Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2008. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MNOWAR je napisao/la: ›
Nisam rekao da su manje vrijedni nego da nikog nije sramota što ima 3 razreda srednje ,,,ljudi u ovom gradu nemaju ni trunku samokritičnosti nije ih sramota što su primitivni .
SSS=primitivan
VSS=prosječan
Dr.sc=normlan za 21 st

ne znam kakava je tvoja obiteljska situacija i koliko su ti roditelji spremni pružiti. tvoje ubjeđenje da su ljudi sa SSS primitivni mi je dosta ...primitivna.ako netko ima SSS ne znači da je glup, može tu biti i drugih razloga kao neimaština i nemogućnost daljenjeg školovanja iz finanacijskih ili nekih drugih životnih okolnosti.ako je netko bravar i zadovoljan je svojim životom ne znači da je automatski primitivan jer se nije puno školovao.imaš i jak puno školovanih ljudi čiji je primitivizam zadivljujuć. sve je stvar osobnih ambicija i koliko čovjek ima potrebu za nekim društvenim priznanjem i dokazivanjem okolini.
kad bi svi bili dr.sci tko bi nam radio one najbanalnije poslove kao održavanje čistoće, njega bolesnika i sl.imam osjećaj da misliš da ako imaš titulu ne moraš ništa radit, da je ona dovoljan pokazatelj tvoje inteligencije i pameti. većina tih dr. sci. nemaju pojma o najosnovnijim stvarima kao što su neki sitni popravci po kući ili oko automobila.al očito da te stvari znaju samo primitivni ljudi.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2008. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
tvoje ubjeđenje da su ljudi sa SSS primitivni mi je dosta ...primitivna.


Lik valjda misli da je i Isus primitivan jerbo je bio stolar. Bez škole. A On nije primitivan, On je Ljubav! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2008. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@MNOWAR:mislim mozes li objasniti po kojoj tvojoj bolesnoj teoriji su ljudi sa SSS primitivni???....primitivno je tvoje razmisljanje, iako vjerojatno imas zavrsen fakultet...ne mogu vjerovati....vidis, bas zbog ljudi koji kao sto si ti drzava odlazi u lijepi k..c.....znaci, ja sam manje vrijedna sa SSS od onih koji recimo su kupili diplomu, a svi smo svjesni da takvih ima jako puno?....ili recimo, sam primitivnija od dr.mr.sc.statijaznam koji se nikada nije mrdnio dalje od svog sela, dok sam ja recimo proputovala pola svijeta, sakupljajuci razna znanja i iskustva?...ako je tako, onda ja primitivno mislim da si kreten....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2008. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo potvrde iz Dnevnika Nove tv, najskuplji grad u Hrvatskoj je Pula, a ne Osijek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daddos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2008. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...anakonda dobro misliš...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.06.2008. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›

Jedemo koprivničko i varaždinsko? Hoćeš reći da ljudi na pijaci dovoze robu iz Varaždina? A što tamo proizvode točno? Ja pijem Meggleov jogurt, a ne Vindijin. Od Podravke kupujem samo Linoladu (kao i svi ostali, po svemu sudeći, kakve rezultate imaju). I to bi bilo to od Varaždina i Koprivnice. Ova konstatacija o prehrambenim proizvodima sa juga i sjevera ne zavrijeđuje daljnje rasprave.


cjene su kod nas veće nego dalje.za ovo se hvatam i ne želim raspravljat zašto je tako.imam svoje mišljenje i ok.

Citat: ›
Koje to novine proglašavaju Osijek najgorim za život? Odakle ti ideja da ljudi u Zagrebu ne žele raditi za 4000 kn? Suludo - ne znam koje ti ljude u Zagrebu poznaješ, ali prodavačica na kasi u Zagrebu jednako loše zarađuje kao i ona u Osijeku. Plaće u državnoj upravi potpuno su iste, kao i u državnim firmama (naravno, zbog centralizacije je broj radnih mjesta daleko veći). Plaće zidara i ostalih građevinskih radnika podjednake su, dapače, da nisu ne znam kako bi Koteks i Gradnja permanentno povećavali broj zaposlenih. U ustanovama su iste plaće, kao što su bolnice, fakulteti, škole, sudovi, mirovine su jednake u cijeloj Hrvatskoj (ne određuju se geografski) i kolega forumašu, možda si mlad, ali ja se ne bih zaletavao sa životnim mudrostima ovog tipa.


neki poslovi su isto plačeni,neki su više.razlika je ta da ovdje uglavnom imaš poslove sa minimalcem ili slabom plačom(trg.lanci za primjer)dok je tamo puno veća ponuda poslova koji se dobro plačaju.


ovo za poticaje neću konemtirat.
po tvome sve štima pa ne znam onda odakle smo tu di jesmo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2008. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Evo potvrde iz Dnevnika Nove tv, najskuplji grad u Hrvatskoj je Pula, a ne Osijek.

evo najbanalnijeg primjera, doživljenog : cijena muškog šišanja u Puli minimalno 50 kn dok u našem gradu te ošišaju za 20. Pula sa druge strane ima najveći standard u državi ako se gleda odnos automobila na glavušu stanovnika, na njih 100 ide 70 kola...zato im je grad u prometnom kaosu

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2008. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, nažalost, naša je generacija osuđena na lošiji standard od onoga koji su imali naši roditelji kada su bili naših godina.. i to je nepobitna činjenica nevezana uz grad u kojem se živi.
Oni su tada već imali posao, kuću, obitelj, eventualno vikendicu i auto, ali bilo im je lakše. Kredite bi otplatili puno brže i lakše, išlo se na more, skijanje, u restorane..
Kupila sam stan i kad budem imala 48 godina moći ću reći da je moj! O novom autu ne smijem ni razmišljati, a zbog stambenog kredita, iako mi je plaća neloša, uspijem platim režije i hranu, dok za neki "luksuz" (izlasci, večere, odjeća, godišnji..) nemam ni u snovima osim ako se ne zadužim još više, ili kako to već je, kupujem na karticu i presipam iz šupljega u prazno.. O obitelji se ne usudim razmišljati, jer se bojim da neću tom djetetu moć pružiti sve potrebno, iako sam dipl. oec. i uskoro mag.spec.
Nije bitno koji je grad u pitanju, u k.... je cijela država, a to se posebno očituje u ovoj regiji koja je bila najviše pogođena ratom i nikako da se pomakne s mjesta, a to možemo, kako je netko već rekao, zahvaliti cijenjenim političarskim guzicama. Ne želim odlaziti iz Osijeka, želim da nam vlast omogući normalan život OVDJE i da pomaknu grad s mrtve točke. Zbog toga su i izabrani, ali jedino oni to ne shvaćaju..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2008. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Ma, nažalost, naša je generacija osuđena na lošiji standard od onoga koji su imali naši roditelji kada su bili naših godina.. i to je nepobitna činjenica nevezana uz grad u kojem se živi.
Oni su tada već imali posao, kuću, obitelj, eventualno vikendicu i auto, ali bilo im je lakše. Kredite bi otplatili puno brže i lakše, išlo se na more, skijanje, u restorane..
Kupila sam stan i kad budem imala 48 godina moći ću reći da je moj! O novom autu ne smijem ni razmišljati, a zbog stambenog kredita, iako mi je plaća neloša, uspijem platim režije i hranu, dok za neki "luksuz" (izlasci, večere, odjeća, godišnji..) nemam ni u snovima osim ako se ne zadužim još više, ili kako to već je, kupujem na karticu i presipam iz šupljega u prazno.. O obitelji se ne usudim razmišljati, jer se bojim da neću tom djetetu moć pružiti sve potrebno, iako sam dipl. oec. i uskoro mag.spec.
Nije bitno koji je grad u pitanju, u k.... je cijela država, a to se posebno očituje u ovoj regiji koja je bila najviše pogođena ratom i nikako da se pomakne s mjesta, a to možemo, kako je netko već rekao, zahvaliti cijenjenim političarskim guzicama. Ne želim odlaziti iz Osijeka, želim da nam vlast omogući normalan život OVDJE i da pomaknu grad s mrtve točke. Zbog toga su i izabrani, ali jedino oni to ne shvaćaju..


Udaj se dobro ako možeš i skrati si muke ,a ako se nemožeš utopit dobro sorry life is WAR .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2008. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Ma, nažalost, naša je generacija osuđena na lošiji standard od onoga koji su imali naši roditelji kada su bili naših godina.. i to je nepobitna činjenica nevezana uz grad u kojem se živi.
Oni su tada već imali posao, kuću, obitelj, eventualno vikendicu i auto, ali bilo im je lakše. Kredite bi otplatili puno brže i lakše, išlo se na more, skijanje, u restorane..
Kupila sam stan i kad budem imala 48 godina moći ću reći da je moj! O novom autu ne smijem ni razmišljati, a zbog stambenog kredita, iako mi je plaća neloša, uspijem platim režije i hranu, dok za neki "luksuz" (izlasci, večere, odjeća, godišnji..) nemam ni u snovima osim ako se ne zadužim još više, ili kako to već je, kupujem na karticu i presipam iz šupljega u prazno.. O obitelji se ne usudim razmišljati, jer se bojim da neću tom djetetu moć pružiti sve potrebno, iako sam dipl. oec. i uskoro mag.spec.
Nije bitno koji je grad u pitanju, u k.... je cijela država, a to se posebno očituje u ovoj regiji koja je bila najviše pogođena ratom i nikako da se pomakne s mjesta, a to možemo, kako je netko već rekao, zahvaliti cijenjenim političarskim guzicama. Ne želim odlaziti iz Osijeka, želim da nam vlast omogući normalan život OVDJE i da pomaknu grad s mrtve točke. Zbog toga su i izabrani, ali jedino oni to ne shvaćaju..
osijek031.com smile Evo konačno bita cijelog problema.... Nije problem sve i da Osijek je najskuplji grad za život.... Dajte ljudima dobre plaće pa ništa neće biti problematično... No, na žalost, stvari su onakve kakve jesu, a ako si sami ne pomognemo - nitko nam pomoći neće...

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2008. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bih se slozila Luna s tobom da je nasim starcima bilo lakse, da su imali aute, kuce ili cak vikendice. Mozda cu neke ubosti u zivac, ali u bivsoj drzavi bilo je dobro srbima koji su bili na dobrim polozajima pa time su imali sve navedeno(kuca, auto, vikendica). moj stari je radio u oltu, nihovi prijatelji u tekosu ili tranzitu place su im bile besramno male, svi su zivjeli kao postanari jer si nisu mogli priustiti kuce a prijevozno sredstvo su im bili autobusi. a sto se tice ljetovanja isli su organizirano preko firme u nekakve kampov sa 1 zvijezdicom, toga se i ja sjecam.
Ovakva prica je bila prosjecnog Hrvata.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2008. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la: ›
ne bih se slozila Luna s tobom da je nasim starcima bilo lakse, da su imali aute, kuce ili cak vikendice. Mozda cu neke ubosti u zivac, ali u bivsoj drzavi bilo je dobro srbima koji su bili na dobrim polozajima pa time su imali sve navedeno(kuca, auto, vikendica). moj stari je radio u oltu, nihovi prijatelji u tekosu ili tranzitu place su im bile besramno male, svi su zivjeli kao postanari jer si nisu mogli priustiti kuce a prijevozno sredstvo su im bili autobusi. a sto se tice ljetovanja isli su organizirano preko firme u nekakve kampov sa 1 zvijezdicom, toga se i ja sjecam.
Ovakva prica je bila prosjecnog Hrvata.


Vrlo je teško komparirat ta 2 vremena sa odmakom 20-25 god ,štos je u tome što onda niste mogli ništa izabrat sustav je sve radio umjesto vas ali niste ništa mogli ni zajebat ,socijalna pravda je bila veća ali je bila i ravnilovka što nikako nije dobro , nije bilo nikakvih mogućnosti ,a danas postoje sve mogućnosti možete sami izabrat što želite,, a što ljudi krenu stramputicom to nije ničiji problem nemogu reć da sami nisu birali životni put nego jednostano nece ucit a bome ni raditi to je velika vecina slucajeva, kako ce određen dio ljudi zivit ja apsolutno neznam niti je moj problem .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2008. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slazem se da danas imamo vise mogucnosti a samim time trebamo se vise i truditi.
Ima ljudi kojima odgovara raditi na nekom pogonu 8 sati i tako 40 god za prosjecnu placu ima ljudi koji zele vise od zivota i posla koji obavljaju.
Hocu reci da nas dragi Osijek u maloj mjeri nudi i jedno i drugo.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.06.2008. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To su gluposti što se tiče mogućnosti,tko ima mogućnosti,prije svega oni koji su inicijalno potkoženi i koji imaju veze a ostali imaju kitu a ne mogućnosti .Evo vam samo jedna statistika koja vrijedi u SAD-u i većini zemalja zapadne europe,95% ljudi koji su bogati su rođeni bogati,toliko o "mogućnostima".Najveća laž komunizma je bila da su svi jednaki,a najveća laž kapitalizma je da svi ljudi imaju mogućnosti i izbor.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2008. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
Najveća laž komunizma je bila da su svi jednaki,a najveća laž kapitalizma je da svi ljudi imaju mogućnosti i izbor.

osijek031.com smile
Delfin je napisao/la: ›
ne bih se slozila Luna s tobom da je nasim starcima bilo lakse, da su imali aute, kuce ili cak vikendice.
moj stari je radio u oltu, nihovi prijatelji u tekosu ili tranzitu place su im bile besramno male, svi su zivjeli kao postanari jer si nisu mogli priustiti kuce a prijevozno sredstvo su im bili autobusi. a sto se tice ljetovanja isli su organizirano preko firme u nekakve kampov sa 1 zvijezdicom, toga se i ja sjecam.
Ovakva prica je bila prosjecnog Hrvata.

No, dobro, svakakvih priča ima i iz tog vremena.. Ja se opet ne bih složila s tobom.. Odrasla sam samo s mamom, koja je završila srednju ekonomsku i radila u Obnovi (koje odavno nema) i ipak smo dobile stan, išle na more avionom, na skijanje, jela sam sladoled na terasi hotela Osijek i večerala barem 2x mjesečno u restoranu.. Toga se ja sjećam.. bilo je i težih dana naravno, ali današnji standard je katastrofalno poražavajući za sve stanovnike lijepe nam naše..
MNOWAR je napisao/la: ›
Udaj se dobro ako možeš i skrati si muke ,a ako se nemožeš utopit dobro sorry life is WAR .

Te idiotske fraze ostavi za nekog drugog.. ja se trudim svojim sposbnostima, znanjem i voljom (kad mi već tata nije ostavio milione) ostvariti normalan i pristojan život sebi, a logičnim slijedom i svojoj obitelji, u ovome gradu i ovoj državi.

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: