Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



There Will Be Blood

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2008. 9:42 
Naslov:  There Will Be Blood
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

There Will Be Blood je vrlo zanimljiv i vrlo, ali VRLO čudan film! I sviđa mi se! Sad bi me 90% ljudi koji su sinoć bili u kinu vjerojatno proglasilo ludim, jer je većinu njih u kinu držalo samo to što su platili ulaznicu (a neke ni to, pa su napuštali kino tijekom projekcije), ali meni se sviđa!

Daniel Day Lewis je maestralan, radnja nepredvidiva, naglaska na nekom konkretnom segmentu filma baš i nema, kamera i montaža vrlo zanimljive...

Ako ne volite filmove o ničemu (ok, ima kao neka radnja, ali je praktički sporedna u filmu), i to još dugačke (čak 158 minuta!), vjerojatno vam se neće svidjeti.

Inače - preporučujem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maryann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 55
Lokacija: sj. pol
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2008. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd sad bar znam što mogu propustiti u kinu..ne volim baš filmove bez smisla i radnje..zato ni ne volim pakleni šund,a to kao ima nekakvu radnju...

_________________
osijek031.com smile It's not me! why are you looking at me!? it's really not me...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2008. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne zaboravimo napomenut da je film režirao genijalac Paul Thomas Anderson čiji su filmovi Boogie Nights koji sam već nekoliko puta pogledala, uvijek s jednakim oduševljenjem, i Magnolija, film koji traje oko 3 sata, ali to je bio filmski doživljaj koji pamtim, željela sam da traje još najmanje tri. a i tad su se neki kupili iz kina. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2008. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 21:41; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2008. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I jab gledo taj film. Daniel odličan glumac, a Andersnon još bolji redatelj.
I da, volim filmove o ničemu.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2008. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakvi filmovi o ničemu? Ovo zasigurno nije film o ničemu, uostalom autor romana je genij Upton Sinclair.
Ovo je film o jednoj fazi američke povijesti, otimačini i pohlepi (Standard Oil, osnavan od John D. Rockefellera, za kojeg postoje ozbiljni prigovori da je u svojim počecima otimao, batinao i pljačkao - uostalom, Standard Oil prodavao je naftu Nijemcima za vrijeme 2. svjetskog rata), propasti jednog čovjeka, vjerskom fanatizmu, primitivizmu, i temeljima na kojima su iznikle S.A.D. Kako danas često govore, na trulim temeljima ne može se graditi... Upton Sinclair bio je poznati anarhist!

maryann je napisao/la: ›
ajd sad bar znam što mogu propustiti u kinu..ne volim baš filmove bez smisla i radnje..zato ni ne volim pakleni šund,a to kao ima nekakvu radnju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2008. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ovo je film o jednoj fazi američke povijesti, otimačini i pohlepi (Standard Oil, osnavan od John D. Rockefellera, za kojeg postoje ozbiljni prigovori da je u svojim počecima otimao, batinao i pljačkao - uostalom, Standard Oil prodavao je naftu Nijemcima za vrijeme 2. svjetskog rata), propasti jednog čovjeka, vjerskom fanatizmu, primitivizmu, i temeljima na kojima su iznikle S.A.D.

shvaćam što želiš reći, ali mislim da to nije film o tome. naravno, to što si naveo provlači se kao povijesni kontekst u koji je smještena priča, ali većinu tih podataka ne možeš dobiti iz samog filma, pa se ipak usuđujem reći da to nije film o tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2008. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Ovo je film o jednoj fazi američke povijesti, otimačini i pohlepi (Standard Oil, osnavan od John D. Rockefellera, za kojeg postoje ozbiljni prigovori da je u svojim počecima otimao, batinao i pljačkao - uostalom, Standard Oil prodavao je naftu Nijemcima za vrijeme 2. svjetskog rata), propasti jednog čovjeka, vjerskom fanatizmu, primitivizmu, i temeljima na kojima su iznikle S.A.D.

shvaćam što želiš reći, ali mislim da to nije film o tome. naravno, to što si naveo provlači se kao povijesni kontekst u koji je smještena priča, ali većinu tih podataka ne možeš dobiti iz samog filma, pa se ipak usuđujem reći da to nije film o tome.


Mislio sam među ostalim, i o tome. Kako se roman, koji je poslužio kao predložak, zove "Oil"... Film je usredotočen na osobu, to je sasvim točno. Povijesni kontekst mu i nije posebno važan, mogao se odvijati i u nekom sasvim drugom vremenu, no nije zgorega za znati. Sve u svemu, izvrstan film.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: