Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Fotografiranje vjencanja (Za ne povjerovat')

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2008. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › A jeste se uzlajali...
Svi varaju drzavu, samo sto neki imaju obrt pa tu i tamo izdaju koji racun kako bi izgledali posteno i pricali o nekom moralu...
Ova je akcija provedena da se ekipu malo poplasi, a siguran sam da su ju inicirali "posteni fotografi" s obrtnicama koji isto tako rade na crno...

ovo što pišeš ima smisla..jer znam likove koji imaju obrt i rade bez prijavljivanja...i to je ok, jer, jbg, takav je zakon...

ali ova priča mi nije jasna... u svatovima ih je slikao lik koji nema svoj obrt...znači isto kao da ja svog brata/sestru/prijatelje slikam..
šta je to, molim te???
pa strašno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2008. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › @mungossvatko tko pristane da mu se posao napravi 'na crno' izbjegava placanje poreze. samim tim bi trebao izgubiti i zastitu drzave od prevare. To je osobni rizik.
Ne, to nije "osobni rizik". To je porezna evazija, odnosno krsenje zakona. To nije osobni izbor pojedinca, vec svjesna i smisljena prevara.

Citat: › Ako sud ili inspektori uspiju dokazati da ja placam 'prijatelja' za slikanje svatova, onda je to svakako prekrsaj ... u suprotnom, mislim da smo svi nevini.
Kao sto rekoh, u Njemackoj se drzava ne bavi provjeravanjem i dokazivanjem je li netko nekome prijatelj, jer je jasno da bi u tom slucaju svi svima bili prijatelji.

Ako nekome za nesto ne placas, a taj netko ti nije uza rodbina - ciao djaci. Tako je u Njemackoj.

Postoji i situacija gdje su silnice sustava takve da ih nitko je jebe 5%. Takav je slucaj s Albanijom. Si gledao onu Palinovu epizodu s Albanijom?

Sto se tice fotografiranja, situacija je nategnuta do jaja. Da, za ova dva lika bih rekao da su legosi, jer ih stalno vidjam skupa, ali to ne zanima ni drzavu, ni inspektore.

Njih zanima 80% onih fotografa koji NISU legosi onih koje fotkaju. Takve, nazalost, nismo imali prilike vidjeti u ovom prilogu jer su se sakrili u misju rupu. Mozda bi bilo bolje da se prilog radio u tom smjeru, da su se izjave uzele od onih koji ne placaju porez (a takvih je, ako je suditi po prilogu - 80%). I to se ne odnosi samo na one koji nemaju obrtnicu, vec i na one koji imaju obrtnicu, a ne izdaju racun i nemaju radne naloge.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2008. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: › I ja sam sigurna da iza te akcije stoje dragi fotografi sa svojim obrtima, ali isto tako oni su ti koji zarade minimalno 10 000kn po svatovima i izdaju imaginarni račun uz napomenu ako želite račun, onda plaćate još PDV !
Hebiga, ako smatras da je to tako isplativ potez, onda bi mozda trebala razlisiti da se tim pocnes baviti. Osnujes obrt, kupis opremu (cak ces proci i jeftinije) i pocnes mlatiti 10K kuna po svatovima.

Citat: › Prvo su oni ti koji rade na crno, koji izdaju sitne račune za fotkanje za dokumente, izradu slika sa memorijskih kartica, te poneko vjenčanje...
Jesi dobila racun za nabrojane usluge? Jesi ga trazila? Jesi ih prijavila (mozes i anonimno)? Nisi?! Pa, sto cekas?!


Eto, možeš i Ti, opremicu manje-više imaš, rakiju medovaču praviš, 2 bitne stvari za vjenčanje su zadovoljene Wink

Što se računa tiče.. za navedene usluge (osim vjenčanja kojeg još nisam imala) dobila sam račune i opet ponavljam da je to sitniš koji oni stavljaju i prijavljuju državi..
I da ne bude daljnih komentara, ne govorim ovo napamet - frend je vikendima radio kao fotograf/snimatelj na vjenčanjima za jedan fotostudio, naravno honorarno!


Zadnja promjena: Elena_Os; 23.04.2008. 0:32; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BAJCER
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2008. 23:36 
Naslov:  STRAH,STRAH
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi imamo prava, a obaveze ....

--------------------------------------------------------------------------------

Štovani!!!

Vidim, gledam, čujem !!!! Ne vjerujem!!!

KADA SE NE PRIMJENJUJE ZAKON NE VALJA, KADA SE PRIMJENJUJE NE VALJA!!

KAKVI SMO TO MI LJUDI!! ZATO NAM JE TAKO U DRŽAVI " DOBRO " !!

Čitam pametne komentare, a i komentare nekih kojima je lakše utjerati u .... nego u glavu.

Da razjasnimo!!! Svatko u svatovima može slikati i snimati, ama baš svaki UZVANIK!!

MLADENCI IAKO SVI TO NAGLAŠAVAJU DA JE TO PRIVATNA ZABAVA, MORAJU SE PRIDRŽAVATI ZAKONA RH KOJI KAŽE DA DJELATNOST FOTOGRAFIRANJA I VIDEOSNIMANJA MORA OBAVLJATI PROFESIONALNA OSOBA KOJA UREDNO DRŽAVI PLAĆA SVE POREZE I NAMETE.

Profesionalni fotograf sa svojom djetnošću zarađuje za svoj život,život svoje djece, njegovi radnici također!! Tko ima pravo njihove OBITELJI OSTAVITI BEZ SREDSTAVA ZA ŽIVOT !!!

Sredstva uložena u opremu, bez poslovnog prostora prelaze 100.000,00 eura
s napomenom da svake godine zbog brze tehnološke zastare fotoaparata i videokemera uloži se oko 100.000,00 kuna. To NISU MALI NOVCI!!!

Da li ste vi spremni uložiti toliko novaca i mirno gledati kako vam nelegalni fotografiji otimaju posao,novac, a često svojim neprofesionalnim pristupom blate djelatnost.

Profesionalni fotografi i snimatelji prvo žele dokazati svoju profesionalnost, umjetnički prepoznatljivi štih, a tek onda biti novčano nagrađeni za svoj rad!!
Svojim profesionalnim pristupom boriš se za ugled i dobru reklamu!!

Mladencima lijepa i kvalitetna uspomena, a nama dobra reklama!!

Ne tvrdim da svi profesionalci super rade, niti svi majstori s crnjaka loše!!!

Svi danas idemo linijom " manjeg otpora ".....kako to da ne možete iznajmiti vjenčanicu na crno, svečanu dvoranu itd....?

Da više ne duljim samo još jedna tvrdnja!!!! OD SVEGA ŠTO STE PLATILI U VAŠIM SVATOVIMA JEDINIMO ŠTO STE " PONIJELI KUČI " SU FOTOGRAFIJE I VIDEO SNIMAK - AKO VAM JE ŽAO TIH NOVACA NEMOJTE SVATOVE NI PRAVITI!

A braćama, sestrama, bližim rođacima koji svake subote imaju za mladence bližu obitelj poručujem neka se usklade s zakonom jer stići će ih inspektori koji ne da mogu napisati i naplatiti kaznu, već privremeno oduzeti sredstvo za rad!! Možda to neke i ne sekira jer foto-video tehniku kupili su im poslodavci novinarskih i tv.... kako će biti zanimljivo doći na posao bez .....).
A svim snagatorima koji su spremni inspektore tuči,izbacivati itd... napad je na državnu instituciju, a siguran sam da negdje na uglu u lijepom,udobnom kombiju čeka interventna policija! baš takve!!!

MLADENCI MORAJU ZNATI DA I ONI SU PRED ZAKONOM KRIVI JER SU KAO POSLODAVCI ANGAŽIRANI ZA FOTOGRAFIRANJE I VIDEOSNIMANJE OSOBE BEZ OBRTNICE ILI REGISTRACIJE TJ. D.O.O. TE TAKOĐER PO ZAKONU MORAJU PLATITI KAZNU!!
AKO ŽELE S TAKVOM LAKRDIJOM ZAPOČETI NOVI ŽIVOT........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2008. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ovo je stvarno smiješno. Ovi ljudi se smatraju utajivačima poreza i kriminalcima, dok Todorići i raznorazni bivši šoferi preuzimaju kompletnu industriju u državi. Šta mislite koliko poreza utaji jedan Agrokor? Šta mislite koliko poreza su utajili tajkuni koji nisu prijavili dobit od prodaje dionica? Šta mislite koliko poreza ne bude plaćeno jer se prelomi kroz troškove? Naprimjer kupi se na firmu kao služben vozilo nova BMW 3 pa se preseresava po gradu, a kompletan se iznos automobila amortizira kroz porez. Ovo je stvarno smiješno i mislim da nema smisla pričat o jednoj Njemačkoj u kojoj korupciji svedena na minimum. Naravno da će Nijemac platit porez jer zna da taj novac njemački političari neće sjebati na skijanje, ljetovanje i vikendice na moru.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2008. 4:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

manabijemihnakuracsveupičkumaterinu govnajebenapanećemizabranitisvatove jebemlijimmajkuimatčuihušumiiunajmit slikarapadaslikauljanaplatnunacrnoakolače ćemipećbabajagaarakijućićaantenikunenećuprijaviti.ukurac.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2008. 4:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Naprimjer kupi se na firmu kao služben vozilo nova BMW 3 pa se preseresava po gradu, a kompletan se iznos automobila amortizira kroz porez. Ovo je stvarno smiješno i mislim da nema smisla pričat o jednoj Njemačkoj u kojoj korupciji svedena na minimum.


khm, ti bemveji na gore opisani princip se dosta voze po nemačku. Jebi me ako nisam u pravu! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2008. 6:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahahaa baš mi kolega fotograf pričao neki dan o ovoj idiotariji.

Ma baš me zanima koji će inspektor, sanader ili đapić meni upast u svatove da vidi tko me slika.

ovo je predložio ili prijavio neki kvazi fotograf ili snimatelj koji misli da je slikanje okolo neka bitna profesija.

ko da je popio svu pamet svijeta što je kupio skupi fotoaparat sa skupim objektivom.

To je isto ko da nogometaši zovu inspekciju da idu po kvartovima i kažnjavaju klince što šutaju loptu naokolo jer su im moguća konkurencija i ruše im ugled.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.04.2008. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@bajcer

gle, vecina nas je za postivanje zakona ... i primjenu zakona ... ali ne iskljucivo na onima koji se nisu vezali u autu, koji nisu upalili svjetla ili su presli cestu na neobiljezenom mjestu ... ili su slikali kumu svatove.

je, fotografi su profesionalci, i njihov profesionalni rizik je ulozeni novac i njihova sposobnost da zarade i dokazu se kvalitetom svog rada, te tako zarade novac za svoju obitelj.

dakle, ako ce mi slikati fotograf janko ili fotograf lupino ... cjena ce biti razlicita.

ja zaista ne vidim razlog zbog kojeg bi fotografi trebali biti zakonom zasticeni i zasto bi njima trebao biti zagarantiran posao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2008. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: › Pa ovo je stvarno smiješno. Ovi ljudi se smatraju utajivačima poreza i kriminalcima, dok Todorići i raznorazni bivši šoferi preuzimaju kompletnu industriju u državi.
Izuzetno je los znak kad ljudi razmisljaju na ovaj nacin. Pravdanje vlastitih slabosti tudjima. No, to je ujedno i znak da ne postoje cvrsti protuargumenti pa se pribjegava ovoj drevnoj metodi pseudoargumentiranja, poznatijoj i kao "bapsko pijacarenje".

Kad ih se uhvati s rukama u pekmezu svi ce cendrati i kmecati za svoja prava, pekmezastim prstom upiruci u navodne "drzavne lopove", ove ili one. Ne zato sto im je stalo da takvi stanu pred lice pravde (da je tako ova drzava bi bila prepuna "zvizdaca"), vec da bi pred vlastitom savjescu njihov kokosharski krimen izgledao manji.

Mentalitet.

"Eto, ovi ili oni su mega lopovi u pokrali su drzavu, a ja, mali kmet koji lijecniku dolazi s plavom kuvertom sam posten gradjanin, natjeran na ovaj moralan cin. To sto ja radim nije mito i korupcija. To sto ja ne placam porez je kurton naspram onoga sto rade Smogorci, Kurcevici, Lapcevici."

Mentalitet.

Citat: › Ovo je stvarno smiješno i mislim da nema smisla pričat o jednoj Njemačkoj u kojoj korupciji svedena na minimum.
Eto, ti si bio u Njemackoj. Vjerujem da nisi ni mogao upoznai tko je tamo lokalni Todoric, ali si sigurno imao prilike vidjeti kako se obicni smrtnici ponasaju. I, kako se ponasaju? Placaju li poreze na svaki kurac? Rade li majstori po kucama na crnjaka?

Sto mislis, je li manjak korupcije u Njemackoj uzrok ili posljedica takvog ponasanja?

Citat: › Naravno da će Nijemac platit porez jer zna da taj novac njemački političari neće sjebati na skijanje, ljetovanje i vikendice na moru.
Si siguran?!

Nekako mi se cini da ce Nijemac platiti porez, jer zna da ce mu sutra na vrata banuti kojekakvi Organi, ako pokusa nesto smuljati. Drzavni Organi. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2008. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da je stvarno smiješno bilo koju državu uspoređivat s RH pošto se zna kako se kod nas 80% stvari odvija, s plavom kuvertom što kaže mungos i potkradanjem ili podmićivanjem svega živog i neživog, i ovo je zapravo pokušaj pokvarene države da se približi europi, jer tako se u europi radi i to je u europi normalna stvar, a to što je naš mentalitet navikao sve raditi kroz fuš to je druga stvar, pre naglo su donesene takve neke drastične odredbe koje opet tlače malog čovjeka pokušavajući ga kultivizirati dok nekom s više novaca recimo nije teško platiti poznatog ili fotografa s obrtom, ili baku s kolačima
jednostavno se moramo pomiriti s jednom činjenicom i jednom jednostavnom usporedbom koju može i dijete shvatiti, europa je pitoma i kulturna pudlica dok je ovaj dio balkana čopor vukova koje treba domestificirati i pripitomiti da lajemo kako nam se zapovjedi, a RH je prvi dio divljeg i razularenog čopora kojeg se šibom (globljenjem) tjera na posluh jer ući u eu nećemo nikad dok je ovakvo stanje u državi, samo je otužno što ti isti zakoni za nekoga vrijede a za nekoga ne, i sve dok je tako, možemo i dalje bezuspješno lajat na europske pudlice osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2008. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

?
Leteci mungos je napisao/la: ›
cane je napisao/la: › Pa ovo je stvarno smiješno. Ovi ljudi se smatraju utajivačima poreza i kriminalcima, dok Todorići i raznorazni bivši šoferi preuzimaju kompletnu industriju u državi.
Izuzetno je los znak kad ljudi razmisljaju na ovaj nacin. Pravdanje vlastitih slabosti tudjima. No, to je ujedno i znak da ne postoje cvrsti protuargumenti pa se pribjegava ovoj drevnoj metodi pseudoargumentiranja, poznatijoj i kao "bapsko pijacarenje".

Kad ih se uhvati s rukama u pekmezu svi ce cendrati i kmecati za svoja prava, pekmezastim prstom upiruci u navodne "drzavne lopove", ove ili one. Ne zato sto im je stalo da takvi stanu pred lice pravde (da je tako ova drzava bi bila prepuna "zvizdaca"), vec da bi pred vlastitom savjescu njihov kokosharski krimen izgledao manji.

Mentalitet.

"Eto, ovi ili oni su mega lopovi u pokrali su drzavu, a ja, mali kmet koji lijecniku dolazi s plavom kuvertom sam posten gradjanin, natjeran na ovaj moralan cin. To sto ja radim nije mito i korupcija. To sto ja ne placam porez je kurton naspram onoga sto rade Smogorci, Kurcevici, Lapcevici."

Mentalitet.

Citat: › Ovo je stvarno smiješno i mislim da nema smisla pričat o jednoj Njemačkoj u kojoj korupciji svedena na minimum.
Eto, ti si bio u Njemackoj. Vjerujem da nisi ni mogao upoznai tko je tamo lokalni Todoric, ali si sigurno imao prilike vidjeti kako se obicni smrtnici ponasaju. I, kako se ponasaju? Placaju li poreze na svaki kurac? Rade li majstori po kucama na crnjaka?

Sto mislis, je li manjak korupcije u Njemackoj uzrok ili posljedica takvog ponasanja?

Citat: › Naravno da će Nijemac platit porez jer zna da taj novac njemački političari neće sjebati na skijanje, ljetovanje i vikendice na moru.
Si siguran?!

Nekako mi se cini da ce Nijemac platiti porez, jer zna da ce mu sutra na vrata banuti kojekakvi Organi, ako pokusa nesto smuljati. Drzavni Organi. ;-)

Kao prvo naravno da smatram korupciju i mito lošim. Ali u Hrvatskoj je nemoguće iskorijeniti takvo ponašanje. I da u Njemačkoj nema korupcije i mita zato što su ljudi pošteni i prijave te i za najmanju sitnicu. No da su savršeni nisu. Sjetimo se samo primjera Siemensa i Olimpijskih igara u Grčkoj. A da imali su i oni svojih "sportskih dvorana", konkretno mislim na Allianz Arenu gdje je zbog primanja mita od strane građevinske tvrtke u ćuzi završio sin direktora nogometnog kluba Muenchen 1860. Ja čisto sumnjam da bi Mamićev ili Glavašev sin završio na sudu a kamoli u zatvoru zbog takvog čina u Hrvatskoj.
A naravno da i njima majstori na crnjaka rade. Pa nisu ni oni vesla sisali da sad neće uzeti nekog našeg da im okreći stan ili zalijepi koju pločicu u kupatilo. Nisu oni svi baš toliko bogati. U biti žive čak lošije nego većina ljudi kod nas.
Ah da još samo da napomenem da tamo gdje sam ja bio ne postoji naplaćivanje parkinga!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde malo logike. Reda ima i u kokošinjcu.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chufy17
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2008. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stražno.....jbt ak ću ja nekome htijeti slikati vjenčanje onda ću slikati...boli me k...c za njihova sranja o kaznama

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2008. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti mora da si jako kul

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: