Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



AZIL za napuštene pse

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li vidjeli Azil kod Nemetina?

Da
58%
 58%  [ 37 ]
Ne
36%
 36%  [ 23 ]
Ne zanima me
4%
 4%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 63


Autor Poruka
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.12.2007. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sexyback je napisao/la: ›
Osnovni problem osječkog Azila je što ga vodi apsolutno neodgovarajuća osoba,koja bdw. živi OD Azila, a ne Za Azil!!!

Osobno,kunu jednu neću dati sve dok ne saznam KOMU?

Pitanje prvo: Što je Azil??
-profitna udruga građana?
-neprofitna udruga građana?
-d.o.?

Komu podnose izvješća?

Da li su objavili bilancu?

Izdaju li račun (npr.50 kn za uzimanje psa)?

Bdw, ne mogu dozvoliti da neka "tetka" plaća j****če u Zg novcima koje sam ja namijenila u svrhu pomoći bespomoćnim psićima!!!

Azil vodi udruga Život www.zivot.hr

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.12.2007. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam ništa o azilu, volim konkretnu pomoć, zato šaljem hranu za Janku.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.12.2007. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
čekaj, ti si ono veterinar?!!


Pa da sam i vasioničar kakve to sad ima veze.
Mislim nisu mi jasne te vaše pretpostavke, pa zar radnik na benzi obožava bezolovni ili mu je draža loža?
Jel baba sera obožava prati wc-e, jel je teta u vrtiću pedofil?
Pa zašto bi veterinar podržavao komunu zvanu osječki azil?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2007. 7:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
čekaj, ti si ono veterinar?!!


Jel baba sera obožava prati wc-e?

ljudi koji završe fakultet i rade u struci... mogu voljet ili ne voljet svoj posao. ali još nisam čula da se netko uspoređuje s babom serom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2007. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
čekaj, ti si ono veterinar?!!


Jel baba sera obožava prati wc-e?

ljudi koji završe fakultet i rade u struci... mogu voljet ili ne voljet svoj posao. ali još nisam čula da se netko uspoređuje s babom serom.


osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2007. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
sexyback je napisao/la: ›
Osnovni problem osječkog Azila je što ga vodi apsolutno neodgovarajuća osoba,koja bdw. živi OD Azila, a ne Za Azil!!!

Osobno,kunu jednu neću dati sve dok ne saznam KOMU?

Pitanje prvo: Što je Azil??
-profitna udruga građana?
-neprofitna udruga građana?
-d.o.?

Komu podnose izvješća?

Da li su objavili bilancu?

Izdaju li račun (npr.50 kn za uzimanje psa)?

Bdw, ne mogu dozvoliti da neka "tetka" plaća j****če u Zg novcima koje sam ja namijenila u svrhu pomoći bespomoćnim psićima!!!

Azil vodi udruga Život www.zivot.hr


Koliko sam shvatila iz priče s jednim od radnika, tamo rade samo njih dvojica i to rade ama baš sve.. Dolaze ujutro u 7 i odlaze nekim busom oko 16h.. prljavi su od glave do pete, smrde i uvjeti rada su im katastrofa.. meni se guzica smrzla za 10 min provedenih tamo a oni su na onoj vjetrometini cijeli dan..
@sexyback, oni su neprofitna udruga iliti nevladina organizacija i stoga ne objavljuju bilancu, podnose izvješće Gradu i partnerima a da li izdaju račun - nazovi pa pitaj.. a ako ne daš novce odnesi hranu, deke, daske, kućicu, šljaku, izbetoniraj im taj prostor ili bilo što drugo..

Mislim da je ova rasprava otišla u totalno krivom smjeru.. tko neće pomoći - ne mora, al onda nemojte ni pizditi ovdje bez veze..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.12.2007. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›
@catcloe, podsjetio si me na riječi jedne pjesme:"...sačuvaj me Bože, Tvoje ljubavi".
Jer nema bolje stvari u životu nego ovisiti o volji vlasnika da te izvede da se popišaš i isereš u dječji pješčanik, ako uspiješ to ponoviti 3 x dnevno onda si stvarno car.

i mala djeca ovise o tome koliko ćeš ih često nahraniti i promijeniti im pelene... stvarno odvratan život.... možda da i njih pobijemo?


Pa nisam baš mislio da se ljudski rod može uspoređivati sa zvijerima, no kad si već povlačio paralelu, da li to podrazumijeva da se treba polizati dupe nakon sranja ?
Ali nije mi jasna tvoja poruka, što misliš da i djecu treba primoravati da seru kad se nama da mjenjati pelena ili da ih nahraniš kad ti popišaju papuču ?

ja sam samo produžila usporedbu koju si ti započeo - kako je navodno loše ovisiti o nekome. nisu svi psi koji imaju vlasnike sretni, jer nisu ni svi vlasnici pasa baš najnormalniji, ali mnogi jesu i vjerujem i da brojnim psima teško može biti bolje nego što im je. i, da, moji psi (kao ni mnogi drugi) ne seru u dječji pješčanik.
a govoreći o usporedbi s babom serom.. meni je nekako logično da, ako je netko studirao 4 ili 5 godina, i oko toga se dobrano namučio, da se prije toga odlučio za poziv koji voli i koji će mu pružati zadovoljstvo. nisu sve tete u vrtiću pedofili, ali je ključni dio taj da vole djecu. zato bi nekako bilo logično i da veterinar voli životinje.. ne moraš pisati koliko je čest slučaj kada nije tako (znam to, sestra mi je apsolvent na veterini) ali upravo zbog nje mogu sa sigurnošću izjaviti kao ipak ima mnogih koji ih vole i koji su upravo zbog te ljubavi i požrtvovnosti za životinje načelno i upisali taj faks.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2007. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
meni je nekako logično da, ako je netko studirao 4 ili 5 godina, i oko toga se dobrano namučio, da se prije toga odlučio za poziv koji voli i koji će mu pružati zadovoljstvo.



oftopik:
Je, bas klinci s 18god znaju sto sto ce im pruzati zadovoljstvo i sto bi voljeli raditi cio zivot.
ontopik:

Ja volim pse.. na buzaru ! Smile) lol evo ja cu 'zbrinuti' ćuke iz azila.. pridruzite se akciji "iz azila na tanjir" Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.12.2007. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
čekaj, ti si ono veterinar?!!


Jel baba sera obožava prati wc-e?

ljudi koji završe fakultet i rade u struci... mogu voljet ili ne voljet svoj posao. ali još nisam čula da se netko uspoređuje s babom serom.


Jel Poppy jes ti novinar ili advokat, mislim po stručnom izvlačenju nebitnog iz kontekta mi se čini da si pripadnik navedenih branši. No kada sam pročitao, malko sam se zamislio. Mogu ti reći da nisi daleko od istine, pola radnog dana provedem u govnima, poslujem sa seronjama, pijancima i luđacima. Pretpostavljam da i u plaći nije neka razlika, no zašto bi i jedno zanimanje na ovom svijetu bilo sramotno? Zar je kruh koji gđa. "baba" dofura kući smrdljiviji od tvoga?
I ne kontam zašto ljudi imaju pretpostavku da mrzim ili ne volim životinje? Samo zato što ne petljam emocije u posao, evo moram opet upitati jer to znači da mesari mrze životinje kad ih tako s guštom režu u šnicle?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2007. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
evo moram opet upitati jer to znači da mesari mrze životinje kad ih tako s guštom režu u šnicle?

Njet, oni vole meso! Smile
Nego, nije mi jasno zašto si se odlučio za taj posao, ako ne voliš životinje. Ja sam se odlučila za jednu vrstu posla iz ljubavi prema tome, a onda ti ne smetaju ni govna, ni luđaci, ni pijanci, ako smatraš da time doprinosiš nečemu (zajednici, svojoj osobnoj zadvoljštini, životinjama...).
Btw, ne razumijem tvoje protivljenje pomaganju životinjama. Ok, možda smatraš da je pomaganje ljudima više vrijedno, ali onda potiči to, a nemoj odvlačiti ljude od pomaganja napuštenim životinjama. pomaganje je human čin, a ti ispadaš poput zlobnika koji napada ljude zog toga što žele pomoći živim bićima. Evil or Very Mad
Mislim da je svaka inicijativa itekako korisna, pa makar bila za spašavanje metra četvornog zelene površine.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2007. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fatcat; ne znam iz čega si zaključio da mislim kako je tvoje ili bilo koje drugo zanimanje sramotno. čak naprotiv. evo sad baš radim honorarno jedan posao, i najviše pričam baš sa spremačicama jer su mi vrlo simpatične.

Iz tvojih postova je dosta jasno da baš i ne voliš životinje. poznajem nekoiko veterinara, i znam da vaš posao nije samo lječenje kućnih ljubimaca kako to mnogi naivno zamišljaju, već najčešće vrlo naporan posao u teškim uvjetima. I dosta surov ako radiš recimo na farmi. to ja kao da radiš u koncentraciskom logoru; ako ne isključiš emocije prošvikaš.

eto... uglavnom... imam dojam da si jako nezadovoljan sa svojim poslom... kažem, ne osuđujem te, već mi žao.

nisam ni advokat ni novinar! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tuba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: u shumarku skrivenom...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2007. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bila sam danas u azilu u nemetinu.radimo neki projekt za shvabe,o zivotinjama,kao liepe strane osijeka i neke ne tako lijepe.snimala sam danaas te pse,uvjeti su katastrofa, ali se definitivno ne moze rechi da su neuhranjeni! psi su preslatki,razigrani Smile koliko sam skontala od lika sho radi tam,dobivaju 100 000 kn od grada,i ravlich daje hranu,i mislim neshto i od pet centra dobivaju. ima ih tamo oko 180 (pasa mislim). ugll taj projekt che vidit dost ljudi,stavichemo i zirorachun u video pa budemo vidjeli shta che bit..

_________________
osijek031.com smile To je minimalizam
to je minimalizam
svi vide, niko da prizna
koja to gazi nas cizma osijek031.com smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2007. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj, debeli, emocionalan si ko da si završio medicinu...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ONTOPIC!

Bravo Tuba, ja sam kontaktirao dvije građevinske tvrtke, vidjeti ću valjda do kraja slijedećeg tjedna neke odgovore. ono što bih ja želio učiniti tamo jest izbetonirati jednu deku 50x50 metara i staviti nekakav krov na nekakvim betonskim stupovima.

Samo to i to je ooogroman korak.

Drugi korak....zaposliti osobu sa nekakvom prosjećnom plaćom od strane grada, dati joj neki kombi i njen posao bi bio obilazak cijelog grada (restorani,hoteli,pekarne,mesnice,tržnice) i na taj način svakodnevna dopremanje hrane.

To bi riješilo dosta problema s tim azilom i ne bi više bio ruglo grada.

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjexa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.12.2007. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

obveza je grada da organizira azil i službu higijenskog servisa ali nitko nema zakonom predviđene uvjete da bi obavljao taj posao. ovo sa ovim azilom je katastrofa ali se razmišlja da je bolje i to nego ništa!
najbolje rješenje je da grad sagradi azil u skladu sa zakonom pa da raspiše koncesiju za higijenski servis i to je to! ali onda bi se pas morao usmrtit ako se nitko ne javi u roku 30 dana ili ne znam već u kojem roku. isto tako bi svaki vlasnik trebao čipirati svog psa pa kad ga ostaviš negdje a služba ga pronađe - kazna!
gradnja azila politički ne nosi puno bodova pa od toga svi odustaju....

_________________
here's to alcohol, the cause and solutions of all life's problems!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: