Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Zabranjeno pušenje"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

masterzz je napisao/la: ›
ajmo ovak arthure...
jel bi ti pušio u sobi di ti je malo dijete il žene trudna znajući da struka tvrdi da je to jako štetno za iste (bez uvrede, ipak su znanstvenici u tome malo stručniji od tebe)

po meni većinu zakona kao i normi u bilo kojoj struci koje donese ta struka kao što je ovaj su odlični, a ako netko hoće zapalit neka jednostavno ode na zrak, nije to valjda takav problem
ovisi kako gledaš na to. u prvom slučaju si ti u svojoj kući, i u dogovoru sa svojim najmilijima ti ćeš otići van kad pušiš, ili možda nećeš. nije bitno. a ako si u nekom kafiću gdje je pušenje zabranjeno (u potpunosti, znači nema odjeljka za nepušače), mislim da ipak nećeš kad si na kavi s društvom reć ajd pričkajte me da ispušim jednu (pa otić van pa se vratit).. mislim da ćeš onda takve kafove gdje nesmijš zapalit zaobilazit u šiiiiirokom luku. a moje mišljenje je da nemaju svi lokali toliko novaca da svoj prostor uvijek iznova prilagođavaju novim zakonima..

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2008. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

masterzz je napisao/la: ›
ajmo ovak arthure...

aethur. Ne arthur.

masterzz je napisao/la: ›
jel bi ti pušio u sobi di ti je malo dijete il žene trudna znajući da struka tvrdi da je to jako štetno za iste
(bez uvrede, ipak su znanstvenici u tome malo stručniji od tebe)


Ne. Ali šta ako i žena puši?
masterzz je napisao/la: ›
po meni većinu zakona kao i normi u bilo kojoj struci koje donese ta struka kao što je ovaj su odlični, a ako netko hoće zapalit neka jednostavno ode na zrak, nije to valjda takav problem


Jeste. E, meni je totalno svejedno, kada zaživi zakon, onda smatram ovu raspravu potrebnu. Do tada me briga.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2008. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a dešavaju se i ovakve stvari
"Trojica nepušača 'popušila' su posao zbog svoje grozne navike da se zgražaju nad duhanskim dimom i lošim navikama svojih kolega ovisnih o nikotinu. Sada se za svoja prava bore na sudu.

Da nisu samo pušači crne ovce pokazao je vlasnik jedne njemačke tvrtke koji je otpustio trojicu radnika baš zbog toga što nisu pušili, a umjesto njih je angažirao nikotinske ovisnike.

Jedan njemački poduzetnik našao se na sudu jer je otpustio trojicu nepušača i zamijenio ih pušačima koji su se ''bolje uklopili''.

Thomas Jensen, koji ima kompaniju za TV-prodaju u Buesumu u sjevernoj Njemačkoj, dao je otkaz trojici nepušača i rekao je da ih više neće zapošljavati.

''Pušači su uvijek bili naši najbolji zaposlenici. Nepušači remete uredski mir. Naši djelatnici nepušači bili su uvjereni da imaju pravio na nepušačke zone. Stalno su se žalili zbog dima i pušača. Ja ne volim žuganje'', pojasnio je svoj stav vlasnik firme.

''No, najgore je bilo što su se i na zajedničkim zabavama distancirali od pušača i nisu imali nimalo timskog duha. Od sada samo zapošljavam pušače'', odlučno je rekao Thomas Jensen, kojeg trojica nepušača sada tuže.
net.hr

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
masterzz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2008. 20:17 
Naslov: Complicity 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja
Hm mislim da ipak muškarac mora bit džentlmen pa izaći van, a ne tjerat djecu i ženu a osim toga i da je to nije opet je u manjini,no i činjenica je da smrad staje u zavjesama (znam iz iskustva)i prostoriji općenito...
Ako sam ja u svojoj kući i žena je i dijete, ja smatram da je kuća zajednička. Riječ obitelj je tu krucijalna i da su mi najmiliji kako si to rekla - baš zbog toga bi izašao van.
Inače ja ne pušim ali da pušim izašao bi iz društva na 2 min da zapalim, ne bi me valjda izopćili Smile
Što se tiče druge opaske - da neće u svim kafićima tak bit, to nitko ne zna, jer kršitelja zakona uvijek ima, ali taj zakon se primjenjuje na SVE javne ustanove itd tak da neće bit iznimaka, a ako ne vjeruješ informiraj se o primjeni tih zakona u npr Irskoj, Francuskoj itd pa onda nešto reci. Arrow


aethur
pardon na krivom niku.

A šta ako i dijete i mačka i TV puši?
Ako ta žena puši onda nešt nije u redu s mužem... mislim kad ne može se drugačije zadovoljit il opustit... Rolling Eyes

E ak ti je takav problem izaći van nemoj pušit!!! Raspravljat mi možemo..dapače, volim čut tuđe mišljenje, ali ni ti ni ja ovo ne možemo spriječit kao što to nisu mogli pušači u Irskoj kad je uveden zakon. Shocked


morgan

čuo da se dešava i da ljudi padnu iz aviona i prežive.

Inače evo jedne činjenice jer ti priča ne drži vodu (iako ne mora bit ne istinita ali je vrlo rijetka) - pri zapošljavanju u svim iole renomiranim tvrtkama pa čak i onima koji to nisu, prednost i to veliku imaju nepušači. Shocked Shocked Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

masterzz je napisao/la: ›
031maja
Hm mislim da ipak muškarac mora bit džentlmen pa izaći van, a ne tjerat djecu i ženu.
pa to sam i rekla. u svojoj kući ćeš za dobrobit najmilijih izaći van. i onda sam to usporedila sa kafićima jer mislim da bi bio kaos da po kafićima ljudi samo tako ulaze - izlaze pušit ... 10 ljudi izađe, pa 2 uđe, pa se sudaraju ... hehe meni to malo humoristično izgleda kada to zamislim. kao da si u svojoj kući pa ulaziš i izlaziš kad te volja.

masterzz je napisao/la: ›
a ako ne vjeruješ informiraj se o primjeni tih zakona u npr Irskoj, Francuskoj itd pa onda nešto reci. Arrow
srce moje mi živimo u Hrvatskoj koja po pitanjima državnog uređenja ne bi zadovoljila ni kriterije dvorišta nekog sela u Francuskoj... naša država nije toliko super funkcionalda da će sve bit super-savršeno odmah po početku primjenjivanja novog zakona.

- uopće me nisi ni razumio što sam ti htjela reći, ali dobro. možda pročitaš još koji put pa skontaš. bilo bi mi puno draže nego ovakvo obraćanje kakvo je navedeno gore.

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2008. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

masterzz je napisao/la: ›

morgan

čuo da se dešava i da ljudi padnu iz aviona i prežive.

Inače evo jedne činjenice jer ti priča ne drži vodu (iako ne mora bit ne istinita ali je vrlo rijetka) - pri zapošljavanju u svim iole renomiranim tvrtkama pa čak i onima koji to nisu, prednost i to veliku imaju nepušači. Shocked Shocked Shocked

pozdravljam te i upućujem na potpis ispod moga posta. priču sam samo preneo sa net.hr
što se tiče zapošljavanja nepušača...ljudi uvijek lažu! i ja kažem da ne pušim pa onda ipak zapalim sa vremenom.poslodavac ima razumijevanja za ljude koji ne rade a PUŠE dok oni koji ne puše i ne rade--- ti su najebali!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 21:33 
Naslov:  Re: "Zabranjeno pušenje"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
kent_slip je napisao/la: ›
mogucnost izbora, a pusace boli ona stvar za nas koji nepusimo i svjesno truju i sebe i sve oko njih. muka mi bude kad izadjem van i dodjem kuc i cijeli smrdim po dimu koji mi se iskreno gadi


nemoj ić van. budi kući. pitaj baku da te nauci heklat. cujem da dobro idu tabletici ocih dana..


inače ne podržavam nasilje ALI
osijek031.com smile
dakle mole se svi nepušači kojima odjeća smrdi,osjećaju se zatrovano,zadimljeno i sprženo x puta da upišu tečaj heklanja kod svojih baka ili tuđih baka jer nam je izbor pomalo ograničen.
Za one kojima nije jasno opcije su (naravno ako ne žele boraviti na istom mjestu gdje i pušači)
1.učiti heklati
2.učiti heklati
3.učiti heklati

aj neću više...objasni mi gdje je tu kompromis??

031maja je napisao/la: ›
srce moje mi živimo u Hrvatskoj koja po pitanjima državnog uređenja ne bi zadovoljila ni kriterije dvorišta nekog sela u Francuskoj... naša država nije toliko super funkcionalda da će sve bit super-savršeno odmah po početku primjenjivanja novog zakona.


pa normalno da zbog takvog stava ljudi ni ne funkcionira...ako ćemo se zadovoljiti s tim...onda ne znam čemu uopće silne rasprave...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la: ›
031maja je napisao/la: ›
srce moje mi živimo u Hrvatskoj koja po pitanjima državnog uređenja ne bi zadovoljila ni kriterije dvorišta nekog sela u Francuskoj... naša država nije toliko super funkcionalda da će sve bit super-savršeno odmah po početku primjenjivanja novog zakona.


pa normalno da zbog takvog stava ljudi ni ne funkcionira...ako ćemo se zadovoljiti s tim...onda ne znam čemu uopće silne rasprave...
šta, svi misle kak će država odlično funkcionirat ako se taj zakon donese? on neće, po mom mišljenju, baš nešto posebno zaštititi nepušače. samo će svaka ustanova morat imat naljepnicu "za pušače" na jednom, a "za nepušače" na drugom zidu. a to o hrvatskoj je istina. samo što ja to ne bih ni spominjala da mi masterzz nije rekao rečenicu "a ako ne vjeruješ informiraj se o primjeni tih zakona u npr Irskoj, Francuskoj itd pa onda nešto reci. " koja je zvučala malo bezobrazno, i u kojoj on uspoređuje Francusku i Irsku sa Hrvatskom. mi se ne možemo još mjeriti s njima po takvim pitanjima i to je to. ne sviđa mi se kad rasprava krene u tako, malo PREkritičkom tonu, a kao što je aethur rekao, mi raspravljamo oko nečega što još ni nije stupilo na snagu. da se razumijemo, ja sam ZA taj zakon, čisto da se formalno može reć da je i Hrvatska kul sa europskim zakonima (moš mislit) ali mislim da MI nepušači nećemo biti u ništa boljem položaju nego smo bili do sad. a ako već hoćete da Hrvatsku uspoređujem sa drugim zemljama, onda ću spomeniti da u npr. UK, ako pri traženju posla zaokružiš da si pušač, bit ćeš zadnja rezerva za primiti na posao, ako te uopće prime...

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 22:32 
Naslov:  Re: "Zabranjeno pušenje"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja je napisao/la: ›
sheila je napisao/la: ›
031maja je napisao/la: ›
srce moje mi živimo u Hrvatskoj koja po pitanjima državnog uređenja ne bi zadovoljila ni kriterije dvorišta nekog sela u Francuskoj... naša država nije toliko super funkcionalda da će sve bit super-savršeno odmah po početku primjenjivanja novog zakona.


pa normalno da zbog takvog stava ljudi ni ne funkcionira...ako ćemo se zadovoljiti s tim...onda ne znam čemu uopće silne rasprave...
šta, svi misle kak će država odlično funkcionirat ako se taj zakon donese?

mi se ne možemo još mjeriti s njima po takvim pitanjima i to je to.


e gle ne kažem da će ovaj zakon promijeniti državu....ali će ju svakako unaprijediti...neće država odlično funkcionirati,ali će ljudi u njoj težiti pozitivnim promjenama...i da,nikako se ne možemo se još mjeriti s njima...normalno da ne možemo...a zašto??jer se ne trudimo dovoljno....zbog takvih stavova da se ne možemo mjeriti s ostalim članicama EU i ostalim zemljama općenito,bez da uopće pokušavamo išta unaprijediti....smooo blago rečeno zaostali osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2008. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la: ›
e gle ne kažem da će ovaj zakon promijeniti državu....ali će ju svakako unaprijediti...neće država odlično funkcionirati,ali će ljudi u njoj težiti pozitivnim promjenama...i da,nikako se ne možemo se još mjeriti s njima...normalno da ne možemo...a zašto??jer se ne trudimo dovoljno....zbog takvih stavova da se ne možemo mjeriti s ostalim članicama EU i ostalim zemljama općenito,bez da uopće pokušavamo išta unaprijediti....smooo blago rečeno zaostali osijek031.com smile


slažem se...mi smo drzava koja puno prica, a malo radi....kako god...mi "obicni" ljudi popušimo deblji kraj..ovaj zakon o zabrani pušenja nece nicemo doprinjeti osim padu profita kaficima, klubovima i ostalima mjestima koje taj zakon obuhvaca.....

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2008. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

masterzz je napisao/la: ›
aethur
pardon na krivom niku.

A šta ako i dijete i mačka i TV puši?
Ako ta žena puši onda nešt nije u redu s mužem... mislim kad ne može se drugačije zadovoljit il opustit... Rolling Eyes

E ak ti je takav problem izaći van nemoj pušit!!! Raspravljat mi možemo..dapače, volim čut tuđe mišljenje, ali ni ti ni ja ovo ne možemo spriječit kao što to nisu mogli pušači u Irskoj kad je uveden zakon. Shocked

Isprika prihvaćena.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
masterzz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2008. 11:04 
Naslov: Hehehe ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja
srčeko prvo izvini ako sam bio grub, nije to bila namjera (možda sam bio revoltiran smradom cigare) Wink
u pravu si što se tiče našeg balkanskog mentaliteta i usporedbe s FR. selom, ali to ne znači da trebamo bit pasivni u novim zakonima...
ja sam po prirodi optimist i mislim da će se s vremenom stvari promijenit Razz Laughing Smile Very Happy

zero
s
pa što je tak loše što će bit manje ljudi u kafićima i njihov promet manji ???
možda se malo trgnu i nešto počmu radit Idea Exclamation Exclamation Exclamation

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2008. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

masterzz je napisao/la: ›
pa što je tak loše što će bit manje ljudi u kafićima i njihov promet manji ???
možda se malo trgnu i nešto počmu radit Idea Exclamation Exclamation Exclamation

Znači samo nezaposleni i propaliteti posjećuju kafiće?

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.01.2008. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.net.hr/webcafe/page/2008/01/09/0290006.html

tip je zaaaakon ... hehehe

Citat: › Trojica nepušača 'popušila' su posao zbog svoje grozne navike da se zgražaju nad duhanskim dimom i lošim navikama svojih kolega ovisnih o nikotinu. Sada se za svoja prava bore na sudu.

Da nisu samo pušači crne ovce pokazao je vlasnik jedne njemačke tvrtke koji je otpustio trojicu radnika baš zbog toga što nisu pušili, a umjesto njih je angažirao nikotinske ovisnike.

Jedan njemački poduzetnik našao se na sudu jer je otpustio trojicu nepušača i zamijenio ih pušačima koji su se ''bolje uklopili''.

Thomas Jensen, koji ima kompaniju za TV-prodaju u Buesumu u sjevernoj Njemačkoj, dao je otkaz trojici nepušača i rekao je da ih više neće zapošljavati.

''Pušači su uvijek bili naši najbolji zaposlenici. Nepušači remete uredski mir. Naši djelatnici nepušači bili su uvjereni da imaju pravio na nepušačke zone. Stalno su se žalili zbog dima i pušača. Ja ne volim žuganje'', pojasnio je svoj stav vlasnik firme.

''No, najgore je bilo što su se i na zajedničkim zabavama distancirali od pušača i nisu imali nimalo timskog duha. Od sada samo zapošljavam pušače'', odlučno je rekao Thomas Jensen, kojeg trojica nepušača sada tuže.


Net.hr
09.01.2008.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kravljisiroliver
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2008. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko offtopica... umjesto da se drzimo nekih cinjenica:

1. zakon ce se sigurno donijeti
2. oblik zakona ovisi o tome zelimo li da negdje ostane dopusteno pusenje ili ne
3. sto se terora "nepusaca" tice, nije sve crno -bijelo: lik podijelio otkaze radnicima nepusacima jer su previse gundjali.

http://www.sueddeutsche.de/,ra7m1/jobkarriere/artikel/33/151652/

Automatically translated text:

Company chief fired non-smokers
"Seeing troublemakers"

An entrepreneur has all the non-smokers in his operation cancelled. The abstainers were operating peace at risk.
Smoking ban
Nevertheless fired: The official ban on smoking helped the employees.
Photo: ddp


A company manager from Büsum in Schleswig-Holstein, according to a newspaper report three non-smokers terminated because she allegedly unrest in the company donated. "Smoking is with us now the better employees," the company chief in the Hamburger Morgenpost quoted.

According to the Journal is a computer firm with ten employees. The newspaper quoted the chief of operations including the ones mentioned with the words: "The non-smoking employees were actually think that they have the right to smoke-free zones."

That he did with an immediate termination answered. The employees worked in a small area, it noted. "We make phone calls and a lot of times that's now more relaxed with a cigarette," said the boss.

With the work of the terminated non-smoker, he had been satisfied, according to the report, he admitted, but he had "no desire for troublemakers".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: