Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Glavaš pušten na slobodu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
delboy
Offline
Ukupno postova: 64
Lokacija: na biciklu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2008. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga, slazem se s tobom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2008. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
NEKI11 je napisao/la: ›
p.s.
mi se smijemo "glupim" amerima



A glede i u svezi predragog nam generala, jedva čekam da se objavi kad će zasjedati Mandatno-imunitetno povjerenstvo. Možda sutra?


Ti si jadnik i kukavica koji mogu se kladiti nema muda ni sada stati pred ovako izmučenog Glavaš i to mu reći u lice.


MIP je zasjedalo jutros. Skinuli su mu imunitet za k.p., ali ne i za pritvaranje. Jedino nisam shvatio zašto sam jadan i kukavica (iako ne isključujem da zaista jesam)?

Ovaj post je valjda zaslužio žuti ili crveni karton, ali kako sam mišljenja da su ti kartoni besmislica, ne želim te prijaviti. Dapače, što više takvih!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2008. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
spin je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
NEKI11 je napisao/la: ›
p.s.
mi se smijemo "glupim" amerima



A glede i u svezi predragog nam generala, jedva čekam da se objavi kad će zasjedati Mandatno-imunitetno povjerenstvo. Možda sutra?


Ti si jadnik i kukavica koji mogu se kladiti nema muda ni sada stati pred ovako izmučenog Glavaš i to mu reći u lice.


MIP je zasjedalo jutros. Skinuli su mu imunitet za k.p., ali ne i za pritvaranje. Jedino nisam shvatio zašto sam jadan i kukavica (iako ne isključujem da zaista jesam)?

Ovaj post je valjda zaslužio žuti ili crveni karton, ali kako sam mišljenja da su ti kartoni besmislica, ne želim te prijaviti. Dapače, što više takvih!

Nikako mi ne ide u glavu kako mu mogu skinuti imunitet za kazneni progon ali ne za pritvaranje? Mislim, ako mu skidas imunitet onda bi sud trebao biti taj koji ce odluciti o pritvoru, a ne Sabor ili MIP. Zasto i kako to da politicari odlucuju o pritvoru koji je u nadleznosti suda. I da... SDP je glasao za pritvor Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2008. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lukko je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
spin je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
NEKI11 je napisao/la: ›
p.s.
mi se smijemo "glupim" amerima



A glede i u svezi predragog nam generala, jedva čekam da se objavi kad će zasjedati Mandatno-imunitetno povjerenstvo. Možda sutra?


Ti si jadnik i kukavica koji mogu se kladiti nema muda ni sada stati pred ovako izmučenog Glavaš i to mu reći u lice.


MIP je zasjedalo jutros. Skinuli su mu imunitet za k.p., ali ne i za pritvaranje. Jedino nisam shvatio zašto sam jadan i kukavica (iako ne isključujem da zaista jesam)?

Ovaj post je valjda zaslužio žuti ili crveni karton, ali kako sam mišljenja da su ti kartoni besmislica, ne želim te prijaviti. Dapače, što više takvih!

Nikako mi ne ide u glavu kako mu mogu skinuti imunitet za kazneni progon ali ne za pritvaranje? Mislim, ako mu skidas imunitet onda bi sud trebao biti taj koji ce odluciti o pritvoru, a ne Sabor ili MIP. Zasto i kako to da politicari odlucuju o pritvoru koji je u nadleznosti suda. I da... SDP je glasao za pritvor Smile


Ti se se nedavno pozivao na zakone? E pa, evo ti još jedna prilika. Potreban ti je čl. 75 Ustava, i članci 104.-124. Zakona o kaznenom postupku, uz primjenu teleološke metode tumačenja propisa, nikako gramatičke.

Sdp je glasao da se skine imunitet za pritvaranje, ne za pritvor, kako bi se odluka o pritvoru povjerila vijeću Ž. suda. Što misliš zašto?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbonj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2008. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HTIO BI SUMIRATI POLITIČKE RASPRAVE NA OVOM SITE-u U PAR TOČAKA:
1. OSOBNO VECINU FORUMAŠA NA OVOJ STRANICI SMATRAM PRILIČNO OBRAZOVANIM I PAMETNIMA, TE CIJENIM SVAČIJE MIŠLJENJE BILO ONO LIJEVO ILI DESNO ORJENTIRANO!

2. MOJE MIŠLJENJE JE DA U RH OSOBITO U OS I SLAVONIJI IMA PUNO HRVATA KOJI SU PORIJEKLOM SRBI. ZNAČI NJIHOVI BAKA I DJEDA ILI RODITELJI SU PORIJEKLOM IZ SRBIJE. SMATRAM DA TI HRVATI (ONI SU ISTO HRVATI KAO I OSTALI) JEDNOSTAVNO NE MOGU DOĆI NA ZELENU GRANU SA TKZ. HRVATIMA KOJI SU VEĆ GENERACIJAMA ČISTI HRVATI. I TO JE OSNOVNA PREPREKA. NE MOŽEMO SE SLAGATI MOJ PRIJATELJ ( ČIJI JE DJEDA BIO GENERAL JNA, I SVE ŠTO SAD IMA OSTAVIO MU JE DEDA IZ PROŠLOG REŽIMA) I JA ( KOJEM JE JEDAN DJEDA BIO STRELJAN A DRUGI SE USPIO IZVUĆ SA "KRIŽNOG PUTA") MI SE NEĆEMO NIKAD POLITIČKI SLAGAT, A OVAKO SMO NAJBOLJI PRIJATELJI!

3. NIKAD MI NEĆE BITI JASNO ZAŠTO NETKO ŽELI PRVO HRVATA OKRIVIT, A SRBINA NI NE SPOMINJE JER KAŽE DA NA NJEGA NI NE ŽELI GUBIT RIJEČI?!?

4. AKO SE GLAVAŠA ( UZIMAM PRIMJER JER ON NIJE VOJNIK KAO NORAC, GOTOVINA, A NARAVNO I NJIMA SE SUDI) OSUDI ZA RATNI ZLOČIN, RECIMO DA ĆE LJUDI U OS BIT ZADOVOLJNI JER JE ON POKRAO OSIJEK. ALI TO JE POTPUNO NEBITNO U ODNOSU NA VIŠI CILJ, A TO JE DA TIME POTPISUJETE DA JE HRVATSKA VODILA AGRESORSKI, GENOCIDNI RAT. I TO ĆE VAŠA DJECA I DJECA U CIJELOM SVIJETU UČIT!

5. OVDJE SE LJUDI DIVE AMERIMA, KAKO SU NAJNAPREDNIJI, NAJBOLJI.... A PITAM SVE PAMETNJAKOVIČE OVDJE: ZAŠTO ONI NE DAJU DA IM SUDI IJEDAN SUD?? ZAŠTO ONI NISU ODGOVARALI ZA HIROŠIMU I SVE RATOVE KOJE VODE U SVIJETU???
ZAŠTO?

6. JA ISKRENO CIJENIM GLAVAŠA SAMO ZBOG RATA, I SAMO ZBOG RATA. I NJEMU PRIPISUJEM VELIKE ZASLUGE ZA OBRANU ( NORMALNO NEUSPOREDIVO SA SVIM BRANITELJIMA KOJI SU POGINULI ILI PREŽIVJELI) SAM ZATO ŠTO JE ON U TO VRIJEME BIO DOVOLJNO HRABAR DA POUBIJA TE ŠPIJUNE I SNAJPERISTE PO GARAŽAMA! LJUDI TO JE RAT A NE BALET, ČOVJEK JE NAPRAVIO ŠTO SE MORALO NAPRAVIT. KO MISLI DA JE ON UBIJO NEVINE LJUDE PA TAJ JE STVARNO BUDALA!

7. I ZADNJE. SVI NEŠTO GOVORE KAKO NIJE GLAVAŠ ZASLUŽAN ZA OBRANU NEGO VOJNICI ( ŠTO JE POTPUNA ISTINA) ALI ON IM JE BIO GENERAL, VOĐA I TO SE TAKO SAMO GOVORI A NE MISLI DOSLOVNO!!!! PO TOJ VAŠOJ KRETENSKOJ LOGICI ONDA BI U ZATORU UMJESTO MLADIĆA I OSTALIH U ZATVOR IŠLO 50 000 SRPSKIH VOJNIKA, A NE NJIHOVI GENERALI, PA NISU ONI KLALI NEGO VOJNICI!!!

TO JE ISKLJUČIVO MOJE MIŠLJENJE I MOLIM DA SE NITKO NE UVRIJEDI ILI OSIJETI PROZVAN.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2008. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
lukko je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
spin je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
NEKI11 je napisao/la: ›
p.s.
mi se smijemo "glupim" amerima



A glede i u svezi predragog nam generala, jedva čekam da se objavi kad će zasjedati Mandatno-imunitetno povjerenstvo. Možda sutra?


Ti si jadnik i kukavica koji mogu se kladiti nema muda ni sada stati pred ovako izmučenog Glavaš i to mu reći u lice.


MIP je zasjedalo jutros. Skinuli su mu imunitet za k.p., ali ne i za pritvaranje. Jedino nisam shvatio zašto sam jadan i kukavica (iako ne isključujem da zaista jesam)?

Ovaj post je valjda zaslužio žuti ili crveni karton, ali kako sam mišljenja da su ti kartoni besmislica, ne želim te prijaviti. Dapače, što više takvih!

Nikako mi ne ide u glavu kako mu mogu skinuti imunitet za kazneni progon ali ne za pritvaranje? Mislim, ako mu skidas imunitet onda bi sud trebao biti taj koji ce odluciti o pritvoru, a ne Sabor ili MIP. Zasto i kako to da politicari odlucuju o pritvoru koji je u nadleznosti suda. I da... SDP je glasao za pritvor Smile


Ti se se nedavno pozivao na zakone? E pa, evo ti još jedna prilika. Potreban ti je čl. 75 Ustava, i članci 104.-124. Zakona o kaznenom postupku, uz primjenu teleološke metode tumačenja propisa, nikako gramatičke.

Sdp je glasao da se skine imunitet za pritvaranje, ne za pritvor, kako bi se odluka o pritvoru povjerila vijeću Ž. suda. Što misliš zašto?

Ok, za skidanje imuniteta za pritvaranje. Na to sam i mislio, to si i shvatio... no svejedno si imao potrebu ispravljati... hehe kakav si ti lik.
Ovaj prvi dio me očito nisi shvatio jer to nije bilo pitanje, već komentar (htio sam ćak i napisati ti da je to komentar, no onda sam pomislio da ćeš skontat... prevario sam se) kako bi Sud trebao biti taj koji će odlučiti o pritvaranju, a ne MIP pa onda Sabor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
captain_banana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2008. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kamenko je napisao/la: ›
da je bilo tko drugi na Glavaševom mjestu isti stav bih zauzeo, nije to domoljublje i dušebrižništvo, to je svijest da nešto ne štima.Retardiranim ne nazivaj nikog, to samo za sebe možeš reć, na nadležnim liječničkim ustanovama je da utvrde tko je retardiran a tko ne. Na sudstvo se vršio pritisak da ga zatvore, je li im tada smetao pritisak? Šakom jada me nikada nemoj nazivat, ja i dalje stojim iza toga, da se radi o bilo kome na njegovom mjestu ja bih zauzeo ovakav stav. Ja ne kažem da je on vlastoručno obranio Osijek, ali ako ti misliš da mu treba suditi kao čovjeku odgovornom za obranu grada, jer tako se naime navodi u svim tiskovinama onda je to žalosno i po meni jest pljuvanje po svemu što je ovaj domovinski rat bio. ubojice, lopovi, pedofili, dileri, svi su oni vani i šeću se, zašto ne bi i on šetao?


Da mi je netko prije par godina rekao kako će hrvatski generali ići na sud, da će netko uopće biti procesurian bio sa ove, one ili one strane ja bih rekao - ti si lud! Rat je gotov, tko je jamio jamio je. Ispostavilo se na koncu da neki oblik naplate dugova ipak postoji. Tako sam se i sam uvijerio više puta da se vraća...vraća se drugovi i drugarice! Vraća se pa kad tad. Nije mi drago što se Kamenko odlučio pronaći u baš mom postu, nisam htio nikoga namjerno uvrijediti. Ispalo je tako da sam napisao ono što sam prvo pomislio kada je Glavaš opet dobio toliko glasova ljudio koji svi od reda znaju tko je on. Da li je to inat? Da li je to tuneliranje kroz zid, slijepo negiranje razuma i istine? Što je to? Slažete se samnom kada kažem da su svi koji su nas jašili ovih godina cvilež ljudska koja nam govori točno ono što želimo čuti, a rade ono što im se hoće i povijaju leđa nad većom silom? Glavaš je trebao više vremena provesti braneći grad na prvim crtama sa momcima u patikama, a malo manje u garažama lijepeći selotejp po albumu svoje budućnosti pa bi mi sad svi lijepo pričali o tome kako ovaj grad treba ići naprijed, kako se razvijati, kako radom steći mir i pokrenuti milijun ideja. Nažalost to nije slučaj. Pričamo o nekome tko je zaostatak onog tužnog vremena. Pričamo o tome treba li suditi pobjednicima kao da je ovaj rat nekome donio pobjedu. Što je to Tuđman mislio kada je rekao - Imamo Hrvatsku! Imaju je oni da... Meni je drago što je Glavaš izašao na zrak. Ipak je i on ljudsko biće. Što će se dalje dogoditi vidjećemo. A kao što kaže mvarga zaboravite, imamo mi ljudi i većih problema nego se sekirati za dignitet i čast i moral koji svako u svom srcu najbolje čuva i njeguje uz samospoznatu istinu.

_________________
Vidoviti Mile: Ko igra counter strike na pc-ju ide u pakao. Ljudi...igre se igraju na konzoli!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2008. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

captain_banana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kamenko je napisao/la: ›
da je bilo tko drugi na Glavaševom mjestu isti stav bih zauzeo, nije to domoljublje i dušebrižništvo, to je svijest da nešto ne štima.Retardiranim ne nazivaj nikog, to samo za sebe možeš reć, na nadležnim liječničkim ustanovama je da utvrde tko je retardiran a tko ne. Na sudstvo se vršio pritisak da ga zatvore, je li im tada smetao pritisak? Šakom jada me nikada nemoj nazivat, ja i dalje stojim iza toga, da se radi o bilo kome na njegovom mjestu ja bih zauzeo ovakav stav. Ja ne kažem da je on vlastoručno obranio Osijek, ali ako ti misliš da mu treba suditi kao čovjeku odgovornom za obranu grada, jer tako se naime navodi u svim tiskovinama onda je to žalosno i po meni jest pljuvanje po svemu što je ovaj domovinski rat bio. ubojice, lopovi, pedofili, dileri, svi su oni vani i šeću se, zašto ne bi i on šetao?


Da mi je netko prije par godina rekao kako će hrvatski generali ići na sud, da će netko uopće biti procesurian bio sa ove, one ili one strane ja bih rekao - ti si lud! Rat je gotov, tko je jamio jamio je. Ispostavilo se na koncu da neki oblik naplate dugova ipak postoji. Tako sam se i sam uvijerio više puta da se vraća...vraća se drugovi i drugarice! Vraća se pa kad tad. Nije mi drago što se Kamenko odlučio pronaći u baš mom postu, nisam htio nikoga namjerno uvrijediti. Ispalo je tako da sam napisao ono što sam prvo pomislio kada je Glavaš opet dobio toliko glasova ljudio koji svi od reda znaju tko je on. Da li je to inat? Da li je to tuneliranje kroz zid, slijepo negiranje razuma i istine? Što je to? Slažete se samnom kada kažem da su svi koji su nas jašili ovih godina cvilež ljudska koja nam govori točno ono što želimo čuti, a rade ono što im se hoće i povijaju leđa nad većom silom? Glavaš je trebao više vremena provesti braneći grad na prvim crtama sa momcima u patikama, a malo manje u garažama lijepeći selotejp po albumu svoje budućnosti pa bi mi sad svi lijepo pričali o tome kako ovaj grad treba ići naprijed, kako se razvijati, kako radom steći mir i pokrenuti milijun ideja. Nažalost to nije slučaj. Pričamo o nekome tko je zaostatak onog tužnog vremena. Pričamo o tome treba li suditi pobjednicima kao da je ovaj rat nekome donio pobjedu. Što je to Tuđman mislio kada je rekao - Imamo Hrvatsku! Imaju je oni da... Meni je drago što je Glavaš izašao na zrak. Ipak je i on ljudsko biće. Što će se dalje dogoditi vidjećemo. A kao što kaže mvarga zaboravite, imamo mi ljudi i većih problema nego se sekirati za dignitet i čast i moral koji svako u svom srcu najbolje čuva i njeguje uz samospoznatu istinu.
odličan. svaka čast majstore Bravo

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2008. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Glavaš je zanimljiva tema. Nikada ni jedna vijest koja je sadržavala nešto o Glavašu nije prošla nekomentirano. Možda je jedino veću pozornost u stanju izazvati Pamela Anderson (živim za taj dan).
Zato ću, što kraće mogu (a očito ne mogu), ispraviti teze koje se ovdje provlače u postovima. Ljudi se ovdje pjene bez potrebe. Uzimam si to pravo jer sam bio tada nešto stariji od vas, bio sam vojnik i bio sam blizu svega.

1. Glavaš nikada nije bio osobno dovoljno hrabar nešto poduzeti, uvijek je imao "svoje" ljude za izvršioce.
2. Glavaš se hrani kontrolom. Nekima treba moć, novac, ugled, slava, snaga. Glavašu treba kontrola. Sve drugo su kolateralne koristi koje naravno ne odbija.
3. Glavaš je pustio hladno da izginu dečki koji su krenuli u Baranju, a on nije poslao drugu ekipu iz pravca Osijeka. Cijelu dogovorenu akciju oslobađanja Baranje je tako minirao. Trebalo bi mu suditi i za ratnu izdaju.
4. Ne sudi mu se jer je izašao iz HDZ-a, nego je izašao iz HDZ-a jer su pristali suditi mu. Sanader je odlučio poslušati Haag. Naime stigao je nalog da ga se procesuira. Kad je Sanader zbog političkih pritisaka pristao na te zahtjeve (iz Haaga), Glavaš je poludio jer je mislio da mu je Sanader doživotno dužan zbog uloge na izborima za predsjednika HDZ-a (mislio je da kontrolira stanje).
5. Uvijek je bio spreman žrtvovati druge i gurati ih ispred sebe ukoliko bi bio u škripcu. Primjerice, nije htio priznati ni sina sve dok ga sud nije natjerao na to. A sada gura malog pred sebe. Kao "Zli HDZ mu sudi politički i ostavlja dijete bez oca". To što ga je on ostavio bez oca i nije ga htio priznati godinama, to nije bitno. Isto radi i sa Slavonijom. Ako treba sve nas bi 'ladno gurnuo u pakao da sačuva svoju guzicu.
6. Neki srbi su snajperima pucali po sugrađanima. Po svim ratnim zakonima to su diverzanti i slobodno ih moš' ubiti ko' pseto. Međutim naš veliki vojskovođa te srbe nije dao ukloniti. Njih je razmijenio za naše zarobljene civile. Likvidirani su oni srbi koji su imali imovinu koja je nekome zapela za oko. Najlakši put do te imovine bio je vlasniku prijetiti i u krajnjem slučaju isplatiti metak u potiljak. Obitelj bi tada budzašto ili bez naknade pobjegla, a neki veliki heroj bi uselio u stan ili vozio novi auto. Tako je postigao dvostruku kontrolu. Prijetnji je bilo bezbroj. Slično se vjerojatno osjećala i Seka Tuđman kad je morala pobjeći iz Beograda.
7. Privreda grada je upropaštena i nemam što dodati. Skoro svi se slažu u tome da je on odgovoran.
8. Pravo je svakoga da Glavaša cijeni, voli ili ne voli. Ja ga ne volim. Ali ga niti ne mrzim. On definitivno spada u red onih koji su žrtve ovog rata. Da nije imao priliku, njegov mentalni poremećaj ostao bi bezopasno zakočen, pritisnut obavezama izrade rasporeda ili pisanja rješenja za godišnje odmore u MŠC-u.
9. Smatram da se svatko ima pravo kandidirati za zastupnika u Hrvatski Sabor. Pa i osuđeni kriminalci koji su odležali kaznu, ubojice, narkomani i pedofili. Naše je biračko pravo da mu damo ili ne damo glas. Glavašu je dovoljno ljudi dalo glas, nije na odsluženju kazne (zatvorenicima ne bih dao pravo glasovanja ni kandidiranja jer bi im zbog njihovih postupaka privremeno trebalo suspendirati sva građanska prava). Nema razloga da ne zastupa ljude u Saboru koji su ga izabrali. Dok nije pravomoćno osuđen treba imati prava kao i svaka nevina osoba (presumpcija nevinosti odnosi se i na optužene za ratni zločin, a vidimo da se kod nas sa slobode brane i osobe optužene za genocid).
10. Srbi su u Hrvatsku doselili na poziv tadašnjeg vladara Hrvatske koji im je osigurao i posebne graničarske povlastice. Računica je bila jednostavna - bolje pripadnici druge kršćanske crkve nego pusti prostori koje bi naselili muslimani. I naselili su se tu davno prije. Jedan srbin je napiso glazbu za "Lijepu našu". I sad velike, mlade i budalaste Hrvatine imaju svoju furku protiv srba. Mali je korak pa da za sve hrvatske nevolje postanu krivi mađari, njemci, židovi, muslimani, jehove, subotari ili nazareni, socijalisti ili nacionalisti. Ohanite se srba. Svaki zločinac ima svoje ime i prezime. Nikada ne pristajem da me se trpa u isti koš s Glavašem pa zato ne treba ni sve srbe poistovjećivati s Miloševićem, Šešeljem ili Šljivančaninom.
11. I za kraj, moja je želja da suđenje Glavašu protekne neprimjetno. Tek to bi bio dokaz da je Hrvatska pravna država, da ljudi vjeruju u pravosuđe i da je pravosuđe sposobno odraditi pošteno i nepristrano svoj posao, da nismo država u kojoj caruju sklandali u medijskom prostoru. U slučaju Glavaš ništa od toga se nije ostvarilo. Što zbog njega što zbog onih oko njega. I to je meni najtužnije u cijeloj priči jer moji prijatelji nisu izginuli za takvu državu.


Potpisujem svaku riječ. Htio bih samo dodati jednu stvar koja mi generalno jako smeta, a to je što se u Hrvatskoj vrijeme prije 1990. ne računa, kao da svijet nikad ranije nije postojao. Oni koji su poznavali Glavaša i njegova (ne)djela prije rata te oni koji su u stanju hladne glave analizirati činjenice vezane za rat su jedini koji mogu shvatiti cijelu priču i shvatiti o kakvom se bolesniku radi. Taj nesretni rat mu je samo omogućio ostvariti sve svoje frustracije, komplekse i ambicije koji su mu godinama tavorili po tintari, sve pod uvjetom, naravno, kao i uvijek, da ceh pazari netko drugi, dok je on sve to gledao sa strane trpajući lovu u džep uživajući u osjećaju neograničene moći.

Nije on problem, on je samo jedan od milijuna pokazatelja koliko je država trula i koliko je to sve opet "hljeba i igara" za raju, koja i dalje uporno pase iste gluposti. Tuđman im je u amanet ostavio untera u adutu, koji još uvijek prolazi.

Da je Goebels imao televiziju, cijeli svijet bi danas govorio njemačkim jezikom.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CrvenidoZuba
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2008. 3:38 
Naslov:  Re: Glavaš pušten na slobodu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E momci moji nemojte se svadjati tu sada... znam da nas ima svakakvih ovdje.
Cuvajte snagu kada budu, izgleda uskoro koalirali u Osijeku HDZ i HDSSB. Razz
To ce biti prava festa i pokazatelj da , nazalost, nema razlika izmedju politickih stranaka i tek ce onda biti zanimljivo a dotad pustite covjeka da uziva na slobodi malo, jedva je i izasao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2008. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosno kako nam zatvorenik sjedi u saboru...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kamenko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: u parku kod sove
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2008. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

4. Milorad Pupovac (SDSS) - vanjski poslovi, pregovori s EU, odnosi u regiji
hehe.lol

_________________
Guide me, I walk slow, stay right beside me, the devil's trying to find me
Hide me,hold up, I take that back, protect me and then give me the strength to fight back
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
captain_banana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2008. 0:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj Kamenko me ubija svojim istančanim smislom za humor.

_________________
Vidoviti Mile: Ko igra counter strike na pc-ju ide u pakao. Ljudi...igre se igraju na konzoli!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2008. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
11. I za kraj, moja je želja da suđenje Glavašu protekne neprimjetno. Tek to bi bio dokaz da je Hrvatska pravna država, da ljudi vjeruju u pravosuđe i da je pravosuđe sposobno odraditi pošteno i nepristrano svoj posao, da nismo država u kojoj caruju sklandali u medijskom prostoru. U slučaju Glavaš ništa od toga se nije ostvarilo. Što zbog njega što zbog onih oko njega. I to je meni najtužnije u cijeloj priči jer moji prijatelji nisu izginuli za takvu državu.



Nema šanse....Glavaš je ikona, legenda (pozitivna i negativna), na kraju krajeva jako medijski exponiran i to se neće dogoditi.

Ali budimo iskreni...za ratni sločin bi mu sudili? A zašto...ne bi ste li i Vi u žaru borbe, obrane grada i političkim pristiskom "imamo Hrvatsku", isto napravili (postupali na način na koji se postupalo sa neprijateljem u Osjeku 1990/91)?

Da sada kada smo svi (kao) civilizirani ne pada Vam na pamet da to potvrdite jer se to ne slaže sa današnjim društveno prihvačenim stavovima i mjerilima. Nema veze...

A to što je ne znam ratni profiter i uništio je neke firme...eh, pa nije samo on samo jedan čovjek bio u tome. Poznati su i drugi igrači u tom bosanskom loncu Wink

Sve u svemu, ja bih samo volio da se on okrene u kontranapad i time pokaže svoje poštenje te oplete po onima koji se još uvijek kriju ispod "HDZ haljine". Bilo bi tu SVEGA! Smile
Ali neće, sloboda je mila svima, a i dogovori su dogovori...neće riskirati još jedan (konačni) napad na sebe.

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2008. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gdje je nestalo ono "cilj ne opravdava sredstvo"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: