Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Privatni dermatolog?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2009. 14:45 
Naslov:  Re: Privatni dermatolog?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonjara je napisao/la (Pogledaj post): › jel bio netko skidat madeže i kod koga?
ja sam naručen na dermi kod dr.Ageela,ali čuo sam da je takve svtari bolje raditi na maksiofacijalnoj?


2006. kod dr. Ručević u bolnici ne dermi...sve 5, čak me naručivala 2 tj. svaki treći dan na previjanje...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bossy_kt
Offline
Ukupno postova: 9
Lokacija: 032, 031
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2009. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Draga Elena,

izgleda da mi je dr. Ručević zadnja šansa. Pila sam Diane35 dok sam bila na terapiji Roaccutaneom, ali kad sam prestala s R-om, prestala sam i s Dianama jer su mi se zgadile vise sve te silne tablete. A i R je dosta utjecao na mene i moje raspolozenje, bila sam dosta razdrazljiva i depresivna, pa sam htjela izbaciti sve zive tablete iz sebe da se malo iscistim. Ali sada svakako planiram ponovno s Dianama. Uostalom, otici cu kod dr. Ručević pa cu se s njom dog.
Sto se tice umivanja mlakom vodom, upravo to sam i odlucila. Odbacila sam sve zive kremice sada, i sad cu se samo u vodi umivati. Makar mi koza bila suha i perutava, nek se bori sama sa sobom.
Sto se tice mojih pretraga. Ma joj..kada sam prvi puta pila R, kod dr. Stanfel u VK ona me poslala na dosta pretraga prije terapije. Kod dr. Bubalovića, na mojoj drugoj terapiji, kontrolirala sam samo krv i urin, a sto su tocno oni iz tog kontrolirali..ne znam.
Reci mi, na ciscenja lica i krio si isla kod dr. Ručević ili?
Eto..probat cu u petak otici kod nje, pa cemo vidjeti..javim rezultat.
Hvala na pomoci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bossy_kt
Offline
Ukupno postova: 9
Lokacija: 032, 031
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2009. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo sad sam zvala. U petak idem kod dr. Rucevic. Prvi pregled 250kn, kontrola 180kn. Malo je skupa, ali otici cu na taj prvi pregled pa cemo vidjeti kako dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2009. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imala sam sreću da sam otišla kod nje dok je još radila u bolnici...ali sam se prije nje naplaćala kod privatnog dermatologa...

S obzriom da se R pije nekih 4 mjeseca (koliko me sjećanje služi), nakon toga pauza, pa ponovna terapija R, prekidanje uzimanja hormonskih tableta ti nije bilo potrebno (bar ne nakon par mjeseci) jer prvi rezultati se vide tek nakon skoro godinu dana uzimanja hormonskih tableta...

BTW Kontrolira se jetrena funkcija, šećer, kolesterol, zgrušavanje krvi...

Nuspojave R su mi strašne...sjećam se, dok ih je frendica pila, da je pisalo suicidne misli (kasnije su to izbacili iz uputa), ono ostalo "manje" zastrašujuće neću niti spominjati jer si vjerojatno i sama čitala iz svoje kutijice...

Što se čišćenja lica i krioterapije tiče, dr. Ručević me uputila kozmetičarki Marini (prezime ne znam) koja je radila na odjelu (ne znam da li još radi jer stvarno duuugooo nisam bila kod nje)...s obzirom da je dr. sada otvorila svoju privat.ordinaciju, vjerojatno ima nešto u sklopu i za čišćenje lica i ostale tretmane...


Nema na čemu !
Javi kako je prošlo i sretno! Wink

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bossy_kt
Offline
Ukupno postova: 9
Lokacija: 032, 031
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2009. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ej, ma ja sam ti Diane pocela piti jos kad sam bila na prvoj terapiji R-om. Znaci jos prije cca 4 godine. Tako da sam od tada napravila 2,3 pauzice jer sam isto tako cula da ne treba kontracepciju uzimat dugo bez prestanka..sad kolko je to istina kolko ne, ne znam. Ali evo, od 11. mjeseca sam ponovno napravila pauzu ali sad ponovno planiram. Vidjet cemo sto ce dr. Rucevic reci.
I ja sam imala strasne nuspojave na R-u. Hvala Bogu nisam imala bas suicidalne misli..ali sam bila jako razdrazljiva, nistaaa mi se nije dalo, depresivna i sve to. Ali definitivno najveci problem koji sam pokupila na R-u jer pad libida. Citala sam onda po forumima stranim kako se to mnogima dogadja, da se nekima nije ni vratio. Ja se evo jos uvijek borim s tim, i 4 mjeseca nakon terapije. Ne u tolikoj mjeri..ali promjenu osjetim. Puno je prica o R-u, mnogi doktori vani govore i o ZAVJERAMA, kako proizvodjac krije jako puno stvari..ma citala sam jako puno o tome. Nazalost, prekasno. Dr. Bubalovic mi je na pocetku rekao da su to uglavnom sve zive gluposti dok na svojoj kozi nisam osjetila sto je R zapravo. Decko takodjer ima problema s kozom, ali njemu ni pod razno ne pada napamet piti R. Ali da ne budem oftopic.
Vidjet cemo sto ce mi dr. Rucevic reci. Objasnit cu joj sve zivo, i nadam se da cu nju pamtit kao onu koja me spasila. Stvarno mislim SPASILA jer ovo sta ja prozivljavam, i sta sam prozivila, od psihicnkih stanja, do bacenih novaca..uzaludnih terapija itd. Dosta bi vise bilo! Ako mi se lice ne moze izljecit, Boze moj, pomirit cu se s tim, nitko nije savrsen! Ali nek mi se kaze to! A ne da me se zavlaci i daje laznu nadu..
U svakom slucaju, javim! HVALA TI PUNO!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2009. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nema na čemu bossy osijek031.com smile

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bossy_kt
Offline
Ukupno postova: 9
Lokacija: 032, 031
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2009. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo na ovom forumu sam postala kako je proslo pa da se ne ponavjam Embarassed

Jesi li pregledala prvo jajnike?


Evo ovako. Bila sam kod nove dermatologice jucer i evo kako je bilo.

Prvo sam joj morala objasniti kako su mi izgledale sve dosadasnje terapije, a narocito nacin uzimanja R-a kod prve terapije, a zatim kod druge. Malo je bila iznenadjena, ali nije htjela puno komentirati..nije vidjela moju kozu prije, a ni nema smisla da sad pljuje po drugim terapijama i dermatolozima. Jedino je otvoreno bila sokirana sto me niti jedan dermatolog nije poslao na kontroliranje jajnika prije terapije R-om, isto kao sto je bila sokirana sto mi je ginekologica davala Diane bez da me prethodno pregleda i vidi odgovaraju li meni uopce te tablete, jer je moguce da su za problem pada libida, derpesije i svega onoga uvelike krive i Diane.

Rekla mi je takodjer da imam nezahvalnu kozu, i da se pomirim sa time jer je takva kakva je, i da cu se cijeli zivot morati brinuti o njoj, ali da unatoc tome ona moze izgledati puno bolje nego sto sada izgleda.

Ja sam je trazila da obavim sve zive pretrage jer mi je dosta svega i ona je rekla da cemo, sto se pretraga tice, prvo poceti sa kontroliranjem jajnika kako bi iskljucili PCO, a da uz to trebam prekontroliati klasika SE, KKS, GUK, kolesterol, trigliceride, AST, ALT i GGT..krvna slika i to, da vidi kakva je posto je nisam kontrolirala nakon R-a. Prijasni dermatolog nije inzistirao na mojim krvnim slikama.

Nadalje, kaze da ce moje terapija izgledati otprilike ovako. Prvo ce namjerno izazvati susenje i perutanje koze, jer imam svega i svacega na licu (sto cu malo kulirati hidratantnim kremama), a zatim cemo je hraniti i hraniti, ali i dalje nastaviti sa terapijom koja ce se malo mjenjati tijekom vremena, tj. za sad ce samo prvi mjesec biti drugaciji.

Prva 3 tjedna koristit cu (1x na dan, ujutro) Oronazol kremu jer, kao sto sam rekla, na licu imam svega i svacega, pa cemo s tim valjda probati to sve iscistiti. (ja vam to sve govorim laicki, jer iako je ona meni ispricala kako to sve djeluje, nisam ja bas to sve zapamtila..ali shvatila sam bit ) Ova krema ide na recept i to mi se jako svidja jer u biti financijski mi je olaksala stvar maksimalno.

Navecer na lice ide Dercome clear (koji takodjer ide na recept), s tim se umivam, i nakon toga krema Dr. Wolff Fruchtsaure Creme koja djeluje aktivno regenerirajuci.

Za sada takvu cu terapiju imati prvih mjesec dana, a onda cu poceti koristiti Differin kremu. Ne znam jos kako i sta, rekla je da cemo sve vidjeti, a i da me ne buni sad unaprijed kako ce mi terapija izgledati jer sam i jucer dobila toliko informacija da sam sve sva spetljala Dakako, vidjet cemo imam li PCO, pa ce i o tome ovisiti terapija.


Kako mi treba nesto i s cime cu skinuti sminku i neka hidratantna krema koju cu stavljati preko dana kad mi koza bude suha dala mi je deset kutijica testera od Avenea, da si probam da vidim jel mi odgovara, Avene Clean - ac za umivanje, i Avene recovery cream koju sam vec koristila i bila mi je


E sad, vidjet cemo kako ce to sve izgledati i djelovati. Ne zelim hvaliti ovu drmatologicu, jer sam i za Bubalovica mislila da je moj spasitelj..tak da..jednostavno, vidjet cemo. Ali ona mi je zadnja nada.
Na cisnjenja lica trenutno ne smijem ici. Rekla mi je da ako hocu mogu ici na IPL (laser), ali ne onaj agresivni nego onaj koji manje agresivni koji sluzi za ubijanje AKTIVNIH akni. Misli da ce meni dva bljeska biti dovoljna. Jedan bljesak je 50kn. Eventualno ih mozemo ponoviti nakon 4,5 dana. Ali nije pod "must" jel. Sve je to ono dodatnoo.
Eto, mislim da bi to bilo to

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2009. 16:44 
Naslov:  Re: Privatni dermatolog?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja se uskoro spremam kod dermatologa, no kod mene je situacija sljedeća. Pila sam Diane35 isključivo kao kontracepcijsko sredtstvo i imam samo najbolje riječi za njih. No, odlučila sam ih ne piti i dva mjeseca nakon prestanka su moja leđa postala bojno polje prištića (koji i nisu prištići, samo tvrde upaljene nakupine). Zaista me to ljuti i stanje se ne popravlja. Nadam se da će mi dermaotlog moći pomoći.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bossy_kt
Offline
Ukupno postova: 9
Lokacija: 032, 031
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2009. 18:19 
Naslov:  Re: Privatni dermatolog?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja se nadam, i nadam se da ces pogodit dobrog dermatologa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kezzo
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2009. 15:53 
Naslov:  dermatolog
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pozz svima, molio bih za pomoc oko dermatologa...naime imam uputnicu od svoje doktorice za dermatologa, posto nisam iz osijeka zanima me dali ima neki/neka dermatolog koji je dobar i po mogucnosti da ima telefon da se mogu narucit, ako netko zna, hvala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Astrid
Offline
Ukupno postova: 8
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2009. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima dobar dermatolog u Vinkovcima. Potražite na informacijama (988).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SheOs
Offline
Ukupno postova: 119
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2009. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mayya je napisao/la (Pogledaj post): ›
SheOs je napisao/la (Pogledaj post): › Moram reći da meni Ručevićka uopće nije pomogla. Radila mi je 2 biopsije i nije imala dijagnozu. Dijagnozu je nakon 5 minuta pregleda i od prve dao Bubalović. Tako da kod Ručevićke nikad više, pogotovo sad kad bi joj trebala dati novac.
Prvi pregled 200 kuna, kontrola 130 kuna.



To je izgleda sve idividualno koji doktor će pomoći! Evo ja sam počela imati probleme sa licem tek u 24-oj godini, do onda niti jedne. Išla sam na sve moguće pretrage prije nego sam otišla kod dr.Bubalovića, znaći nisam imala nikakvih poremećaja hormona, policistične jajnike i tako nešto slično! Sve u svemu ZDRAVA. Da bi mi Bubalović odmah ponudio Roaccutan da pijem i to sam pila 6 mjeseci...u tom vremenu lice mi se očistilo 99%, međutim nakon 5-6 mjeseci kako je došla ova zima MENI JE LICE OPET ISTO KAO I PRIJE ROACCUTANA, sada mi je opet dao neke kremice, ali svejedno lice mi je užasno! Tako da ja ne znam gdje otići više i koga moliti za pomoć? Jel netko ima kakav prijedlog? Te akne koje mi se pojavljuju su obično u zimu i to po obrazima ispod kože pune gnoja...fuj



Slažem se da treba proći nekoliko dermatologa ako treba sve dok ti ne pomognu. Kod mene je nešto kompliciranija situacija s kožom. Nisu bubuljice, nije alergija što je Bubalović skužio od prve,a u bolnici su me (ručević) trpali kojekakvom terapijom bez ikakve osnove. Da ne govorim kako užasno izgledaju biopsije Evil or Very Mad od kojih će mi ožiljak ostati do kraja života. Biopsija se radi nakon određenih pretraga, ali ne i kod nje. Znači, za vrlo komplicirane slučajeve s kožom Ručevićka definitivno nije. Ne kažem ni da sam 100 posto zadovoljna s Bubalovićem, ali bar je dao dijagnozu i terapiju koja je pomogla u jednom dijelu. Još nije gotovo, problema još ima, ali su manji. No, posalo me na tonu pretraga koje bi mogle pokazati zašto mi je koža takva kakva je. U želucu mi je pronađena bakterija, možda je ona uzrok jer sve ostalo je ok. Ne znam, no ako ne riješim probolem u roku par mjeseci, idem dalje sve dok ne nađem dermatologa koji će riješiti problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2009. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, da se i ja nadovežem na temu dr. Ručević.
Bila sam kod nje prije par dana i žena me apsolutno oduševila! Prvo svojom energijom i pozitivnim pristupom, a onda i svim ostalim. Za folikulitis koji imam Bubalović mi je čak tri puta prepisao antibiotik, od čega se jednom povukao pa vratio, a druga dva puta se nije čak ni povukao.. Dr. Ručević mi je odmah rekla kako mi uopće ne želi dati tablete da ih gutam bez veze, a pogotovo ne antibiotike.
Dobila sam privremenu terapiju, dok ne riješim alergo-test, ali čak i od te privremene stanje se poboljšalo u roku tri dana! Vidjet ćemo kako će stvari stajati dugoročno gledano, ali već sada sam prezadovoljna!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2009. 13:32 
Naslov:  Re: Privatni dermatolog?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U srijedu idem u Viroviticu kod jedne privatne dermatologinje, kažu da je izvrsna i nadam se da će mi pomoći u dijagnozi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kradocaj
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2009. 12:48 
Naslov:  Re: Privatni dermatolog?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cure moje jeste bie kod ginekologa??? svi problemi s aknama su vezan s tim..i ja idem kd bubaloića ipijem roccutan oš uvijek...pijem ih od 1 mjeseca....iskreno nisam idjela pprevelikog pomaka ali bar su se čistle stare ali moram reći da su mi nove stalno izlazile.......do prije 2 mjeseca sam saznala da imam ciste na jajniku koje su mi odstranjene prije mjesec dana i mogu reći da sam u ovom kratkom vremenu pšrimjetila napredak meni više ne izlaze nove akne bar ne u onom obliku gnojnom,velikom potkožnom...no što vam hoći reći kod dermatologa i dale mislim ići jer miako sam uklonila uzrok ostale su posljedice koje moram skloniti... pozdrav!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: