Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vegetarijanci su 'perverzija prirode'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
misha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
misha je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): › Imam jedno pitanje za vegane ,vegetarijance i ostale koje zive u zabludi :

S cime hranite svoje kucne ljubimce (pse,macke...) ???


prvo: ne živim u zabludi zato što sam vegetarijanac
drugo: psa hranim mesom, sirom, žgancima, rižom, briketima, povrćem, svime što mu treba, jer pas je svejed, a JA nisam


ti kao jedinka nisi ali čovjek kao biće JE i za tvoju informaciju pas je mesojed Wink


Gle, nemam se namjeru s tobom niti s kim svađati oko toga što je pas, budući da se 15-ak godina bavim kinologijom... Pas je svejed, a primarna hrana mu je meso, i to sirovo meso (strvine, ako ćemo od vuka). Pseći obrok mora sadžavati pravilan omjer bjelančevina, ugljikohidrata i masti. Ja mom psu naručujem B.A.R.F., a uz to jede i rižu, žgance, svježe povrće, svježi sir, itd.
Stoga, za tvoju informaciju, pas (kao i svinja npr.) spada u svejede (misliš da su vukovi te sreće da si stalno uspiju uloviti nešto mesno za pojesti, ne budi smiješan... jeli su i jedu što nađu, od povrća do sirovih jaja), ali mačka je npr. po probavnom traktu čisti mesojed, iako i one jedu što nađu ili dobiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
misha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
misha je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): › Imam jedno pitanje za vegane ,vegetarijance i ostale koje zive u zabludi :

S cime hranite svoje kucne ljubimce (pse,macke...) ???


prvo: ne živim u zabludi zato što sam vegetarijanac
drugo: psa hranim mesom, sirom, žgancima, rižom, briketima, povrćem, svime što mu treba, jer pas je svejed, a JA nisam

Dušo draga , provjeri u prirodi i društvu, ako si zaboravi(la)o pas spada u zvijeri a one su mesožderi, a takvi kao ti od njih davajući im otpatke sa stola koji su kod tebe trava, činite svejedima.


jednak komentar i tebi gore, dušo draga... provjeri latinsku riječ "omnivora" jer tu spada pas, a ne u "carnivore". i ne znam o kakvoj travi govoriš koju ja psu bacam sa stola? Moj pas ne jede odpatke sa stola niti ja ne jedem travu, on ponekad da ali svojom voljom kao i svi psi instinktivno radi izbacivanja kiseline u želucu, a ako ne znaš što je to B.A.R.F. progooglaj malo i prije svega čitaj moj post cijeli pa nećeš napisati ovakvu glupost. Nikad nisam rekla da ako sam ja i moj pas mora biti vegetarijanac jer je njemu meso potrebno za zdravlje, ali meni nije. zdrava sam ko dren Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

misha je napisao/la (Pogledaj post): ›

jednak komentar i tebi gore, dušo draga... provjeri latinsku riječ "omnivora" jer tu spada pas, a ne u "carnivore".


wikipedija - pas

pročitaj si sa strane gdje spada pas po klasifikaciji i vidjet ćeš nešto zanimljivo, CARNIVORA Wink

i ja sam cijeli život okružen psima i vrlo dobro znam kako se hrani pas, i da nije striktno na mesnoj prehrani već mu se hrana sastoji od hrane i mesnog i biljnog porijekla i da može preživjeti i na čisto vegetarijanskoj dijeti uz dodatke prehrani ali to već spada u mučenje životinje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
misha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
misha je napisao/la (Pogledaj post): ›

jednak komentar i tebi gore, dušo draga... provjeri latinsku riječ "omnivora" jer tu spada pas, a ne u "carnivore".


wikipedija - pas

pročitaj si sa strane gdje spada pas po klasifikaciji i vidjet ćeš nešto zanimljivo, CARNIVORA Wink

i ja sam cijeli život okružen psima i vrlo dobro znam kako se hrani pas, i da nije striktno na mesnoj prehrani već mu se hrana sastoji od hrane i mesnog i biljnog porijekla i da može preživjeti i na čisto vegetarijanskoj dijeti uz dodatke prehrani ali to već spada u mučenje životinje


Klasifikacije su takve kakve su, ali (a na wikipediu se nismo ni na faksu smijeli pozivati u seminarima i sl.) i nije mi jasno na čemu se temelje jer ja svojim zdravim razumom tvrdim da je pas (kao što su i vuk i medvjed) zapravo svejed (s primarno mesnom prehranom), dok su mačke (kao lavovi npr.) čisti mesojedi.
Ako ćemo pravilno, onda pas ne bi trebao jesti kuhano meso, jer to za njih nije prirodno. Moj jede samo sirove mesne prerađevine (barf), i ostalo što sam nabrojala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
misha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo i dio članka u wikipediji koji govori upravo o ovome o čemu i mi:
There is some debate as to whether domestic dogs should be classified as omnivores or carnivores, by diet. The classification in the Order Carnivora does not necessarily mean that a dog's diet must be restricted to meat; unlike an obligate carnivore, such as the cat family with its shorter small intestine, a dog is neither dependent on meat-specific protein nor a very high level of protein in order to fulfill its basic dietary requirements. Dogs are able to healthily digest a variety of foods including vegetables and grains, and in fact dogs can consume a large proportion of these in their diet. Wild canines not only eat available plants to obtain essential amino acids, but also obtain nutrients from vegetable matter from the stomach and intestinal contents of their herbivorous prey, which they usually consume. Domestic dogs can survive healthily on a reasonable and carefully designed vegetarian diet, particularly if eggs and milk products are included. Some sources suggest that a dog fed on a strict vegetarian diet without L-carnitine may develop dilated cardiomyopathy,[45] however, L-carnitine is found in many nuts, seeds, beans, vegetables, fruits and whole grains. In the wild, dogs can survive on a vegetarian diet when animal prey is not available.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 16:21 
Naslov:  Re: Vegetarijanci su 'perverzija prirode'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije wikipedija - vuk

toliko o tome da je vuk svejed Wink

uostalom šta me briga, imam mačku kod kuće, pse više ne držim osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2008. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carnivora (mesojedi)
12 porodica; oko 275 vrsta
Zvijeri – čitav svijet (Dingo davno unesen u Australiju)
• Razvili se prije 37-40 mil. godina
• uglavnom mesojedi i karakteristično zubalo, jaki
očnjaci, pretkutnjaci,
• rezači – karnasijalni zubi - P4 i M1
• jednostavan želudac
• dobro razvijeni sluh, vid i miris (izvanredan)
• klavikula reducirana ili odsutna,
• izražen sagitalni greben lubanje i zigomatični luk
• dobri trkači, često vrlo izdržljivi
Superfamily Canoidea - psoliki
• Family Canidae - psi
• Family Ursidae - medvjedi
• Family Procyonidae – rakuni, mali panda
• Family Mustelidae – lasice, kune, tvorovi,
zerdavi, jazavci, smrdljivci, vidre i dr.
Pinipedia – perajari (morževi, ušani,tuljani
• Family Otariidae – ušani
• Family Odobenidae - morževi
• Family Phocidae – tuljani
Superfamily Feloidea - mačkoliki
• Family Viverridae – cibetke, linsanzi, bituronzi…
• Family Herpestidae – mungosi
• Family Hyaenidae - hijene
• Family Felidae - mačke

Podaci preuzeti sa http://molecool.net/download/Zoologija/VERTEBRATA/Sisavci%20sistematika.pdf
pa ako nekog zanima to je još uvijek važeća sistematika životinjskog carstva, bar dok ju misha nije preuredio Razz

btw Kinologija gdje ima taj studij kod nas?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›

btw Kinologija gdje ima taj studij kod nas?


imaš u sklopu poljoprivrednog fakulteta izborni predmet kinologija Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2008. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

htio sam reći ako uzgajam ribice 20 godina da li mogu reći da se bavim Ichtiologijom?
Da li grobari nakon 10 godina zakapanja mrtvih mogu reći da se bave patologijom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
misha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2008. 10:28 
Naslov:  Re: Vegetarijanci su 'perverzija prirode'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ja sam 11 godina službeno kinološki sudac, pa mogu reći da se bavim kinologijom više nego veterinari koji su ju slušali kao izborni predmet.
Fakultet za kinologiju ne postoji, to moraš voljeti.

Kinolog je osoba koja znanstveno ili slučajno proučava probleme usavršavanja uzgoja, pasmina, genetike, nasljednih mana i svih pitanja vezanih za pse. Kinologija je znanost o psima.

btw. promatraj ribice 20 godina i znati ćeš puno više nego itko drugi


Zadnja promjena: misha; 30.04.2008. 14:29; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
misha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2008. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a onaj članak na engleskom izgleda nitko ne razumije...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: