Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



VRDOLJAK: Naš je uvjet Đapićev odlazak iz grada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › Ma slažem se ja da je loš, ali ja bi radije brate i mješavinu Hugo Chaveza i Ahmadinedžada vidio na vlasti, nego HDSSB...
Slažem se. I Pol Pot bi bio bolji.


Ne slažem se. Ovo je vjerojatno najgora moguća zamisliva kombinacija, mislim Hsp-Sdp, i posljedice te koalicije, ako uspije, bit će katastrofalne. Zašto? Vrlo jednostavno, od zapostavljenosti od strane države, doći ćemo na viši nivo, izolaciju i sankcije.

Suprotna mogućnost, Hdz-Hdssb, barem uključuje stranku koja obnaša vlast u državi, a uostalom i gradonačelnik će biti iz Hdz-a, a ne Hdssb-a.

No, ako ćemo se držati tradicije, a ta je debakl, na vlast će Hsp i Sdp. Ništa strašno. Najveći protivnik vladajućoj stranci, i partner s jednim (beznačajnim) glasom u parlamentu. Bit će to duga, duga godina.

(Čudim se Sdp-u, ako misle prijeći prag na slijedećim izborima za godinu i pol, ne bi smijeli u ovu koaliciju, u protivnom će završiti kao Hsls).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2008. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Slažem se. I Pol Pot bi bio bolji.

ma šta pol pot?! i jack pot bi bio bolji!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2008. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali objašnjenje iz SDP-a je: znate, to tehnički gledano nije koalicija, to je samo da izbjegnemo nove izbore, znate, mi ovak nikad ne bi s njima, znate, ovo bi bila neprincipijelna koalicija, al ovo nije koalicija ovo je samo tehnička vlada...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2008. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@W.M.Felt, uzeo si mi slova ispod jagodica...

Tocno to sto si rekao. Sanader, kao zagrizeni pragmatik i vlastoljubac, odlucio je prigrliti HDSSB, jer mu njihove tri ruke u Saboru (nakon priznavanja Kosova i SDSS-ovog ispuhavanja) znace puno vise nego Djapiceve "rukice". Pragmaticni vlastoljupci su opasni suparnici (hijene), ali i milodarni partneri iz koristoljublja. Zasto to ne iskoristiti?!

HDSSB, s jos jednim (izgladnjelim) pragmatikom i jos zescim vlastoljupcem na celu, znao je na koju kartu trebaju igrati ako zele pokupiti najvise kajmaka. Em postaju Sanaderovi miljenici, em ce u Osijeku i dalje imati ulogu sive eminencije, ulogu koju je Jedna Osoba svim mogucim sredstvima grcevito i pod svaku cijenu branila zadnjih 15tak godina.

Udruzivanjem s HSP-om SDP-u bi se mogla ponoviti sudbina HSLS-a. I ono malo ideoloski zagrizenih biraca ce ih odjebati kad budu vidjeli da su se prodali za sacicu vlasti (nesto malo vise od cetvrtine mandata). Neudruzivanjem s HSP-om, SDP gubi utjecaj. Kako god okrenes, ne pise im se dobro.

Jezicac na vagi ce ocito biti HNS-HSU, koji ce moci birati izmedju HDZ-HDSSB i HSP-SDP lonca.

Da sam na poziciji Vrdoljaka i da sam pragmaticni lisac poput nekih gorespomenutih, radije bih se priklonio HDZ-HDSSB ekipi. Vjerujem da bi oni bili spremniji Vrdoljaku dati trazene pozicije i ovlasti u Poglavarstvu, a dugorocno bi se smanjio utjecaj HSP-a i SDP-a (prelijevanje glasova u HNS).

Sva sreca, ili nazalost, obicni sam smrtnik, bez ijedne clanske iskaznice i bez ikakvog utjecaja i odgovornosti koju nosi izbor jedne od strana...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2008. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vrdoljak će imati pravu priliku pokazati koliko mu je do "gašenja mraka", što god da odabere, nije dobro...

nego, bojim se ja da taj jedan penzioner, bez obzira na koaliciju i vrdoljaka ne odluči sam kome se namjestiti za penetraciju u šupčić


Zadnja promjena: gaap; 20.03.2008. 6:40; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2008. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › Ma slažem se ja da je loš, ali ja bi radije brate i mješavinu Hugo Chaveza i Ahmadinedžada vidio na vlasti, nego HDSSB...


Dobro da tebe nitko ne pita...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2008. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › Ma slažem se ja da je loš, ali ja bi radije brate i mješavinu Hugo Chaveza i Ahmadinedžada vidio na vlasti, nego HDSSB...


Dobro da tebe nitko ne pita...


slažem se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2008. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne slažem se. Ovo je vjerojatno najgora moguća zamisliva kombinacija, mislim Hsp-Sdp, i posljedice te koalicije, ako uspije, bit će katastrofalne. Zašto? Vrlo jednostavno, od zapostavljenosti od strane države, doći ćemo na viši nivo, izolaciju i sankcije.
E vidiš sinko kada bi svi razmišljali na ovakav način, a taj je da se lokalne izbore trebaju birati samo oni koji su trenutno na vlasti u državi, jerbo drugačije novaca neće biti...

Onda je zaključak slijedeći...
Koji K uopće organizirati lokalne izbore ako ni u jednom slučaju neće biti novaca osim u onom kada vlast obnašaju isti oni koji su dobili i palamentarne?!

Iz toga slijedi: Nema lokalnih izbora nego se na parlamentarnim biraju svi!

E kad bi se tako biralo bili bi u još večem K nego u kojem smo sada!!!!! Wink
A to bi kao posljedicu napravilo još bolju podlogu za korupciju negoli je prije bila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2008. 12:28 
Naslov: Loot 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

>>>Ne slažem se. Ovo je vjerojatno najgora moguća zamisliva kombinacija, mislim Hsp-Sdp, i posljedice te koalicije, ako uspije, bit će katastrofalne. Zašto? Vrlo jednostavno, od zapostavljenosti od strane države, doći ćemo na viši nivo, izolaciju i sankcije.<<<

neznam baš...najrazvijeniji krajevi lijepe naše su Istra te Međimurje(Čakovec i Varaždin) u kojima HDZ nikad nije bio na vlasti...što se tiče neraskidivosti koalicije HSU-HNS torba puna novaca čini čuda...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2008. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ja bi najradije sve njih potero u kurac pa nek si tamo slažu svoje postizborne koalicije. pokazalo se još jednom da se radi o hrpi neprincipijelnih i nemoralnih gadova koji bi rođenu mater prodali za foteljicu u kuhačevoj. najbolje bi bilo kad bi se okupilo nas par tisuća registriranih forumaša, uglavnom lijepih, pametnih i s pravom glasa, te ponajprije čvrstim stajalištima. sastavili bi lijepo listu, narod bi nas prepoznao kao mlade snage i perspektivu, pobijedili bi na izborima i onda bi mi krojili sudbinu toj nedojebanoj gamadi. što se tiče vlasti u osijeku stvarno svi zakoni fizike i pravila lijepog ponašanja padaju u vodu. ja samo znam da na sljedećim izborima izlazim i križam cijeli listić. dosad sam mislio da ovaj gospodin vrdoljak ima nekih principa al sve je izvjesnija njegova koalicija ili sa jednim ili sa drugim zlom.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2008. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrdoljak je, inače, na današnjem sastanku opet odjebao Đapića. Zahtjeva bezrezervni Đapićev odlazak iz Grada (kao institucije, jelte).

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2008. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voditelj_smjene je napisao/la: ›
&gt;&gt;&gt;Ne slažem se. Ovo je vjerojatno najgora moguća zamisliva kombinacija, mislim Hsp-Sdp, i posljedice te koalicije, ako uspije, bit će katastrofalne. Zašto? Vrlo jednostavno, od zapostavljenosti od strane države, doći ćemo na viši nivo, izolaciju i sankcije.&lt;&lt;&lt;

neznam baš...najrazvijeniji krajevi lijepe naše su Istra te Međimurje(Čakovec i Varaždin) u kojima HDZ nikad nije bio na vlasti...što se tiče neraskidivosti koalicije HSU-HNS torba puna novaca čini čuda...


Točno je da su Istra i još neki dijelovi razvijeniji od ostatka, i da tamo nije bilo Hdz-a. Ali zaboravljaš da tamo nije bilo ni rata. Njima pomoć države nije potrebna, nisu njima padale granate po gradovima, niti su firme prestale raditi par godina, niti im je pola površine minirano, niti su čekali mirnu reintegraciju (a bogme, nisu imali ni Glavaša, ni Kramarića, ni Đapića). Koliko znam, sasvim dobro surađuju sa Hdz-om, koji je, usput, u Zagorju više puta bio na vlasti u raznim jedinicama lokalne i regionalne samouprave. Također, turizmu na moru ne trebaju državne investicije, dovoljne su privatne, dok se u isto vrijeme gospodarstvo Slavonije zasniva (nažalost) na poljoprivredi, koja će bez pomoći države nestati. Sve daljnje usporedbe su bespotrebne.

mali_ivica je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne slažem se. Ovo je vjerojatno najgora moguća zamisliva kombinacija, mislim Hsp-Sdp, i posljedice te koalicije, ako uspije, bit će katastrofalne. Zašto? Vrlo jednostavno, od zapostavljenosti od strane države, doći ćemo na viši nivo, izolaciju i sankcije.
E vidiš sinko kada bi svi razmišljali na ovakav način, a taj je da se lokalne izbore trebaju birati samo oni koji su trenutno na vlasti u državi, jerbo drugačije novaca neće biti...

Onda je zaključak slijedeći...
Koji K uopće organizirati lokalne izbore ako ni u jednom slučaju neće biti novaca osim u onom kada vlast obnašaju isti oni koji su dobili i palamentarne?!

Iz toga slijedi: Nema lokalnih izbora nego se na parlamentarnim biraju svi!

E kad bi se tako biralo bili bi u još večem K nego u kojem smo sada!!!!! Wink
A to bi kao posljedicu napravilo još bolju podlogu za korupciju negoli je prije bila.


Sinko, tako će biti sve dok je proračun države 120 milijardi, a svih lokalnih i regionalnih jedinica ukupno 15-ak, od čega na Zagreb otpada 7. Slijedeći put razmisli za koga glasaš, pa možda dođe i do neke decentralizacije, ili porezne reforme (da se poslužim popularnim primjerom - valjda će i jednom Ina prestati trovati Sisak, a porez plaćati u Zagrebu). Hoću reći, s ovom vlašću u državi neće biti decentralizacije, barem ne ozbiljne (bit će nekih kozmetičkih promjena EU radi).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2008. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
nego, bojim se ja da taj jedan penzioner, bez obzira na koaliciju i vrdoljaka ne odluči sam kome se namjestiti za penetraciju u šupčić

:pokušava izbiti sliku iz glave: Shocked osijek031.com smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2008. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rat je prošao odavno, a glede turizma nesjećam se da su turisti navaljivali na jadran od 91' do 96'... što se tiče razvijenih krajeva Hrvatske u njima vlada sasvim drugačiji mentalitet...ako smijem bit tako neugodan i još jednom reć da nema hdz-ovskih hercegovaca da unište ono malo što je ostalo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
baranjac22
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.03.2008. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sinko, tako će biti sve dok je proračun države 120 milijardi, a svih lokalnih i regionalnih jedinica ukupno 15-ak, od čega na Zagreb otpada 7. Slijedeći put razmisli za koga glasaš, pa možda dođe i do neke decentralizacije, ili porezne reforme (da se poslužim popularnim primjerom - valjda će i jednom Ina prestati trovati Sisak, a porez plaćati u Zagrebu). Hoću reći, s ovom vlašću u državi neće biti decentralizacije, barem ne ozbiljne (bit će nekih kozmetičkih promjena EU radi).
[/quote]
Apsolutno ispravno i pragmatićno razmišljanje.
Slavoniji treba malo vremena da bude na državnoj sisi kako bi mogla izgradii svoj regionalni indentitet, riješiti infrastrukturalno povezivanje, definirati strategiju razvoja, osnažiti proizvodnju prihvatljivu za EU ( zdrave hrane, alternativnih izvora energije, razvoj turizma, osmišljavanje i realizacija gopodarskih zona, stavljanje u funkciju zračne luke, jačanje prometa rijekama, izgradnja kanala za nadvodnjavanje, definiranje sigurnih tržišnih destinacija vlastite proizvodnje, jačanje trgovačkih kanala sa zemljama u okruženju, reforma visokoškolskih i zdrastvenih institucija i NAJVAŽNIJE od svega ..pod hitno pronaći naćin da se mladi , školovani ljudi zadrže u Regiji..jer bez toga nema razvoja
Kratko...izgledno nemoguća koalicija HDZ-a i HDSSB-a je jedina logićna opcija za sada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: