Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Akne

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2008. 13:25 
Naslov:  Re: Akne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eleonora je napisao/la (Pogledaj post): › Meni nije još dala roacutanne, jedan dermatolog mi je htio dati sumamed, al to mi je isto dosta jako i ono, gutat te tablete sam tako..onda ak se zaprave razboliš nema ti spasa...al pila sam, kažem, neke -cikline...


čuj ako ti toliko smetaju akne probaj sa sumamedom jel ne vjerujem da ti išta drugo može pomoći
kod privatnog dermatologa nemoj ić ni za živu glavu, istrošit ćeš se ajme al ono ajme ajme neće ti ništa reći ni dati ni napraviti što dermatolog u bolnici ne bi napravio/dao a te novce moš spičkat na neke kremice i pizdarije za facu i još će ti ostat para za maramu ak ništ ne pomogne da si prekriješ lice osijek031.com smile (šala naravno)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Eleonora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2008. 13:32 
Naslov:  Re: Akne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je mal off teme...al kad gledam ono sranje pod nož- dolaze i ti ljudi sa fucked up face, pa ona doca ženska(Ava mislim, neš) čuda stvara...mislim, nije valjd jedina sposobna na kugli zemaljskoj...ona im radi neš sa laserom i dijamantne neke pilinge ak se nevaram...e da imam para za tak šta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2008. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

me bježi od dijamantnih pilinga

to ti je dermoabrazija
i teško je sranje

znam iz prve ruke, nisam ja išla ali ej meni bliska osoba

grozne patnje
imaš opću anesteziju
ali oporavak je grozan

GROZAN

stalno nositii šešire, pa ona par dana imaš kao neku ajmo reći vrećicu, ali oblik lica na licu da ti štiti kožu, pa limfa

ma joj
prefuj i sve odgovaram od toga

otiđite na bilo što drugo samo ne to

one oho kiseline ili kaj god

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Eleonora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2008. 13:42 
Naslov:  Re: Akne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ovaj laser, jel netko to probo?

_________________
Never argue with an idiot: first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2008. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Preporučam da pročitaš forum.divastique.com,topic-problematična koža...(ima dosta iskustava od cura sa istim ili sličnim problemima,možda nešto pomogne).

Drugo što bi bilo pametno je napraviti hormonalne pretrage da se ustanovi pravi uzrok nastanka akni,krenuti sa biljnim preparatima za čišćenje organizma,klasika,to već sigurno znaš: zeleni čaj,voće,povrće,puno tekućine,vitaminski suplementi prehrani...samo treba biti uporan,ako baš ni to ne pokaže rezultat na bolje posavjetuj se sa ginekologom(curama dosta pomažu i Yasmine pilule...)


Od preparative dobri rezultati se postižu aha/bha kremom za noć(voćna i salicilna kiseline koje čiste pore,salicilna je topiva u mastima pa može proći kroz začepljenu poru,djeluje protuupalno) a preko dana OBAVEZAN visoki SPF. Sa laserskim ili mikrodermoabrazivnim tretmanom pričekaj jer se ne preporuča ako je lice upaljeno,a i zima je idealnije vrijeme za takve zahvate. Moja osobna preporuka je bolje postepeno od jeseni krenuti na par tretmana voćnim kiselinama,one daju dobre rezultate,nisu agresivne jer ih u različitim postotcima dobro podnosi i osjetljiva koža,skidaju površinski odumrli sloj kože,ostali preparati bolje prodiru u dublje slojeve,mrljice od prištića s vremenom nestaju...Sve to naravno raditi u provjereno dobrom salonu(mogu ti dati preporuku na PM),ne očekivati blistav ten preko noći,ali uz dobru prehranu,preparativu koja je namjenjena tvom tipu kože,dodatne tretmane koji će ubrzati regeneraciju vjerujem da ćeš biti zadovoljna,sve je to prolazna faza i nemoj očajavati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
loomerlorea
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2008. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum ima pravo, privatni dermatolog ti nece nista bolje napravit nego ovi u bolnici. ja sam isla neko vrijeme i kod tog bubalovica i "napustila ga". a i na tretman cekas po 4 mjeseca.
sto se roaccutane tice, isto bih ti savjetovala da to ne pijes. to je stvarno gadna kemija. ja sam ih pila, i to u 2 navrata, po preporuci vec spomenutog bubalovica, i nije mi nista pomoglo. sva sreca nisam imala nikakvih posljedica.
jesi provjerila da ti nisu jajnici policisticni? to zna biti uzrok kod dosta zena. mada kod mene nije ni to...
jesi probala benzoilperoxid? postoje gelovi s 5 i 10% tnim benzoilperoxidom. u ljekarni ih mozes narucit iz njemacke... naziv gela je acneroxid. isto uspjesno kod mnogih. ali ne i kod mene... Sad
meni nista nije pomoglo, a probala sam stvarno sve moguce kreme, pa i taj djavolji roaccutane, tako da se polako mirim s tim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Eleonora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2008. 15:31 
Naslov:  Re: Akne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ću otić prvo kod ginekologa, da se to ispita sa hormonima...ak na toj strani sve štima, vjerojatno ću se držat te lokalne terapije, zbilja ne bi pila nikakve tablete više(ionako mi se pokazalo sam kao privremeno rješenje)...i da spomenila si jak SPF, a koje kreme koristiš(vjerojatno neki avene i sl), ne bih htjela da mi samo još više zamasti, pa se preko ljeta šuga nakupi, pa mi lice bukne u jesen.. ajd ak je neko bio na laserskom tretmanu, il zna nekog ko je bio, da malo kaže nešta o tome...

_________________
Never argue with an idiot: first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2008. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moje iskustvo:
imao sam dosta problema prije koju godinu s aknama, imam ih i sada ali je bolje. puno bolje.
u početku sam išao na one tretmane gdje te zasipaju alkoholom, sumporom, pare lice i bockaju iglicom uz riječi: "to sve treba izaći inače će se vratiti".
i izašlo bi ali bi se vratilo.
kada sam, valjda, dopizdio dermatologinji uvalila mi je geomycin tablete. isto vrlo nezdravo za jetru, bubrege... malo sam požutio ali lice se očistilo za vrijeme tretmana. nakon toga nastavio sam koristiti eucerin losion i kremu što je polučilo odlične rezultate... oboje u ljekarni košta oko 220kn i dostatno je za nekih mjesec ipo do dva korištenja.

ali naravno... u čitavoj toj priči bitan su faktor tip kože, ishrana, način života... i mislim kako je uvijek preporučljivije popričati s liječnicima nego samonicijativno poduzimati nešto...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2008. 17:08 
Naslov:  Re: Akne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eleonora je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da ću otić prvo kod ginekologa, da se to ispita sa hormonima...ak na toj strani sve štima, vjerojatno ću se držat te lokalne terapije, zbilja ne bi pila nikakve tablete više(ionako mi se pokazalo sam kao privremeno rješenje)...i da spomenila si jak SPF, a koje kreme koristiš(vjerojatno neki avene i sl), ne bih htjela da mi samo još više zamasti, pa se preko ljeta šuga nakupi, pa mi lice bukne u jesen.. ajd ak je neko bio na laserskom tretmanu, il zna nekog ko je bio, da malo kaže nešta o tome...



Avene u svakom pogledu odličan izbor dermokozmetike,iako sam čitala negdje da Bioderma ima liniju proizvoda photoderm sa visokim zaštitnim faktorom za problematčnu
kožu.Lice ti se neće mastiti ako uzmeš fluid umjesto kreme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
loomerlorea
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2008. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avene kreme, a i opcenito kreme, su preteske premasne za ovakvu kozu.
preporucila bih ti spomenuti biotherma photoderm max fluid spf 50+. ja ga koristim na moru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Eleonora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2008. 19:47 
Naslov:  Re: Akne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dal to ima u ljekarni za kupit, kolko para?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
loomerlorea
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2008. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eleonora je napisao/la: ›
Dal to ima u ljekarni za kupit, kolko para?


da, ima u ljekarni, sigurno ces naci u onoj preko puta katedrale. kosta cca 100 kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2008. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovako... od svoje 14. godine uvijek sam imala prištiće po t-zoni. bila sam u bolnici kod dermatologa sa 16 godina kod dr. Biljana čiji mi savjeti baš ništa nisu pomogli, naprotiv. sve što mi je rekao bilo je:
1. ne diraj (super savjet koji od uvijek poštujem)
2. ne okusi čokolade (bullshit!!!!!!!)
3. svake večeri dobro mlakom vodom umij lice i ničim ga nemoj mazati (nakon par dana faca mi se sva izljuskala).
i tako sam se ja godinama mučila s mojim čvimbama sve do prošle godine. početkom 2007. stanje se pogoršalo (čvimbe propupale i na obrazima) i ja se uputih u ordinaciju dr. Bubalovića. dao mi je da pijem doksiciklin tijekom 3 mj i stanje se malo poboljšalo pa mi je rekao da to više ne pijem i ako se stanje pogorša, obavezno da se javim. i tako i bi, u 7. mj prošle godine faca mi je bila puna odvratnih gnojnih bolnih kratera i ja opet k Bubaloviću. u međuvremenu su mi dijagnosticirani policistični janici. Bubalović me poslao izvaditi krv (masnoće i jetrene probe) i budući da je nalaz bio b.o., dao mi je ozloglašeni roaccutane uz detaljne upute i upozorenja. od tog trenutka moj je život krenuo uzlaznom putanjom!!!! slušala sam sve što su mi tamo rekli i u prosincu 2007. prestala sam piti roaccutane. od tada dolazim kod Bubalovića svaka 2 tjedna na krioterapiju i svakih 3 mj na tretman lica i kontrolu liječnika. savršeno sam zadovoljna apsolutno svime! nije mi žao niti jedne jedine kune koju sam tamo ostavila. nije mi žao niti novca koji sam ostavila u ljekarni na preparate koje mi je on preporučio. obožavam tog doktora, ordinaciju i medicinske sestre.
nemam dovoljno riječi hvale za tu ordinaciju u Vukovarskoj 32. toplo preporučam i podsjećam da se kožne bolesti liječe dugo te njihovo liječenje iziskuje 3 vagona strpljenja i 2 i pol vagona suradnje s dobrim dermatologom.

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Eleonora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2008. 22:21 
Naslov:  Re: Akne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još ću malo vidit sa svojim dermatologom, ak se stanje do jeseni ne poboljša i ne budem zadovoljna tom lokalnom terapijom, možda skoknem do tog bubalovića...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2008. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la (Pogledaj post): › i novca koji sam ostavila u ljekarni na preparate koje mi je on preporučio.


Jel može naziv preparata? (vjerujem da i ostale zanima) Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: