Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2008. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la: ›
ne bih se slozila Luna s tobom da je nasim starcima bilo lakse, da su imali aute, kuce ili cak vikendice. Mozda cu neke ubosti u zivac, ali u bivsoj drzavi bilo je dobro srbima koji su bili na dobrim polozajima pa time su imali sve navedeno(kuca, auto, vikendica). moj stari je radio u oltu, nihovi prijatelji u tekosu ili tranzitu place su im bile besramno male, svi su zivjeli kao postanari jer si nisu mogli priustiti kuce a prijevozno sredstvo su im bili autobusi. a sto se tice ljetovanja isli su organizirano preko firme u nekakve kampov sa 1 zvijezdicom, toga se i ja sjecam.
Ovakva prica je bila prosjecnog Hrvata.


Nemoj vjerovati svemu što ti roditelji kažu, iako vidim da je ova tragična propaganda o bivšoj državi ipak u nekoj mjeri upalila. Ako misliš da je samo Srbima bilo dobro, zasigurno u Srbiji nisi bio, a nisi bio ni u Slovenij, pa ni na hrvatskoj obali - gdje tu i tamo i pokoji Hrvat ima vikendicu. Ne padati na demagogiju novopečenih Hrvatina - niti je bio problem biti Hrvat, niti je bio problm ići u Crkvu, a sramotno je opravdavati kolaps nakon 90' tvrdnjama da je prije ionako bilo još gore.

Međutim, nije točni ni da je nekad bilo puno bolje.

Ove teze o stanovima ne treba previše komentirati jer se očito radi o pukom neznanju - u prošlom sistemu postojalo je društveno vlasništvo, i malo je ljudi uopće bilo vlasnikom stana u kojem je živjelo. No, za razliku od moderne nam Hrvatske, stanarsko se pravo dobivalo besplatno! Nositelji stanarskog prava potpm su mogli stanove otkupiti, po smiješnoj cijeni.

Automobil je do zamaha Zastave u bivšoj državi bio luksuz. Putovanja u inozemstvo također su bila luksuz - pa stariji se sjećaju da je odlazak u Trst bio vrhunski doživljaj. O nekakvim skijanjima da ne govorim. Ljetovanja su bila organizirana po firmama, jer su sve veće imale svoja odmarališta, i bilo je besplatno - danas eto nema nikakvih ljetovanja, pa tko ima nek ide.

Na policama u trgovinama mogli su se kupiti tek proizvodi domaćih tvrtki - sigurno se stariji sjećaju mlijeka u plastičnoj vrećici. Iz Njemačke su ljudi donosili Milke, kao vrhunsku deliciju (kad su se otvorili duty free shopovi, ljudi su umrli od sreće). Sedamdesetih i osamdesetih švrcale su se i jeans hlače, kojih nje bilo.

Sako vrijeme nosi svoje probleme. Danas je najveći problem činjenica da je svatko ostao sam, i dužan je brinuti se o sebi - može živjeti izvrsno, a može i propasti. Nekad je bilo drugačije, država se brinula o svemu, pa su ljudi imali i manje problema - ali i mogućnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2008. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro sad smo malo skrenuli s teme,samo sam htjela reci da ni nasim starcima nije bilo lako, kao ni nama sada ali to ne znaci da je nas Osijek najgori grad za zivot.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.06.2008. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa o tome se i radi... Nije Osijek najgori grad za živjeti u njemu, Hrvatska je iza bivših zemlja Juge (osim Slovenije, iako ni njima ne cvatu ruže), najgora država za živjeti, od onih koje trenutno pokušavaju ući u EU.. zbog čega, mislim da ne treba ponovno nabrajati.

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ePo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.06.2008. 16:29 
Naslov:  Re: Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moje mišljenje..
Zašto je Zadar najperspektivniji? Zato što gradi, jer planira, jer investira, ali i npr. ima Kalmetu u ministarstvu koji je taj Zadar definitivno podigao na noge, ne samo on, ali jednim dijelom je. A koga mi imamo? Đapića? Glavaša? Ili pak novopečenog saborskog zastupnika Škoru? Sumnjam. Uz sve to, Zadar ima jako kvalitetnu zemlju za sadnju.
Zatim Varaždin.. netko je rekao da je dosadan i nezanimljiv. Eh pa možda, a možda je samo tebi takav, a i moždao si gledao/la iz druge perspektive nego iz one iz koje su ovi u Jutarnjem (ili gdje već gledali).Meni osobno je Varaždin lijep grad.
A Osijek..naravno da je većini ljudi Osijek najljepši i najbolji i nipošto se po njemu ne smije pljuvat, i baš zato su ovi iz Jutarnjeg konjine. Jel da? Ok, i ja volim Osijek, ali treba biti realan. Osijek se tek u zadnje 2-3 godine na neki način trgnuo, isto počeo investirati, ali koliko ja vidim, ni približno kao neki drugi gradovi u Hrvatskoj.
eto toliko Smile
pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2008. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ePo je napisao/la: ›
moje mišljenje..
Zašto je Zadar najperspektivniji? Zato što gradi, jer planira, jer investira, ali i npr. ima Kalmetu u ministarstvu koji je taj Zadar definitivno podigao na noge, ne samo on, ali jednim dijelom je. A koga mi imamo? Đapića? Glavaša? Ili pak novopečenog saborskog zastupnika Škoru? Sumnjam. Uz sve to, Zadar ima jako kvalitetnu zemlju za sadnju.
Zatim Varaždin.. netko je rekao da je dosadan i nezanimljiv. Eh pa možda, a možda je samo tebi takav, a i moždao si gledao/la iz druge perspektive nego iz one iz koje su ovi u Jutarnjem (ili gdje već gledali).Meni osobno je Varaždin lijep grad.
A Osijek..naravno da je većini ljudi Osijek najljepši i najbolji i nipošto se po njemu ne smije pljuvat, i baš zato su ovi iz Jutarnjeg konjine. Jel da? Ok, i ja volim Osijek, ali treba biti realan. Osijek se tek u zadnje 2-3 godine na neki način trgnuo, isto počeo investirati, ali koliko ja vidim, ni približno kao neki drugi gradovi u Hrvatskoj.
eto toliko Smile
pozdrav


Ne želim baš previše o ovome, ali onaj tko misli da se negdje gradi, investira i planira mogao barem navesti što, pa da i mi znamo. U Zadru se planira tek teretna luka, što je po mom skromnom mišljenju promašaj, i suprotno turističkim ambicijama grada. A ovo da ima jako kvalitetnu zemlju za sadnju... O Bože. Ne znam što bi uopće napisao.

Činjenica da se negdje gradi i planira gradnja ne znači boljitak i napredak, barem ne u smislu o kojem mi ovdje pišemo - mjesto ugodno za život. To je floskula koju nameću građevinari u Hrvatskoj (odnosno lopovi), kao što je Jure Radić - za njega je svaki problem rješiv građevinom. Primjerice, u Ženevi je zabranjeno širenje gradskog područja, može se reći da je time drastično ograničena i gradnja - ne vidim da se to odražava na njihovu kvalitetu života.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2008. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ću reći samo jedno - dok niste živjeli u Slatini, niste živjeli u najgorem gradu za život!
Niti jedan grad u Hrvatskoj nije supersoničan po nijednom pitanju, kako će i biti kad nam je cijela država u k..u..r..c..u.. !

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2008. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi smo mi različiti i svima su nam pojmovi onoga što čini dobar život različit...
meni se samo srce kida kad se sjetim kakav je grad Osijek bio nekad...

i pri tome ne mislim na grad kao infrastrukturu, mjesto za život, mogućnosti i bla...nego na ljude koji ga čine...

nekada je ovaj grad imao i dušu, ali i duh, a sad kao da je postao duh od grada...
malodušnost na svakom koraku...to mi je gore od bilo čega u ovom gradu...
obožavam ovaj grad, beskrajno ga volim i iskreno se nadam da ćemo kolektivno pronaći snage da nešto pokrenemo...
tko hoće,neka ide, tko želi, neka ostane...
samo znam da, ako svi odu, ovome gradu nikada neće biti bolje...

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2008. 13:07 
Naslov:  Re: Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi su srce svakoga grada, a dok su ljudi nesretni, malodušni, razočarani neće se poboljšati stanje ni u gradovima a ni u državi.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2008. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali baš zbog te "države" grad nam je takav.. Ne znamo kako to izliječiti, da bi sei i Osijek i svi gradovi izliječili od bolesti koja nas ja zahvatila.. "Sanadaritis"

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruela devill
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: ...unseen university...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2008. 13:45 
Naslov:  Re: Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma os definitvno nije najgori grad....

ne znam zašto vlada uvrijezeno mišljenje da su u gradovima na moru puno bolji uvijeti za zivot?? mi imamo samo lijepu sliku o njima jer dođemo tamo, budemo tjedan-dva i idemo kući....a kako je tamo preko zime??? hmmmm....

ali zato je malograđanština u os na veeelikom nivou....svi seru protiv svega, a nitko se ne bi uhvatio ničega vezanog za napredak....

1step2far- potpisujem sve napisano

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
imart314
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2008. 21:36 
Naslov:  Re: Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki grad je najgori jer ljudi su nervozni,neimaština je općenito i zato se svima čini da je sve najgore

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deer_hunter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 478
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.06.2008. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cruela devill je napisao/la: ›
ma os definitvno nije najgori grad....
ali zato je malograđanština u os na veeelikom nivou....svi seru protiv svega, a nitko se ne bi uhvatio ničega vezanog za napredak....

s ovim se potpuno slažem

osijek volim i nikad ga ne bih napustila, jer sam probala par puta i to jednostavno nije to

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2008. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam na puno mjesta, posjetio druge zemlje i gradove, stekao dosta prijatelja i poznanika, ali nikad to nije kao kući. Dom je gdje ti srce leži, a takav, kakav si napravis...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2008. 2:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne želim jadno i okrutno zvučati, ali u gradu u kojem sam rođen nisam osjetio skoro nimalo ljudskosti niti nekakav osjećaj pripadnosti. Svi smrknuti, bezvoljni....vlada delikvencija i primitivnost. Ne kažem to za sve ovdje, ali hebiga, osjetio sam takve stvari na svojoj koži. Uskoro odlazim (fax), i kad razmislim, ništa mi neće nedostajati, što me dodatno rastužuje. A i nisam jedini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jocika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: Ljubljana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2008. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neki za, neki protiv. Toga uvijek ima i diskusija uvijek dobrodošla. Ako če temu čitati neka odgovorna lica, možda če od toga biti i neke koristi.

A moje mnenje: Pročitajte post od @sisible sa kojom se 100% slažem. osijek031.com smile

_________________
Evo ti ga na osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: