Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Život u kući ili u stanu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2008. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
svi gledaju na dravu ,jedino ova 2 niza zgrada sto su okomito,njihov pogled nije tako dobar ali ju vide Smile.
jesi vec gledao sta tu?

površno sam se raspitao zasad, ali nisam detaljnije. planiram uskoro. imaš kakvu informaciju možda?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomislavv
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2008. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kuca definitivno.. kada ti mozes pustit glazbu do kraja kada god hoces, boli te briga hoce li netko iznad tebe spavat ili sta vec radit... kuca zauvijek

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2008. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Ma daj kuća je zakon. Kad ti dođe ekipa, pa roštiljate u dvorištu. Pa ti se djece bez brige igraju, dok ti čitaš novine i izležavaš se na ležaljci. A uostalom i kuće mogu imat dobru toplinsku izolaciju. Mislim da je uopće apsurdno dokazivat prednosti kuće. Jer ako su režije skuplje nešto preko zime to nije nikakva prednost stana.

Sve to stoji, samo se zaboravlja jedna važna stvar - kuća traži slugu koji će stalno nešto raditi oko nje. Što ti je veći plac i više kvadrata, to je više šljake.

Odnedavno sam postao vlasnik kuće na velikom placu u širem centru grada i stalno razmišljam o tome trebam li uložiti još neke pare pa si srediti kuću ili prodati kuću i kupiti si jedan veliki stan.

U stanu su režije praktički zanemarive, uvijek je toplo (evo, pola osam ujutro a ja sjedim samo u gaćama za računalom) i imam broadband net i kabelsku TV.

U kući imaš prostora, dvorište, napravio bih si i bazen... ali je kuća skupa, traži crnca da je održava, a režije su sukladno prostoru poprilične.

Pa ti budi pametan....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2008. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Živim u ogromnoj kući, a jedinica sam i kuća je stvarno prevelika. Volim kuću jer puno vježbam i slušam glasnu glazbu i znam da to u stanu neću moći u tolikoj mjeri. Čim uzmognem prodat ću je, tako sam se i sa svojima dogovorila. No, selidba u stan u zemlju EU ima svoje prednosti.

Obje stvari mene muče u stanu - nemam gdje staviti niti klupicu za trbušnjake koju bih si kupio, a kamoli nešto drugo..... a ni gitarsko pojačalo baš i ne ide u stan, pokraj radijatora gdje ga planiram postaviti Wink

Dosta mi je što se crvenim u liftu pred susjedima kada gledam neki film pa kad zaori iz 5+1 Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2008. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
ja bi jos kao preporuku dodala Gornjodravsku obalu,blizu je grad,nije toliko bucno,imas pogled na Dravu Smile

A komarci imaju pogled na tebe Smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2008. 7:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomislavv je napisao/la: ›
ma kuca definitivno.. kada ti mozes pustit glazbu do kraja kada god hoces, boli te briga hoce li netko iznad tebe spavat ili sta vec radit... kuca zauvijek

Iz perspektive mladog čovjeka koji se ne ustaje u pola 6 i ne dolazi doma u pola 4 kako bi tu kuću održavao - sve 5 Smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.02.2008. 15:04 
Naslov:  Re: Život u kući ili u stanu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pod hitno si moram naći crnca za čuvanje i uređenje kuće, dobra ideja. Istina je što Zlusch kaže, npr. meni je moja kuća prevelika, moji su zašli u godine, tata je jako bolestan i zahtjeva konstantnu brigu oko njega, a ja pretrpana obavezama i jedino što stignem je očistiti dvorište, balkon, stepenice i korove. Mama je više angažirana oko toga. Uglavnom, volim svoju kuću, ali u budućnosti mi neće trebati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.02.2008. 17:36 
Naslov:  Re: Život u kući ili u stanu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekako si i ne mogu zamisliti život u stanu... Jedno vrijeme možda da, ali cijeli život.. uh, ne znam koliko bih sretna bila. Ja sam dijete sa sela.

Želim si salaš, životinje, drveće, cvijeće... i nekoga tko će to sve održavati Smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2008. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Želim si salaš, životinje, drveće, cvijeće... i nekoga tko će to sve održavati Smile

Nekog mladog preplanulog i polunabildanog hispanika... kako kosi travu i čisti lišće iz bazena Wink

Ja bih zaposlio kućnu pomoćnicu za iste poslove mada nekako mislim da ne bih naišao na razumijevanje doma glede mojih kadrovskih prohtjeva Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2008. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Nekog mladog preplanulog i polunabildanog hispanika... kako kosi travu i čisti lišće iz bazena Wink


Eh, takvog bih si konjušara mogla kupiti Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomislavv
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2008. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Iz perspektive mladog čovjeka koji se ne ustaje u pola 6 i ne dolazi doma u pola 4 kako bi tu kuću održavao - sve 5 Smile


ali nije sve to samo iz perspektive mladog covjeka, nije ni stvar u glazbi.. a što s djecom? jer, kako ces ti njima zabranit i objasnit da ne smiju trcati po stanu jer su ispod tebe nabrijani susjedi od 70 i + godina, koje ne zanima to sto bi se oni igrali, ti starci zele svoj mir. ja inace zivim u kuci, ali kako studiram sam u stanu, i svaki dan psujem sve po spisku ljudima koji zive stan iznad mene, jer kad njihovi klinci pocnu trcat ujutro u 7 i vristat ja se probudim.... ali to je jos i dobro, cesto mi rano ujutro znaju doc i zvonit na stan bez veze... a sto reci toj djeci????? ili tim roditeljima??? to su ipak djeca... a ja ih jos k tome mrzim (opcenito mrzim malo djecu) tako da.... osijek031.com smile kuca je zakon.... iako se ima puuuno vise posla oko nje, ali to je sloboda... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2008. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za ovakve gore spomenute situacije postoji ono što se zove kućni red.
djeca jesu problem dok su manja ali s vremenom i oni shvate da nije lijepo skakati po hodniku,derati se, osobito ako ih više ljudi upozori na to.
svaki razumniji čovjek će tolerirati tuđe ponašenje jer će očekivati da i drugi toleriraju njegovo pa onda tulumi do sitnih sati i nisu neki veliki problem za susjedstvo.
ljudski je i upozorit ljude na neke stvari koje te smetaju pa oni malo pametniji će shvatiti.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2008. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa na sve ovo mogu reć da živim oko 9 godina u kući a prije toga sam živio u stanu i baš se nesjećam kako je to bilo mogu samo reć da iako imam 16 godina da se i ja moram dizati oko pola 7 7...imam jednu veliku katnicu i veliko dvorište a preko puta mi živi baka koja ima manju prizemnicu osrednje dvorište i preveliki plac...iako ima dana kad mi dopizdi sve i kosnja trave i štijanje bašte a pogotovo po ljeti kada ima posla oko one balirane djeteline ništa nemože zamijeniti osjećaj da je ovo sve tvoje...da tu živiš i da si ti odgovoran za to...u stanu plačaš na način da se cijelokupan iznos podijeli na onoliko koliko stanova ima...a u kući je opet stvar da koliko potrošiš toliko platiš...a što se tiče grijanja mislim da mi nema ništ goreg kada za lijepo sunčano i toplo vrijeme dođem u stan kod lege i vidiš da im radijatori još uvijek griju...u kući nema takvih problema...a i pošto obožavam životinje neznam kako bi mi bilo u stanu tj. da nisam u kući nebi se osjećao ovako ko sad...nekak sigurno i savjesno...imam starijeg buraza pa i on nekad pomogne al ima posao pa nestigne nekad tako da sve na meni i starom dok sestra i stara pospremaju kuću...sve je stvar u organizaciji...a opet ko voli nek izvoli...nisu ni stanovi tolko loši

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2008. 7:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_tenjac_ je napisao/la: ›
pa na sve ovo mogu reć da živim oko 9 godina u kući a prije toga sam živio u stanu i baš se nesjećam kako je to bilo mogu samo reć da iako imam 16 godina da se i ja moram dizati oko pola 7 7...imam jednu veliku katnicu i veliko dvorište a preko puta mi živi baka koja ima manju prizemnicu osrednje dvorište i preveliki plac...iako ima dana kad mi dopizdi sve i kosnja trave i štijanje bašte a pogotovo po ljeti kada ima posla oko one balirane djeteline ništa nemože zamijeniti osjećaj da je ovo sve tvoje...da tu živiš i da si ti odgovoran za to...u stanu plačaš na način da se cijelokupan iznos podijeli na onoliko koliko stanova ima...a u kući je opet stvar da koliko potrošiš toliko platiš...a što se tiče grijanja mislim da mi nema ništ goreg kada za lijepo sunčano i toplo vrijeme dođem u stan kod lege i vidiš da im radijatori još uvijek griju...u kući nema takvih problema...a i pošto obožavam životinje neznam kako bi mi bilo u stanu tj. da nisam u kući nebi se osjećao ovako ko sad...nekak sigurno i savjesno...imam starijeg buraza pa i on nekad pomogne al ima posao pa nestigne nekad tako da sve na meni i starom dok sestra i stara pospremaju kuću...sve je stvar u organizaciji...a opet ko voli nek izvoli...nisu ni stanovi tolko loši

Koja spika.... Wink

Inače, u stanovima ne plaćaš sve kao zajedničko, radijatori se zatvore kada ti ne trebaju, a i stan zahtijeva brigu.

Ima ljudi kojima je dovoljno u životu imati nešto svoje pa onda provesti privatni dio života koseći, čisteći, uređujući i spremajući. Meni se to jednostavno ne da i zato imam neki drugi plan u glavi.

Mada, bilo bi idealno imati jedan kućerak s nevelikim placem, tek toliko da mogu skočiti u svoj bazen i popiti pivo sa ekipom na terasi....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2008. 7:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomislavv je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Iz perspektive mladog čovjeka koji se ne ustaje u pola 6 i ne dolazi doma u pola 4 kako bi tu kuću održavao - sve 5 Smile

ja inace zivim u kuci, ali kako studiram sam u stanu, i svaki dan psujem sve po spisku ljudima koji zive stan iznad mene, jer kad njihovi klinci pocnu trcat ujutro u 7 i vristat ja se probudim.... ali to je jos i dobro, cesto mi rano ujutro znaju doc i zvonit na stan bez veze... a sto reci toj djeci????? ili tim roditeljima??? kuca je zakon.... iako se ima puuuno vise posla oko nje, ali to je sloboda... Smile

Gle, ovdje nije stvar što je život u stanu loš, već što imaš idiote za susjede koji su, usput, i loši roditelji. Ja nemam takvih problema i susjedi su mi normalni. Imam problema s robnom kućom gdje svatovi luduju svake subote do pet ujutro jer debil šef škrtari na izo-staklima i klima uređajima, a dežurni lokalni kontakt policajci negdje hrču ili zavrću runde....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: