Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



AZIL za napuštene pse

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li vidjeli Azil kod Nemetina?

Da
58%
 58%  [ 37 ]
Ne
36%
 36%  [ 23 ]
Ne zanima me
4%
 4%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 63


Autor Poruka
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bem ti politiku...
pa to je civilizacijska potreba a ne politička...Sad

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjexa je napisao/la (Pogledaj post): › obveza je grada da organizira azil i službu higijenskog servisa ali nitko nema zakonom predviđene uvjete da bi obavljao taj posao. ovo sa ovim azilom je katastrofa ali se razmišlja da je bolje i to nego ništa!
najbolje rješenje je da grad sagradi azil u skladu sa zakonom pa da raspiše koncesiju za higijenski servis i to je to! ali onda bi se pas morao usmrtit ako se nitko ne javi u roku 30 dana ili ne znam već u kojem roku. isto tako bi svaki vlasnik trebao čipirati svog psa pa kad ga ostaviš negdje a služba ga pronađe - kazna!
gradnja azila politički ne nosi puno bodova pa od toga svi odustaju....


O ovome je bilo riječi prije par mjeseci. Grad je krenio u osnivanje šinterske službe bio. Tada se i tome raspravljalo ovdje. Da Search radi kako treba ili da ja imam cijelo poslijepodne za traženje po forumu, puknio bih link....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PussyCat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2008. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam htijela pomoc a sta se desilo... Fail me lijepo odjebo!!! On nije stvoren da to vodi jer ja mislim da njega boli.... za to sve! Bitno da se on moze bahatiti s necime i to je to!!!!

_________________
Pozdrav svima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2008. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PussyCat je napisao/la: ›
ja sam htijela pomoc a sta se desilo... Fail me lijepo odjebo!!! On nije stvoren da to vodi jer ja mislim da njega boli.... za to sve! Bitno da se on moze bahatiti s necime i to je to!!!!

Pojasni kako si htjela pomoći.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PussyCat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2008. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ja sam bila predlozila neke "dobre" ideje...
prvo se mora to svakako renovirati da ako netko dodje pse gledati da ima to u dobrom sjecanju i da ne moze pricati okolo koliko je to rusevina i da su psi samo u blatu.... dalje bi se moglo organizirati da dolaze ljude koji bi htijeli voditi pse malo na setnju i ko bi se s njima malo poigrao. No, ja sam uvjerena da bi to moglu dobro funkcionirati ali dok to tamo vodi netko sto ne zeli prihvatiti nikakve prijedloge i sto odmah iz pocetka kaze; ne ne ne, tako necemo, onda mi je to jako zao. Nije gosp. F. u pitanju sto treba pomoc nego vec zivotinje!!!
Ili sta vi mislite???

_________________
Pozdrav svima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2008. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PussyCat je napisao/la: ›
Evo ja sam bila predlozila neke "dobre" ideje...
prvo se mora to svakako renovirati da ako netko dodje pse gledati da ima to u dobrom sjecanju i da ne moze pricati okolo koliko je to rusevina i da su psi samo u blatu.... dalje bi se moglo organizirati da dolaze ljude koji bi htijeli voditi pse malo na setnju i ko bi se s njima malo poigrao. No, ja sam uvjerena da bi to moglu dobro funkcionirati ali dok to tamo vodi netko sto ne zeli prihvatiti nikakve prijedloge i sto odmah iz pocetka kaze; ne ne ne, tako necemo, onda mi je to jako zao. Nije gosp. F. u pitanju sto treba pomoc nego vec zivotinje!!!
Ili sta vi mislite???

Čekaj, ti si imala ideje kako pomoći? Gdje je tu konkretna pomoć?

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ruby
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi ne žele pomoći drugom čovjeku, a kamoli psu. Nažalost. Svi su rječiti kad treba javno pričati o pravima životinja, o nenošenju krzna i sličnom, a kad dođe trenutak da učine nešto konkretno...NIŠTA! Dobro staro licemjerje na djelu...

_________________
Old Habits Die Hard osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2008. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa vidljivo je da azil fura politiku, kao loš, siromašan, neadekvatan, neuvjetan, nepropisan i neetičan smještaj jadnih i napuštenih ljubimaca. Na taj način se ljudi sažale nad Davorkom i jadnim psima te se odluče spasiti jadnu životinjicu od tih neuvjeta.
Zamisli da je to druga priča kao recimo vani, gdje azili imaju organiziranu službu prikupljanja donacija, gdje propisno vode financijske knjige, gdje imaju organiziranu veterinarsku skrb, gdje su zakonski akti ispoštovani po svim pitanjima, gdje su boksovi grijani i obloženi pločicama, gdje volontiraju borci za zaštitu prava napuštenih životinja, e tamo bi naši sugrađani dovozili svoje ljubimce danonoćno čim se iz umiljatog šteneta preobrazi u beštiju.
Eto zato Davorkov azil ima blato.
A zašto je otvarao ustanovu kao azil, kad nije imao financijski plan. Tako mi svi možemo skupiti 100 beštija s ulice i zahtjevati pomoć sugrađana jer smo se preračunali u koracima.

Ja imam ideju za rješavanje problema, eto nudim uslugu eutanazije ruke su bespla, T-61 i podvoz se plaća, a Ledeni će zažmiriti ako koja lešina preskoči ogradu stočne jame.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Pa vidljivo je da azil fura politiku, kao loš, siromašan, neadekvatan, neuvjetan, nepropisan i neetičan smještaj jadnih i napuštenih ljubimaca. Na taj način se ljudi sažale nad Davorkom i jadnim psima te se odluče spasiti jadnu životinjicu od tih neuvjeta.
Zamisli da je to druga priča kao recimo vani, gdje azili imaju organiziranu službu prikupljanja donacija, gdje propisno vode financijske knjige, gdje imaju organiziranu veterinarsku skrb, gdje su zakonski akti ispoštovani po svim pitanjima, gdje su boksovi grijani i obloženi pločicama, gdje volontiraju borci za zaštitu prava napuštenih životinja, e tamo bi naši sugrađani dovozili svoje ljubimce danonoćno čim se iz umiljatog šteneta preobrazi u beštiju.
Eto zato Davorkov azil ima blato.
A zašto je otvarao ustanovu kao azil, kad nije imao financijski plan. Tako mi svi možemo skupiti 100 beštija s ulice i zahtjevati pomoć sugrađana jer smo se preračunali u koracima.

Ja imam ideju za rješavanje problema, eto nudim uslugu eutanazije ruke su bespla, T-61 i podvoz se plaća, a Ledeni će zažmiriti ako koja lešina preskoči ogradu stočne jame.


Idesh,debeli, to je prviše jednostavno rješenje,....aaa od čega bi onda Davorko "čestiti" živio?? I kako bi pudlice prehranjivao??Ha??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2008. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam rijeći...gdje god sam pitao...takve sam odgovore dobivao da me je sram i napisati. Sad

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2008. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hajde ih baš zato i napiši.. da svi možemo lijepo pročitati koliko su nam gradska vlast i institucije bezosjećajne i hladne...

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2008. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Davorko XFajl? Jel to onaj koji se još nedavno uvlačio Glavašu u guzicu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2008. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Davorko XFajl? Jel to onaj koji se još nedavno uvlačio Glavašu u guzicu?


Lako se Glavašu uvlačiti u gujicu kad ništa neide u susret.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivana_b241
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2009. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › ništa ti ne govorim, samo preporučam što bi bilo pametnije...
Ovdje sam vidio dosta ljudi koji gotovo da ridaju kada vide napuštenog psa, a kada vide ljude koji spavaju na klupama okreću glavu...


Poštovani kolega. Pomoć jednom ne isključuje pomoć drugom,a jedna veeelika razlika je ta što si životinje NE MOGU SAME POMOĆI, znaš,--Meni dođe da zaplačem nad ljudima koji imaju sve u životu jer to ne znaju cijeniti, a tek nad onima koji toga nemaju, A MOŽEŠ LI ZAMISLITI ONDA KOLIKO ZAPLAČEM NAD ŽIVOTINJAMA JER SI SAME POMOĆI NE MOGU!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.03.2009. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najžalosnija stvar je što azil vodi osoba koju svatko u gradu zna i javna je tajna što ta persona radi s novcima koje dobije za azil,odnosno - ispravak netočnog navoda - NE NAPRAVI SA NOVCIMA. On plaća 5 ljudi (karikiram)koji se ,kobojage,brinu za azil.Ok,možda i pomognu,ali mislim da glavninu posla tamo obavi građanska inicijativa - volonterke i volonteri!Bez ikakve naknade,osim satisfakcije za svakog udomljenog čuku.
Mi smo htjele u neke banke staviti kasice za donacije,ali nas se povezalo sa osobom odgovornom za azil (i udrugu Život)stoga smo provjeravani kao kriminalci...i na kraju nam je zahtjev odbijen. A mi smo udruga za zaštitu mačaka,koja se financira isključivo od donacija i naših osobnih odricanja...ako nas i ubuduće budu povezivali sa udrugom Život,onda nam se ne piše dobro.
Ja sam osoba koja će i najvećem pijancu u gradu dati kunu,iako me ne zatraži,ali radije dam 5 kuna za konzervu psečje/mačje i time nahraniti jadno biće,jer bi ovaj to zapio...

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: