Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poskupljenje goriva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2008. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
mladen.jr je napisao/la: ›
Loona je napisao/la: ›
Ukoliko niste primjetili, INA svaka dva tjedna mijenja cijene.. I na više i na niže..


Odakle ti ta informacija? Kad je nedavno barel pao na 80 i nešto dolara, INA nije snizila cijenu benzina na 7 kn/L.


Pa recimo da mi je ta informacija iz prve ruke. I da, nije ju snizila na 7 kn, a reći ću ti i zašto:
zato što na prodajnu cijenu INE u maloprodaji ide prvo trošarina, pa poseban porez na naftne derivate, zatim naknada za Hrvatske ceste i Hrvatske autoceste, slijedi ju naknada za finaciranje rada Agencije i time dobivaš cijenu u maloprodaji na koju se dodaje PDV i tek tada dobivaš maloprodajnu cijenu na benzinskim postajama. Činjenica je da cijena barela padne, ali sve ove naknade ostaju iste ili se čak i povisuju.. Šta misliš, da INA živi od zraka? Cijena barela ovdje igra najmanju ulogu, obzirom da se nafta kao i dio sirovina za preradu iste uvoze a i one koštaju i određene su cijenom dobavljača a ne barelom nafte..

Ok, onda je podizanje cijene zbog poskupljenja barela čisti lopovluk i laž, bar smo to razjasnili.

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2008. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet ti po svome.. ja ti sve lijepo elaborirala, a ti i dalje tepeš jedno te isto.. znači da je tebi jedino važan krivac a ne splet okolnosti i zakona koji dovode do takve cijene..
Pa samo naprijed onda - udri svim snagama po krivcima.. Rolling Eyes

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2008. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja isto vozim auto svakodnevno i preskupo mi je gorivo, ali barem znam zašto je to tako i ne mogu nikoga kriviti za stanje na tržištu..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2008. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Ja isto vozim auto svakodnevno i preskupo mi je gorivo, ali barem znam zašto je to tako i ne mogu nikoga kriviti za stanje na tržištu..

Ja isto vozim auto svaki dan i uvijek točim na INI, ne bunim se ni ja samo ne mislim ostati ravnodušan na serviranje neistina, kako od pojedinaca tako i od interesnih skupina ljudi.

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2008. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

No, dobro, ali onda se ne radi samo o poskupljenju goriva nego svega što jedemo, pijemo ili se u tome peremo.. sve je poskupilo i poskupljivat će i dalje, što zbog pojedinaca a što zbog intersnih skupina ljudi..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2008. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A neće baš još puno dalje,čistka je počela s predsjednicima(maestro), liječnicima, lažnim braniteljima...i ostalom mafijom...a ako bude i dalje loše, i dalje će puno mladih visokoobrazovanih ići van, uopće ih ne krivim za to, čak bi im savjetovao.

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2008. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost, sve to što je počelo samo je vrh sante leda, što se sve krije ispod možda će saznati naša djeca..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2008. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladen.jr je napisao/la: ›
Truli zapad ina malo više cijene (zadnji puta kada sam pogledao, bilo je oko 10%), a plaće su im veće 300%.


Ne budali! Kakvih 300%?

mladen.jr je napisao/la: ›
Osim toga, nije INA izgradila svoja postrojenja, nego bivša Jugoslavija, tj. Jugoslaveni(naši roditelji).


Ne znam kako tvoji, moji su roditelji hrvati. No, na stranu to, INA itekako investira u nova postrojenja, bušotine, istraživanja, ali i obnavljanje starih kojima ta obnova (zahvaljujući činjenici da su ih gradili tvoji roditelji Smile) itekako treba.
No, da se ne prepucavamo dovijeka - pročitaj godišnja izvješća...

mladen.jr je napisao/la: ›
A benzin je u tamo nekoj državi u južnoj americi 10-ak lipa po litri, tako da ga mogu uvoziti i odande a prodavati nam priču o poskupljenju.


Osjećam li to novi odljev mozgova u latinsku ameriku?

mladen.jr je napisao/la: ›
A sve to pretakanje se isplati kad pretačeš 100 000 000 000 kubika odjednom, a velik dio dolazi i naftovodima, koje su većinu dobili od Juge.


Juga dala - Juga uzela; velika većina velikih naftovoda nije RH 'dobila' od Juge, već su isti dio međunarodnih projekata INA-e sa drugim kompanijama.
Ne zaboravi blizinu nekih strateških terminala (Sisak) i prerađivačkih pogona (Kutina) fronti za vrijeme rata.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2008. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daklem, Bazooka, nemam što da ti kažem, osim osijek031.com smile Bravo

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jope poskupilo jebemimnanulicu, kažu da će skoro na 10 kn za litru, jebga nemam više snage ni pljuvat kako bi htjeo Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2008. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...slusam amere ovdje kako masovno prodaju one svoje mrcine od pick-up, jeepova i svih ostalih gutaca goriva....vele da u posljednja dva mjeseca im nisu dovoljne njihove prosjecne place da bi i tenkirali i zivjeli nekim normalnim standardom....a oko mene goriva na bacanje ovdje, dnevno nam iz baze izadje oko 2 miliona galona razlicitog goriva koje vojska trosi ovdje po iraku....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2008. 19:18 
Naslov:  Re: Poskupljenje goriva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Cijena nafte prošlog je tjedna na svjetskim tržištima u jednom trenutku dosegnula rekordnih 135 dolara po barelu. Pitanje je hoće li i Ina objaviti novo poskupljenje goriva. Vlada zasad nije intervenirala trošarinama na cijenu goriva. Hoće li cijena litre goriva, s obzirom na ovakva stajališta i poskupljenja na svjetskim tržištima, biti bliža 10 kuna, saznat ćemo u ponoć.


Jebote....

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2008. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A evo i najnovijeg sranja..... Mamuimjebemsvimadaimnejebem....Uništit će nas!!!!!!

ZAGREB, 26. svibnja 2008. (Hina) -
Naftni će derivati u Hrvatskoj od sutra biti skuplji od prosječno 3,5 posto koliko će poskupjeti motorni benzini pa do 5,8 posto koliko će poskupjeti Eurodizel, a najnovijim će poskupljenjem, kako se neslužbeno doznaje i cijena najprodavanijeg motornog benzina Eurosupera 95 premašiti 9 kuna.
Prema neslužbenim informacijama, Eurosuper 95 od ponoći će se na Ininim benzinskim postajama prodavati po cijeni od 9,30 kuna po litri, što je poskupljenje za 3,4 posto u odnosu na dosadašnjih 8,99 kuna po litri.
Za 3,5 posto poskupjet će ostale dvije vrste motornih benzina, pa će se od ponoći pa do 10. lipnja, Super 95 prodavati po cijeni od 9,05 kuna po litri (do sada 8,74 kune), a Super plus 98 po 9,40 kuna (do sada 9,08 kuna).
Neslužbeno se doznaje, da će Eurodizel na Ininim postajama od sutra stajati 9,81 kunu po litri, što je 5,8 posto više od dosadašnjih 9,27 kuna, dok će Dizel poskupjeti za 5,2 posto, na 9,65 kuna (do sada 9,17 kuna).
Poskupjet će i plavi dizel i to za 5 posto i nova mu je cijena 5,63 kune po litri (do sada 5,36 kuna), te lož ulje za 5,7 posto, na 6,98 kuna (do sada 6,60 kuna).
Cijene naftnih derivata na hrvatskom se tržištu mogu korigirati svaka dva tjedna, ovisno o cijeni derivata na tržištu Mediterana i kretanju tečaja dolara, a nekako je uobičajeno da u slučaju rasta Ininih cijena i ostali trgovci dižu cijene na svojim crpkama.

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2008. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji je njima Q??????????

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2008. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj sad svi u glas, lijepa naša domovinooooo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: