Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



AZIL za napuštene pse

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li vidjeli Azil kod Nemetina?

Da
58%
 58%  [ 37 ]
Ne
36%
 36%  [ 23 ]
Ne zanima me
4%
 4%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 63


Autor Poruka
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba ga maknuti,jer nema nikakvog napretka godinama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta je sa onim Posh store-om? jel to nije bilo nešto da se oni sufinanciraju? tražio sam ih prošli vikend na staroj adresi al nigdje ih nema.nalapali se love pa im to više ne treba ili ...?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.04.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Erm... jeL to nie biLo samo na neke određene dane? osijek031.com smile

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2009. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Posh store se održava svake treće subote u mjesecu...i ima stvari koje ne možete vjerovati po kojoj cijeni možete kupiti...a sve ide u humanitarne svrhe...ja odlazim u azil,a sada i češće jer sam tamo smjestila kujicu stafordskog terijera i mogu reći da psima tamo samo fali ljubavi...dobro ih se hrani,mjesta ima koliko ima - ali raspoređeni su po veličini i po naravi i otkako su volonteri tamo - to je bolje mjesto...desnu ruku u vatru dajem za to...

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Akademski_građanin
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2009. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Azil za napustene pse u Nemetinu je samo paravan da bi ljudi na visim pozicijama (koji imaju veze sa azilom) mogli okretat pare, nije istina i nikoga nemogu muljati kada kazu da nema novaca a svi znamo da se svatko malo prikuplja novac. Nedavno sam imao i neugodno iznenadjenje, psa kojega udomite nisu cak niti oprali niti pregledali, to nije krivica volontera nego osoba na visim pozicijama, treba se zatvoriti azil prebaciti na drugu poziciju i dati drugim ljudima na vođenje vjerujem da bi se tim potezom moglo puno stvari poboljsat sto se tice udomljavanja i brige o psima! Naravno postoji i malo manje radikalnije rjesenje za taj problem, ustvari ako nekoga zanima ili ima zivaca nesto pokrenuti neka se slobodno javi putem pm - a

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
six
Offline
Ukupno postova: 94
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2009. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e u taj azil bi trebala ući i policija i dorh i netko tko će tom cirkusu stati na kraj,jer uvjeren sam poznavajući odgovorne osobe u tom azilu tamo se krade na sve strane pozivajući se ne dobrobit životinja,ma dajte toliki niz godina a stanje više nego usrano što mene dovodi do zaključka da je tamo sve samo ne azil za životinje koji bi se trebao o njima brinuti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

six je napisao/la (Pogledaj post): › e u taj azil bi trebala ući i policija i dorh i netko tko će tom cirkusu stati na kraj,jer uvjeren sam poznavajući odgovorne osobe u tom azilu tamo se krade na sve strane pozivajući se ne dobrobit životinja,ma dajte toliki niz godina a stanje više nego usrano što mene dovodi do zaključka da je tamo sve samo ne azil za životinje koji bi se trebao o njima brinuti


...izgleda da odgovorne ne zanima jedna individua koja već više od 10tak godina godina koristi azil kao svoj izvor novaca u životu....čudi me samo što se priča vuče toliko dugo, a nitko nema muda reagirati i skijnuti kretena s trona....jedino što preostaje je i daljnje kukanje i volonteri koji se jadni trude oko životinja, a ne mogu ništa napraviti...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pazite,nemojte brkati lončiće.Azil ima dva dijela - dio koji je azil - o kojem se "brine"dotična persona koju ne moram imenovati,jerbo svi znamo tko je.I drugi dio je dio koji je građanska inicijativa - volonteri,dobila od grada i tamo su sagrađeni medicinski boksovi za prihvat ozlijeđenih pasa i onih koji su maltretirani od pasa iz azila te mali štenci.O tom djelu azila se isključivo i samo brinu volonteri,a o drugom djelu se brinu ZAPOSLENICI azila + volonteri. Nemojte brkati to,jer nije isto. Skepticima zakazujem sutret u bilo koju nedjelju - da vidimo koliko su voljni vidjeti pravu stranu medalje,pa da odemo svi jatimično tamo i vidimo iz prve ruke kakvo je doista stanje. Meni je kao prijatelju životinja bitno da one imaju papicu,a imaju je.Ok,nekad šteka,ali uvijek dođu ljudi ostave hranu u Pet centru i li pred samim azilom ili donesu na kojekakve humanitrane akcije.A što se tiče novca,koji je bitan za sterilizaciju i za vet.troškove, građanska inicijativa je napravila foru da direktno kod Furya (ne znam da li je tako i u Vetamu)uplatiš svoje novce i oni od tamo ne mrdaju,dok se ne pojavi čukac kojem treba pomoć i od tih hrvatskih novaca se plati njegovo lječenje-sleš-kastracija-sleš-sterilizacija.Pa,da čujemo,kad idemo? osijek031.com smile

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...sorry, Marinoš - moj bed što sam stavila sve u isti koš....
...međutim i dalje mi ostaje nejasno zašto se azil (umjesto da bude podijeljen na "dobar" i "nedobar" dio jednostavno nekim putem ne može dovesti u red?...pa zar je ta persona uhvatila Boga za bradu i nitko je ne može maknuti otamo, pa da sve životinje budu zbrinute?
...sori, ali ne mogu u nedjelju doći...no zaista sam zainteresirana za probleme azila...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

six je napisao/la (Pogledaj post): › e u taj azil bi trebala ući i policija i dorh i netko tko će tom cirkusu stati na kraj,jer uvjeren sam poznavajući odgovorne osobe u tom azilu tamo se krade na sve strane pozivajući se ne dobrobit životinja,ma dajte toliki niz godina a stanje više nego usrano što mene dovodi do zaključka da je tamo sve samo ne azil za životinje koji bi se trebao o njima brinuti


Znaš tko treba ući u taj azil?Par osoba sa dobrom voljom,ljubavi prema psima,sa radnim odjelima i nešto lopata i metli.Eto tko!Njih je tamo 200 tinjak,to kenja i piša di stigne.Tuku se i perjaju da to glava boli!Dođite tamo i pomognite....kada bi svaki od nas otišao jedanput mjesečno,situacija ne bi bila takva.Volonteri su tamo i subotom i nedjeljom,skoro do 16 sata-ja sam bila i na Uskršnji ponedjeljak i bilo ih je.
To su psi - pa ne mogu oni mirišati na vaniliju i jagode!Ljudi Božji,pa bitnije je da su živi i zdravi,a ako smrde,pa ,jebemu miška,neka ih okupa onaj tko ih udomi!Ako je htio čistog psa,onda ga je trebao kupiti a ne izigravati dobrotvora koji će spasiti jadnog psa iz azila...ali...mama.on smrdi...E pa,nemožete se je***ti a da vam ne uđe!
Jebemu,sad sam se raspizdila...Sorry,nemam namjeru nikoga vrijeđati,samo,duša me boli od takvih ljudi.
I ja udomljavama mace, pa me nazovu:imate li sijamske ili perzijske,onako,bijele boje,sa plavim očima,ili,ili,još bolje,crnu sa zelenim..ne.ne...čekajte,ja bi zelenu sa roza očima...
Molim?! osijek031.com smile

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj,anakonda,sve 5!
Stvar je u tome što građanska inicijativa NEMA NIKAKVE VEZE SA TOM OSOBOM NITI ŽELI DA IMA VEZE.Građanska inicijativa samo spašava taj azil,ali zašto ne dolazi do ujedinjenja,e,nisam ni sama pametna šta da ti kažem - koga da pitaš. Dođeš tamo i kažeš:jebote,dajte mi 3 psa za ponijet...kad vidiš koliko su divni...a u čemu borave.Sve je to jebeni začarani krug u kojem se ova nevina bića vrte ko u centrifugi.... Sad

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Akademski_građanin je napisao/la: ›
Azil za napustene pse u Nemetinu je samo paravan da bi ljudi na visim pozicijama (koji imaju veze sa azilom) mogli okretat pare, nije istina i nikoga nemogu muljati kada kazu da nema novaca a svi znamo da se svatko malo prikuplja novac. Nedavno sam imao i neugodno iznenadjenje, psa kojega udomite nisu cak niti oprali niti pregledali, to nije krivica volontera nego osoba na visim pozicijama, treba se zatvoriti azil prebaciti na drugu poziciju i dati drugim ljudima na vođenje vjerujem da bi se tim potezom moglo puno stvari poboljsat sto se tice udomljavanja i brige o psima! Naravno postoji i malo manje radikalnije rjesenje za taj problem, ustvari ako nekoga zanima ili ima zivaca nesto pokrenuti neka se slobodno javi putem pm - a


Slažem se,lega...al,daj...ne kenjaj s tim pranjem-sranjem..Ja sam za ideju - 100%.Imaš moj glas i moju volju da napravim nešto bolje za njih. Da se mene pita - i da imam novaca koliko imam volje - već bi ja napravila i azil za mace...ali birokracija + jebeni idioti = jad i bijeda..

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2009. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jeste nalupetali... ajmo pojednostaviti stvari, čista računica...

azil (Feil) od grada dobiva čini mi se 200.000 kuna godišnje

plaća za jednog zaposlenog (minimalac+namet državi i mirovinskom) cca 2.700kn x 12 mjeseci = 32,400 kn (u ovome me dijelu jedino zbunjuje moje neznanje, da li je zaposlena jedna osoba ili dvije... nek bude jedna.) + mjesečna karta GPP-a x 12 mjeseci = 2,760 kuna (jedan zaposlenik)

vjerujem da dnevni trošak hrane za jednog psa ne prelazi 5 kuna (malo sam rekao, ali neka bude), dakle 200 pasa x 5 kuna x 365 dana = 365.000 kuna

cijepljenje i čipiranje psa propisano je zakonom (ove je godine to prvi put platio Grad) i košta oko 150 kuna, uzmimo u obzir da na broj pasa veterinar to ne naplati po psu više od 50 kuna, znači 200 pasa x 50 kuna = 10.000 kuna

koliko se goriva može mjesečno potrošiti od grada do nemetina, za odvoženje pasa veterinaru... nek je samo 1.000 kuna x 12 mjeseci = 12.000 kuna

u rashode ne računam, sve ono što ljudi donesu, deke, zdjelice... nema smisla

računica bi u grubo bila ovakva: minus je oko 220.000 kuna, no ima donacija hrane, pa smanjimo troškove prehrane pasa za čak 200.000 kuna godišnje, dakle računamo da od novaca koje da Grad svaki pas dnevno pojede 2,2 kune (što nije baš cifra za ubit se od pseće hrane), opet je minus od dvadesetak tisuća kuna, e sad ko se nakrade i opere dobru lovu od para kojih nema, svaka mu čast!

prema zadnjoj informaciji kojom raspolažem, Grad Zagreb za isti broj pasa u njihovom azilu godišnje izdvaja oko tri milijuna kuna... ne kažem da Osijek može i mora toliko, ali može i mora više od bijednih 200.000 kuna!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@gaap - zar se šališ????....sve što si napisao stoji, no ovu lovu The Individua dobiva samo od grada....voljela bih kada bi isti podnio računicu koliko je u Azil doista ušlo novaca, počevši od RSPCA pa nadalje....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo..kako tražiti transparentnost financijskih priljeva na konto azila?
i što kaže moja baba:jebala mara bumbara ako se 5 ljudi okuraži i potraži odgovore...

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: