Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zenska vs. muska prijateljstva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2008. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
Ja isto imam osjećaj da su muška prijateljstva "jača" od ženskih... Kod žena su prijateljstva nekako nesigurna... nisu čvrsta... neka se dogodi neka malo jača svađa, bilo šta... primjer da jedna "uhvati" dečka koji se drugoj sviđao, neće pričati pun kurac vremena, i ako si ostanu "dobre" to neće biti isto kao prije...


Ne bih se složila, moje iskustvo govori drukčije.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2008. 16:29 
Naslov:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apsolutno se slažem s većinom napisanog, stvarno postoji takav neki obrazac da su ženska prijateljstva ranjivija koliko god iskrena i duboka bila. stvarno kontam da puno lakše pucaju kad se dogodi neki veći falung. al možda baš zato što su si prijateljičice puno bliskije i prijateljstvo se zasniva na nekim karakternim sličnostima i podudarnim razmišljanjima. većina mojih prijateljstava je interesna. ne u smislu da iskorištavamo jedni druge, već da nas povezuju isti interesi, nogomet, pivo, poker, politika, ???, nogomet... al drago mi je što imam par prijatelja kojima stvarno mogu povjeriti svoje najiskrenije osjećaje među kojima je i moja cura. isto sam primjetio, što je već netko spomenio, da kad sam u društvu, bez obzira koliki nivo povezanosti imao s tim osobama uvijek postoji neka vrsta natjecanja. to nije ništa ozbiljno al puno je manji repertoar nekih ozbiljnih tema o kojima pričamo u društvu. uglavnom se radi o nekakvom podjebavanju, zajebanciji i cuganju. dok recimo pojedinačno sa svakim od njih mogu razviti puno ozbiljniju komunikaciju bez nekih "tabu" tema koje kad si u društvu često znaju izazvati podsmijeh i šprdanje.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.05.2008. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
Ja isto imam osjećaj da su muška prijateljstva "jača" od ženskih... Kod žena su prijateljstva nekako nesigurna... nisu čvrsta... neka se dogodi neka malo jača svađa, bilo šta... primjer da jedna "uhvati" dečka koji se drugoj sviđao..


Baš tako.. A što reći na situaciju kada ti "najbolja" prijateljica pokuša odvući dečka s kojim žviš u krevet, samo da bi ti dokazala kakav je on, a u međuvremenu ti dolazi u kuću i glumi kako je zabrinuta zbog vaših problema, dok sve pokušava okrenuti u svoju korist. Ne samo da mi je zabila nož u leđa, nego i dvije sjekire i motornu pilu. Ali me naučila važnoj lekciji, koju sam podsvjesno oduvijek i znala, ženama se ne može vjerovati.
Žene su bezobrazne zmije (čast iznimkama) i ako im se netko ili nešto svidi prijateljstvo će zaboraviti jer im je njihova guzica najbitnija. Zato sam se oduvijek bolje snalazila u muškom društvu i imala više muških prijatelja nego ženskih. Dečki su iskreniji a u puno situacija i bolji slušatelji nego žene i sposobni su svaku, pa i najozbiljniju situaciju pretvoriti u smijeh tako da ona više ne izgleda tako strašno i opasno.
I zato trenutno nemam najbolju prijateljicu, a vjerojatno će proći dosta vremena dok opet ne steknem u neku povjerenje jer nevjerojatno je koliko boli može nanijeti žena ženi.
I nedostaje mi prijateljica, neka s kojom ću moći na kavu, u šoping, neka s kojom ću moći pričati i o najintimnijim detaljima i o besmrtnosti buha, ali prijašnja iskustva su stvorila neku vrstu obrambenog mehanizma koji ne dozvoljava nikome da mi se približi kako se opet ne bih našla u situaciji da budem iznevjerena i povrijeđena.
Mama je bila u pravu, prave prijatelje možeš nabrojati na prste jedne ruke, ostalo su sve frendovi, poznanici, kolege..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: