Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zelim voziti automobil na obicnu vodu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 13:44 
Naslov:  Zelim voziti automobil na obicnu vodu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Update: Auto na vodu - prvi HHO na hrvatskim cestama [07.10.2010.]


http://snipurl.com/2kdyc ili http://www.hugg.com/node/16103
molim vas ako imate digg ili hugg account "diggajte" pricu

digg je "pokidan" pa kliknite na prvi link u komentarima a ne na naslov
price jer ode na krivu stranicu.

Zanimam me sto mislite o automobilima na vodu? Da li ste culi prije za
Daniel Dinglea? Moj stari audi trosi puno i veliko je opterecenje za
okolis i novcanik pa zelim sto prije voziti automobil na vodu.
Prije nego bilo sto precinicno kazete pogledajte linkove iz digg
komentara i proucite ih malo.

Bas me zanima sto drugi misle o automobilima na vodu. Ja bih sutra kupio
takav auto ali da dodju i u roku 5 godina to bi bilo super.

Valent.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.06.2008. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dokle god naftni lobiji diktiraju trziste i razvoj automobila i pratece industrije, takve radikalne zaokrete slobodno zaboravi...
Koliko god politicari trubili o vaznosti cuvanja okolisa i smanjenju koristenja fosilnih goriva, to jednostavno nikome nije u interesu, a lova je najbitnija.
Lova je u nafti, a ne u vodi iz slavine...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.06.2008. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čekaj da iscrpe svu naftu pa će slučajno izbaciti serijsku proizvodnju auta na vodu....


TaTATAtira ... Branko je moj drugar.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2008. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, meni se cini da su price o naftnim lobijima koji jedu izumitelje podjednako realne kao i price o ljudima gusterima koji vladaju svijetom.

Koliko sam uspio procitati, automobili na "vodu" su zapravo automobili na vodik - dakle, nista revolucionarno i nista spektakularno svim osobama koje su imale pozitivnu ocjenu iz kemije u osnovnoj skoli. Samodostatnost takvih sustava je podjednaka parnim sustavima pokretanima gorenjem kravlje balege.

Ne znam jesam li ja retard pa ne kuzim o cemu se ovdje radi, ili je on debil koji je uspio naci jos vece debile od sebe koje je uvjerio da je obicna elektroliza vode revolucionarna i tajna metoda koje se boje veliki naftasko-vojni lobiji.

Citat: › "The electricity from the battery splits the water into its hydrogen and oxygen components, and this hydrogen can then be used to power the car engine. Normally it takes temperatures of about 5,400 degrees Fahrenheit to generate hydrogen from water, but here I am just using an ordinary 12-volt battery," he claimed.

Just how this kind of chemical reaction is possible using an ordinary car battery is, of course, the secret behind Dingel's invention--and the kind of claim that leads people to dismiss him as a crackpot and charlatan. In fact, while hydrogen is being touted as a viable alternative fuel in the US and other countries, these prototypes do not make use of ICEs but fuel cell engines, nor do they run on ordinary water but on liquid hydrogen.


Jednosmjerna struja, elektroliza vode i to je to... Njegov "izum" nije zazivio ne zato sto postoji netko tko to zeli sprijeciti, vec zato sto je njegov sustav nedovoljno ucinkovit, odnosno potrebno je uloziti vise energije, nego se dobije korisne energije ("gorenje" vodika u vodu).

On moze unaprijedjivati i povecavati iskoristivost svog sustava, ali on nikada nece dostici samoodrzivost.

Malo o vodiku (na slovenskom) vodik, elektroliza vode

Slicna spika je s automobilima na struju cije "baterije" se pune preko uticnice (ili kako god) ili o automobilima na komprimirani zrak. Da bi se struja u uticnici proizvela, ili da bi se pogonio kompresor koji komprimira zrak - moralo je nesto "goriti" - ili fosilno gorivo, ili izotopi urana. Eventualno se energija dobila iz sunca/vjetra/valova ili neceg drugog gdje tehnologija kosta vise i iziskuje znatak utrosak da bi se citav sustav bio isplativ u 100 godina.

Ova prica me podsjeca na onu pricu lika koji je u BIOSu (osjeckom) sklopio Perpetuum mobile i u to uvjeravao (i ocito uspio uvjeriti odredjen broj naivaca) ljude da ce az koji dan izaci u javnost, samo dok sklopi prototip.

IMHO, nema napretka dok god se ljudi izdrkavaju analiziranjem i dobivanjem energije iz molekularnih sila. Buducnost (i sadasnjost) i rjesenje svih energetskih problema lezi u iskoristavanju atomskih sila, odnosno u "hladnoj" fuziji.

Ovakvim sarlatanima je bolje ne davati previse pozornosti, jer eto, umjesto da razmisljamo o hladnoj fuziji, prinudjeni smo citati o njegovom "revolucionarnom" izumu elektrolize morske vode.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.06.2008. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cak je i nedovoljna ucinkovitost automobila pokretanih vodikom premostena prepreka jer su sada i vise nego dovoljno ucinkoviti, a problem je sto vodik nemas gdje natociti.
Nema ga na policama u konzumu, ne postoji K-Plus ili Clever vodik, a nafnet kompanije ga ne zele uvesti u ponudu (razumljivo)...
Dakle, dio je u lobijima, dio je u znanosti, dio je u ljudima koji se boje nove tehnologije, a dio je u šumi...
Sve u svemu, motore s unutarnjim izgaranjem nece se tako skoro zamijeniti...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2008. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vodika nema za kupiti (doduse, moze ga se naci ;-)), jer nema motora za masovnu upotrebu koje bi pokretao, a nema ih jer su neisplativi.

Vodik ne raste na drvecu, vec se mora iz necega proizvesti. Ili kemijskim reakcijama iz tvari koje su vrlo ogranicene pojavnosti u prirodi, ili elektrolizom vode.

Elektroliza vode je proces kojim se provodjenjem elektricne energije kroz vodu oko elektroda dobivaju kisik i vodik. Elektrolizom vode se moze proizvesti vodika koliko se zeli (bar vode ima, morska je odlicna za elektrolizu), ali je kvaka u tome sto je za elektrolizu potrebno uloziti vise energije nego se dobije gorenjem vodika u vodu.

Problem skladistenja i distribuje bi se vrlo lako rijesio, da ne postoji problem neucinkovitosti.

P.S. Ne postoji ucinkoviti automobil na vodu (vodik). Postoje samo automobili u koje se moze natociti vec pripremljen vodik, ali njega je netko morao "napraviti" i to vrlo vjerojatno elektrolizom, odnosno, netko je morao koristiti struju koja se vrlo vjerojatno dobila gorenjem fosilnih goriva ili iz izotopa urana.

Sistem bi mogao biti eventualno iskoristiv kad bi se vodik generirao iz vode i elektricne energije dobivene iz sunceve energije, energije vjetra ili valova. No, za sada su konvertori u tim sustavima nedovoljno ucinkoviti da bi se korisnost dobivena iz takve elektricne energije isplatila u odnosu na ulozene novce u proizvodnju konvertora.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 02.08.2010. 20:47; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sranje sad će amerika bombardirat japan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.06.2008. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › @valent Jesi mislio mozda na Genepax?

Naime prije 2 dana se pojavila vijest na Reutersu o toj japanskoj kompaniji koja je predstavila automobil koji ide samo na vodu.





Oni tvrde da pri brzini od 80 km/h taj automobil moze uz potrosnju samo 1 litre vode voziti sat vremena.
http://www.genepax.co.jp/en/

Kemija je cudna stvar, u osnovnoj ti pricaju jedno, srednjoj drugo a na faksu ti kazu zaboravite ono sto ste ucili to bas nije tako. Voda je od svih spojeva najteza za objasniti, pa stalno priladogkavaju pravila i teorije.
Anyway, postoji vise teorija o vodiku kao pogonskom gorivu i vise nacina dobivanja. Jedan nacin je iznimno skup i tezak za primjenu, a ako je ovo istina sto u Genepax-u tvrde onda su u praksu prebacili onaj drugi.

A inace od 2004 Shell diljem SAD otvara niz "benzinskih" za aute s pogonom na vodik.

Lik u Osijeku? Nije tu bila rijec o Perpetuumu mobile nego o stroju iznimno velike ucinkovitosti. I taj patent je priznat na svjetskom nivou. Patentirano je u Parizu. Inace je rijec o preinaci jedne Arhimedove ideje i stroja. I koliko znam prototip postoji, i to barem 6 godina.

Na bazi omraženog G-Wizaa o kojemu se nesto moze vidjeti u slijedecm filmu


_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2008. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: › Lik u Osijeku? Nije tu bila rijec o Perpetuumu mobile nego o stroju iznimno velike ucinkovitosti. I taj patent je priznat na svjetskom nivou. Patentirano je u Parizu. Inace je rijec o preinaci jedne Arhimedove ideje i stroja. I koliko znam prototip postoji, i to barem 6 godina.
Ok, mea culpa... nije rekao da se radi o PM, ali svejedno...

"Visoko ucinkovitih" strojeva i patenata je kroz povijest bilo mnostvo. Vecini je zajednicki nazivnik rijec "neupotrebljivo", odnosno gotovo potpuna ili potpuna neprimjenjivost u svakodnevnom zivotu.

Imas mozda vise informacija o tom patentu? Ako postoji prototip - odlicno. To znaci da se moze vidjeti primjena. Kakvo gibanje proizvodi? Patent nije jamac revolucionarnosti. Naprotiv, vecina patenata su beskorisne bezvezarije.

Lista jos nekih svjetski priznatih patenata se moze pronaci ovdje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_motion

P.S. Vjerujem da postoji alternativa fosilnim gorivima. Vjerujem i da ce ljudi jednog dana doci do energetskog "rjesenja". Ono sto ne vjerujem su price da naftno-vojno-gusterski lobby ne dozvoljava da informacije o tim rjesenjima procure u javnost. Pogotovo ne vjerujem kad takve price plasiraju oni koji su navodno dosli do "rjesenja", ali im eto, bas nesto sitno nedostaje... nesto sitno milijuna...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.06.2008. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ono sto ne vjerujem su price da naftno-vojno-gusterski lobby ne dozvoljava da informacije o tim rjesenjima procure u javnost.

E, napisao sam sada 10 odgovora i na kraju sam ih sve obrisao...
I jesi u pravu i nisi u pravu, ali vidim da oko ove teme s tobom nema rasprave pa odmah odustajem. Odustajem jer mi se ne da googlat cijeli dan i za svaku rijec staviti i 10 linkova. Stoga, tvoji postovi izgledaju impresivnije i ja protiv toga jednostavno ne mogu... Smile

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 02.08.2010. 20:46; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2008. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Hm, meni se cini da su price o naftnim lobijima koji jedu izumitelje podjednako realne kao i price o ljudima gusterima koji vladaju svijetom.

Koliko sam uspio procitati, automobili na "vodu" su zapravo automobili na vodik - dakle, nista revolucionarno i nista spektakularno svim osobama koje su imale pozitivnu ocjenu iz kemije u osnovnoj skoli. Samodostatnost takvih sustava je podjednaka parnim sustavima pokretanima gorenjem kravlje balege.

Ne znam jesam li ja retard pa ne kuzim o cemu se ovdje radi, ili je on debil koji je uspio naci jos vece debile od sebe koje je uvjerio da je obicna elektroliza vode revolucionarna i tajna metoda koje se boje veliki naftasko-vojni lobiji.

Citat: › "The electricity from the battery splits the water into its hydrogen and oxygen components, and this hydrogen can then be used to power the car engine. Normally it takes temperatures of about 5,400 degrees Fahrenheit to generate hydrogen from water, but here I am just using an ordinary 12-volt battery," he claimed.

Just how this kind of chemical reaction is possible using an ordinary car battery is, of course, the secret behind Dingel's invention--and the kind of claim that leads people to dismiss him as a crackpot and charlatan. In fact, while hydrogen is being touted as a viable alternative fuel in the US and other countries, these prototypes do not make use of ICEs but fuel cell engines, nor do they run on ordinary water but on liquid hydrogen.


Jednosmjerna struja, elektroliza vode i to je to... Njegov "izum" nije zazivio ne zato sto postoji netko tko to zeli sprijeciti, vec zato sto je njegov sustav nedovoljno ucinkovit, odnosno potrebno je uloziti vise energije, nego se dobije korisne energije ("gorenje" vodika u vodu).

On moze unaprijedjivati i povecavati iskoristivost svog sustava, ali on nikada nece dostici samoodrzivost.

Malo o vodiku (na slovenskom) vodik, elektroliza vode

Slicna spika je s automobilima na struju cije "baterije" se pune preko uticnice (ili kako god) ili o automobilima na komprimirani zrak. Da bi se struja u uticnici proizvela, ili da bi se pogonio kompresor koji komprimira zrak - moralo je nesto "goriti" - ili fosilno gorivo, ili izotopi urana. Eventualno se energija dobila iz sunca/vjetra/valova ili neceg drugog gdje tehnologija kosta vise i iziskuje znatak utrosak da bi se citav sustav bio isplativ u 100 godina.

Ova prica me podsjeca na onu pricu lika koji je u BIOSu (osjeckom) sklopio Perpetuum mobile i u to uvjeravao (i ocito uspio uvjeriti odredjen broj naivaca) ljude da ce az koji dan izaci u javnost, samo dok sklopi prototip.

IMHO, nema napretka dok god se ljudi izdrkavaju analiziranjem i dobivanjem energije iz molekularnih sila. Buducnost (i sadasnjost) i rjesenje svih energetskih problema lezi u iskoristavanju atomskih sila, odnosno u "hladnoj" fuziji.

Ovakvim sarlatanima je bolje ne davati previse pozornosti, jer eto, umjesto da razmisljamo o hladnoj fuziji, prinudjeni smo citati o njegovom "revolucionarnom" izumu elektrolize morske vode.


Cemu tolika skepsa? Da ti netko kaze da se mislima moze utjecati na vodu prije par godina sigurno bi ga isprdao isto Smile A danas naucnici imaju dokaze kako se mislima utjece na vodu. Ne znaju objasniti klasicnom fizikom jedino objasnjenje je za sada teorija isprepletenosti iz kvantne fizike.

Ako zelis vise o teoriji pogledaj jedno objasnjenje na: http://www.thejoecell.com/

Mene fascinira filipinjanin Daniel Dingle. On tvrdi da je uspio napraviti automobil na vodu jos 1968 godine i da je htio svojoj drzavi dati besplatno ali su odbili (neki kazu da je to svjetska banka takve uvjete postavila za kredite drzavi). Nakon toga je napravio 100 prototipova motora koje je slao raznim investitorima po svijetu.

Naravno da ne znam je li ovo prijevara ili ne, ali mi se čini da ako je onda je čovjek jako uporan jer to radi od 1968 i sada ima 98 godina.

Ali zanimljivo je kako prvo svi skeptici isplivaju na povrsinu Smile To je valjda specificno za vecinu foruma - ako i ima optimista ne usude se to reci da ne budu popljuvani ali skeptici odmah uz vrlo malo istrazivanja na temu se jave Smile Ali takva je priroda ljudi valjda...

Da budem jasan ima i prijevara, kako mi se cini Stanley Mayer je pokusao muljati:
http://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Meyer\'s_water_fuel_cell

Mene samo fascinira da ako je ovo muljaza onda je jako dobro smisljena jer samo ako pogledate na youtube.com ima hrpe ljudi iz cijeloga svijeta koji tvrde da imaju auto na vodu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2008. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: › Nije bas svejedno, ali i kada sam ti pokazivao slike toga i pricao o tome nisi pokazao niti trunku zainteresiranosti.
Ovo zadnje je neistina. Kad sam prvi put cuo za tog lika i njegov proizvod, gotovo sam povjerovao da bi se moglo raditi o necem korisnom i iskoristivom. Ako se dobro sjecam, radi se o necem s poprilicnim dimenzijama i vrlo upitne primjene. Tu je splasnula moja zainteresiranost jer takvih visoko ucinkovitih i nazalost jedva upotrebljivih patenata ima podosta. Potajno sam drzao palceve da se ne radi o tome, ali...

Citat: › da odmah bude jasno niti njegov nije do kraja razradjen ali to je pitanje sitnica i zelje a ne nerjesivosti.
Onda bi ga svakako trebalo pogurati. Nemoj misliti da umanjujem vrijednost njegove ideje, ali da sam ja u poziciji nekoga tko u rukavu drzi revolucionarno otkrice - tesko da bi me itko mogao zaustaviti, pogovoto ne tricarija poput gubitka volje.

Citat: › Lobiji ne postoje, Naravno.
Lobiji postoje. Nigdje nisam napisao da ne postoje. Naprotiv, prije par dana sam u jednoj drugoj temi napisao da upravo oni kontroliraju cijenu nafte. Ono sto ne postoji je mogucnost blokade ideje.

Cak i da mu u ponekim drzavama uskrate mogucnost plasiranja ideje zbog kontrole odozgora, siguran sam da postoji N puta vise onih drzava koje bi takvu ideju prigrlile i vrlo rado ozivotvorile.

Citat: › Imam par pitanja u vezi fosilnih goriva. Ako su fosilna, sto zvuci kao besmislica,
Koristim opceprihvaceni izraz za odredjenu skupinu izvora energije.

Citat: › kako to da ih se toliko nalazi u S. Arabiji, zar su svi fosili isli tamo umrijeti?
Biljke ne hodaju, a sumnjam da su u proslosti mogle. Doduse, o nastanku fosilnih goriva ionako postoje samo nagadjanja. Btw. fosilnih goriva ima sirom planeta, cak i u Hrvatskoj.

Citat: › Nafta je ugljikovodik za ciju proizvodnju je potrebno jako visoki tlak, visoka temperatura, voda i izvor ugljika.
Prema dosadasnjim saznanjima, to je valjda tako. Medjutim, da je samo to potrebno, siguran sam da bi se u tom slucaju nafta mogla sintetizirati u laboratorijima, makar samo kao dokaz principa. Ne sjecam se da sam cuo kako je to nekome uspjelo.

Citat: › Nestasice? Ovo je zanimljivo za pogledati.
Rekoh, slazem se s teorijom da odredjene sile kontroliraju cijenu nafte. Ono s cim se ne slazem je da ljudi-gusteri jedu inovatore.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2008. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nasao sam jedno objasnjenje u komentaru s ovog linka:
http://gizmodo.com/gadgets/gadgets/car-runs-on-water-inventor-to-be-kidnapped-by-exxon-177716.php

"I know alot about this subject becasue it has been of a personal intrest to me. If you would like a full explaination email me at [email protected].

for a brief explaination;
Water is electrolysed to produce hydrogen and oxigen. Then these two gases are allowed to combined to produce HHO as a gas. This is different from gasious H20 becuase of its arrangment. this gas burns just as hydrogen and oxigen would. This mixture is added to a combustion engine to give it 30% extra effiency. The combustion of this mixture only produces 44% of usefull effiency as compared to the energy it took to create this gas. But most of the energy that was used to create this gas was form heat which is lost anayways. therefor an overall addition to usefull enery is created.
I am currently finishing a term paper on this topic so if you would like a copy email me."

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: