Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što znate o Izviđačima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: zanima li vas napisano

Da
30%
 30%  [ 4 ]
Ne
46%
 46%  [ 6 ]
možda
23%
 23%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 13


Autor Poruka
leo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: Jug II Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 23:18 
Naslov: Beark ! Što znate o Izviđačima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Recimo da sam izviđač, zanima me dali znate što izviđači rade:
- ovo pitanje sam postavio tek tako jer me nešto zanima:
A) smatrate li da su izviđači zastarjeli (probajte pogledati slijedeće stranice: www.slavonski-hrast.hr, www.scoutpark.net) tamo možete vidjeti ponešto iz izviđačkog života...
osijek031.com smile mislite li da izviđači nisu za vas (- skinuti emisiju "Mijenjam Svijet išla je na HRT-u ukoliko imate flat rate predlažem vam da skinete (oprez filmić ima 100 mb u rar datoteci) možda vam ovo pokaže da griješite linkovi su po tri dijela između svakog se mora čekati red za skidanje 96 min linkovi
http://rapidshare.com/files/109178016/Mijenjam.Svijet.part1.rar
http://rapidshare.com/files/109179069/Mijenjam.Svijet.part2.rar
http://rapidshare.com/files/109179531/Mijenjam.Svijet.part3.rar
C) ukolliko vas zanima nešto više javite nam se:
Mi smo genium Scouts - UI Slavonski hrast, jer izviđači u Osijeku djeluju 90 godina i sa svakom generacijom dovode napredak u milijunski pokret skauta...
U osijeku smo jedini - ostali su kopije* (nisu članovi svjetskog skautskog pokreta)
D) ukoliko još uvijek mislite da izviđači nemaju vama što ponudit... pokrenuli smo projekt međunarodnog izviđačkog centra u baranjskom mjestu Podravlje - možda se u njemu možete naći... jer u svijetu postoji preko 50.000 takvih centara dijelom i u Europi... oni traže animatore, volontere i pritom daju svoj doprinos u razvoju djece i mladih... a prilikom putovanja uvijek možete odsjesti pod povoljnijim uvjetima.
Idea
pozdrav... Leo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 18:07 
Naslov:  Re: Što znate o Izviđačima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izviđači (skauti) su pokret za djecu i mladež, a u ostvarivanju ciljeva i programa im pomažu odrasli članovi organizacije. Izviđači se pretežno bave upoznavanjem prirode, druženjem (socijalizacijom djece) i učenjem korisnih vještina koje im mogu pomoći u budućem životu kako u civiliziranom svijetu, tako i u divljini.

Važnija znanja koja izviđači usvajaju su: orijentacija na karti i u prirodi, topografija, upoznavanje biljnog i životinjskog svijeta, čvorovi, putni znakovi, izviđačke pjesme, društvene igre u prirodi i zatvorenom prostoru, pionirstvo, signalizacija, prva pomoć, sportovi (npr. izviđački sportovi kao što su: otimanje marame, scoutball, tronogo trčanje) i drugo. Postoje i otvorena natjecanja orijentacijskog tipa i sa tzv. olimpijskim disciplinama. Scoutball je jedna od najpopularnijih disciplina, u Hrvatskoj čak i postoji liga natjecanja.

Izviđač sam bila kao pionir u prvom i drugom razredu i meni je bilo jako zabavno.
Vjerujem da bi se djeci to sviđalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja sam bila u izviđačima,bila sam čak i planinka godine(nije da se hvalim).
Samo na žalost,zbog malog interesa družina nam prestala s radom.
I vrlo bih rado ponovno išla na izviđače.
Jooj,baš mi je bilo super,kad se samo sjetim...logor,vatra,pjevanje do zore ili dok ne zaspemo pokraj vatre od umora...baš mi je bilo super...Kampovanja,natjecanja,ljetovanja,zimovanja...hoću opet...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: Jug II Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako ste bili nekad izviđači (planinke, poletarci, pčelice) još uvijek ima mjesta i za vas....
Naši stariji brđani (iznad 20, 30, 40 i 50 god) vjerovatno vas poznaju... Sastanke održavamo u mjesnoj (Gradska četvrt JUG II) ugao kaštelanske i Umaške - kod Domića...
a za vašu kategoriju - sastanci su svakog četvrtka u 20 sati...
Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrlo rado,ali radim do 20.30...Jel se smije kasniti?Znam da nije pristojno...
Članarina,košulja...sve me zanima...koliko novaca?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: Jug II Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

godišnja članarina je oko 120 kn , odore nisu obavezne u startu - oko 140 kn zavisi koji broj,
Naša članarina je mala iako je u njoj i članarina za Savez izviđača hrvatske....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2008. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm...članarina je stvarno mala.
A odore...hm...imam ja staru još uvijek,ali ne znam da li je upotrebljiva u vašoj udruzi.Mi smo imali plave košulje.I znam da nije obavezna u startu,ali je uvijek ljepše kad ju imaš...
Možda vam se i pridružim...Moram još malo vidjeti kako ću s vremenom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
non plus ultra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 110
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2008. 12:14 
Naslov:  Re: Što znate o Izviđačima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam ja izviđač i išao sa izviđačima na logorovanje na Otok Mladosti kod Šibenika... 15 dana u šatoru... Odlično...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: Jug II Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako si imala tamno plavu onda si bila u porječanima, možda kod Popa ili Šulca, ako je svjetloplava ondak u zrakoplovcima, ili zelena - prašinari... he he, mi ti danas imamo tamnoplavu, ne želimo dopustiti da nam se djeca stope u prirodi... iao su danas službene 2 boje indigo plava i zelena (ali ne smb- kakve poneki nose)..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: Jug II Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otok mladosti je nažalost priča za sebe...
Otok je konfiscirala općina šibenik i još uvijek traje spor s njima. Općina šibenik je prodala koncesiju švabama na par desetaka godina i tamo se sad grade hoteli. Savez je vlasnik polovićne većine terena i svoj udio je prepustio vladi hrvatske na raspolaganje... no i oni su zakasnili zbog samovolje nj. stranačkih kolega iz Šibenika...
I tako je propao Svjetski projekt 7 kontinent po ideji Slavka Bjažića, Danka Oblaka i ostalih velikih izviđača...
Zato smo se mi opredjelili na nešto što nažalost Osijek nema - Izviđački dom u malom baranjskom selu Podunavlje - da makar putnici i izviđači mogu odsjedati po hostelskim cijenama... nažalost u gradu je sve skupo i sve sami hoteli s 3,4,5 zvjezdi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad ste me sjetili, Otok mladosti, bio jednog davnog ljeta nakon završenog sedmog razreda osnovne, prejebeno je bilo, ljubio se prvi put u životu s curom, mađaricom... nisam imao pojma šta cura priča, u to doba su mađari učili samo ruski, tu i tamo netko i njemački...

što se izviđača tiče, iskustva su mi izuzetno ograničena, upisao se u osnovnoj, negdje u trećem razredu, otišao par puta vidjet o čemu se tu radi i odustao... ali još uvijek znam zavezati jedan čvor koji smo učili, i da ga jebeš još uvijek ga koristim kad mi je uže za prikovat šator u zemlju predugačko.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja znam baratat nožem, puškom, sjekirom, flašom od rakije/vina/piva s onima od soka ne znam, vezat znam šta oš i kak oš, i to po mom, nekad se zna dogodit da ne znam odvezat to što sam svezo al to nije ni važno, vatre znam zapalit sve i namjerno i slučajno, nekad se samo iznenadim kad zapalim nešto, u divljini se snalazim po suncu ili oblacima i začudo uvijek se pogubim, pogotovo kada se snalazim po oblacima, i isto po mahovini znam i svemu što ima u prirodi i vjevericama, kad pogodim vjevericu kamenom na koju stranu pobjegne to je sjever, po noći se snalazim po zvijezdama padalicama, gdje padne tamo idem, a ako ne padne znam provest noć piljeći u nebo i tako, znam ja ponešto, nije to teško jedino ako te to zanima, uvijek sam podržavo te izviđaće, a pogotovo izviđaćice sam držo par puta, super je to ekipa, sve 5

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: Jug II Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

(gaap) Eh da čvor se zove skračivaljka... i uvijek dobro posluži...

(monstrum) pa nemoraš uvijek nešto čekati, zavrtiš bocu i kud pokaže... he he

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2008. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A košulja nam je bila baš te indigo plave boje!I marame su bile plave s bijelom trakicom.
A moja družina ti je bila Mursa,i to je bilo davno,prije nekih 9 godina...Mira Mužević nam bila starješina...Pa ti sad vjerovatno znaš bolje od mene sve vezano za te udruge,družine itd.Znam da smo bili u toj svjetskoj udruzi jer smo bili dobili svake godine neke iskaznice i polagali stupnjeve znanja,išli na natjecanja i na one skupove izviđača(npr. u Nizozemskoj).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: Jug II Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2008. 22:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ta ti još vrijedi... znaći ti si iz ekipe masnog i dr... Onda se vjerovatno znamo jer sam ja onda biou u quercusu, družina zrakoplovaca Zeppelin, a znaš i popa, dinga, alfa ...BTW masni mi je sviraou u svatovima... he he

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: