje od njegovog da sam automatski u zabludi?!

Naravno ti Dylone, a i velika večina ovdje članova na forum koji nemaju svoje mišljenje jedino što znaju je tapšat lege po leđima ... bez sagledanja činjenica, davanja argumenata i sl...
kratko rečeno OSNOVA SVAKE RASPRAVE... da i sa Quioteom sam mogao normalno pričati, bez obzira što se u nekim stvarima neslažemo ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.08.2008. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Dylan je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
mia je napisao/la: ›
zig hajl! borba protiv zla!? Laž
To nije ustaški pozdrav pa vjerojatno kao ni ostali nevidim smisao tvog posta?! Wink

a koji je smisao teme ivice katoliče i hrvatino draga?
Pa smisao teme je bio neko Ustaštvo i sl. a ne Nacizam koliko sam ja shvatio? Jest da ima poveznica...
A glede ovo Hrvatino i katolče: Time samo pokazuješ koliko si frustriran, neznam zbog čega očigledno imaš neke svoje komplekse...

Preporučam ti isto bavljenje sportom, čisto da izbaciš to iz sebe...

pa zar nisi hrvatina i katolik ivice? ajde reci da nisi. pa to je lijepo, nemoj se stiditi toga.

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dylan je napisao/la: ›
pa zar nisi hrvatina i katolik ivice? ajde reci da nisi. pa to je lijepo, nemoj se stiditi toga.
Nestidim se..
Ja jesam Hrvat i ja jesam katolik, u čemu je problem? Wink
No, nije to pitanje, pitanje je što si ti?
Jero očigledno je da ni sam neznaš, to sam zaključio iz tvojih frustrirajučih postova...

Ja sam ti preporučio sport, a možeš i tablete iako mi se čini da je ovo prvo zdravije.

PS: Ovim postom si potvrdio moje konstatacije. Hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.08.2008. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
ok, ja sam sad pročitao tu zakonsku odredbu o rasnoj pripadnosti, no svejedno ne kužim čega si se ti tu toliko uhvatio, da je povoljno za židove ili bilo koje nearijevce!



tu zakonsku odredbu morali su ispoštovati svi državljani hrvatske,i hrvati,i srbi,i židovi,i romi.

kako se na ovoj temi govori o antisemitizmu,reći ću samo za židove,a ti me ispravi ako griješim.pročitao si tu odredbu pa ćeš valjda biti u stanju to učiniti.

ona kaže:

-židov kojem je netko iz drugog koljena (baka ili djed) hrvat,je hrvat i hrvatski državljanin.

-židov kojem je jedan od roditelja (majka ili otac) hrvat,je hrvat i hrvatski državljanin


jel tako piše u suštini?

što tu ima antisemitsko?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.08.2008. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
axe je napisao/la (Pogledaj post): ›
singer je počinio prekršaj štiteći komuniste koji su minirali zagrebačku poštu i zbog toga je kažnjen.


Lažeš. Singer je intervenirao da se njegov prijatelj ne makne sa radnog mjesta u pošti. Poslije je taj njegov prijatelj napravio diverziju u pošti.



nije govno nego se pas posr'o?

singerov 'prijatelj' bio je komunist i terorist kojeg je on štitio.nakon terorističkog čina u kojem su živote izgubili žene,djeca i nevini civili,netko je morao snositi posljedice.

singer je bio na čelu obavještajne zajednice u ndh i kao takav nije smio štiti teroriste a štitio ih je.

logično je da je osuđen i strijeljan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la: ›
kako se na ovoj temi govori o antisemitizmu,reći ću samo za židove,a ti me ispravi ako griješim.pročitao si tu odredbu pa ćeš valjda biti u stanju to učiniti.

ona kaže:

-židov kojem je netko iz drugog koljena (baka ili djed) hrvat,je hrvat i hrvatski državljanin.

-židov kojem je jedan od roditelja (majka ili otac) hrvat,je hrvat i hrvatski državljanin


jel tako piše u suštini?

što tu ima antisemitsko?

gdje to piše?! je li ti to netko prepričavao ili šta? istina da u nekoj dalekoj konačnici to može biti ishod, ali uz sve "ako" koji su navedeni, gotovo da je nemoguće!

uostalom, nije antisemitsko što nisi mogao biti hrvatski državljanin ako su ti svi u drugom koljenu židovi (da ne ulazimo u razne kombinacije s 3 ili manje predaka)?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.08.2008. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dylan je napisao/la (Pogledaj post): ›
pa zar nisi hrvatina i katolik ivice? ajde reci da nisi. pa to je lijepo, nemoj se stiditi toga.


zar je biti hrvat nešto nepoželjno?

dylane,što ti zamjeraš hrvatskom narodu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: