Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Zabranjeno pušenje"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 1:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitasmo.
Iznenađen što si tako neinformiran, moram te ispraviti.

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
1.) Zerp se primjenjuje.


ZERP ima primjenjivati Obalna straža. Obalna straža će biti ustrojena negdje u travnju ili lipnju. Do onda, nitko nije dobio nikakve instrukcije vezano za provođenje ZERPa.
Trenutno ga provodi papir na kojem je napisan.

8 je napisao/la (Pogledaj post): › 2.) Već su brodovi oduzimani, posade kažanjave, članovi posade protjerivani, a alat oduziman. Ne samo da se nitko bunio nije, već je talijanski konzul javno zahvalio nadležnim službama koje su pravovremeno reagirale i pomogle njegovim državljanima.
Dakle, platili su nekih 75.000 HRK globe i sav ribolovni alat je oduzet.


Pošto navodiš konkretne kazne, pretpostavit ću da misliš na Talijane koji su neki dan uhvaćeni. Bitna stvar koju ovdje nisi spomenio jeste da su oni uhvaćeni, procesuirani i kaženje zato što su ribarili u hrvatskim *teritorijalnim vodama*, ne na području Zerpa. Uhvatila i sprovela ih je HRM, Petar Krešimir IIRC.

Izvor gornjih informacija su članci s druge i treće strane Jutarnjih listova, srijeda, četvrtak i petak. Molim, i ti

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
5.) Čitajte.


8 je napisao/la (Pogledaj post): › Osim toga, ove godine smo prvi puta dobili cost-benefit analize za Lijepu nasu sto se pusenja tice. Iako hrvatski proracun od specijalnih poreza na duhan ubire ogromne novce (Ronhill je najprodavanija cigareta od Vardara pa do Triglava, a i sire) - s druge strane nase "socijalno" zdravstvo baca novce na sve, pa i na lijecenje pusaca.


Iz današnjeg Dnevinka (Nova ili HRT, zaboravih), lijepo je postavljeno s jedne strane koliko država dobiva od cigareta - 3 milijarde kuna - i koliko se troši za zdravstvene troškove za liječenje vezano za bolesti uzrokovane pušenjem - 2 milijarde. Još uvijek dobra milijarda čiste zarade, što dakle isključuje troškove zdravstva kao isključivi motiv zabrane. Koji su drugi mogući motivi, interpretacije mogu biti razne...možda najveći da već sad budemo u skladu sa 'preporukama' EU?

Osobno sam skroz za zabranu pušenja u javnim prostorima, napose u restoranima. Jedva čekam dan kad ću moći doći kući s kave, a bez da smrdim ko da sam šunke i slanine okretao. Nakon pola sata u kafiću sva odjeća je spremna za vešmašinu, a nemala kosa je spremna za pranje. Pozdravit ću bilošta što će me riješiti takve muke. Da li će i ova mjera dovesti do smanjenja broja pušača, nekako sumnjam. Ne kaže se uzalud - jednom pušač, uvijek pušač.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 1:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Loona je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vidi sad: Ja sam i pušač i vozač, od moje cigarete još nitko kraj mene nije pao mrtav, al zbog moje pijane vožnje četvero nas je završilo u kanalu s autom.. sva sreća, nikome ništa, slomljena je jedna ruka.. Od tada i dalje pušim, ali za volan pijana ne sjedam..


Čekaj, trebaš se slupati u drvo paleći cigaretu, gaseći šibicu ili ritajući se nakon što si ispustila upaljač - da bi shvatila da je i pušenje rizično?


Bilošta što odvlači pažnju za vrijeme vožnje je rizično. Dovoljna je sekunda nepažnje da bi se dogodila nesreća. Poput, paljenja upaljača u autu (bilo Bica ili 'autovog'), pripaljivanja cigarete, otresanja pepela, otvaranje pepeljare, gašenja cigarete...
Upravo zato je zakonom zabranjena i istovremena vožnja i telefoniranje na mobitel. Koliko često ste to vidjeli? Smile svakodnevno? Smile IIRC, kazna za tako šta je 500 kn. Dnevno bi se kažnjavanjem vozača u tom prekršaju samo u centru grada moglo natući bar 10 000 kn.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2008. 1:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Čekaj, trebaš se slupati u drvo paleći cigaretu, gaseći šibicu ili ritajući se nakon što si ispustila upaljač - da bi shvatila da je i pušenje rizično?


Možda sam ranije trebala napomenuti da se u mome autu nikada nije pušil, niti će se pušiti..
U pepeljari mi stoje sitni, žvake, ključevi.. stoga takva bojazan ne prijeti..
Sjedajući pijan za volan izazivaš sreću i kazne i sto čuda.. kad sjedneš trijezan za volan i doživiš prometnu onda samo nisi imao sreće ili jednostavno nije bila tvoja greška... kada si pijan, uvijek je tvoja greška.

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 4:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): › Zabranjivanje pušenja je čisto ulizivanje EU. Da nas kao što prije prime. Ma neka i zabrane al neka onda primjene taj ZERP!


1.) Zerp se primjenjuje.

2.) Već su brodovi oduzimani, posade kažanjave, članovi posade protjerivani, a alat oduziman. Ne samo da se nitko bunio nije, već je talijanski konzul javno zahvalio nadležnim službama koje su pravovremeno reagirale i pomogle njegovim državljanima.
Dakle, platili su nekih 75.000 HRK globe i sav ribolovni alat je oduzet.

3.) Takav zakon postoji u svakoj normalnoj zemlji, a neće zabraniti pušenje - nego dovesti u red pušačku kutluru. Trošim duhan, ali mi se od prljave pepljare povraća, a od čikova po podu riga. Pušenje po vlakovima? Mislim da je Hrvatska najzapdnija zemlja gdje je dopušteno. Na kraju, taj zakon kod nas kasni, jer je lobi naše duhanske industrije dugo uspijevao pronaći zajednički jezik s vladom. Što mislite, zašto svugdje na cigaretama pišu upozorenja velikim crnim slovima, samo u Hrvatskoj i na području pod upravom UNMIKa ne?

4.) Milanović se složio.

5.) Čitajte.


Nije valjda da ima ljudi koji su povjerovali u tu blesavoću, hapšenja talijanskog ribara. Radi se o podvali prve klase, koja bi možda i upalila da nisu slučajno i uslikali tu silnu talijansku ribarsku flotu - odn. čamčić manji i od našeg patrolnog, dakle vrlo malen.

Očekujem previše. Očekujem da se prosječni čitatelj vijesti zapita - zar će zaista neki talijanski čamčić usred lošeg vremena pravac u hrvatsko teritorijalno more? Zar nam od njega prijeti opasnost izlova sve ribe? Kako baš sad, kad treba pokazati zube u obrani našeg ribljeg fonda? Zašto majstor nije uskakao sve ove godine? Zašto baš u teritorijalno more, zašto se nije zaustavio u tom slavnom Zerpu? Gdje su mu kolege?

Prljavština koja zaslužuje da se Sanadera prvom prilikom pljune u lice, ako ga itko uhvati između dogovaranja međugraničnih incidenata s Janšom i Prodijem.

Zerp je sranje.

Glede i u svezi pušenja, mogu reći samo to da je taj zakon napisan već godinu dana, ali se odustalo dok ne prođu izbori. Ja sam za. Uostalom, više ne pušim ni marihuanu, a kamoli duhan. Kako mi smeta za oči, kosu i odjeću, a ni pluća se ne vesele - pušači van!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › da ali kad se oblokaju neugodni su i prave sranja... a kad je netko tko je pušio odljepio i iz čista mira počeo raditi shranja itd...

kad popijem pivo ne zavalim automatski šamar nekom pokraj sebe i ne izrigam mu se u krilo, a netko kad zapali cigaretu automatski puše svi u njegovoj blizini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2008. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao i svuda u svijetu i naša se država počela previše miješati u živote nas pojedinaca.počelo sa stavljanjem natpisao štetnosti pušenja i uskoro će zauzimat cijelu kutiju, pa ćeš tražit šteku "pušenje ubija".i svinjetina je nezdrava pa na njoj nema natpisa.
ok, treba postojati mjesta u kojima se ne treba pušiti al birtija,kafić....smiješno.
i pušači plaćaju poreze i zdravstveno pa imaju pravo liječiti se zbog svoje ovisnosti.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2008. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
ok, treba postojati mjesta u kojima se ne treba pušiti al birtija,kafić....smiješno.
i pušači plaćaju poreze i zdravstveno pa imaju pravo liječiti se zbog svoje ovisnosti.


Bravo osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › ok, treba postojati mjesta u kojima se ne treba pušiti al birtija,kafić....smiješno.
i pušači plaćaju poreze i zdravstveno pa imaju pravo liječiti se zbog svoje ovisnosti.


Možda da pušači plaćaju poseban, dodatan porez i zdravstveno za osobe u svojoj okolini koje truju dok se bave svojom ovisnosti?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2008. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Možda da pušači plaćaju poseban, dodatan porez i zdravstveno za osobe u svojoj okolini koje truju dok se bave svojom ovisnosti?

šta bi tada bilo nepušačima lakše? ne bi obolijevali?
treba biti prostora gdje to treba biti dozvoljeno a na tebi je da odlučiš želiš li se izlagati tom riziku ili ne.kao i ostalim stvarima u životu koje su potencijalno opasne.
po toj logici "preventivnog" djelovanja zašto rađati novu djecu kad će kad-tad umrijeti?
sačuvajte državi novac od dječjeg doplatka,porodiljnih naknada a ona će već naći načina kako da ga beskorisno utuče u nešto.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Možda da pušači plaćaju poseban, dodatan porez i zdravstveno za osobe u svojoj okolini koje truju dok se bave svojom ovisnosti?

šta bi tada bilo nepušačima lakše? ne bi obolijevali?
treba biti prostora gdje to treba biti dozvoljeno a na tebi je da odlučiš želiš li se izlagati tom riziku ili ne.kao i ostalim stvarima u životu koje su potencijalno opasne.
po toj logici "preventivnog" djelovanja zašto rađati novu djecu kad će kad-tad umrijeti?
sačuvajte državi novac od dječjeg doplatka,porodiljnih naknada a ona će već naći načina kako da ga beskorisno utuče u nešto.


Pušenje nije potencijalno opasno nego jeste opasno. Pasivno još i gore.

Znaš li što je pasivno pušenje?

U prošlom tj. trenutno važećem zakonu je propisano da se prostori za nepušače i pušače imaju odvojiti. Istina. Kako to izgleda u praksi, može se vidjeti bilo gdje. Od nikakve pregrade, do pregrade visine do koljena, gdje se s jedne strane smije pušiti a s druge strane ne; pa do najraširenije pojave da se pepeljare postavljaju i ljudi mirno čibure ispod znaka "Zabranjeno pušenje". Kao i većinu zakon, Balknanoidi ovih prostora shvaćaju na svoj način. Nije isključeno da isto tako prođe i ovaj zakon o potpunoj zabrani pušenja.

Osobno, želim kavu popiti bez opasnosti da mi se ugrozi zdravlje i da poslije kave mirišim kao pušnica. Zbog toga podržavam novi zakon, ako se usvoji.

Ostalo su finese.

EOD što se mene tiče.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
baranjac22
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.01.2008. 21:29 
Naslov:  Re: "Zabranjeno pušenje"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Eto, Sanader se kao dogovorio s HSLS-om i HSS-om.
Na vijestima saznajemo kako su se oni fino dogovorili i da će biti zabranjeno pušenje u kafićima i da se djelomično ukida 0,5 promila... kao da su to najvažniji problemi u ovoj zemlji. Najbolja je teta koju su pustili na vijestima RTL-a a kaže otprilike, zabranit ću pušenje u kafićima jer se brinem za vaše zdravlje, a da li će netko biti gladan, nema veze. (Da, i doktor koji je izjavio da će se efekti odluke vidjeti za 20-tak godina... tko dočeka Confused ).

Fakat, nije mi jasno koja je suštinska razlika suradnje HSLS-HDZ vs HSLS-HSSB, a sjećamo se da je zbog eventualnog koaliranja HSLS-HSSB Đ. Adlešić raspustila osječki ogranak HSLS u roku odmah svojedobno.

Meni odgovara da se u kafićima ne čiburi, ali cijeli taj nastup, prezentacija dogovora je opet čisto zamazivanje očiju svekolikom pučanstvu.

Mišljenje forumaša?
ma sklepat će taj mandrilo vladu..ali kakvu??
Pupovac ministar europskih integracija
Stanimirović minstar policije....
što će sve napraviti od nas da sačuva svoju guzicu???
Suglasan sam da je pušenje ili ne tako nebitna tema u državi gdje se uvozi kineska svinjetina, australska riba..u državi gdje se od proizvodnje ne može živjeti a uvozi se hrana ...gdje mladi ljudi, osim ako nemaju tatu utjecajnog političara mogu razmišljati o tome da nađu posao i život van ovih granica....ma nemam pojima...pitanje je koliko smo mi smi krivi za to? Da li bi trebali ne izlaziti na ozbore, raditi demonstracije ili oživiti Miloševića da nas opet na kratko homogenizira??
Hoće li Sanader sklepati Vladu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Osobno, želim kavu popiti bez opasnosti da mi se ugrozi zdravlje i da poslije kave mirišim kao pušnica. Zbog toga podržavam novi zakon, ako se usvoji.

I kava je štetna za zdravlje. A svjesno se izlažeš njoj.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Meni odgovara da se u kafićima ne čiburi, ali cijeli taj nastup, prezentacija dogovora je opet čisto zamazivanje očiju svekolikom pučanstvu.

Mišljenje forumaša?
Hoće li Sanader sklepati Vladu?

Pa i prije toga su rekli na vjetima d seljacima će dati mislim 6 mlrd. kn. pa eto sad su rekli i za pušenje nevidim zašto je pokrenuta spika za mazanje očiju kad je jasno da HOĆE isposlovati vladu, te da će u toj vladi biti više stranaka, te samim time će kontrola protiv pljačke biti veča...
Ja razumijem da se neke stranke više neke manje simpatiziraju, ali eto ovaj post mi djeluje više senzacionalistički, nego sama ta odluka o zabrani pušenja! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2008. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pušim i pušit ću i dalje,nadam se da će netko domišljat proglasiti dio lokala "stambenim prostorom" i kod nas, a ova i sve buduće vlade mogu mi p***šit´!! Ono što nemam!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.01.2008. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puca mi kurac za novi zakon o zabrani pušenja...
Siguran sam da se nece provodit i ne mislim se oko toga uzbudjivat... Samo jos jedan zakon koji je mrtvo slovo na papiru...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: