Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Život u kući ili u stanu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.01.2008. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Do prije 3 godine živjela sam u kuci, a sad sam u stanu.Trenutno mi odgovara u stanu vise nego u kuci (sto se tice glasne glazbe, imam bezicne slusalice Wink ). Ali, za neko buduce vrijeme - eventualni obiteljski zivot, vratila bih se u kucu.

Mislim, ovo je kao i sve drugo - kako smo svi razliciti, tako nam svakome vise odgovara nesto drugo. Nema pravila.Ako je moguce,nije lose probati oboje pa vidjeti sto kome vise odgovara.

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.01.2008. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam lijenčina i bolje mi je u stanu.oko kuće imaš hrpu popravaka i stalno nešto novo iskrsne.kad se desi kakav generalni kvar (krov,instalacije) lakšeje podijeliti troškove sa ostalima.što se tuđe buke tiče jednostavno ju pobijam svojom.postoje pravila kojih se treba pridržavati kad živiš u stanu i nemam ništa protiv toga.ako se poželim roštiljanja jednostavno odem u prirodu i izoliram se a ne da mi susjed dođe nabacit još malo svog mesa jer je namirisao što se zbiva.
živio sam i u kući sa velikim dvorištem i nije loše.kad si mlađi stvarno ti je potrebno prostora al kad se zađe u godine stan je ipak prednost.još ako možeš birati predio grada, kud ćeš bolje.
sve je stvar navike

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2008. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem hrvatskog tržišta nekretnina je što su stanovi nerealno skuplji od kuća. Dok je svugdje vani kuća skuplja najmanje 2-3 puta skuplja od stana. Npr. u Bavarskoj samo građevinsko zemljište u jednom selu košta selu košta ko dvosoban stan u gradu. A da ne pričam o cijenama kuća...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2008. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Ma daj kuća je zakon. Kad ti dođe ekipa, pa roštiljate u dvorištu. Pa ti se djece bez brige igraju, dok ti čitaš novine i izležavaš se na ležaljci. A uostalom i kuće mogu imat dobru toplinsku izolaciju. Mislim da je uopće apsurdno dokazivat prednosti kuće. Jer ako su režije skuplje nešto preko zime to nije nikakva prednost stana.

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2008. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve više gledam i čitam o onim montažnim, niskoenergetskim kućama i čini mi se kao dobro rješenje..
Da mogu, vjerojatno bih kupila negdje plac i kupila takvu neku kuću. Ima ih stvarno lijepih i u svim mogućim kombinacijama.

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2008. 13:28 
Naslov:  Re: Život u kući ili u stanu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, moj dragi također živi u Bavarskoj i kupio je stan od 110 kvadrata za ravnih 100000 Eura, a moji kuću od 115 kvadrata nisu mogli prodati ni za 45000 Eura i to sa svim namještajem, garažom, okućnicom, ogromnom terasom, baščom i vrtom. Ljudi bi u Hrvatskoj najradije sve džabe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Evo, moj dragi također živi u Bavarskoj i kupio je stan od 110 kvadrata za ravnih 100000 Eura, a moji kuću od 115 kvadrata nisu mogli prodati ni za 45000 Eura i to sa svim namještajem, garažom, okućnicom, ogromnom terasom, baščom i vrtom. Ljudi bi u Hrvatskoj najradije sve džabe.

a gdje su to imali kuću? to nije puno novaca za takvu kuću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.01.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Evo, moj dragi također živi u Bavarskoj i kupio je stan od 110 kvadrata za ravnih 100000 Eura, a moji kuću od 115 kvadrata nisu mogli prodati ni za 45000 Eura i to sa svim namještajem, garažom, okućnicom, ogromnom terasom, baščom i vrtom. Ljudi bi u Hrvatskoj najradije sve džabe.
Pa bitno je gdje je kuća i koliko je stara i kako izgleda.Ima takvih kuća i za manje novaca po okolnim selima.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nedavno je lega kupio kuću u Višnjevcu za 70 000 eura. Oko 120m2, ogromno dvorište. Novija gradnja, ma sve super. A ti za te pare dobiješ jedan shit "luksuzni" dvosobni stan kod Škoje. Gdje su zidovi od flis papira pa čuješ šta susjedi rade cijelo vrijeme. Ako već kupujete stan onda obavezno Sjenjak ili ta gradnja. Ovo svi novi su sranje.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2008. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na žalost nema takve nekretnine u koju po useljenju ne moraš ulupati još malo novaca da bi ju prilagodio sebi.tako da u konačnici cijena bude i veća.
poznanica sazidala kuću na jugu i nakon par dana joj sagradili jednu od ovih malih nakaza modernih zgrada.
adio privatnost adio sve....više nisi nigdje siguran

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2008. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kod nas je sad postalo ko u pravom velikom gradu. Ako želiš mir i uživati u svojoj kućici moraš otići u predgrađe. Dakle Tenje, Višnjevac, Livana... Kuće su povoljne, blizu si grada, djeca ti odrastaju na sigurnom...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2008. 7:18 
Naslov:  Re: Život u kući ili u stanu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja kuća je stara 20 godina, odlično izgleda, prizemlje, kat i tavan i nalazi se malo izvan grada. Ali, ne Osijeka. No, blizina toplica, odličan pogled, tišina i prekrasna priroda su prednosti koje ću nadam se uspjeti iskoristiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2008. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
ja sam lijenčina i bolje mi je u stanu.oko kuće imaš hrpu popravaka i stalno nešto novo iskrsne.kad se desi kakav generalni kvar (krov,instalacije) lakšeje podijeliti troškove sa ostalima.što se tuđe buke tiče jednostavno ju pobijam svojom.postoje pravila kojih se treba pridržavati kad živiš u stanu i nemam ništa protiv toga.ako se poželim roštiljanja jednostavno odem u prirodu i izoliram se a ne da mi susjed dođe nabacit još malo svog mesa jer je namirisao što se zbiva.
živio sam i u kući sa velikim dvorištem i nije loše.kad si mlađi stvarno ti je potrebno prostora al kad se zađe u godine stan je ipak prednost.još ako možeš birati predio grada, kud ćeš bolje.
sve je stvar navike

ovo ko da je moj tata pisao Smile. prije par godina i mi smo bili u toj dilemi,i odlucili se za stan iako smo za te novce mogli kupit puno vecu kucu. kuca trazi jako puno i financijski a i fizicki (mi smo se vec dok smo gledali kuce svadali tko ce cistit snijeg pred njom). velik stan moze biti jednako dobar kao kuca,ja imam 3 balkona,od toga 1 najveci gleda na dravu,to mi je kao da imam dvoriste.sto se tice grijanja,zaista kuca nikad nije toliko topla kao stan,samo sto se na to naviknes.
netko je preporucio Sjenjak za stanove,to je odlicno naselje,ali i tamo ima starih zgrada koje su u jako losem stanju. ja bi jos kao preporuku dodala Gornjodravsku obalu,blizu je grad,nije toliko bucno,imas pogled na Dravu Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2008. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
ja bi jos kao preporuku dodala Gornjodravsku obalu,blizu je grad,nije toliko bucno,imas pogled na Dravu Smile

i ja bih tamo želio kupiti stan, ta mi je lokacija odlična, pogotovo ako stan gleda na dravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2008. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi gledaju na dravu ,jedino ova 2 niza zgrada sto su okomito,njihov pogled nije tako dobar ali ju vide Smile.
jesi vec gledao sta tu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: