Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Prije se sve smjelo..."

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 2:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Niti me zanimaju icija mjesta krstenja i krizme a jos manje necije dijagnoze. Ponajmanje osoba koje ne poznam.

Svrha citiranog je bila uputiti na to da se jednoj strani prigovara na nekim radnjama a drugoj, prijateljskoj iste radnje ne spocitavaju, dapace odobravaju se.


Ukoliko je moguće, zašto ne iskoristiti to? Takva je manjeviše poruka i od admina. U topicu znašvećkojem.

A ako to iskorištvaju 'loši', zašto ne bi i 'dobri'?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 2:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la (Pogledaj post): ›
A ako to iskorištvaju 'loši', zašto ne bi i 'dobri'?


Koji si ti papak, prvo se jučer Danica razapela ispred tebe, a sad sam još u množini.
Jedan korisnik, tri nicka. Jedan bog, tri osobe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 2:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 21:43; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 2:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la (Pogledaj post): › @chaknoris, vezano za viktmizaciju:
Jel se nije netko žalio da su ga morali krstiti u šumi?


Pa možeš pitati mene, neću ti ništa.

Ako hoćeš shvatiti, shvati. Raspravu u temi "Ima li Boga dovoljno?" je korisnica DanicaV odvukla prema raspravi o vjerskim i širim društvenim slobodama u "ono vrijeme".
I tako sam ja taksativno napisao koliko je slobode bilo.

Ako si ti vidio Ivanu Orlensku ili Isusa u ogledalu... to nije moj problem.

Shvatio? Ili da poruku snimim na znakovnom i dostavim ti kazetu.
Moze ti ju tamni donijeti, mi blizu zivimo.


Negdje dalje si spomenuo tu riječ pa samo provjeravam da li se i ovdje primjenjuje. Ondje si ti iskonstruirao nešto što je vjerojatno imalo smisla u tvojoj glavi, koristeći tko zna kakvo zaključivanje. Rekao si mi što ti misliš kako se ja osjećam.
Da li je ovdje isti slučaj - ja mislim da se ti ovdje osjećaš viktimizirano. Tj. činjenicom da su te krstili u šumi u spačvi, a nisi dobio stan.

To nije moj problem.

Ontopic i offtopic su i tako ovdje postali naslovi kojima se razbacujemo, već bez značenja. Što si otvorio svoju temu, nema problema. Što si napisao svoje viđenje stanja u bivšoj Jugi, isto ok. To stanje je 'taksativno', a ustvari si naveo stvari tipa reklakazala, dvije bake se dovikuju kroz prozor 'kako je to nekad bilo'.


Zadnja promjena: allein; 06.01.2008. 2:27; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 2:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Koji si ti papak, prvo se jučer Danica razapela ispred tebe, a sad sam još u množini.
Jedan korisnik, tri nicka. Jedan bog, tri osobe.


Da te citiram od nekidan:

Ja sam uvrijeđen.

Kraj citata.

A što se tiče korisnika i broja nickova, javna je tajna da pojedini imaju i više. A gdje ima dima, ima i vatre.
I pravila i tehničke mogućnosti foruma ne isključuju taj slučaj.

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › I tu dolazimo do onog sto me muci. Tko je pozvan odredjivati tko je dobar a tko los?
I zasto se sve ovdje napisano shvaca toliko ozbiljno? Kao da je od najvece zivote vaznosti?

Da li je netko koga znamo dobar, a netko koga nismo vidjeli los? I sto ako taj netko u svojim postovima ima suprotno misljenje od naseg prijatelja? Po vidjenome uvijek se staje na stranu prijatelja, bez obzira bio on u pravu ili krivu. A suprotnu se stranu napada sto god da napise.


Dobar, loš, zao...u stvarnom životu, mnogo zajebano određivanje. Možda ovdje malo pojednostavljeno jer se osoba sama predstavlja svojim postovima i svojim načinom ophođenja, izražajem, leksikom, pristojnošću, pismenošću i kojekakvim drugim kriterijima, ovisno kome je što bitnije. S obzirom na to kolko dugo sam ovdje na forumu, koje ljude sam upoznao (što uživo, što samo kao slova na ekranu), meni ta podjela nije problem. Pogotovo ako nisu u pitanja mišljenja koje osoba ima nego ako su u pitanju napadi na mog prijatelja, u vidu konstantog podjebavanja i spuštanja 'forama'. Sve od strane istog korisnika i na isti način.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 2:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 21:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 3:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Crno bijeli svijet. George Walker Bush logika, ili si s nama ili protiv nas, nema treceg puta.

U tom upoznavanju i je problem. Kada se ne zna tko je tko onda nije problem nesto napisati, ali kada se zna lice i glas te osobe, e onda dolazi do autocenzure. A to sto je netko prijatelj ne znaci da je uvijek u pravu i da se u maniri copora mora stati na njegovu stranu. To se ovdje stalno desava, nije bitna tema topica nego tko ce kome vise drzati stranu


Joj.
Puno je sivih ljudi; molim te nemoj i ti pretpostavljati da je sve tako jednostavno. Jel nisam rekao da je mnogo zajebano?
Ima ovdje puno ljudi koji su meni osobno sivi, koji mi nisu mili. To je sastavni dio komunikacije na forumu i protiv toga ne mogu. Neke od njih (sivih) sam upoznao i uživo i mogu reći da sam uživao u druženju preko krigle piva, ali da to nije promjenilo činjenicu da većinu njihovih postova smatram bijelom bukom.
Jednom sam pokrenio i topic vezan zato, gdje sam pitao da li se može blokirati neke topice; želio sam nepratiti zachatane topice.
Sad ću se zapetljati u pokušaje opisivanja prijateljstva i biranja društva, ali neophodno. Svakako je da će osoba se pokušati pronaći u durštvu osobe s kojima dijeli poglede na svijet, glazbu, film, umjetnost, ideje kako provoditi slobodno vrijeme, kućne ljubimce ili igranje podvodnog hokeja. To su stvari koje čine osnovnu vezu, ako oboma odgovara ono drugo, bit će prijateljstva dugog i čvrstog.
Takve se veze mogu naravno napraviti i ovdje.
Neću i ne želim kriti da s Danicom prijateljujem i da mi je iznimno drago zbog toga. Imamo zajedničke interese u nekim stvarima, slične poglede u nekim drugima. Moje podržavanje nje na forumu je uglavnom bilo u stvarima u kojima sam mogao konstruktivno sudjelovati. A pošto uglavnom imamo ista razmišljanja, može se iščitati kao bezrezervna podrška.
Ovdje na forumu smo uglavnom zato da bismo razmjenjivali mišljenja, komentare, uspoređivali iskustvar i sl. Korisnik koji ima više nickova, a najviše koristi broj 8, je međutim išao napadati Danicu. Nije napadao njena mišljenja nego je išao joj spočitavati porijeklo, broj krvnih zrnaca, 'bratije', psihičko i mentalno stanje, pisao fantazmagorije o romantičnim krstarenjima oceanima; koristio je saznanja iz privatnog života i osobne stvari da bi napada samu osobu. Može on to pokušavati objasniti kao pokušaj zezanja i zajebavanja, ali kad te netko šilji mjesecima, to nije nimalo zabavno niti u duhu foruma.
Niti je ona bila jedina s kime se on zakačio, prvenstveno zbog svog stilskog izričaja. Drugi kriterij je bio koliko si dobar s Danicom. Takvih je nekoliko na njegovom nišanu.
I kolikogod priznajem da on može napisati smislen i inteligentan tekst, u zadnje vrijeme mu to ne ide. Svjesno ili nesvjesno, dao se samo u isključivo pljuvanje i blaćenje Danice i svih koji imaju veze s njime.
Pošto se činiš novim ovdje (iako osobno u to sumnjam), ne znaš povijesni razvitak te situacije. Iako iz teoretiziranja ovdje je vidljivo da ti je posve jasno o čem pričam. Preporučam da pogledaš prijašnje postove ovih dvoje korisnika, na koji način se tko kome obraćao, koje riječi su bile korištene. I petogodišnjak može skužiti što su oboje željeli reći.
Sad stvarno idem već spavati. Nadam se da će ovaj topic i sutra biti ovdje.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: