Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vegetarijanci su 'perverzija prirode'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
misha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.04.2008. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): › Imam jedno pitanje za vegane ,vegetarijance i ostale koje zive u zabludi :

S cime hranite svoje kucne ljubimce (pse,macke...) ???


prvo: ne živim u zabludi zato što sam vegetarijanac
drugo: psa hranim mesom, sirom, žgancima, rižom, briketima, povrćem, svime što mu treba, jer pas je svejed, a JA nisam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2008. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

misha je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): › Imam jedno pitanje za vegane ,vegetarijance i ostale koje zive u zabludi :

S cime hranite svoje kucne ljubimce (pse,macke...) ???


prvo: ne živim u zabludi zato što sam vegetarijanac
drugo: psa hranim mesom, sirom, žgancima, rižom, briketima, povrćem, svime što mu treba, jer pas je svejed, a JA nisam


ti kao jedinka nisi ali čovjek kao biće JE i za tvoju informaciju pas je mesojed Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2008. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

misha je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): › Imam jedno pitanje za vegane ,vegetarijance i ostale koje zive u zabludi :

S cime hranite svoje kucne ljubimce (pse,macke...) ???


prvo: ne živim u zabludi zato što sam vegetarijanac
drugo: psa hranim mesom, sirom, žgancima, rižom, briketima, povrćem, svime što mu treba, jer pas je svejed, a JA nisam

Dušo draga , provjeri u prirodi i društvu, ako si zaboravi(la)o pas spada u zvijeri a one su mesožderi, a takvi kao ti od njih davajući im otpatke sa stola koji su kod tebe trava, činite svejedima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2008. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, na svakom forumu se oko ovoga jedni viču da su vegtarijanci i da nejedu ništa što ima lice, a drugi se kunu u mesarstvo...naravno aj sam među ovim drugima, nepopravljivi mesojed. Znam ja da se može preživiti bez mesa ali u tome i je stvar, može se preživiti...nema gušta. A životinje volim od trenutka kad sma načio držati nož i vilicu Very HappyVery Happy

_________________
Jesus loves you!...Everyone else thinks you´re an asshole!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2008. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › pas spada u zvijeri a one su mesožderi, a takvi kao ti od njih davajući im otpatke sa stola koji su kod tebe trava, činite svejedima.


Čemu ovaj optužujući ton? To je, kao, nešto loše? Istraživanja su pokazala da su psi vegani i vegetarijanci obično zdraviji i dulje žive (i to u ogromnom postotku) od pasa koji jedu meso. Eto. Mislim da nema razloga za optuživanje u ovom slučaju Rolling Eyes

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2008. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma, brate mili, nek jede tko što hoće, dok god meni ne počnu kenjkat kako bi trebao izbacit meso iz prehrane jer to nije zdravo, joj joj dobit ću rak jer je to meso, joj joj kenj kenj kenj

sod off, ja sam svejed i jest ću sve

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2008. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakav optužujući ton pa ne možeš od ribe napraviti sisavca tako niti od psa napraviti biljojeda.
Razlika u probavnim sustavima biljojeda i mesojeda postoji iz očitog razloga.
A ta istraživanja ne mogu biti točna jer za normalan razvoj lokomotornog sustava a posebice CNS-a nužne su animalne bjelančevine koje mesojedi ne mogu sintetizirati sami, niti ih njihov organizam može iskoristiti iz biljnih krmiva jer to nije sposoban. A volio bi vidjeti Mastifa ili Dogu koji su odraslli na soji ili su umjesto majčinog mlijeka pili sojino.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2008. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svejed sam, ali trudim se što manje jesti meso jer mi baš ne odgovara okus...ali da se mesa odreknem u potpunosti nema šanse.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2008. 23:32 
Naslov:  Re: Vegetarijanci su 'perverzija prirode'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meso najbolje!!!!!! Nema nist bolje od finog rostilja ili mal gice s ražnja. Mljac

_________________
ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajukurac! četiri stranice glupe rasprave! jel normalno ovo jel normalno ono, jel okej jest meso, jel okej bit peder, ko ne jede meso taj je peder, ko jede meso taj je pravi hrvatokatolik. boli me kurki ko šta jede i ko je perverzan, također boli me kurki šta drugi misle o meni zato što (ne)jedem meso. perverznjaci su oni koji jebu djecu, koze i kokoši, oni koji kolju komšije, bacaju bombe u svatovima, kidaju košulje u narodnjačkim klubovima... razgovarajmo o tim perverzijama, a ne o skupini ljudi koja svojom odlukom ne jede određenu vrstu hrane i pri tome nikome ne čini ništa loše, po mom mišljenju čak ni sebi!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › A ta istraživanja ne mogu biti točna jer za normalan razvoj lokomotornog sustava a posebice CNS-a nužne su animalne bjelančevine koje mesojedi ne mogu sintetizirati sami, niti ih njihov organizam može iskoristiti iz biljnih krmiva jer to nije sposoban. A volio bi vidjeti Mastifa ili Dogu koji su odraslli na soji ili su umjesto majčinog mlijeka pili sojino.


Gle, očekivala bih ovo od laika, ali... tvoja struka kaže drugačije pa mi nije jasno o čemu pričaš.

Istraživanje koje je provedeno u Americi pokazalo je da su psi koji su najmanje polovinu svoga života bili na vegetarijanskoj ili veganskoj prehrani u 85 posto slučajeva bili odličnog zdravlja! Osim toga, došli su do podatka da ni jedan pas koji je najmanje tri godine bio vegan ili najmanje četiri godine vegetarijanac nije imao smanjenu funkciju štitnjače, što je, kako znamo, čest poremećaj u "normalno" hranjenih pasa.

Mislim, ja nisam neki zagovornik vegetarijanstva kod pasa, kao ni vegetarijanstva uopće - svejedno mi je tko će se kako hraniti. Ipak, već mi je poprilično dosta "pljuvača". U jednom razdoblju svoga života nisam jela meso. Ipak, tuđe prehrambene navike me najmanje brinu i ne vidim zašto bih se petljala. Ni tada ni sada.

Moja struka kaže da je vegetarijanstvo za čovjeka zdravo, ukoliko nadoknadi određene stvari "umjetnim" putem i ukoliko se hrani raznoliko, pazeći na "pravilan" unos nutrijenata.

Tvoja struka veli da pas bez problema može biti vegetarijanac (pa čak i vegan) i biti zdrav, ukoliko ga se hrani hranom predviđenom za pse-vegetarijance koja sadrži sve ono što je psu potrebno za zdravlje.

Moj pas je jeo sve i nisam razmišljala o tome da mu izbacim meso jer sam smatrala poprilično apsurdnim uskraćivati mu ono što voli zbog svojih stvavova. Mislim, budimo realni, ako bih mu ponudila mrkvu i jetricu, sigurno ne bi navalio na mrkvu.

Ipak, s obzirom da čitam i istražujem, nemam razloga nekome reći "Takvi kao ti muče svoga psa time što mu uskraćuju meso", kad je jasno da je to mit i da psi mogu biti zdravi i na vegetarijanskoj prehrani. Opet ponavljam, nisam to izmislila ja - nego to tvrdi tvoja struka.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 02.08.2010. 20:54; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Ima jedna stvar koju jako volim vidjeti.

Pecena janjetina. I njen ucinak na ljude. Pogotovo one koji ju bas ne vole, te se onda oslobode i krenu jesti Smile. Nisam primjetio da se zale Wink

Otapa i omeksava i najzagrizenija srca, janjetina je lijek-.


Kakvi to monstrumi mogu jesti janjetinu? Jadno malo janje Smile

čaknoris, osijek031.com smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 02.08.2010. 20:54; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2008. 0:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve veze ameri imaju s mojom strukom pa nisam ja amer. U čemu je poanta jesti stiropor ako ono bitno što trebas dobiti iz hrane moras nadoknaditi aditivima?
I ne brkaj to što je neki veteriar to izjavio jer je tip jako dobro plačen od kompanije koja proizvodi tu hranu za vegane ili ti ja znam što.
To ti je kao da kardiolog primarijus kaže da je ronhil lajt ne šteti srčanim bolesnicima, jer promatrana skupina u 35 % nije umrla od slabosti srca nego od karcinoma plutja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: