Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ninjutsu - vještina Ninje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2008. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trenirao sam ja ninjutsu u Osijeku, jako mi je žao što sam prestao, treninge je vodio Bernard (ne sječam se prezimena nažalost) iako ni sam nije majstor, uglavnom treninzi se preko zime održavaju u Ekonomskoj školi, a preko ljeta se održavaju na desnoj obali drave pokraj katakombi.


Seminari se dosta često održavaju (par puta godišnje) i svaki seminar ima tematiku iz neke druge škole (ninjutsu se djeli na par različitih škola), budu dosta zanimljivi i poučni...

nažalost nemam više ni Bernardov broj mobitela, ali mislim da bi se bez problema mogli raspitati u Ekonomskoj školi kada bi ih mogli zateči tamo... Prošle godine su treninzi bili ponedjeljkom, srijedom i petkom, članarina za dojo je bila 100kn mjesečno. Dojo obuhvača cijelu Hrvatsku tako da uz člansku iskaznicu možete trenirati bilo gdje u hrvatskoj gdje se dojo okuplja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2008. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pašće je napisao/la (Pogledaj post): › Drago mi je da si primjetio da ponešto znam o tome,jer su me oni zaintrigirali otprilike prije 25-30 godina.I kroz moja izučavanja po tvojim rijećima taj voditelj nebi mogao sada imati više od 30 godina,jer u škole za odgoj ninja neprimaju stariju djecu od 7 godina.Nakažem da dotični isto tako nije proučavao spise o njima, kombinirao razne tehnike borbe (ne samo borilačke,nego i ratničke),možda je u Japanu isto tako kod nekog kvazi touvježbavao,pa je i on uvijeren da je to, ali ja to nemogu sa sigurnošću potvrditi jer ga osobno ne poznajem.
Jošjedan podatak koji če ti objasniti moje mišljenje; Ninja po svetom kodeksu (znaš što to u Japanu znaći) nikada dok je živ nesmije odati svoj identitet!Večinom svoje vještine kriju pod krikom majstora u ponekim borilačkim vještinama.


Bok, Pašće. Tko zna, možda si i u pravu. Ali, kroz osobno prakticiranje, uvjerio sam se da ipak ima nečega u tome. Vjerovatno sam samo zagrebao po površini, ali i to je bilo dovoljno da vidim da je to to za mene. I, da, ne želim postati Ninja. Ja sam samo praktičar, koji koliko toliko uspjeva primjeniti naučeno u svakodnevnom životu, koji je borba.

Mogao bi probati, ako želiš, i ocjeniš sam za sebe. Drugačije je od karatea, aikida, taekwondoa... I po tehnikama, a pogotovo po filozofiji. Možda i uvidiš da ima nečega u tome. A opet, možda vidiš da ti se ne sviđa.

U krajnjem slučaju, mogli bi se i sresti jednom, pa da izmjenimo shvaćanja o ovome.

Bilo kako bilo, puno pozdrava. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2008. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj pozdrav Tranquillo,drago go mi je da tako razmišljaš,jer opčenito takvi tećajevi bi trebali poslužiti za osnaženje duha i tjela,uspostave mentalne snage za održanje unutarnjeg mira,tjelesnog zdravlja,a tek na kraju neke borilačke vješine.
Možda si me pogrešno shvatio,nisam mislio umanjiti kvalitetu tih vježbi,nego mi smeta navlačenje ljudi na naziv NINJA, po mom mišljenju bolje da se kaže da odmah kaže da je to seminar o nekim spoznajma i vježbama iz ninjutsu-a,jer puno njih krivo shvati da je to to.
Osobno isto jako to cijenim,jer su doveli duh i tijelo skoro do savršenstva,ali mi ide na živce kada to ljudi koriste u komercijalne svrhe (danas je svaki sport samo biznis).Tako da ako on samo na seminaru pokazuje zahvate onda je očiti lažnjak,ali ako prvo radi na tehnikama ojačanja sprege duha i tjela (riješavanje svoga crnog i bijelog u sebi),što može dosta potrajati (svi smo drugćiji),ondabi to moglo biti približno to.
I ja se nadam da ćemo se negdije upoznati,jer i meni je ta tema jako zanimljiva.
Moj pozdrav.

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2008. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav ljudi. Ulijećem s informacijom: U subotu, 23.02.2008. u Oš Dobriša Cesarić na Bosutskom naselju u Osijeku održat će se jednodnevni seminar Ninjutsua pod vodstvom Dominic Tešića. Više informacija možete dobiti na broj 091/761 8067. Dođite u što većem broju. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2008. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pod pojmom "seminar" podrazumjeva se treniranje, a ne nekakvo teoretsko naglabanje. Pa, tko voli, nek izvoli. ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sinalco
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2008. 18:09 
Naslov: Oh yes ! Re: Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanima me samo gdje su i kada su treninzi??
i jel su to samo seminari ili imaju baš odredene dane za treninge......
i jos samo da pitam jeli ima kakva dobna granica za bavljene s ninjutsuom? Very Happy Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2008. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene također zanima gdje bi se moglo trenirati to? Gledao sam nedavno dokumentarac Fight Science (koji preporučam svima) pa me zanima ninjutsu baš zbog toga što nije čista sila već i poznavanje anatomije i još svašta nešta Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tra-la-la xD
Offline
Avatar

Ukupno postova: 260
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2008. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, da!
I mene jako zanima ta vještina =D
Pa...informacije?

_________________
bla bla bla...!
Hehe!
(Ko to još čita...?)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2008. 0:16 
Naslov:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tra-la-la xD je napisao/la: ›
Da, da!
I mene jako zanima ta vještina =D
Pa...informacije?


Evo, ovako. Naime, čovjek koji je držao seminar zove se Dominik Tešić i živi van Osijeka. Iz njegove "loze" za sada nitko nema otvoren klub ovdje u Osijeku, barem koliko trenutno znam/ne znam. Osobno odem do njega jednom tjedno na trening sa još par ljudi. Podijelimo trošak goriva, i lagano on the road.

Ali ima u Osijeku jedan Ninjutsu klub koji je bio pod Sensei Dean Rostoharom (www.bujinkan.hr). Oni trenutno djeluju u srednjoj ekonomskoj školi. To je sve koliko trenutno znam/ne znam o tome u Osijeku(Smile). Za podrobnije informacije otiđite u srednju ekonomsku i raspitajte se za termine.

Ugodno treniranje i puno lijepih spoznaja želim! ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2008. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eee, nekoć htjedoh i ja biti knindža...pa da me prati pit tabasco i lijepa sumiko...eeee bila su to lijepa vremena

_________________
Jesus loves you!...Everyone else thinks you´re an asshole!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sinalco
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2008. 18:32 
Naslov:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tranquillo je napisao/la: ›
Tra-la-la xD je napisao/la: ›
Da, da!
I mene jako zanima ta vještina =D
Pa...informacije?


Evo, ovako. Naime, čovjek koji je držao seminar zove se Dominik Tešić i živi van Osijeka. Iz njegove "loze" za sada nitko nema otvoren klub ovdje u Osijeku, barem koliko trenutno znam/ne znam. Osobno odem do njega jednom tjedno na trening sa još par ljudi. Podijelimo trošak goriva, i lagano on the road.

Ali ima u Osijeku jedan Ninjutsu klub koji je bio pod Sensei Dean Rostoharom (www.bujinkan.hr). Oni trenutno djeluju u srednjoj ekonomskoj školi. To je sve koliko trenutno znam/ne znam o tome u Osijeku(Smile). Za podrobnije informacije otiđite u srednju ekonomsku i raspitajte se za termine.

Ugodno treniranje i puno lijepih spoznaja želim! ;-)



reko si da ima na www.bujinkan.hr al ne pise nista da ima u osijeku skola(dojo)
i nisi mi odgovorio jeli ima kakva dobna granica???? Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2008. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobna granica ne potoji. Na bujinkan.hr ne pise o Osijeku jer je sekcija ukinuta, ali ljudi se i dalje nalaze i treniraju.

Pozdrav! ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2008. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ispravak!! Trebasbiti oko 15-ak god da bi mogao poceti trenirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sinalco
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2008. 22:14 
Naslov:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok hvala na odgovoru Cool Cool Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bellisima
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2008. 21:59 
Naslov:  pusa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cmokica Dominiku.........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: