Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Najave zbivanja i komentari

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Mislim da je u najavama i postovima od strane uredništva malkice zapostavljena kultura.


Vrlo rado cemo objaviti recenzije kulturnih dogadjaja koje napises, ukoliko zadovolje kvalitetom.

Najave zbivanja su besplatne i omogucene svima. Slazem se da bi bilo jako korisno kada bi organizatori koncerata iz Crkve sv. Kriza dostavljali najave i programe zbivanja. Na zalost korisnika, ne slijede svi primjer organizatora koji su prepoznali ponudjeni informativni potencijal.

Svaki korisnik moze sam dodati najavu (klikom na link "Dodaj najavu" na naslovnici portala) ili slanjem najave zbivanja na e-mail adresu redakcije (nalazi se pri dnu svake stranice).

@lufus, kino program je specifican, jer se isti film vrti po tjedan dana. Sve najave za zbivanja koja traju vise od jednog dana su postavljena na jednak nacin (1 post - 1 zbivanje kroz vise dana).

Kao sto sam vec rekao u jednom od ranijih postova, ako se nekima kao problem cini prikaz najava u scrollu ili u listi novih topica u forumu, onda bi rjesenje trebalo traziti u izmjenama prikaza, a ne u reorganizaciji podataka.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2007. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: › Mislim da je u najavama i postovima od strane uredništva malkice zapostavljena kultura.


Vrlo rado cemo objaviti recenzije kulturnih dogadjaja koje napises, ukoliko zadovolje kvalitetom.



Ne mislim pisati nikakve recenzije, dovoljno mi je uživati u određenim kulturnim zbivanjima.

Znam da su najave svima omogućene i da se može poslati mail ili poruku redakciji, ali znači li to da su sve najave prepuštene samim organizatorima?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Znam da su najave svima omogućene i da se može poslati mail ili poruku redakciji, ali znači li to da su sve najave prepuštene samim organizatorima?
Najave se pregledavaju, svode na definirane standarde kvalitete (naslov, osnovni tekst i sl.), oblikuju ovisno o kolicini dostavljenih informacija te nakon toga approvaju.

Svatko tko je poslao makar jednu najavu je zasigurno upoznat s tom procedurom.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2007. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Procedura mi je poznata.

Zanimalo me da li se sama "redakciija" portala osijek031 i sama bavi prikupljanjem najava?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Zanimalo me da li se sama "redakciija" portala osijek031 i sama bavi prikupljanjem najava?
Da.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›

@lufus, kino program je specifican, jer se isti film vrti po tjedan dana. Sve najave za zbivanja koja traju vise od jednog dana su postavljena na jednak nacin (1 post - 1 zbivanje kroz vise dana).

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=10813&start=0
10 filmova, 2 kina u jednom topicu...možemo se natezat danima, nema smisla ionako će bit "božja volja".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: › http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=10813&start=0
10 filmova, 2 kina u jednom topicu...možemo se natezat danima, nema smisla ionako će bit "božja volja".


Kino najave, kao i ostala zbivanja koja traju vise od jednog dana se postavljaju po principu 1 tema = 1 zbivanje = vise dana.

Kino program je takvo zbivanje i za svaki tjedan se kreira nova tjedna kino najava, jer se kino repertoar mijenja tip tempom (uz poneke posebnosti). Dakle, princip je: 1 tema = 1 kino tjedan = 1 tema.

S obzirom na dosadasnji tijek rasprave, potrebno je ponoviti da se sve kino najave ne stavljaju u jednu jedinu temu.
http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=10372
http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=10657
http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=10813

Smatramo da je ovo optimalan nacin najava zbivanja koja traju vise od jednog dana. Zbog svega do sada navedenog, stavljanje svih zbivanja u jednu temu bi bilo krajnje zbunjujuce i neintuitivno za korisnike.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E pa jebat ga, ali ovo je pretjerano. Danas je osvanulo barem 10 najava o Novoj godini. Zar nije bilo jednostavnije sve to skupiti u jednu temu i sastaviti, nego za svaki klu, hotel, kafić, birtiju ili šta već otvarati posebno. Ovako djeluje izuzetno nepregledno, a pomalo mi liči na spam.
Jednostavnije bi bilo da ste napravili jednu temu za vijesti, malo sami nadležni na forumu se potrudili i sastavili sve zajedno i imali bi lijepu vijest gdje je šta u cijelom gradu na jednom mjestu.
Zar je to toliko teško?

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
E pa jebat ga, ali ovo je pretjerano. Danas je osvanulo barem 10 najava o Novoj godini. Zar nije bilo jednostavnije sve to skupiti u jednu temu i sastaviti, nego za svaki klu, hotel, kafić, birtiju ili šta već otvarati posebno. Ovako djeluje izuzetno nepregledno, a pomalo mi liči na spam.
Jednostavnije bi bilo da ste napravili jednu temu za vijesti, malo sami nadležni na forumu se potrudili i sastavili sve zajedno i imali bi lijepu vijest gdje je šta u cijelom gradu na jednom mjestu.
Zar je to toliko teško?

ako se ne varam, i prošle je godine to bilo, nije da baš otkrivaš toplu vodu. bile su pojedinačne najave, ali i vijest na naslovnici koja ih je objedinjavala. kao što je bilo i za halloween i kao što bude "kamo za vikend?"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2007. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, aethurova ideja što se tiče najava dočeka bajne nam NG je super - sve na jednom mjestu, pa nek ljudi biraju. osijek031.com smile

DQ, nema veze jel otkrivanje tople vode, već skrolanje svih bircuza i hotela je..... malo dosadno.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: › Jednostavnije bi bilo da ste napravili jednu temu za vijesti, malo sami nadležni na forumu se potrudili i sastavili sve zajedno i imali bi lijepu vijest gdje je šta u cijelom gradu na jednom mjestu.
Zar je to toliko teško?


Hvala na sugestiji, postojat ce jedna vijest u kojoj ce se nalaziti linkovi na pojedinacne najave, bas kao sto je to bio slucaj prosle godine i kao sto je slucaj u slicnim situacijama.

Docek 2007. godine

Stavljanjem svih najava za docek 2008. u samo jednu najavu bi znatno otezalo komentiranje i razvoj rasprava.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U redu, ali zar se to nije odmah moglo napraviti? Ovako, kada provjeravam nove teme, pojavi mi se (trenutačno) 11 tema o Novoj godini. Mišljenja sam da je odmah trebalo sve staviti u jednu temu, staviti pod "Vijesti", i to je to.
Što se tiče najave prošlogodišnje proslave, a što smatram da ne treba ponoviti ove godine, ne sviđa mi se što to zapravo i nije bila vijest, nego samo skup linkova na najave.
Želim reći da bi bilo bolje napraviti tekst, veliki tekst sa cijelim sadržajem Nove godine. Dakle, na ovakvom principu.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: › U redu, ali zar se to nije odmah moglo napraviti? Ovako, kada provjeravam nove teme, pojavi mi se (trenutačno) 11 tema o Novoj godini. Mišljenja sam da je odmah trebalo sve staviti u jednu temu, staviti pod "Vijesti", i to je to.
I ja bih volio da se moze tako, ali linkovi najava se ne mogu znati dok se pojedinacna najava ne objavi.

Citat: › Želim reći da bi bilo bolje napraviti tekst, veliki tekst sa cijelim sadržajem Nove godine. Dakle, na ovakvom principu.
Ovdje se ne bih slozio, jer mislim da je preglednije imati listu linkova, nego tekst (ovo ne govorim samo za ovaj slucaj, nego opcenito). Shvacam da su novine medij koji iziskuje odredjenu formu i u ovom slucaju veci trud. Internet omogucava hiperlinkanje i ugodnije je pratiti organizirane linkove i informacije, stoga bi bilo steta ne iskoristiti ih.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tu se razilazimo. Meni je jednostavnije sve pročitati na jednom mjestu, nego klikati na linkove. Međutim, to bih primjenio samo na ovakve slučajeve, kada ima mnoštvo aktivnosti, vezanih uz isti događaj (dakle proslava Nove godine).

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: › Tu se razilazimo. Meni je jednostavnije sve pročitati na jednom mjestu, nego klikati na linkove. Međutim, to bih primjenio samo na ovakve slučajeve, kada ima mnoštvo aktivnosti, vezanih uz isti događaj (dakle proslava Nove godine).
Kuzim, o slucaju NG se dvojilo, ali je komentiranje korisnika pokazalo samo jedan ispravan put. ;-)

Naime, preglednije je pronaci komentare i odgovore o doceku (u npr. mjestu X) u temi koja je posvecena upravo doceku na tom mjestu, nego da se svi komentari, pitanja i rasprave slijevaju u samo jednu temu.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: