Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatska postaje policijska država

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2007. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma o našoj policiji nema svrhe ni raspravljati.. nikada ih nema kada ih trebaš i kada su ti stvarno potrebni.. Krenimo samo od prvog čovjeka MUP-a g. Kirina.. On haaškog optuženika vodi sa sobom u lov, a on je osobno garantirao za njega da se neće mrdnuti iz kućnog pritvora??!!
A sad moja iskustva s gospodom u plavome:
Prije par godina, nas četvoro u mome autu oko 6 ujutro sletismo u kanal.. Frend je slomio ruku i na svu sreću nije bilo drugih povreda... Izvukli se mi nekako iz auta, stali kraj njega, gledamo, svi u šoku, zbunjeni, vani hladno, pada kiša, kontamo šta ćemo sad kad nailazi dvojac u autu prometne policije. Stali oni, ne izlaze iz auta, otvorili prozor i viknu: Što se dogodilo?, ja ih pogledam i odgovorim: Sletili u kanal.. Njihova daljnja reakcija je za anale: Aha, dobro onda.. Zatvoriše prozor i odoše!!!!??!! Niti da su pitali kako se to dogodilo, jesmo svi dobro, treba li nam pomoć ili prijevoz do grada (obzirom je nesreća bila u Čepinu), NIŠTA! Ošli! Snašli se mi nekako, auto ostao u kanalu, tek negdje oko 15h mene traži policija jer sam "pobjegla s mjesta nesreće i nisam prijavila udes"!?!? Pa kako sam pobjegla kad je fucking auto ostao u kanalu a policija nas je vidjela!!??!! Iako smo svi četvero i na sudu tvrdili da nas je policija vidjela i otišla, čak smo zapamtili i registraciju njihovog vozila - nikada ništa nije poduzeto u vezi s time.. ispalo je da mi lažemo.. Toliko o policiji...
Isto tako su me 1998.g. pred kinom Europa uhapsili kao najvećeg kriminalca zbog kazne za parkiranje..
Parkirala sam dole kod Trojke i otišla s frendom u kino. Izlazimo iz kina, dolazimo do auta, skontam ja kaznu i naravno počnem pičkarati, kad odjednom ispadaju tri drota iza kojekakvih čoškova, dolaze do mene i počinju pitanja: Da li je to vaše vozilo? - Da moje je.. - Ne, nije vaše.. - Dobro od moje mame je.. - Ne, te tablice ne odgovaraju vašem vozilu, to su tablice od Đorđeta Purkovića iz Tenja koji vozi Zastavu 101.. - Kako molim? - Isparkirajte vozilo, (u tom trenutku stižu dvoja kola murije s rotirkama upaljenim) predajte ključeve policajcu, sjednite u vozilo, zapljenjujemo vam automobil i idete s nama u policijsku postaju..
Sproveli su me kao najvećeg kriminalca, pred brdom ljudi koji su naravno stali da vide što se događa, u policiju i to tako da je moj auto vozio drot a ja sam sjedila kao suvozač, jedna policijska kola s rotirkama su bila ispred nas a druga iza nas.. Blamaža na kvadrat... Kad smo napokon došli u policiju, prestresli su mi cijeli auto, skinuli mi tablice, zapisali da mi je marka radia u autu "Tuning" - što je naravno bila oznaka ispod tipke za traženje stanica, zapljenili mi sve dokumente, uključujuči i vozačku, optužili me da sam prekucavala brojeve šasije i napokon mi u 3 ujutro rekli da mogu ići kući.. Vrlo pristojno sam ih upitala "A kako da ja sad dođem do donjeg grada", a lik mi ladno odgovori "tramvajem" (!?!?) Kad sam mu rekla da je zadnji tramvaj otišao u ponoć a bus u 22h i da ja zato i imam auto, pristali su me odvesti kući.. Ali ni to nije prošlo tako jednostavno jer su me odvezli kući pod rotirkom i tako me izbacili pred zgradom da su apsolutno svi susjedi vidjeli da me je dovezla policija kući u 3 ujutro.. Priča je na kraju završila tako da smo mama i ja sutradan ujutro otišle u policiju, sjele kod tadašnjeg načelnika koji je mamin prijatelj i skoro 6 sati čekali da nam vrate auto i tablice, koje su bile krivo uvedene u sustav NJIHOVOM GREŠKOM, pa kad su otkrili tu pogrešku otkrilo ih se još cijelo brdo jer je neka krava na šalteru krivo ukucala moju tablicu, što je za sobom povuklo čitav niz krivo uvedenih tablica..
Trebam li vam išta više reći??

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Trebam li vam išta više reći??



...mislim da bi @gaap....najslikovitije dao svoje mišljenje na sve ovo gore navedeno.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Stali oni, ne izlaze iz auta, otvorili prozor i viknu: Što se dogodilo?, ja ih pogledam i odgovorim: Sletili u kanal.. Njihova daljnja reakcija je za anale: Aha, dobro onda.. Zatvoriše prozor i odoše!!!!??!!


Daj Loona, sta se ponasas koda imas 12 godina !? pa zar nisi navikla na to !? evo jucer na jednom vecem raskrizju u zg.. stojim na parkingu, cekam legu.. kad masjtor prodje kroz crveno i bocno opizdi neki auto.. ..iza tog auta stoji policijsko vozilo, koje ladno zaobilazi auto u koji je udario drugi auto koji je prosao kroz crveno.. i ode dalje !


to je noooooooormalno, Loona.. noooormalno Smile)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2007. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
Daj Loona, sta se ponasas koda imas 12 godina !? pa zar nisi navikla na to !?
to je noooooooormalno, Loona.. noooormalno Smile)


nakon tih epizoda sam navikla na sve što se tiče snaga nam mira i reda..
al da je to nooooooormalno, nikada neću potvrditi.. osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2007. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
zapisali da mi je marka radia u autu "Tuning" - što je naravno bila oznaka ispod tipke za traženje stanica

osijek031.com smile A majke ti Janje... Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2007. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›


nakon tih epizoda sam navikla na sve što se tiče snaga nam mira i reda..
al da je to nooooooormalno, nikada neću potvrditi.. osijek031.com smile


Aaaa,da li si razmišljala o tomu da napišeš scenarij za jednu od slijedećih epizoda "Policijske akademije"??? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
baranjac22
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.01.2008. 15:30 
Naslov:  Re: Hrvatska postaje policijska država
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › U policijskoj državi vladajući putem policije pokušavaju uspostaviti kontrolu nad društvenim, ekonomskim i političkim životom. Najčešće se opravdava nekim opće korisnim ciljevima, kao što su borba protiv neprijatelja, štetnih pojava za društvo, raznih anomalija, i sl.

Što možete reći o jučerašnjim podvizima policije u Osijeku? Prvenstveno u Oxygeneu, i po ulicama s par desetaka patrola.

Meni se čini, represija uzrokovana shvaćanjima trenutačno vladajućih, a čini se i vladajućih slijedeće 4 godine. Već poznate metode - zabrane, hapšenja običnih građana, oštre kazne za nevažne prekršitelje, parole tipa - sve su droge iste, narkomani su opasni za krasnu nam Hrvatsku, maltretiranjem običnih ljudi do sigurne države.

Novaliću 2 godine, dečku sa malo trave isto. Raste broj pljački, poginulih u prometu, organizirani kriminal cvate, po korupciji smo se srozali na 2000. godinu. Prijeti se postrožavanjem kazni, gradnjom novih zatvora, policija se eto svakodnevno oprema presretačima, novim vozilima, novim oružjem, itd. Kamo idemo?


sve je to istina...ali gdje smo mi kao pojedinci u svemu tome???
samo činjenica naše pasivnosti...glasanja...ne glasanja otvara mogućnost svih grešaka svijeta...da budale vldaju nama zato što ih puštamo......zapitajmo se svaki dan ŠTO MI OSOBNO RADIMO DA BI NAM BILO BOLJE?...lakše je gledati, kritizirati i olajavati....hajmo nešto napraviti....70-ih godina su siromašni studenti u Zagrebu pokrenuli proces nacionalnog osviještenja i začeli ovo što danas imamo..ne pitajući se za svoje sudbine..današnje studente zanima obleka, tulumi...a tko će nešto promijeniiti??
Ako nam nešto ne valja mijenjajmo...ali ako nećemo onda nemamo pravo kritizirati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2008. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › Prije par godina, nas četvoro u mome autu oko 6 ujutro sletismo u kanal.. Frend je slomio ruku i na svu sreću nije bilo drugih povreda... Izvukli se mi nekako iz auta, stali kraj njega, gledamo, svi u šoku, zbunjeni, vani hladno, pada kiša, kontamo šta ćemo sad kad nailazi dvojac u autu prometne policije. Stali oni, ne izlaze iz auta, otvorili prozor i viknu: Što se dogodilo?, ja ih pogledam i odgovorim: Sletili u kanal.. Njihova daljnja reakcija je za anale: Aha, dobro onda.. Zatvoriše prozor i odoše!!!!??!! Niti da su pitali kako se to dogodilo, jesmo svi dobro, treba li nam pomoć ili prijevoz do grada (obzirom je nesreća bila u Čepinu), NIŠTA!


Čekaj, šta su vam trebali iznijeti, sok i sendvič?
Policajci su ti ostavili na raspolaganju da sama izvučeš auto iz kanala i sutra ga popraviš, bez posljedica, bez troškova raznih postupaka i sl. To se zove jebena dobra volja, jer si auto kraj ceste dužan ukloniti sam i kad je nesreća službeno zabilježena.

Who am I to judge you, but since you wrote it here - to ti je tvoja krivnja.

I još si samo stvorila neugodnosti dvojici likova koji su ti ostavili mogućnost da sve prođe jeftinije za tebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: › Čekaj, šta su vam trebali iznijeti, sok i sendvič?
čekaj, šta je tako teško pitat: jel sve uredu? pa onda otić. neznam zašto ponekad ljudi misle da se od policije očekuje da budu SUPER ULJUDNI. od njih se samo očekuje da budu ULJUDNI (ponekad to nisu), a nikakvi sokići i sendviči ... policija nije seoski posao u Jožinom dvorištu. to je državna služba, a ja od svakog državnog službenika koji je redovito plaćen za svoj posao, i čiji posao spada u treći sektor (uslužne djelatnosti) očekujem da bude pristojan. to je dužnost.

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2008. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja je napisao/la (Pogledaj post): › policija nije seoski posao u Jožinom dvorištu. to je državna služba, a ja od svakog državnog službenika koji je redovito plaćen za svoj posao, i čiji posao spada u treći sektor (uslužne djelatnosti) očekujem da bude pristojan. to je dužnost.


Slažem se. Samo ne znam zašto bi se od policajca očekivalo da da radi svoj posao i uveseljava mrzovoljnike, dok mu oni kroz zube jebu mater. Znaš, posao policajaca nije bio da Loonu i njenu ekipu taksiraju.
Policajci su dužni izvršiti uviđaj, izuzeti vozilo iz prometa. Hitnu će pozvati dobre volje, isto kao i vučnu službu.

Ako ćemo po zakonu, najveća greška koju su ta dvojica napravila bila je ostaviti mjesto nesreće. Eh sad, ti ćeš reći da su bezobrazni jer policajci, kao državni službenici, nisu ljubazni kao konobari, ne pjevaju budnice ranom zorom ili slično, a ja i dalje mislim da su očekivali izvlačenje auta iz kanala kako cura ne bi morala plaćati ogromne kazne za sitnice.. Ne moraju, ako su državni službenici, podnositi izvješća o svom radu svakome od nas. Možda su tik prije zaustavljanja čuli dojavu da netko provaljuje u kiosk ili prevrće križeve na groblju?

Velim, ovdje se radi o dva prekršaja, s tim da su se policajci možda nadali da će auto izvući prekršiteljica i prijatelji u vlastitoj režiji. Ostaviti auto u kanalu - prekršaj - i policija će ga izvući po dužnosti, a onda postupak ide malo drukčije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se s tim što si rekao. ono na što sam ja konkretno ciljala je da ne treba očekivati kule i gradove od njih, no ponekad kad ljudi ne dobiju ni trunku suosjećanja (ono pitanje kako ste? sam spomenula), onda se zapitamo: zašto niti ne glume, zbog te svečane uniforme na njima, da im je iole stalo ...

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 5:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
031maja je napisao/la (Pogledaj post): › policija nije seoski posao u Jožinom dvorištu. to je državna služba, a ja od svakog državnog službenika koji je redovito plaćen za svoj posao, i čiji posao spada u treći sektor (uslužne djelatnosti) očekujem da bude pristojan. to je dužnost.


Slažem se. Samo ne znam zašto bi se od policajca očekivalo da da radi svoj posao i uveseljava mrzovoljnike, dok mu oni kroz zube jebu mater. Znaš, posao policajaca nije bio da Loonu i njenu ekipu taksiraju.
Policajci su dužni izvršiti uviđaj, izuzeti vozilo iz prometa. Hitnu će pozvati dobre volje, isto kao i vučnu službu.

Ako ćemo po zakonu, najveća greška koju su ta dvojica napravila bila je ostaviti mjesto nesreće. Eh sad, ti ćeš reći da su bezobrazni jer policajci, kao državni službenici, nisu ljubazni kao konobari, ne pjevaju budnice ranom zorom ili slično, a ja i dalje mislim da su očekivali izvlačenje auta iz kanala kako cura ne bi morala plaćati ogromne kazne za sitnice.. Ne moraju, ako su državni službenici, podnositi izvješća o svom radu svakome od nas. Možda su tik prije zaustavljanja čuli dojavu da netko provaljuje u kiosk ili prevrće križeve na groblju?

Velim, ovdje se radi o dva prekršaja, s tim da su se policajci možda nadali da će auto izvući prekršiteljica i prijatelji u vlastitoj režiji. Ostaviti auto u kanalu - prekršaj - i policija će ga izvući po dužnosti, a onda postupak ide malo drukčije.


Idilično, kad bi se zaboravilo da u toj policiji pola ljudi nije srednju školu završilo, a neki ni osnovnu. Prema tome, ne treba se čuditi. Što bi rekao jedan prijatelj policajac - kad ga upitasmo za kretene kolege - kaže on, bolje da su u policiji, jer da nisu bili bi pljačkaši i reketari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: