Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svjetska politika nakon Putina?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 14:23 
Naslov:  Svjetska politika nakon Putina?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Putin je potrošio svoje mandate, samo je bilo pitanje na koje mjesto će otići a da bi i dalje držao sve konce u rukama.
Mislite da će biti nekih promjena u svjetskoj politici, odnosima velikih sila?
Hoće li se u samoj Rusiji išta promijeniti?

Citat: › Nako što je Ujedinjena Rusija predsjednika Vladimira Putina prvog potpredsjednika vlade Dimitrija Medvedeva proglasila predsjedničkim kandidatom, sve je više nagađanja o tome koju će ulogu preuzeti dosadašnji predsjednik nakon izbora.
Medvedev je kazao da daje punu podršku Putinu da nakon predsjedničkih izbora zauzme mjesto premijera. Ovaj potez analitičari drže zanimljivim te, poznajući dobro ruske političke prilike, tvrde da će jedan od prvih poteza Dimitija Medvedeva kada uđe u Kremlj bit da predloži promjene ustava, kojima bi se znatno povećale ovlasti premijera.

Kako Ujedinjena Rusija sa svojim partnerima u novoj Dumi ima gotovo 80 posto zastupnika, izglasavanje ustavnih promjena nije upitno. Nakon odlaska iz Kremlja Vladimir Putin bi trebao preuzeti kontrolu nad službama sigurnosti i nad vojskom. Riječ je ponajprije o FSB-u (bivšem KGB-u), kojemu je Putin bio na čelu prije nego što je postao premijer i predsjednik.

Naime, nagađalo se da bi predsjednički kandidat mogao biti netko vrlo visoko pozicioniran u FSB-u. Vrlo moćna grupacija unutar obavještajne službe, tvrde neki analitičari, sada je razočarana i mogla bi praviti probleme. Stoga ne bi bilo čudno da kontrolu nad tim sektorom preuzme netko čvrste rukeu. Putin je idealan za to.

Usto, Dimitrij Medvedev je kazao da će nastaviti provoditi politička usmjerenja koja je zacrtao Putin u posljednjih osam godina svoje vladavine, ali je naglasio da treba sačuvati i razviti tim ljudi koji je okupio i formirao dosadašnji predsjednik.
www.vecernji.hr

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Hoće li se u samoj Rusiji išta promijeniti?


Hoće. Demit, već se menja.. evo, kako cujem vec su se povukli iz sporazuma o ne sirenju konvencionalnog oruzja..

biće sranja.. biće, biće.. Smile samo se nadam da ce kina tu odigrati ulogo sveckog milicionra i podjelit packe ko se prvi pocne bahatit Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I nakon Putina, Putin. Tako će biti. U Rusiji se igraju demokracije. Isto kao i kod nas.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je zanimljiviji onaj scenarij, da će u siječnju 2008. godine Putina netko ubiti pri izlasku s predstave, čni mi se. Uglavnom čitao nedavno na netu. Prema tome, Rusija bi otprilike 2015. postigla neki zamah, a poslije ubojstva bi nastali neredi i slično.
No, uzevši u obzir da su to predviđanje radili Amerikanci...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svjetski poredak treba snazan azijski blok, s Rusijom kao SC VS UN... Mislim da ce poslije Putina biti bolje - tko god dodje.

Putin je na vlast dosao kao pitomac spijunske skole. Kad popizdi, sjedne u MIGa, i raspali koju po Groznom ili Nagorno-Karabakhu... Uspio je ubiti 220 novinara od pocetka svog mandata, a tisuce sto spremiti iza brave, sto usutkati konvencionalnim metodama.

Tko god dodje, nece vladati njegovim metodama. I imat ce vecu demokratsku specificnu tezinu.

Za mene je vazno da balkanski poluotok ne bude poligon kad se bude opet preracunavalno ciji tata tramvaj vozi, a ciji nema ni za kartu.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko sam ja pročitao Putin odlazi s mjesta predsjednika na mjesto premijera. Znači da će i dalje biti na vlasti. Čini mi se da je on prejak igrač u Rusiji da bi ga se samo tako lako mogli rješit.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmmm...nema uspostavljanja reda bez radikalnih metoda.

Od njegovog dolaska na vlast, Rusija je postala ekonomski puno stabilnija i kontroliranija nego sto je bila prije toga, sto predstavlja ozbiljan protuteg americkom divljanju po svijetu. Rusija je sada ponovno veliki igrac u svjetskoj politici, sto godinama nije bio slucaj. Ne znam da li je itko gledao Putinov govor (odnosno odgovor Bush-u) na pocetku zadjeg G8 sastanka (kad je "Moron-on-duty" probao soliti pamet kako se u Rusiji ne postivaju ljudska prava itd). Ja sam se smrzao, a Bushu su se crvenile usi. Mislim, odnosno nadam se da ce svijet od Veljace 1998 pa nadalje biti ljepse mjesto za zivot nego sto je sad. Jedan od uvjeta za tako nesto je netko polunormalan umjesto Busha i netko umjereniji, a podjednako cvrst umjesto Putina.

Ne znam

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2008. 20:54 
Naslov:  Re: Svjetska politika nakon Putina?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a tko će nam Ameriku vodit kad glasači imaju ovakvo mišljenje o mogućoj predsjednici?
mislim, nije da nije istina što piše na transparentu, moglo bi se i kod nas naći takvih primjera

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.05.2008. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
Meni je zanimljiviji onaj scenarij, da će u siječnju 2008. godine Putina netko ubiti pri izlasku s predstave, čni mi se. Uglavnom čitao nedavno na netu. Prema tome, Rusija bi otprilike 2015. postigla neki zamah, a poslije ubojstva bi nastali neredi i slično.
No, uzevši u obzir da su to predviđanje radili Amerikanci...

uzevši u obzir Putinovu prošlost, upucat će ga nakon čega će Putin oteti oružje od atentatora i prebit ga nasmrt njime.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2008. 20:44 
Naslov:  Re: Svjetska politika nakon Putina?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja njuška

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: