Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Fotografiranje vjencanja (Za ne povjerovat')

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2008. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj, sto karikirate.

Tu se govori o fotografima s profesionalnom opremom. Naravno da svatko smije slikat svatove svom malim fotoaparatom.

Osim toga, oni hvataju vjenčanja, a ne proslave po salama. Dakle, samo službeni dio.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2008. 4:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A slušajte i fotografi su obrtnici kao i svi drugi. Danas se uzima i po 10 000kn za jedne svatove. Čuli su ovi iz vlade zato i jebiga odlučili ljudi uzet neku pinku i fotografima. A uostalom ovaj zakon može biti štetan samo za mladence koji će odsad na uslugu morati platiti i PDV.

E sad pravedno ili ne propisi su propisi. Još da me netko vidi da primam putnike van stanice...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2008. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: › A slušajte i fotografi su obrtnici kao i svi drugi. Danas se uzima i po 10 000kn za jedne svatove. Čuli su ovi iz vlade zato i jebiga odlučili ljudi uzet neku pinku i fotografima. A uostalom ovaj zakon može biti štetan samo za mladence koji će odsad na uslugu morati platiti i PDV.
Fotografi koji su obrtnici oduvijek za svoj rad placaju PDV i ostale dadzbine i za njih ovo nije nista novo, niti njih ova akcija uopce kaci.

Dapace, siguran sam da iza ove akcije vjerojatno stoje bas njihove prijave i da mnogi od njih zadovoljno trljaju ruke, jer je drzava napokon odlucila pomesti sivilo iz svatovskih povorki.

Propis se odnosi na one koji fotkaju, a rade na crno. Rad na crno je jedan od oblika porezne utaje. U uredjenim drustvima, vecina informiranih i racionalnih osoba poreznu utaju smatra nemoralnim cinom, sebicnim cinom kojim se steti zajedinici i od koje korist imaju jedino porezni utajivaci.

Naravno, postoje i drustva s visokim stupnjem porezne evazije (npr. Albanija) i drustva s visokim stupnjem porezne disipline (Njemacka). Zato ces u Njemackoj vjerojatno platiti kaznu kad ti inspektor dodje na gradiliste obiteljske kuce na cijoj izgradnji ti pomazu prijatelji. Tek ce ti na dokazano blize rodbinstvo progledati kroz prste.

P.S. Vjerujem da su ova dva lika iz video priloga stvarno legosi, ali ako je mladozenja svom legosu za fotkanje dao ijednu kunu na koju nije placen porez - radi se o poreznoj utaji.

Nakon onoliko hrackanja i teenage-angst izdrkavanja, postavio bih vam jedno pitanje: "Sto vi mislite o poreznoj utaji i poreznim utajivacima?"

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2008. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
Joj, sto karikirate.

nije to karikiranje, nego pričanje gluposti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2008. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jeste se uzlajali...
Kod fotkanja svatova, svatovskih bendova, pecenja kolaca, prodaje ruzmarina i cvijetnih aranzmana, nabavke domace rakijice i cega sve ne, rijetko tko prijavljuje ista.
Sto se tice fotografa s obrtnicom, niti oni ne prijavljuju svatove, odnosno prijave tu i tamo. Svi varaju drzavu, samo sto neki imaju obrt pa tu i tamo izdaju koji racun kako bi izgledali posteno i pricali o nekom moralu...
Ova je akcija provedena da se ekipu malo poplasi, a siguran sam da su ju inicirali "posteni fotografi" s obrtnicama koji isto tako rade na crno...
Treba li sada zaliti ekipu crnjak fotografa koja godinama vrti veliku lovu bez da je ista dala drzavi? Ja kazem ne, a sto se tice Franova, koliko znam on stvarno nije niti kunu zaradio fotkajuci svatove pa nije posteno sto je bas on nastradao pokraj onih koji godinama vrte i desetak tisuca kuna po svatovima...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2008. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kent_slip je napisao/la (Pogledaj post): ›
najgore od svega je sto sad ti ni mama za svatove nemoze napravit jebeni kolac Evil or Very Mad

navodno ce se uvesti zakon koji ce obvezivat sale, koje se iznajmljuju za vjencanje ili neku drugu festu, da one prijavljuju sve(fotografe,konobare, baku koja pece kolace....)


Pa postoji rješenje..prekrižiti "seljačke svatove", obaviti skromnu ceremoniju uz roditelje i kumove i otići izvan granica lijepe naše, te spičkati mali dio love koja je bila namjenjena za "narodno veselje" !

Ili, što većina radi, ne ulaziti u kredite radi financiranja svatova pa se gamad neće imati od čega financirati..(naravno ovo vrijedi samo za one koji ne pate od veličine, prepričavanja i bajke na dvd-u) !

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Fotografi koji su obrtnici oduvijek za svoj rad placaju PDV i ostale dadzbine i za njih ovo nije nista novo, niti njih ova akcija uopce kaci.

Dapace, siguran sam da iza ove akcije vjerojatno stoje bas njihove prijave i da mnogi od njih zadovoljno trljaju ruke, jer je drzava napokon odlucila pomesti sivilo iz svatovskih povorki.

Propis se odnosi na one koji fotkaju, a rade na crno.


I ja sam sigurna da iza te akcije stoje dragi fotografi sa svojim obrtima, ali isto tako oni su ti koji zarade minimalno 10 000kn po svatovima i izdaju imaginarni račun uz napomenu ako želite račun, onda plaćate još PDV !

Prvo su oni ti koji rade na crno, koji izdaju sitne račune za fotkanje za dokumente, izradu slika sa memorijskih kartica, te poneko vjenčanje...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allegra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2008. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolege Very Happy

...više me ništa ne iznenađuje...

_________________
Znaš da odavno slijede nas vuci
i njuše nam trag
u moje stihove ti se zavuci
tamo si sigurna...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.04.2008. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

drzava postaje represivna. pravosudje je korumpirano, vlada je nesposobna ... bla bla bla

ocekujem da ce uskoro uvesti smrtnu kaznu za prelazak ceste preko crvenog, ili barem tesku robiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2008. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › drzava postaje represivna. pravosudje je korumpirano, vlada je nesposobna ... bla bla bla

ocekujem da ce uskoro uvesti smrtnu kaznu za prelazak ceste preko crvenog, ili barem tesku robiju.


neće al će te globit za 1000kn za prelazak preko crvenog ili gdje nije zebra, a opraštat će se onima koji imaju moć, onima na vlasti, tapšat će ih se po ramenu za loše privatizacije, ktrađu, dilanje droge, ucjene i kamatarenja, jebiga kako je tako je

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cookies
Offline
Avatar

Ukupno postova: 368
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2008. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne može ti nitko zabraniti da si sam ispečeš kolač za svatove.. jebali majku ak se men pojave u sali... ak si sam praviš kolače ,podrazumjeva se da si materijal kupio u trgovini i na njega je plaćen porez, koristio si pećnicu i platio struju, sve je legalno...nek se oni tam prepucavaju oko važnijih stvari , a ne ovih vezanih za male ljude...puj..

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.04.2008. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

INDEX : Policija pronašla 85 grama marihuane

Citat: › POLICIJA je jučer u pretresu jednog stana u Slavonskom brodu pronašla 85 grama marihuane.

U navedenom stanu, neprijavljeno su živjeli 20-godišnjak, 21-godišnjak i 17-godišnja djevojka. U stanu je pronađena plastična vrećica s osam papirnatih paketića u kojima se nalazila marihuana, ukupne težine 85 grama.

Pored toga, pronađeno je i 70 komada različitih lijekova koji se nalaze na popisu opojnih droga i psihotropnih tvari, jedna vaga, paketić sa četiri tablete, sjemenke indijske konoplje te tri mobitela.

Protiv dvojice spomenutih mladića policija će podnijeti kaznenu prijavu Državnom odvjetništvu zbog zloporabe opojnih droga.


eto ti jos jednog dokaza kako se drzava energicno bori protiv narko mafije ... cak su im pronasli i 3 mobitela !! ha ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2008. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › INDEX : Policija pronašla 85 grama marihuane

Citat: › POLICIJA je jučer u pretresu jednog stana u Slavonskom brodu pronašla 85 grama marihuane.

U navedenom stanu, neprijavljeno su živjeli 20-godišnjak, 21-godišnjak i 17-godišnja djevojka. U stanu je pronađena plastična vrećica s osam papirnatih paketića u kojima se nalazila marihuana, ukupne težine 85 grama.

Pored toga, pronađeno je i 70 komada različitih lijekova koji se nalaze na popisu opojnih droga i psihotropnih tvari, jedna vaga, paketić sa četiri tablete, sjemenke indijske konoplje te tri mobitela.

Protiv dvojice spomenutih mladića policija će podnijeti kaznenu prijavu Državnom odvjetništvu zbog zloporabe opojnih droga.


eto ti jos jednog dokaza kako se drzava energicno bori protiv narko mafije ... cak su im pronasli i 3 mobitela !! ha ?


NARKO MAFIJA!!!!!!!!!!!!!!!!

sve u zatvor, zbog takvih optužuju andabaka za dilanje i trgovinu preko 600kg kokaina za kojih nema dokaza da su njihovi osim 600kg kokaina, no za razliku od andabaka ovi će u ćumez a andabak se šepuri na slobodi, ne kažem da ih ne treba pozatvarat, al se onda zakon treba odnositi jednako za svakoga

cookies je napisao/la: ›
ne može ti nitko zabraniti da si sam ispečeš kolač za svatove.. jebali majku ak se men pojave u sali... ak si sam praviš kolače ,podrazumjeva se da si materijal kupio u trgovini i na njega je plaćen porez, koristio si pećnicu i platio struju, sve je legalno...nek se oni tam prepucavaju oko važnijih stvari , a ne ovih vezanih za male ljude...puj..


pa viš da ti mogu zabranit pečenje kolača za svatove i fotografiranje svatova, i to je to, nemoš se bunit nemoš ništa, oni su to tako zamislili i to tako mora biti, a to što je to krajnji bezobrazluk i idijotarija nema veze, vlada je rekla svoje, nabijem ju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.04.2008. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moze li meni netko objasniti razliku izmedju proslave vjencanja, dakle svatova ili proslave rodjendana ?

ko meni smije ispeci kolace za moj rodjendan i tko ga smije slikati ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2008. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Ingo, evo, Zdenka imala legu koji povoljno sredjuje kupaonice. Nije htjela covjeka zajebavati s racunima. Eto, on legos, valjda joj smije napraviti kupaonicu bez racuna.

Dok se nekom u svatovima ne dogodi slicno, i dalje cemo citati kako drzava skida kozu s ledja nevinih gradjana. Samo, za razliku od kupaonice koja se jos i da srediti, rijetko tko ce biti spreman praviti dvoje svatova samo zato da bi imao fotke.

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=90768

Skriveno: 
ZDENKA BIRGER NEZADOVOLJNA OBNOVOM KUPAONICE
Umirovljenica platila 12.000 kuna za nezavršen posao?

Umirovljenica Zdenka Birger prošle je godinu u rujnu odlučila potpuno obnoviti dotrajalu kupaonicu, a za izvođača radova, puna povjerenja, izabrala je tvrtku "Tomin", kojoj je od 1995., kao predstavnica stanara svoje zgrade, povjeravala sve poslove vezane uza zajedničke instalacije stanara. No, kako kaže, nakon što je majstor otišao, kupaonica se počela "raspadati", a do danas nije uspjela reklamirati loše obavljeni posao.
- Dogovorila sam se s Ivicom Tominom da mi za devet tisuća kuna kompletno sanira kupaonicu, s tim da ja kupim materijal. Dakle da skine stare pločice, stavi nove, ugradi tuš-kabinu, WC školjku, vodomjer i sve ostalo. Priznajem, dogovorilo smo plaćanje "na ruke", da bih bolje prošla, tako da nemam nikakvih računa ili ugovora. No imam sve zapisano, koliko sam mu i kada novca dala. Kao i što je sve trebao napraviti, a nije. Samo za "ruke" dala sam mu 9.300 kuna. Za tuš-kabinu 2.500, iako sumnjam da je toliko koštala jer mi nikada nije pokazao račun. A plus sve to, tražio me još 1.000 kuna za svog keramičara, obećavajući mi da će mi taj novac vratiti, i još 1.000 kuna za vodomjer, koji nikada nije donio! - priča Birger koliko ju je stajala kupaonica koju sada jedva koristi. Jer, kako smo se i sami uvjerili, ono je uistinu prepuno nedostataka. Pločice se postavljenje s centriranim težištem prema odvodu, iako je on uza zid, sifon tuš-kabine postavljen je previsoko i pušta vodu, kao i WC školjka. A vodomjera, koji je Zdenka Birger platila, nema nigdje. “Očajna sam. Ne znam što napraviti. Od rujna 2007. ja ga konstantno zovem. On kaže da će doći sutra pa dođe za mjesec dana. Stavi malo silikona na nekoliko mjesta i ode. Meni voda curi pa ga zovem ponovno. Već je četiri puta bio kod mene i ništa nije popravio. Htjela sam ga tužiti, ali su nas uputili na postupak mirenja, u sklopu kojega je obećao da će sve popraviti i opet nije!”, priča Briger te dodaje kako joj je najteže što je u Ivicu Tomina imala povjerenje, jer mu je, uz suglasnosti svih stanara, 13 godina osiguravala poslove u svojoj zgradi. A kako kaže izvođač radova, Ivica Tomin, za nedostatke u kupaonici Zdenke Birger nije kriv, jer što je platila, to je i dobila.
- Voda joj curi jer je oprema koju je kupila neispravna, i to nema veze sa mnom, iako sam obećao da ću doći popraviti nedostatke, te to planiram i učiniti. Za krivu kosinu pločica kriv je keramičar, koji nije bio “moj”, već njezin susjed, kojemu je ona direktno platila za rad, tako da ja tih 1.000 kuna nisam spremio u svoj džep. Što se pak vodomjera tiče, dobit će ga. Oko toga nema brige. Što sam obećao, ja ću i napraviti. Nisam od jučer u ovom poslu. Već 20 godina radim za Zavod za stanovanje i obavljam brojne poslove u stambenim zgradama i nitko se do sada nije žalio - rekao nam je pak Ivica Tomin. Kada će točno doći, nije specificirao. Kao što nije naveo razlog zbog kojega od rujna prošle godine nije stigao ispuniti svoj obećanja Zdenki Birger.

Autor: I.KUKIĆ


Sto se mene tice, ovim potezom navedene umirovljenice ostecen sam i JA te kao gradjanin koji za svaki kurac placa jebene poreze (iz dijela kojih se financira i njena mirovina) nimalo ne suosjecam s njom i cinjenicom da je posisala veslo i ispala magare. Kad bi pravna drzava funkcionirala, tada bi inspekcija pokucala na vrata njoj i tom hohstapleru i oboje ih oderala za propisne kazne.

Elena_Os je napisao/la: › I ja sam sigurna da iza te akcije stoje dragi fotografi sa svojim obrtima, ali isto tako oni su ti koji zarade minimalno 10 000kn po svatovima i izdaju imaginarni račun uz napomenu ako želite račun, onda plaćate još PDV !
Hebiga, ako smatras da je to tako isplativ potez, onda bi mozda trebala razlisiti da se tim pocnes baviti. Osnujes obrt, kupis opremu (cak ces proci i jeftinije) i pocnes mlatiti 10K kuna po svatovima.

Citat: › Prvo su oni ti koji rade na crno, koji izdaju sitne račune za fotkanje za dokumente, izradu slika sa memorijskih kartica, te poneko vjenčanje...
Jesi dobila racun za nabrojane usluge? Jesi ga trazila? Jesi ih prijavila (mozes i anonimno)? Nisi?! Pa, sto cekas?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.04.2008. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mungos

svatko tko pristane da mu se posao napravi 'na crno' izbjegava placanje poreze. samim tim bi trebao izgubiti i zastitu drzave od prevare. To je osobni rizik.

Moj djeda je svasta znao raditi, i on mi je lijepio plocice. Isto tako to moze napraviti i moj prijatelj. Doci ce mi popraviti vesmasinu, drugi srediti komp ... itd itd.

Pitanje svega ovoga je 'dali se usluga placa' ili ne.

Ako sud ili inspektori uspiju dokazati da ja placam 'prijatelja' za slikanje svatova, onda je to svakako prekrsaj ... u suprotnom, mislim da smo svi nevini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: