Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



20 godina Kohorte

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2008. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odustajem od tolerancije prema tim grupacijama. Zapravo, ako ćemo pogledati istini u oči, kod navijača se uvijek radi o istom, hrpa mladaca s krizom identiteta, kojima čopor pruža sigurnost i utjehu, a podržavanje nekakve jednostavne pra-igre šutanja daje im smisao. Ne bi tu bilo nikakvih problema, da se krizne skupine ne trude sudjelovati i u drugim aspektima društvenog života, kao što su socijalno-etničke nepravde, ulični lokalpatriotizam, humanitarstvo, država i poredak, sustav sankcioniranja nepoželjnog ponašanja. Pojednostavljeno, za navijače, dok ste se držali stadiona, niste nikom smetali, a tko vas je baš želio izbjeći znao je gdje ne treba ići. No, u posljednje vrijeme svjedoci smo ekspanzije razmišljanja, te ste se počeli petljati u teme koje uvelike nadmašuju vaše mogućnosti i domete. Paradoks je u tome što država, umjesto da s tim raščisti u začetku, puše na hladno, pokušava razdvajati dobre od loših navijača, prave dečke od huligana, i slične gluposti. Posljedice vidimo u Zagrebu, gdje je bagra izmakla kontroli, i umjesto pendreka i gumenih metaka mi gledamo vapaje policijskih šefova da se momci suzdrže od divljanja, kako Zagreb ne bi postao nesiguran grad.

Neka bude jasno, sve dok je potrebno angažirati par stotina policajaca i ljudi iz osiguranja za jednu bezveznu utakmicu, odnosno valjanje po blatu, u nižerazrednom sportskom natjecanju kakva je hrvatska liga, i sve dok je potrebno graditi kaveze na stadionima kako bi se bagra držala pod kontrolom, sve dok je tako - smatrat će vas se divljacima i agresivnim kompleksašima. Nekakvo miješanje ljubavi prema domovini i gradu ja bih na vašem mjestu izbjegavao, jer izaziva smijeh kod neutralnih promatrača. Dakle, kad ne bude željeznih ograda, oklopljenih specijalaca, vatrogasaca, i ostalih snaga sigurnosti, povjerovat ćemo da ima i dobrih dečki - i to se odnosi na sve navijače, ne samo na Kohortu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2008. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja je napisao/la: ›
i ja sam članica, pa niti razbijam, niti koljem, niti režem, niti uništavam

laaaže vidio sam ja nju kad je tukla stare babe i krala im novčanike, da ne pričam o ostalom, Smile
031maja je napisao/la: ›
Prozivate nekolicinu koja razbija, uzrokuje smak svijeta i te šeme, a niste prozvali ostatak ekipe koji to ne radi. Ne spominjete uređivanje grada, pljujete i po davanju krvi.

Pa upravo to i je problem, vas par radite plemenite stvari a ista ta vaša ekipa s kojom ste na utakmicama, radi sranja i prlja vaše ime kao jedne dobre organizirane skupine.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2008. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Odustajem od tolerancije prema tim grupacijama. Zapravo, ako ćemo pogledati istini u oči, kod navijača se uvijek radi o istom, hrpa mladaca s krizom identiteta, kojima čopor pruža sigurnost i utjehu, a podržavanje nekakve jednostavne pra-igre šutanja daje im smisao. Ne bi tu bilo nikakvih problema, da se krizne skupine ne trude sudjelovati i u drugim aspektima društvenog života, kao što su socijalno-etničke nepravde, ulični lokalpatriotizam, humanitarstvo, država i poredak, sustav sankcioniranja nepoželjnog ponašanja. Pojednostavljeno, za navijače, dok ste se držali stadiona, niste nikom smetali, a tko vas je baš želio izbjeći znao je gdje ne treba ići. No, u posljednje vrijeme svjedoci smo ekspanzije razmišljanja, te ste se počeli petljati u teme koje uvelike nadmašuju vaše mogućnosti i domete. Paradoks je u tome što država, umjesto da s tim raščisti u začetku, puše na hladno, pokušava razdvajati dobre od loših navijača, prave dečke od huligana, i slične gluposti. Posljedice vidimo u Zagrebu, gdje je bagra izmakla kontroli, i umjesto pendreka i gumenih metaka mi gledamo vapaje policijskih šefova da se momci suzdrže od divljanja, kako Zagreb ne bi postao nesiguran grad.

Neka bude jasno, sve dok je potrebno angažirati par stotina policajaca i ljudi iz osiguranja za jednu bezveznu utakmicu, odnosno valjanje po blatu, u nižerazrednom sportskom natjecanju kakva je hrvatska liga, i sve dok je potrebno graditi kaveze na stadionima kako bi se bagra držala pod kontrolom, sve dok je tako - smatrat će vas se divljacima i agresivnim kompleksašima. Nekakvo miješanje ljubavi prema domovini i gradu ja bih na vašem mjestu izbjegavao, jer izaziva smijeh kod neutralnih promatrača. Dakle, kad ne bude željeznih ograda, oklopljenih specijalaca, vatrogasaca, i ostalih snaga sigurnosti, povjerovat ćemo da ima i dobrih dečki - i to se odnosi na sve navijače, ne samo na Kohortu.


potpisujem ...

ali, znas sto meni nije jasno ...

kada su navijacke skupine prihvatile nacela i obrazac ponasanja skin pokreta ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2008. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neću više komentirati jer ću se naljutit pa ću ispast nepristojna. uvažavam vaša mišljenja. za W.M. Felt ću preporučiti da se vrati koji tjedan unatrag pa pročita o susretu u Vukovaru. izgleda da eto i sva ta navijačka stoka, ološ, divljaci, koljači, razbijači, mogu biti baš onakva kakvima ih vi eto zamišljate da bi trebali biti. niti jedan jedini incident osim pjevanja kojekakvih pjesama.

ovime ću se oprostit od komentiranja na ovaj topic od kojeg su, u duhu pljuvanja i izruge, mnogi daleko skrenili..

p.s. ovakvim vulgarnim, bezobraznim, surovim i ponekad prekomjernim vrijeđanjem i potpunom netolerancijom (neki ne priznaju ni humanitarne akcije) jebeno podsjećate na te iste divljake koje želite pod svaku cijenu izopćiti iz društva. izgleda i niste daleko od "tih divljačkih Kohortaša"

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2008. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to ti je mehanizam akcije i reakcije

zahvaljujuci BBB ce sad doci do hajke na sve navijacke skupine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2008. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja je napisao/la: ›
neću više komentirati jer ću se naljutit pa ću ispast nepristojna. uvažavam vaša mišljenja. za W.M. Felt ću preporučiti da se vrati koji tjedan unatrag pa pročita o susretu u Vukovaru. izgleda da eto i sva ta navijačka stoka, ološ, divljaci, koljači, razbijači, mogu biti baš onakva kakvima ih vi eto zamišljate da bi trebali biti. niti jedan jedini incident osim pjevanja kojekakvih pjesama.

ovime ću se oprostit od komentiranja na ovaj topic od kojeg su, u duhu pljuvanja i izruge, mnogi daleko skrenili..

p.s. ovakvim vulgarnim, bezobraznim, surovim i ponekad prekomjernim vrijeđanjem i potpunom netolerancijom (neki ne priznaju ni humanitarne akcije) jebeno podsjećate na te iste divljake koje želite pod svaku cijenu izopćiti iz društva. izgleda i niste daleko od "tih divljačkih Kohortaša"


Bojim se da me nisi shvatila, navijačice. Niti vrijeđam, niti sam podsjećam na nekakve divljake. Ja svoje stavove zastupam argumetima, a ne a ulici, a reći da neku skupinu karakterizira prečesto divljačko ponašanje, nije uvreda, nego činjenica. Ako ćemo biti iskreni, ti sigurno znaš da podosta navijača "jednostavno voli metež i frku" - citat preuzet iz BBC-evog dokumentarca o navijačima (kojeg su sigurno gledali svi pravi navijači, možebitno s divljenjem - radi se o navijačima Milwalla, Cardiff City-a, Boce Juniors i Lazia).

Humanitarne akcije ne podcijenjujem, niti kritiziram. Međutim, kritiziram ideju humanitarstva kao pokrića za naknadne incidente. Shvaćaš? Ako jedan dan dajem krv, to me ne kvalificira da ju drugi dan prosipam po ulici. Nemojte korisiti davanje krvi kao pokriće "sranjima".

A glede i u svezi odlaska u Vukovar, upravo sam o takvim stvarima i pisao. Što ste vi to htjeli postići u Vukovaru, osim enormnog angažmana policije? Protiv čega se vi to bunite? Otkad se osjećate pozvanima da pokušavate utjecati na društvene pojave, izazivate samo zgražanje. Zar da cijenim mišljenje nekog tko na stadionu spremno izvikuje "za dom spremni" opravdavajući se da to nije ništa strašno, prosto domoljublje. Mislite da Vukovaru trebaju vaše parade? To ste mogli i sami primjetiti, kako su vas tamošnji stanovnici primili. Situacija u Vukovaru ne treba paradu, galamu i pjevanje u alkoholiziranom stanju, nego angažman nekih posve drugih društvenih struktura. Ne pretendirajte da možete shvatiti međuetnički i socijalni sukob, na tome rade institucije.

Dakle, držite se loptanja i tribine. Samo nam još fali navijačko uređivanje društva. Ako netko misli da vrijeđam, molim da mi se i napiše gdje i kako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2008. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2008. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žao mi je ako ste se osjetili prozvanim. Nisam mislila na Vas osobno, nego na još neke koji su jasno dali do znanja kako im se "takvi ljudi gade". ako to nije vrijeđanje onda neka mi Bog pomogne.

što se tiče mišljenja Vukovaraca, imam jedan primjer: Izjava 86-ogodišnje Jozefine Varge, majke poginulog hrvatskog branitelja, povodom prosvjeda dovoljno govori:
"..na koncu konca, ovo je hrvatski Vukovar, ovo su hrvatski dečki i ne mogu vam puno pričati jer mi srce igra od radosti..."
ali dobro, za nju ćete možda reći da je senilna baba pa se njene riječi ionako ne trebaju cijeniti.

e sretan Vam svima Uskrs toliko od mene.


Zadnja promjena: 031maja; 23.03.2008. 13:51; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2008. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sav prihod od kotizacija za malonogometni turnir ide za učenički dom u Vukovaru!
Prijave se vrše u KN do četvrtka 27.03. kada će biti i prvi krug turnira! Kotizacija po ekipi je 30 kn , a igra se 3 na 3 na male golove u dvorištu Udruge!
Za sve sudionike je osigurana klopa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja je napisao/la (Pogledaj post): › što se tiče mišljenja Vukovaraca, imam jedan primjer: Izjava 86-ogodišnje Jozefine Varge, majke poginulog hrvatskog branitelja, povodom prosvjeda dovoljno govori:
"..na koncu konca, ovo je hrvatski Vukovar, ovo su hrvatski dečki i ne mogu vam puno pričati jer mi srce igra od radosti..."



"Željka, danas 23-godišnjakinja, u Vukovaru je živjela čitavo vrijeme njegove opsade i nakon toga. Danas se kao jedina zaposlena u sedmeročlanoj obitelji bori s vukovarskom svakodnevicom. U razgovoru za Index Željka kaže kako je gesta navijača bila lijepa, međutim da isto tako oni vjerojatno nisu svjesni posljedica koje će njihovo izvikivanje parola poput "Ubij Srbina" imati po Vukovarce."

Index

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2008. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
031maja je napisao/la (Pogledaj post): › što se tiče mišljenja Vukovaraca, imam jedan primjer: Izjava 86-ogodišnje Jozefine Varge, majke poginulog hrvatskog branitelja, povodom prosvjeda dovoljno govori:
"..na koncu konca, ovo je hrvatski Vukovar, ovo su hrvatski dečki i ne mogu vam puno pričati jer mi srce igra od radosti..."



"Željka, danas 23-godišnjakinja, u Vukovaru je živjela čitavo vrijeme njegove opsade i nakon toga. Danas se kao jedina zaposlena u sedmeročlanoj obitelji bori s vukovarskom svakodnevicom. U razgovoru za Index Željka kaže kako je gesta navijača bila lijepa, međutim da isto tako oni vjerojatno nisu svjesni posljedica koje će njihovo izvikivanje parola poput "Ubij Srbina" imati po Vukovarce."

Index


i kakve posljedice ima??
index.YU šugavi portal izvrijeđali su taj skup, a kad su srbi razbili učenički dom bila je jedna štura viejst i ništ više. gamad. ko i vi novinari. i vi svi koji pušte njihove priče. npr ovo s BBB u zg. samo budale to puše. pa u navijačkim grupama punk i ta glazba se najviše sluša, i onda oni pišu da se navijači idu obračunavat s takvima. i najavljuju KRVAVU SUBOTU i slične bombe. sam tenzije podižu bez potrebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2008. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo pišem za ove moje mlađe kolege kohortaše. Neka vas ne nerviraju pisanja pojedinih forumaša ili općenito što netko pljuje po Kohorti. Postojimo 20 godina i ništa nas nije uništilo. Nikakve represije, zabrane, sudovi, pljuvanje po nama. Koga boli briga za sve to. Mi smo institucija u ovom gradu. I to nitko neće promijeniti. Nemojte da vas pogađa nečije pljuvanje. Toga je uvijek bilo i uvijek će biti ma što mi napravili. Imam 35 godina, svoju firmu, oženjen sam i nije me stid reći da sam član Kohorte . I uvijek ću biti. Isto kao i masa mojih prijatelja koji su mahom svi preko 30 godina, imamo svoj život a Kohorta je i dan danas dio nas. Pogledajte dokumentarac Kohorte.
Čovjek koji je dao ime Kohorti danas je sveučilišni profesor. I dan danas dolazi na tekme, stoji uz Kohortu na istoku. Najjače su njegove riječi iz dokumentarca."Ja sam profesor na osječkom sveučilištu, ponosan sam što sam kohortaš, i ponosan sam što je i moj sin krenuo mojim stopama, što je i on kohortaš." To je to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.03.2008. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

noob je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
031maja je napisao/la (Pogledaj post): › što se tiče mišljenja Vukovaraca, imam jedan primjer: Izjava 86-ogodišnje Jozefine Varge, majke poginulog hrvatskog branitelja, povodom prosvjeda dovoljno govori:
"..na koncu konca, ovo je hrvatski Vukovar, ovo su hrvatski dečki i ne mogu vam puno pričati jer mi srce igra od radosti..."



"Željka, danas 23-godišnjakinja, u Vukovaru je živjela čitavo vrijeme njegove opsade i nakon toga. Danas se kao jedina zaposlena u sedmeročlanoj obitelji bori s vukovarskom svakodnevicom. U razgovoru za Index Željka kaže kako je gesta navijača bila lijepa, međutim da isto tako oni vjerojatno nisu svjesni posljedica koje će njihovo izvikivanje parola poput "Ubij Srbina" imati po Vukovarce."

Index


i kakve posljedice ima??
index.YU šugavi portal izvrijeđali su taj skup, a kad su srbi razbili učenički dom bila je jedna štura viejst i ništ više. gamad. ko i vi novinari. i vi svi koji pušte njihove priče. npr ovo s BBB u zg. samo budale to puše. pa u navijačkim grupama punk i ta glazba se najviše sluša, i onda oni pišu da se navijači idu obračunavat s takvima. i najavljuju KRVAVU SUBOTU i slične bombe. sam tenzije podižu bez potrebe.


nisu bitne posljedice ... bitno je misljenje.

taj sam citat izdvojio samo da pokazem da uz 86 godina staru Jozefinu, postoje i drugacija misljenja o posjetu navijaca Vukovaru.

a na tvoj komentar da nema posljedica, ja bi pitao a kakve koristi ima ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.03.2008. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo pišem za ove moje mlađe kolege kohortaše. Neka vas ne nerviraju pisanja pojedinih forumaša ili općenito što netko pljuje po Kohorti. Postojimo 20 godina i ništa nas nije uništilo. Nikakve represije, zabrane, sudovi, pljuvanje po nama. Koga boli briga za sve to. Mi smo institucija u ovom gradu. I to nitko neće promijeniti. Nemojte da vas pogađa nečije pljuvanje. Toga je uvijek bilo i uvijek će biti ma što mi napravili. Imam 35 godina, svoju firmu, oženjen sam i nije me stid reći da sam član Kohorte . I uvijek ću biti. Isto kao i masa mojih prijatelja koji su mahom svi preko 30 godina, imamo svoj život a Kohorta je i dan danas dio nas. Pogledajte dokumentarac Kohorte.
Čovjek koji je dao ime Kohorti danas je sveučilišni profesor. I dan danas dolazi na tekme, stoji uz Kohortu na istoku. Najjače su njegove riječi iz dokumentarca."Ja sam profesor na osječkom sveučilištu, ponosan sam što sam kohortaš, i ponosan sam što je i moj sin krenuo mojim stopama, što je i on kohortaš." To je to.



osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2008. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›

i ponosan sam što je i moj sin krenuo mojim stopama, što je i on kohortaš


bolje da je nogometaš! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: