Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



TRBUŠNI PLES

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2007. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › samo da dodam, fenomenalno je za razgibavanje.....



a tek za gledanje...kad nekome zaplešeš ispred ociju....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2007. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a čuj nadam se da će cijeniti Wink

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2007. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trbušni ples i dalje popularan


Orijentalni, trbušni ples svojom senzualnošću i erotičnošću očarava žene i muškarce diljem svijeta već stoljećima. Unatoč svom nazivu, trbušni ples koristi pokrete cijelog tijela, od glave do nožnih prstiju.

Umjetnost ovog plesa porijeklo vuče sa Srednjeg istoka i ostalih zemalja pod arapskim utjecajem, a na Zapadu je počela stjecati popularnost kraljem 19. stoljeća. Danas je trbušni ples vrlo popularna vrsta plesa u cijelom svijetu, ne samo za nastupe već i za održavanje forme i zdravlja.

Posvuda, tako i kod nas, žene se sve više bave ovim drevnim plesnim umijećem kojem je u njegovim počecima nevjerojatnom kontrolom mišića cijelog tijela svaka gesta i pokret bila značajno pokazivanje ljubavi prema bogovima. Trbušni ples i onda, kao i danas, jedan je od načina kako slaviti ženstvenost i pomoći ženama da steknu samopouzdanje u svojim tijelima.

Točno porijeklo ovoga senzualnog plesa još uvijek je predmet mnogih polemika među ljubiteljima i poznanicima ove plesne forme. Neke od teorija su da on dolazi iz Egipta, da porijeklo vuče iz religijskih plesova drevnih hramskih svećenica, da je bio dijelom tradicionalnih običaja prilikom porođaja iz područja od kud dolazi, kao i teorija da se ples proširio migracijama Roma, po kojoj porijeklo vuče iz Indije. Gdje god da je njegovo porijeklo, ono ima dugačku povijest na Srednjem istoku.

U arapskom jeziku trbušni je ples poznat pod nazivom Raqs sharqi, a taj termin dolazi iz Egipta. Plesači Raqs sharqi stilom koriste svaki mišić u tijelu, ono je improvizacija solo plesa s jedinstvenim plesnim vokabularom koji se isprepliće s ritmom muzike. Najcjenjeniji Raqs sharqi plesači jesu oni koji kroz pokrete tijela iskazuju svoje emocije, čak i dok koriste jednostavne pokrete tijela. Najznačajnije su neegipatske vrste trbušnog plesa sirijsko - libanonski i turski. Sa sve većom popularnošću u zapadnom svijetu, javlja se i sve više vrsta, tradicionalni, plemenski, perzijski, američki plemenski, orijentalni, romski …

Bez obzira na vrstu, neosporive pozitivne su strane trbušnog plesa i fizičke i mentalne. Ovaj ples daje izvrstan kardio - vaskularni trening i pomaže povećati fleksibilnost i snagu cijelog tijela. Za mnoge plesače ono donosi i psihičke koristi koje uključuju bolju svjesnost o vlastitom tijelu, žene slabijeg samopouzdanja počinju više cijeniti svoje tijelo, a žene nezadovoljne viškom kilograma počinju prihvaćati svoje obline i različitost od uvriježenih stereotipa koji su nam nametnuti kao suvremeni pojam ženske ljepote.

Trbušni ples naglašava ženstvenost i eleganciju, što daje pozitivan osjećaj senzualnosti i slobode za svaku ženu. Životna dob ili pak tjelesna građa nisu ograničenje za bavljenje trbušnim plesom. Prije svega je potrebna dobra volja i osmijeh, te želja da napravimo nešto za sebe. Tu je prije svega i osjećaj samopouzdanja koji žena stječe kroz ples, te učenje uživanja u svom tijelu kroz nove dimenzije kretanja. Potrebno je samo zaboraviti na svoje brige i komplekse, odjenuti nešto udobno, uzeti maramu i zalepršati u ritmu orijentalnog plesa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marči
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2009. 12:11 
Naslov: Oh yes ! Trbušni ples
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Željela bih krenuti na tečaj trbušnog plesa. Zanima me koja je škola najbolja u Osijeku, iako koliko sam vidjela na netu tačaji se održavaju u plesnoj školi SALSA IN i u Centru kulture tijela GEA? Je li netko pohađa(o) neki od tečajeva i kako ste zadovoljni?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.01.2009. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marči je napisao/la: ›
Željela bih krenuti na tečaj trbušnog plesa. Zanima me koja je škola najbolja u Osijeku, iako koliko sam vidjela na netu tačaji se održavaju u plesnoj školi SALSA IN i u Centru kulture tijela GEA? Je li netko pohađa(o) neki od tečajeva i kako ste zadovoljni?

Idi u Geu, znam gazdaricu pa se mozda ogrebem za pivo...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tetija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2009. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eee i mene to zanima osijek031.com smile osijek031.com smile jesu to kao tečajevi po tri cetiri mjeseca ili traje i duze Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2009. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u gei ima žena koje već preko godinu dana svake subote i nedjelje idu tamo na trbušni. godinu dana je dulje od tri mjeseca Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.01.2009. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la: ›
u gei ima žena koje već preko godinu dana svake subote i nedjelje idu tamo na trbušni. godinu dana je dulje od tri mjeseca Smile

i duze traje, isto...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tetija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2009. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ehhe skontala ..kul kul ..a gdje se nalazi GEI Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.01.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tetija je napisao/la: ›
ehhe skontala ..kul kul ..a gdje se nalazi GEI Embarassed

GDJE NAS PRONAĆI:

* Centar Kulture Tijela GEA
Keršovanijeva 25, Osijek
info: 098/ 18 19 813
098/ 172 61 98

Jedini centar u Osijeku koji ima profesorice fizičke kulture i voditeljice s certifikatom Pilates Instituta!

*

prijateljske stranice

* trbusniplesosijek.blog.hr



Bojana, ocu pivo...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marči
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2009. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme, tečajevi sam mislia napisati. GEA je u Otokara Kersovanija 25.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cleopatra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 162
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.07.2009. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav djevojke!

Moje ime je Mia Varešanović i voditeljica sam trbušnog plesa u Osijeku. Trenutno smo na ljetnoj pauzi, ali od rujna 2009. ponovno krećemo sa satima trbušnog plesa u CKT GEA i OKSU(ili dvorani HUS).

Tko se želi pridružiti, može slobodno Smile

http://trbusniplesosijek.blog.hr
Možete na ovom blogu pratiti naša događanja!

Ukoliko nas želite vidjeti prije nego li se odlučite za tečaj, posjetite nas na Osječkoj ljetnoj noći 21.08. gdje ćemo imati nastup i svoj štand...

Vidimo se, LP

_________________
Škola trbušnog plesa & Zumba fitness

by studio OSCEO Dalal

Kontakt: 099 575 95 85

https://www.facebook.com/mia.varesanovic/?ref=hl
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: