s Nuklearka u Slavoniji?! [3/4]
Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nuklearka u Slavoniji?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Biste li pristali na gradnju NE u Slavoniji?

Da
25%
 25%  [ 30 ]
Ne, nikako
53%
 53%  [ 64 ]
Da, uz uvjete (koje?)
13%
 13%  [ 16 ]
Ne znam
7%
 7%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 119


Autor Poruka
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.02.2008. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rekao sam vam da je u gradnji takvih objekata, koji mogu unistiti zivote milijunima ljudi u radijusu vise stotoina kilometara, hrvatska gradjevinska mafija ne moze mnogo jamiti...
Tu nema ljubaavi, pregleda nece obavljati majstor Joza iz Donje Motičine... Propisi su iznimno strogi i nema muljanja...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2008. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Solarke i vjetroelektrane koriste iznimno skupu tehnoologiju, a na kraju opet ovisis o volji majke prirode...
Nuklearke su ciste, a komercijalno isplative...


istina. s tim da za vjetrenjače znam da su čak i ekološki upitne jer se za njihovo postavljanje i održavanje mora probit gomila puteva što narušava krajolik, a i pobiju hrpu ptica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2008. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Rekao sam vam da je u gradnji takvih objekata, koji mogu unistiti zivote milijunima ljudi u radijusu vise stotoina kilometara, hrvatska gradjevinska mafija ne moze mnogo jamiti...
Tu nema ljubaavi, pregleda nece obavljati majstor Joza iz Donje Motičine... Propisi su iznimno strogi i nema muljanja...


ne može mnogo, pa gledaj, ne smije NIŠTA jamiti kod takvog projekta, i sam kažeš da je u pitanju preko nekoliko milijona života, a i sam si upoznat s dušebrižništvom i željom za boljitak naših političara i jer stvarno možeš garantirat da se neće nać budala koja će štedit na cementu, šarafima, silikonskom kitu Wink pa jebote jel ne vidiš šta se zbiva oko nas svaki dan, šta se sve krade, jebote stavljaju se na kocku životi zbog pišljivih 50000kn a sad razmisli kolika bi se para oko ovakvog projekta vrtila Wink
i opet navodim da znam da će gradit švaba il šved nek mi ju stavi u dvorište jać se sunčat na njoj al dat sanaderu i ekipi da mi sređuju nuklearku u dvorištu nema teorije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.02.2008. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za, naravno.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nova generacija
Offline
Ukupno postova: 44
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2008. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jos jedan glas ZA. Najmanje šteti okolišu, najjeftija eksplatacija, lokalna financijska korist, zapošljavanje i POPUNO SU SIGURNE. Lokacija-Dunav-Dalj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2008. 6:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_Jimmy_ je napisao/la: ›
pa za početak će ameri i morat raditi jer mi nemamo ljude za to ...


Gazda stana u kojem jesam radio je za nekoliko zemalja na projektiranju, gradnji i obnovi NE.
A kako kaže, ima ih još u rvatskoj koji nisu otišli u francusku ili kinu raditi...

Btw, ja sam za! Svečano prisežem da ću početi pecati ako se ikada izgradi na Dunavu ili Dravi! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 0:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se dobro sjećam nekoliko godina pred rat je bila usvojena studija o gradnji nuklearke u okolici Dalja ili B. Brda nisam siguran. E da je postojala 90-tih rata sigurno ne bi bilo, bar ne kod nas. Odma bi nas svi priznali samo da lidi srbo ne opali minobachac u silos.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 7:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Odma bi nas svi priznali samo da lidi srbo ne opali minobachac u silos.


Ako se nastavi po planu, imat ćemo jedine srbe mutante na svijetu! Vidim već perspektivu nekog biznisa... Park prirode pun srba mutanata; mašala!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2008. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › ne mogu vjerovati da na dvije stranice nitko nije spomenuo 'alternativne' izvore. šta je sa solarkama i vjetroelektranama!? jel i to prljavije od nuklearke? činjenica je da su nuklearke čist izvor energije, ali nedovoljno čist s obzirom na potencijalnu opasnost. apsolutno sam protiv, kao što sam protiv prljavog izgaranja fosila... fino vjetrenjače i solarke, s obzirom na smjer u kojem ide klima na planeti bar će toga bit na pretek


Jedna nuklearka proizvede stotinjak puta više el. energije za puno manje uloženoga, zagađenja ne postoje, jedino zagađenje su ugrijane vode, a i to se rješava tako što se vode puno duže vrte u krugu elektrane prije nego se ispuste nazad...

I ne, ta voda ne dolazi u direktan dodir sa radijacijom niti u njoj postoje neke tvari, ona čisto služi za rashlađivanje reaktora...

Inače, ja sam u potpunosti za to, ali samo ako će neka druga država preuzeti planiranje i projektiranje, našim lihvarima definitivno nikada nebi dao u ruke takav posao..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kent_slip
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2008. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo sto je napisao unlogic je totalno istina ma koliko mu nik bio logican:)
od cernobila ljudi su postali gluhi kada se spominjala nuklearna elektrana. katastrofa u cernobilu se dogodila jer je jedan ciko zajebo stvar.
sto se tice zagađivanja NE, to je svedeno na minimum dok proizvodi energiju. jedini problem je otpad kojem je potrebno dugo da se razgradi ali to se moze ubrzati u brzoraspadajucim reaktorima.
nuklearna energija je buducnost htjeli ljudi to ili ne. nafte ponestaje, procjene su da je ima za jos 12ak godina. plina isto ima malo,ali vise nego nafte.

da ce se graditi NE u slavoniji, nece. to se bilo spominjalo ali su odustali

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.02.2008. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma to je tipicno... O nuklearkama se uvijek uzlaju oni koji najmanje znaju o njima...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2008. 8:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo nešto o vjetrenjačama na dvije stranice

i piri vjetar vuuuuuuuuuuušššššššššššššš
i okreće se vjetrenjača vrrrrttt, vrrrrttt
i opet piri vjetar vuuuuušššššššššš

a vjetrenjača vrt, vrt

i opet vjetar vuuuuuuuuuššššššššššššš, piri

jel ima dvije stranbe ?????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2008. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe
Dok se proizvedu vjetrenjače i kolektori, industrija se mora dobro naraditi = zagađenje.
Što se tiče naših stručnjaka, oni su među najboljima u svijetu, samo što oni bez veza odu van, pa onda dođu gradit NE kao njemački stručnjaci i naprave ju svjetski. Ali mislim da je circa u pravu što se tiče internacionalne kontrole.
Poppy je napisao/la: ›
Circa je napisao/la: ›
Solarke i vjetroelektrane koriste iznimno skupu tehnoologiju, a na kraju opet ovisis o volji majke prirode...
Nuklearke su ciste, a komercijalno isplative...


istina. s tim da za vjetrenjače znam da su čak i ekološki upitne jer se za njihovo postavljanje i održavanje mora probit gomila puteva što narušava krajolik, a i pobiju hrpu ptica.

pileći paprikaš na liniji u stucu

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2008. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjetar i solarna energija. BEZ nuklearki. BEZ.

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.02.2008. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ženska_glava je napisao/la: ›
vjetar i solarna energija. BEZ nuklearki. BEZ.

U idealnom svijetu gdje nema rata, trzista kapitala, energetskih kriza i financijskih racunica, gdje vlada ljubav i mir, gdje je svatko svakom drug... Tamo bi tvoja idilicna ideja mogla zazivjet...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: