Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



CAPOEIRA; Grupa Corpo Fechado

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: sviđa li vam se capoeira??

ok je!
0%
 0%  [ 0 ]
odlična je!
100%
 100%  [ 3 ]
glupa je
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 3


Autor Poruka
ludica_05
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.11.2008. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAPOERISTI ???? NEMOJTE SE SEKIRATI I LJUTITI JEDNI NA DRUGE UVIJEK JE BILO KONKURENCIJE I BIT ĆE, SAMO POLAHKO I POLAHKO SE DALEKO STIGNE, BEIJOS Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Krnjac
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2009. 22:22 
Naslov:  Re: CAPOEIRA; Grupa Corpo Fechado
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene samo zanima koja od dvije grupe je angola a koja senzala jer mi nije cilj znati se boriti nego onak da to dobro izgleda za oko,a za borbu cu izabrat paralelno neki kontakt sport brazilski jujutsu ili nesto slicno ,hvala vam unaprijed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JASNA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2009. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja znam da je ekipa u svetoj Ani subotomi nedjeljom bila mala- ali iskreno su i pošteno odradili svaki trening-iskreno su primili i dječaka od od 9 godina i njegovu mamu...CAPOERA je prekrasan sport....
I zato vas molim...
....uđite u osnovne škole, razgovarajte s ravnateljima i svom pomoćnom" ekipom"-djeci koja su HIPERAKTIVNA, koja imaju ADHD to je najidealniji sport!
A ljudi vas ne mogu naći, ne znaju za vas, ni jedne i druge.....ja vas molim....
A srednjoškoce dobijete jednom demonstracijom! Oni su veći, žele i mogu više...ličite im na brejkere ali sa nekom jačom pričom...ali ne znaju NIŠTA o vama, i lape i dosadno im je.....
I jedni i drugi , i Naši i Vaši, shvatite da je CAPOIERA vrijedna da je djeca upoznaju!
Uđite u škole, u dvorane, na hodnike i igrališta-CAPOIERA je toga vrijedna!
A sve ostalo je tužna i nepotrebna priča....
Volim CAPOIERU, volim Osijek ! Zato vas molim-volite djecu! Uđite u škole!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Berimbau
Offline
Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2009. 18:28 
Naslov:  Re: CAPOEIRA; Grupa Corpo Fechado
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krnjac je napisao/la (Pogledaj post): › Mene samo zanima koja od dvije grupe je angola a koja senzala jer mi nije cilj znati se boriti nego onak da to dobro izgleda za oko,a za borbu cu izabrat paralelno neki kontakt sport brazilski jujutsu ili nesto slicno ,hvala vam unaprijed


koliko ja znam nema cisto angola skole u osijeku
kao clan grupe Senzala mogu reci da se radi i angola, sao bento grande de angola, benguela, regional kod nas (za sada) od ostalog se radi maculele, puxada de rede i samba
za corpo fechado nemogu nista rec jer nisam upucen u njihove stvari posto nazalost nema suradnje, nemaju mestrea pa ni po tom se nemoze zakljucit koji stilovi se rade
uostalom capoeira je kontakt sport, ali nije full kontakt (bare se kod nas radi kontakt udarci rusenja i ostale tehnike)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2009. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JASNA je napisao/la (Pogledaj post): › ja znam da je ekipa u svetoj Ani subotomi nedjeljom bila mala- ali iskreno su i pošteno odradili svaki trening-iskreno su primili i dječaka od od 9 godina i njegovu mamu...CAPOERA je prekrasan sport....


svaka cast postu. iskreno sam iznenadjena raspravom o ovoj predivnoj borilackoj vjestili. neki dan vidjeh ih na trgu, stvarno se covjek zamisli, prekrasno je vidjeti sve te mlade ljude kako treniraju nesto srcem i to uz predivne taktove i ritam koji dize sve na noge. no ovo prepucavanje i svadjanje, i to ljudi koji se bave capoierom, jednostavno rusi sve lijepe trenutne vidjene na trgu. ovo nije dragi moji decki sportski duh, niti je ovo vas perpucavanje adekvatan poziv da se netko prikljuci grupi. znam da postoji jaz izmedju ove dvije grupe oduvijek, i znam da se dugo vec svadjaju i da postoje razmirice, no moram vam reci da to samo rusi vase uglede, da na sebe bacate sjenu, kako na klubove, tako i na sporstki duh.

za capoieru sam vidjela oglas na stv-u. ono sjedila, pila kavu i odjednom iskoci oglas. zapisala telefon i nazvala. cula sam i prije sto je to, znala sam iz filmova o cem se radi i znala sam da ce se mojim ukucanima svidjeti ideja, da odu pogledati kako to izgleda uzivo. nisam poima imala, niti koju cu osobu dobiti na mobu tom iz oglasa, niti koji je klub iza oglasa,nisam znala nista... dogovorili smo se kad mozemo doci pogledati, otisli i ostali odusevljeni. tako smo se kao obitelj upoznali sa caoierom i krenuli na druzenja i treninge. tako smo culi i za nesuglasice izmedju klubova, iako niti se zelim petljati u to, niti bih djeci to dozvolila.

kao roditelj samo mogu reci i poruciti onima koji vode i jedan i drugi klub. NE BI SKODILO, a ni bilo na odmet, da zakopate ratne sjekire i pokazete malo tolerancije i pameti,duhovnosti i stila. napravite nesto za grad skupa, za mlade i djecu ovog grada. nebitno sto je 2 kluba, mislim da se moze zajedno jako puno postici, jer ovaj projekat je nesto predivno. iskoristite to sto imate. mnogi bi jos pristupili i dosli. prestanite se kao babe sokacke svadjati i poradite na toleranciji, fleksibilnosi, radu sa djecom, mladima, reklamirajte se malo protiv droga, nasilja, alkohala, maknite mlade sa ulica, napravite nesto pametno, kao sto je mama JASNA rekla, prezentirajte se u sto ljepsem svijetlu na sve strane. zasto grad ne bi imao nesto VELIKO u vama. uvijek ima onih koji vam mogu, zele i hoce pomoci, prikljuciti se, mozda ne vjezbajuci, ali pomoci oko rada klubova, prezentacija i inih stvari.

ZAR JE TO TAKO TESKO??????

hvala! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Berimbau
Offline
Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vilenjacicaOS je napisao/la (Pogledaj post): ›
JASNA je napisao/la (Pogledaj post): › ja znam da je ekipa u svetoj Ani subotomi nedjeljom bila mala- ali iskreno su i pošteno odradili svaki trening-iskreno su primili i dječaka od od 9 godina i njegovu mamu...CAPOERA je prekrasan sport....


svaka cast postu. iskreno sam iznenadjena raspravom o ovoj predivnoj borilackoj vjestili. neki dan vidjeh ih na trgu, stvarno se covjek zamisli, prekrasno je vidjeti sve te mlade ljude kako treniraju nesto srcem i to uz predivne taktove i ritam koji dize sve na noge. no ovo prepucavanje i svadjanje, i to ljudi koji se bave capoierom, jednostavno rusi sve lijepe trenutne vidjene na trgu. ovo nije dragi moji decki sportski duh, niti je ovo vas perpucavanje adekvatan poziv da se netko prikljuci grupi. znam da postoji jaz izmedju ove dvije grupe oduvijek, i znam da se dugo vec svadjaju i da postoje razmirice, no moram vam reci da to samo rusi vase uglede, da na sebe bacate sjenu, kako na klubove, tako i na sporstki duh.

za capoieru sam vidjela oglas na stv-u. ono sjedila, pila kavu i odjednom iskoci oglas. zapisala telefon i nazvala. cula sam i prije sto je to, znala sam iz filmova o cem se radi i znala sam da ce se mojim ukucanima svidjeti ideja, da odu pogledati kako to izgleda uzivo. nisam poima imala, niti koju cu osobu dobiti na mobu tom iz oglasa, niti koji je klub iza oglasa,nisam znala nista... dogovorili smo se kad mozemo doci pogledati, otisli i ostali odusevljeni. tako smo se kao obitelj upoznali sa caoierom i krenuli na druzenja i treninge. tako smo culi i za nesuglasice izmedju klubova, iako niti se zelim petljati u to, niti bih djeci to dozvolila.

kao roditelj samo mogu reci i poruciti onima koji vode i jedan i drugi klub. NE BI SKODILO, a ni bilo na odmet, da zakopate ratne sjekire i pokazete malo tolerancije i pameti,duhovnosti i stila. napravite nesto za grad skupa, za mlade i djecu ovog grada. nebitno sto je 2 kluba, mislim da se moze zajedno jako puno postici, jer ovaj projekat je nesto predivno. iskoristite to sto imate. mnogi bi jos pristupili i dosli. prestanite se kao babe sokacke svadjati i poradite na toleranciji, fleksibilnosi, radu sa djecom, mladima, reklamirajte se malo protiv droga, nasilja, alkohala, maknite mlade sa ulica, napravite nesto pametno, kao sto je mama JASNA rekla, prezentirajte se u sto ljepsem svijetlu na sve strane. zasto grad ne bi imao nesto VELIKO u vama. uvijek ima onih koji vam mogu, zele i hoce pomoci, prikljuciti se, mozda ne vjezbajuci, ali pomoci oko rada klubova, prezentacija i inih stvari.

ZAR JE TO TAKO TESKO??????

hvala! Very Happy


radi se o sljedecem, grupa koju si vidjela na trgu je bila grupa Senzala, pokušali smo nebrojno puta napraviti neki kontakt s drugom grupom ali jednostavno nitko ne želi surađivati, tako da ako suradnju grupa ne želi nemože se postić niti ćemo mi nekog tjerat, mi smo uvjek otvoreni i sve se možemo dogovoriti - i to sam već negdje napiso samo što je problem što vi nečitate već dođete i pišete nešto što se razjasnilo 100 puta možda da svaki drugi post napišem jedno te isto pa vam neće promaknuti...ako mislite da je vodit klub lagano onda vi otvorite svoj jedan pa da vidimo svi kako se to radi Smile jer od bezveznog lupetanja nema ništa

tako da bih vas zamolio da sve ljepo da nepričate nešto što neznate i pročitate sve prije ćete napisati neku glupost
hvala na razumjevanju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dragi decko. ja znam da je ono na trgu bila senzala Smile i sa 36 godina niti sam glupa niti tupa, svoju djecu aktivno pratim u radu i aktivnostima, uvijek znam gdje su i skim su i kako su, tako da mislim da je tvoj post promasen i pomalo provokativan trenutni ispusni ventil. kako god bilo da bilo, ja sam na prvom mjestu roditelj, tek onda gradjanin lijepog nam osijeka koji je samo bio gledatelj spektakla Smile))))))

NADALJE:))))) zar sam igdje spomenula da je lagano voditi klub?! ovdje sam procitala sto ste pisali i iskreno nista bas inpresivno nisam nasla osim snimaka i slika koje su vrijedne pogleda u svakom slucaju, no lijepo sam sve procitala sto se tice prepirki Smile))) vjerujem da je tesko voditi taj klub i da nije lagano se boriti sa svim i svacim, no to je tvoja ljubav prema tome Smile))) i da ne volis to i da ne volis raditi sa ljudima, vjerujem da i ne bi. zar ne?!

mislim da nisam "bezvezno lupetala i pricala gluposti" kako si ti napisao (ne smatram to nimalo kulturnim sa tvoje strane), nego sam iznosila samo svoje misljenje, prijedlog, mozda pokoji DOBRONAMJERNI savijet, koji ti decko nisi shvatio Smile))) no dobro, mlad si jos, nauciti ces Smile)))

i na kraju NEGACIJE se pisu odvojeno Smile)))))) - da se ne uvrijedis ovo je malo sale za kraj, jer samo zelim reci da sam (uz ocekivanje ovakvog odgovora) ipak mislila da ce se netko javiti i reci...ma sve ok i tko zeli nek nam se prikljuci i nek dodje tamo i tamo

lijep pozdrav ipak od mene vama Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2009. 0:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@vilenjacicaOS, imaš riječi podrške.

Capoeira jest lijepa vještina. Osobno, nisam član grupe Senzala, niti imam namjeru to postati. Svaka čast ljudima koje poznajem iz grupe Senzala, jer se puno više trude od nas. Mi smo, ili bolje ću reći, ja sam samo entuzijast, istražitelj, koji Capoeiru prakticiram zbog vlastitog zadovoljstva. Ne zbog drugih. Ako počnem nešto raditi zbog drugih, tada ću s vremenom postati rob, i drugi će me crpiti. To se već dogodilo, pa sam i prestao prakticirati Capoeiru, iako sam, spletom okolnosti, uz pomoć društva Hrvatski sokol, i još nekih ljudi, Capoeiru i započeo u Osijeku prije kojih šest godina. No, vrijeme je za nove spoznaje, i iskustva. Put zove na pokret dalje. Smile Čaroban je ovaj život. Capoeira, uz mnoge druge stvari koje sam probao, to mi je i pokazala. Smile

Puno pozdrava, do idućeg susreta.

Tranquillo ( s dva l). Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Berimbau
Offline
Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2009. 1:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

drago mi je znat da vasa djeca nemaju nikakve privatnosti - osobno ne zelim postat takav roditelj.
da cim djelite savjete znaci da znate vodit klub, pa ako je tako opet vas pozivam da napravite svoj i vodite ga u miru, bez mene

i za kraj jos malo pravopisa - hrvatski jezik nema nikakvih smajlica pa cemu onda pisanje istoga. po prvi puta cujem da se rijeci mogu pisati VELIKIM slovima kako ti padne napamet a u ostalom nekoristite ni kvačice pa nemojte pisat
i kao sto viite otisli smo s teme

i pise se CAPOEIRA, a ne "capoieru" doslovno citat
ocito nije dovoljno problema u klubu, ljudi neupuceni kao vi stvarate dodatne zbog nedostatka informacija, ali to necete nikad shvatit pa nemoram se ni trudit objasnjavat
________________________
kraj rasprave

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2009. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tranquillo je napisao/la: ›
@vilenjacicaOS, imaš riječi podrške.

Capoeira jest lijepa vještina. Osobno, nisam član grupe Senzala, niti imam namjeru to postati. Svaka čast ljudima koje poznajem iz grupe Senzala, jer se puno više trude od nas. Mi smo, ili bolje ću reći, ja sam samo entuzijast, istražitelj, koji Capoeiru prakticiram zbog vlastitog zadovoljstva. Ne zbog drugih. Ako počnem nešto raditi zbog drugih, tada ću s vremenom postati rob, i drugi će me crpiti. To se već dogodilo, pa sam i prestao prakticirati Capoeiru, iako sam, spletom okolnosti, uz pomoć društva Hrvatski sokol, i još nekih ljudi, Capoeiru i započeo u Osijeku prije kojih šest godina. No, vrijeme je za nove spoznaje, i iskustva. Put zove na pokret dalje. Smile Čaroban je ovaj život. Capoeira, uz mnoge druge stvari koje sam probao, to mi je i pokazala. Smile

Puno pozdrava, do idućeg susreta.

Tranquillo ( s dva l). Smile


s obzirom da sam prepoznala te Smile))) zelim ti sve najbolje na "tvom putu" i da se snadjes tamo gdje ides, da uzivas u sebi i u zivotu i vjeruj imas punu potporu, mene i moje obitelji Smile))) od najmanjeg do najveceg Smile)))))) slazem se stobom u svemu sto si rekao, upravo tako, ne treba robovati nikome, pa ni navikama. vjeruj kako god to sada djelovalo ali nedostajati ces mnogima.

poz od mene

ps.berimiju nemam uopce sto dodati Smile))) sve je receno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2009. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa capoeira neznam što bih rekao , nikad nisam probao no ja sam pristalica Japanskih borilačkih vještina, mislim da su ipak najkonkretnije. bez uvrede.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Krnjac
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2009. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znaci pola angola pola senzala,ma mislim da je dobro znati sve sto ti pomogne da se snadjes u nevolji ukoliko do toga bas mora da dodje,pa mislim da je capoeiru svakako dobro savladat jer je jako dobra za borbni balans(ravnotezu)..ali opet smatram da bi je trebalo skombinirat sa nekom vjestinom na podu (npr brazilski jujutsu)...Ugl ono sto mene zanima je sljedece, postoje li pojasevi i rangiranje po njima, tj imaju li Os klubovi aktivnog majstora ili se ide po principu angole da su pojasevi dobri samo za pridrzavanje hlaca Smile unaprijed zahvaljujem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2009. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krnjac je napisao/la: ›
Znaci pola angola pola senzala,ma mislim da je dobro znati sve sto ti pomogne da se snadjes u nevolji ukoliko do toga bas mora da dodje,pa mislim da je capoeiru svakako dobro savladat jer je jako dobra za borbni balans(ravnotezu)..ali opet smatram da bi je trebalo skombinirat sa nekom vjestinom na podu (npr brazilski jujutsu)...Ugl ono sto mene zanima je sljedece, postoje li pojasevi i rangiranje po njima, tj imaju li Os klubovi aktivnog majstora ili se ide po principu angole da su pojasevi dobri samo za pridrzavanje hlaca Smile unaprijed zahvaljujem!

Pa ja ti prijatelju treniram već nekih 25 godina Karate, Aikikai aikido jedno 3,5 god i sada baš se bavim mišlju da poćnem sa usavršavanjem osnovnih tehnika Juda i što se tiće partera mislim da je to najbolje u cijelom Osijeku ukljućujući sve te MMA pa neke KIK i MUAI TAI nove fore a poglavito KRAV MAGA u Osijeku mislim došli Izraelci ajme od strućnjaka.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Krnjac
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 21:24 
Naslov:  Re: CAPOEIRA; Grupa Corpo Fechado
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nije ti nije ni predlozio ista slicno kolko vidim iz svog proslog posta...ugl ako cemo vec tako o gubljenju vremena na osnovama, mogo bih sa sigurnoscu reci da ni jedan Japanski strucnjak nije hvatao metke sa zubima niti im se izmicao ako si to vidio u filmovima...pa hajdemo svi nabavit onda dozvolu za vatreno oruzije da si olaksamo muke...Sve u svemu nasilje stvara novo,jer smatram da se noromalna sa normalnom osobom nikad nece potuci jer su zapeli jedan od drugog nehotice u disku, a ludjaka se neces rijesiti s par udaraca sakom...ugl moje pitanje iz prethodnog posta stoji,hvala unaprijed!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krnjac je napisao/la: › pa nije ti nije ni predlozio ista slicno kolko vidim iz svog proslog posta...ugl ako cemo vec tako o gubljenju vremena na osnovama, mogo bih sa sigurnoscu reci da ni jedan Japanski strucnjak nije hvatao metke sa zubima niti im se izmicao ako si to vidio u filmovima...pa hajdemo svi nabavit onda dozvolu za vatreno oruzije da si olaksamo muke...Sve u svemu nasilje stvara novo,jer smatram da se noromalna sa normalnom osobom nikad nece potuci jer su zapeli jedan od drugog nehotice u disku, a ludjaka se neces rijesiti s par udaraca sakom...ugl moje pitanje iz prethodnog posta stoji,hvala unaprijed!
[quote="Krnjac"]
pa nije ti nije ni predlozio ista slicno kolko vidim iz svog proslog posta...ugl ako cemo vec tako o gubljenju vremena na osnovama, mogo bih sa sigurnoscu reci da ni jedan Japanski strucnjak nije hvatao metke sa zubima niti im se izmicao ako si to vidio u filmovima...pa hajdemo svi nabavit onda dozvolu za vatreno oruzije da si olaksamo muke...Sve u svemu nasilje stvara novo,jer smatram da se noromalna sa normalnom osobom nikad nece potuci jer su zapeli jedan od drugog nehotice u disku, a ludjaka se neces rijesiti s par udaraca sakom...ugl moje pitanje iz prethodnog posta stoji,hvala unaprijed!
[/quote)
Ma mi se nismo razumjeli. Ja niti jednom nisam rekao da bih nekoga napao niti bih nekoga provocirao. No promatrajući a i baveći se sa konkretnim borijačkim vještinama mislim sljedeće, Svaki onaj koji trenira borilačku vještinu trenira ju da bi bio kad tad spreman za obranu sebe i svojih bližnjih prema tome nemojmo biti dvolični. No htio sam samo naglasiti da vrlina budoa mnogo dublja od pukog uradanja, zavrtanja laktova, udaran bokenom, vitlanja štapom oko sebe odnosno tehnika goshn djice itd, Japanci su to sve davno sistematizirali ,no nama evropljanima su dali samo osnove koje naravno Vama mladima danas one su dosadne i zastarjele čitaj ( teške i naporne ) jer Karate, Judo i Aikido upravo to jeste teško, naporno dosadno i rezultati ne dolaze tako brzo DO- put je bezgranično velik a posut je kamenjem spoticanja. Zato danas mladi hrle tamo gdje su viđeni i nabrzinu naučenih par trikova. No kročenje kroz život ne može se do cilja stići sa par naučenih trikova, već dosljedno hidati po DO-u posutom kamenjem i cvječem stvar je za šta ste se odlučili

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: