Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NATO?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.04.2008. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jesmo li mi sad u NATO-u?

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2008. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Javnost je tek jučer, nakon što je prihvaćen na saborskom Odboru za zakonodavstvo, doznala za ugovor koji je Hrvatska potpisala sa Sjedinjenim Državama dan uoči dolaska američkog predsjednika Buša u Zagreb. Dakle, tri mjeseca poslije doznaje se da Hrvatska ulaskom u NATO-savez gubi suverenitet i pravnu ovlast nad američkim vojnicima, njihovim bazama i poslovima. Ugovorom su američki vojnici oslobođeni plaćanja hrvatskih poreza, što im omogućuje da bez carine uvoze sve. Ne podliježu ni kaznenoj odgovornosti jer se hrvatska strana odrekla takvih prava, a ostavljena je tek mala mogućnost da se zbog posebnih okolnosti pojedinog slučaja odricanje prava može opozvati. Inače, takav ugovor potpisuju sve zemlje koje žele biti u NATO-savezu.


I jel to nama trebalo, pitam se ja........ Rolling Eyes

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2008. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što će reći da su svi američki vojnici u RH i oni koji će to tek postati kauboji koji mogu radit šta hoće i neće podlijegati sankcijama apsolutno nikakvim, pa bilo to silovanje, ubojstvo ili bilo šta drugo njih se to ne dotiče, biti će tu, plaćat porez neće tj vjerovatno hoće ali u americi, što će reći da će buduće baze u RH (a biti će ih 100%) biti zapravo američko tlo.
e pa gosn sanaderu hvala još jednom nabijem te na kurac

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2008. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
I jel to nama trebalo, pitam se ja........ Rolling Eyes

ma klinac nam je trebalo. u zemljama u kojima postoje američke baze i gdje su američki vojnici izuzeti kaznene odgovornosti isti malo-malo prave neke pizdarije i to se mora trpiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
digitalevil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2008. 10:25 
Naslov:  Re: NATO?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možemo zaradit na napaljenim vojacima ako legaliziramo prostituciju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2008. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

digitalevil je napisao/la: ›
možemo zaradit na napaljenim vojacima ako legaliziramo prostituciju
Jedino što se od tog može zaraditi je AIDS Rolling Eyes

EDIT: A i pitanje je koliko bi posjećivali javne kuće kada mogu nekažnjeno silovati curu koja im se sviđa, a nalete na nju negdje u prolazu.....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2008. 10:43 
Naslov:  Re: NATO?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Popizdila sam na ovo, što reći, išla sam i potpisati za referendum, ali šta ćeš, ovaj narod su ovce koje vode i šišaju čobani, na kraju će im i kožu oguliti, i svi će šutjeti jer "tako mora biti." Neka mi nitko ne pametuje sada kako je to tako svuda, zgadilo mi se, odselit ću se majke mi. Stanovala sam u Njemačkoj kraj ogromne američke baze, znam šta je to i kako to ide, i koliko se sjećam lagano su ispireni odande nakon ujedinjenja, i sve to. Fuj, gadi mi se, majke mi, ovo više nije zemlja u kojoj sam se ja rodila, ( ne mislim pri tome na Jugoslaviju) ovo je cirkus. Zgadilo mi se.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2008. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Javnost je tek jučer, nakon što je prihvaćen na saborskom Odboru za zakonodavstvo, doznala za ugovor koji je Hrvatska potpisala sa Sjedinjenim Državama dan uoči dolaska američkog predsjednika Buša u Zagreb. Dakle, tri mjeseca poslije doznaje se da Hrvatska ulaskom u NATO-savez gubi suverenitet i pravnu ovlast nad američkim vojnicima, njihovim bazama i poslovima. Ugovorom su američki vojnici oslobođeni plaćanja hrvatskih poreza, što im omogućuje da bez carine uvoze sve. Ne podliježu ni kaznenoj odgovornosti jer se hrvatska strana odrekla takvih prava, a ostavljena je tek mala mogućnost da se zbog posebnih okolnosti pojedinog slučaja odricanje prava može opozvati. Inače, takav ugovor potpisuju sve zemlje koje žele biti u NATO-savezu.


sramotno i ponižavajuće...
pazite koga ćete birati na izborima... kako lokalnim tako i državnim.
ovo gore bi neki nazvali veleizdajom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.07.2008. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma žalosno je što su ljudi tako zaglupljeni,svemu je to kriva propaganda ovih naših "poštenih" političara,
mislim šta će nama NATO???,da nam stave bazu kraj dubrovnika il zadra,čemu to???
zato ljudi samo vi i dalje glasajte za sanadere i ostala govna...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2008. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, je li zaista tako kako se prica?


[>> link >>]
PRIOPĆENJE ZA JAVNOST
broj 202/08
Zagreb, 3. srpnja 2008.


Povodom pojedinih medijskih izvještavanja o Sporazumu između Republike Hrvatske i Sjedinjenih Američkih Država o pravnom položaju snaga Sjedinjenih Američkih Država u Republici Hrvatskoj, takozvana „Dodatna SOFA“, Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija želi javnost izvijestiti o sljedećem.

Skriveno: 
Dodatna SOFA je međunarodni ugovor kojim se između Hrvatske i SAD-a uređuju pitanja vezana uz nazočnost snaga SAD-a u Hrvatskoj u okviru suradnje vezane za NATO ili Partnerstvo za mir. Ugovor razrađuje odredbe NATO SOFA-e (Sporazum o pravnom položaju NATO snaga) odnosno PfP SOFA-e (Sporazum o pravnom položaju snaga koje sudjeluju u Partnerstvu za mir) koji se odnose na Republiku Hrvatsku kao sudionicu Partnerstva za mir, i u svojim odredbama predviđaju mogućnost sklapanja posebnih aranžmana između zainteresiranih država.

Ugovorom u kojem je posebna pozornost posvećena zaštiti okoliša, prirode, kulturnih dobara i ljudskog zdravlja, uređuje se status vojne komponente snaga SAD-a kao i svih civilnih sastavnica koje ih prate tijekom obavljanja dogovorenih aktivnosti u okviru NATO odnosno Partnerstva za mir. Primjer takvih aktivnosti bila je nedavno provedena vježba Adriatic Aurora.

Treba jasno istaknuti kako Dodatna SOFA ne stvara pretpostavke za trajno smještanje američkih snaga ili osnivanje bilo kakvih baza.

Uz to Dodatna SOFA ne stvara osnove za izuzeće od kaznenog progona. U svakom slučaju dolazi do provedbe kaznene jurisdikcije, a pitanje tko će izvorno biti nadležan za kazneni progon u pojedinom slučaju već je u načelu određeno u NATO SOFA i PfP SOFA.

Nadalje Dodatna SOFA nema nikakve veze sa takozvanim člankom 98. (tzv. zahtjevom SAD za ne-izručivanjem njihovih državljana Međunarodnom kaznenom sudu), i ni u jednoj svojoj odredbi se ne dotiče tog pitanja.

Ovaj sporazum omogućuje daljnje intenziviranje zajedničkih aktivnosti i partnerskih odnosa između Hrvatske i Sjedinjenih Američkih Država jačanjem obrambene i šire suradnje u borbi protiv međunarodnog terorizma, širenja oružja za masovno uništenje i organiziranog kriminala.

Na kraju je potrebno istaknuti kako su ovakve sporazume Sjedinjene Američke Države već sklopile s nizom drugih država, članicama NATO-a, kao i onima koje sudjeluju u Partnerstvu za mir, kao što su Crna Gora, Srbija i druge.


Mario Dragun
Glasnogovornik

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2008. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne treba smetnuti sa uma da smo kandidat za nato postali u okvirima pakta o stabilnosti i partnerstva za mir.
a nato svoju politiku neće promjeniti hrvatskim ulaskom u nato.

sudim da će nato biti taj koji će nas dodatno vezati za balkan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mikka
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2008. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj, pa ljudi, dajte malo optimizma. Ne kažem da bismo trebali trčati svagdje gdje nas pozovu, ali zar se trebamo uvijek izdvajati?! Ne mislite da bismo trebali u NATO, u EU... Pa zar bi po vama bilo najbolje da se totalno odvojimo od svijeta i da mi ne znamo za njih i oni za nas? Čega se toliko bojite? Ako mogu svi ostali zašto ne bismo mogli mi? Nikome se ništa tako strašno nije dogodilo što je član NATO-a ili EU, pa neće ni nama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 07.09.2008. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Joj, pa ljudi, dajte malo optimizma. Ne kažem da bismo trebali trčati svagdje gdje nas pozovu, ali zar se trebamo uvijek izdvajati?! Ne mislite da bismo trebali u NATO, u EU... Pa zar bi po vama bilo najbolje da se totalno odvojimo od svijeta i da mi ne znamo za njih i oni za nas? Čega se toliko bojite? Ako mogu svi ostali zašto ne bismo mogli mi? Nikome se ništa tako strašno nije dogodilo što je član NATO-a ili EU, pa neće ni nama.


pa većini se ništa strašno nije dogodilo,ali hrvatskoj će se dogoditi.

hrvatska za nato savez nije subjekt nego objekt,a u tu poziciju smo dovedeni dragovoljno.

jednako kako je jugoslaviju stvorila i priznala mala antanta,tako će i nato biti tvorac nove državne cjeline na balkanu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2008. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da nije Sanader niti itko drugi kriv za ovo što se događa kada su svi bili za to da se uđe u NATO čak je i Milanović potpisao da bude raferendum za NaTO, ali je rekao kako će glasati da RH uđe u NATO! Kao što i svi kažu da Europska Unija nema alternative... Što je žalosno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.09.2008. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Da nije Sanader niti itko drugi kriv za ovo što se događa kada su svi bili za to da se uđe u NATO čak je i Milanović potpisao da bude raferendum za NaTO, ali je rekao kako će glasati da RH uđe u NATO! Kao što i svi kažu da Europska Unija nema alternative... Što je žalosno

Nabrijan si danas nešto?

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: