Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Forumaska kava

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2007. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Iako je ovaj topic usmjeren protiv žena u politici, nekakva se ovdje rasprava započela o kavicama, moralnosti i licemjerju. Prije svega, autor prvog posta ne treba druge da ga brane, zna on to dobro sam, a pogotovo ako su ti drugi dva koplja ispod samog autora. Dapače, mislim da ga podrška nekih ovdje zapravo vrijeđa. Čovjek napadne žene, a one ga podržavaju! (mislim na forumašicu Poppy) To je, siguran sam, kraj debati kakvu poznajemo.


Nista me ne iznenadi kao groznicavo bdijenje na vlastitim uvjerenjima. Eto, ja mislim da te sjebalo. Dakle, dokazi da sam ja napao zene - i bit ces mi dragi gost, jesti i piti do sita.
Ako pak ne uspijes, u sto sam unatocoj tvojoj opcoj obavijestenosti, mislim da je red da povuces izjavu.

Ja sam rekao, i ponavljam jednostavnije, da zena koja je pred porodom, cuva trudnocu nije najbolji odabir za gradonacelnicu. Napose i zato, jer dosad ne imase upravljackih iskustava.
Ako si ti vidio sto drugo - sjebala te percepcija. Naocale koje imas. Od cega ti se cini da sam ja neki pakleni zenomrzac, nacionalsocijalist, ciganin...


Negdje ovdje:

"Gluposti. Jesi kad promatrao ponasanje i razmisljanje trudnih zena, rodilja i friskih majki?
Zena bude izvan sebe par mjeseci prije i par mjeseci poslije, a Biljana Borzan svaki put kad je nesto govorila baljezgarila je ko baka na piji... Dakle ona je gospodja afekt i bez drugog stanja, a tek kad rodi, pa kad se na psihicke promjene koje donosi majcinstvo nakalemi briga za novorodjence - ne znam kako ce se ona obracunavati s gradskim kaubojima."

"Ma da. Zasto stati na emacipaciji u 2. stoljecu?
Idemo u 21., u kojem ce super-zena istovremeno obavljati 30 poslova.

Nemojte molim vas, KENJATI, jerbo se dijete budi 36 puta u noci koja traje 8 sati, a nece mu sigurno otac metati sisu usta, dok majka pociva za novi dan gradonacelnikovanja."

No to je stvar za žene. Polazeći od pretpostavke da žene u trudnoći i jedno vrijeme nakon poroda (možda si mislio na obvezni dopust, 28 dana prije i 42 dana nakon poroda) ne mogu raditi, što se individualno razlikuje. Međutim, u normalnim, razvijenim i demokratskim zemljama najstrože je zabranjena bilo kakva diskriminacija vezana za trudnoću žene i radno mjesto. Dapače, istekom navedenih rokova obveznog dopusta predmnijeva se da je žena psihofizički u normalnom stanju, jer se otad pruža mogućnost ocu djeteta, odn. mužu, da koristi eventualna prava majke. Ta mogućnost postaje više redovita stvar, u normalnim zemljama, nego iznimka, u svim onim slučajevima gdje je karijera žene ispred karijere muža.

Zato sam i napisao da si napao žene. Neovisno o gradonačelnici, bez koje ćemo izdržati 2 mjeseca (ako uopće nakon stupanja na dužnost bude u toj fazi). Pretpostavljanje da je na ženi isključiva odgovornost u brizi za dijete, odn. kako kažeš, guranja sise djetetu u usta, omalovažavajuće je i za žene i za muškarce. Pretpostavljanje da turbo žena ne može raditi 30 poslova, ako bilo tko može, omalovažavanje je za žene.

Ne sumnjam u dobre namjere. Gradonačelnik(ca) mora zadovoljavati određene kriterije, od kojih zasigurno niti jedan nema veze s trudnoćom. To je doseg ravnopravnosti spolova, znastvenih i medicinskih spoznaja, građanskih prava, itd. Druga je stvar misliti da netko lupa gluposti, da je u afektu (ma što to značilo), i slično, jer o tome se može svašta reći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 0:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti sto je tebi diskriminacija, za mene je racionalan izbor.

Ako cemo stvari tjerati u beskraj onda mozemo djecu zaposljavati u policiji. Ima toliko djecaka koji zele biti policajci, a drustvo ih jednostavno diskriminira. Eto, to su tvoji kriteriji. Toliko se grozis diskriminacije da ne razlikujes pozitivnu od negativne.

Sto je sljedece? Mislim, zasto stati na tome. Southpark je jednom dokazao da ljudi ne moraju jesti kroz usta, nego nutritivne vrijednosti jednako unositi s druge strane probavnog trakta.
Velim, crijevna probava je izuzetno jaka stvar i podrzava karikiranje na osijek031.com.

Pravi zivot je cist nekaj drugega.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2007. 5:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U racionalnom misljenju pozitivna diskriminacija je proturjecan izraz... i na kraju opet diskriminacija. Tu nema nista pozitivnog.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2007. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Southpark je jednom dokazao da ljudi ne moraju jesti kroz usta.......

e ovo me je dobro nasmijalo i mislim da će me držat cijeli dan....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › U racionalnom misljenju pozitivna diskriminacija je proturjecan izraz... i na kraju opet diskriminacija. Tu nema nista pozitivnog.
ne bih se složio. iako se naizgled radi o oksimoronu, njegovo značenje je po meni simbol najnesebičnijih ljudskih pobuda.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2007. 8:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
ne bih se složio...
Daj neki primjer... onako da vidim sta je "pozitivna diskriminacija" i kako se to upotrebljava u svakodnevnom zivotu...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2007. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
ne bih se složio...
Daj neki primjer... onako da vidim sta je "pozitivna diskriminacija" i kako se to upotrebljava u svakodnevnom zivotu...
npr. prednost invalida pri zapošljavanju

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2007. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
npr. prednost invalida pri zapošljavanju
Zasto bi invalid imao prednost?

Sa strane poslodavca... negativno. Posao dajem osobi koja je sposobna za taj posao a ne po nekom odredjenom invalidskom sistemu.
Sa strane invalida... jos gore. Ima ih mnogo koji su sposobni za rad u granicama svojih mogucnosti. Ako bas nisu onda postoji invalidska penzija, mislim da nema nista gore nego kad se postupas prema njima kao totalnim invalidima.

Da ne govorimo kako se osjeca ona treca (zdrava i sposobna) osoba koja nije dobila posao zbog diskriminacije.

Nista pozitivnog...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2007. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo ti je vec drugi jaci autogol u posljednje vrijeme.

Prednost zaposljavanju osoba s invaliditetom je dobra i pozitivna za poslodavca zbog barem 5 opipiljivih razloga.

I onda sam ja idiot.
Kad postene pretesko za shvacanje, slobodno me prekinite.

Na mjestu gdje sad radim, radim s zenom tesko ostecena sluha. U njenom primjeru, morala je postojati pozitivna diskriminacija jer ona ne moze imati niti usmeni, a jos manje telefonski intervju.
Ipak, svoj posao obavlja savjesno i pedatno i odgovorna je za funkcioniranje filmsko-arhivskog odjela.

Zamisli, gluha direktorica...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2007. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo nije nikakvo takmicenje niti se broje golovi, iako mi nije jasno zasto citas poruke onih koji su ti na ignore listi. Ali... dobrodosao sa novo nadjenim (citaj kulturnim) nacinom ponasanja, i toliko o tome...

Spomenuo si na jednom mjestu "na kraju krajeva, pa etiketa je nešto što pametan prvo skine". Ako si ikada sproveo vremena sa invalidima znas da je ta "etiketa" ono sto ih najvise boli. Invalidi su ljudska bica kao ti i ja i zbog toga su zasluzili ista prava kao i ostali, nista vise, nista manje.

Zamisli, (nepotreban dio izbacen) direktorica... See the person not the disability.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2007. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: › Zasto bi invalid imao prednost?


Zato sto je invalid? Ne znam... Sad si i mene zbunio.
Glavom mi prolijecu pojmovi kao senzibilnost, tolerancija, integracija, socijalna svijest.
Isto tako, priroda, medicina, Bog - nisu svakome dali jedanke izglede u Utrci.
Covjek koji je imalo human, nece osjecati da mu je invalid "ukrao" radno mjesto te da je dikriminiran.
Mislim, zdravoj ljudskoj jedinki lakse se kreti stepenicama nego kosinom, ali nisam cuo da se itko ikad zalio jer ima previse kosina koje diskriminiraju zdrave pjesake.

fatcat je napisao/la: › Sa strane poslodavca... negativno. Posao dajem osobi koja je sposobna za taj posao a ne po nekom odredjenom invalidskom sistemu.


fatcat je napisao/la: › Ima ih mnogo koji su sposobni za rad u granicama svojih mogucnosti. Ako bas nisu onda postoji invalidska penzija, mislim da nema nista gore nego kad se postupas prema njima kao totalnim invalidima.


fatcat je napisao/la: › Da ne govorimo kako se osjeca ona treca (zdrava i sposobna) osoba koja nije dobila posao zbog diskriminacije.


Kaze fatcat i ostane ziv. Und, Zucker kommt zu letzt:

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › See the person not the disability.

Überlege und sage es auf Deutsch, ick kann kein Englisch...

Uglavnom, ne proposti napisati jos jedan generalni post bez poante, ali s pozitivnim avisom. Mislim, koji si ti pistolj ovdje? Cenzura? Tabu-ta nebu komisija?

U svakom slucaju, hvala.
Bez ocjene stila sam kao usran bez papira.


Zadnja promjena: 8; 25.11.2007. 22:19; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljubi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2007. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spomenuo si na jednom mjestu "na kraju krajeva, pa etiketa je nešto što pametan prvo skine". Ako si ikada sproveo vremena sa invalidima znas da je ta "etiketa" ono sto ih najvise boli. Invalidi su ljudska bica kao ti i ja i zbog toga su zasluzili ista prava kao i ostali, nista vise, nista manje.quote// ne slažem se ! osobama sa invaliditetom je kako god okreneš puno teže nego potpuno zdravim ljudima, mislim da nitko od njih ne smatra prednost u zapošljavanju nekakvom etiketom, već potpuno suprotno poticajem da ostvare što normalniji život, stavi se u njihovu poziciju da li bi više volio biti zaposlena ili nezaposlena osoba sa invaliditetom! pozitivna diskriminacija ni u kojem pogledu nije negativna! Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2007. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...u našoj lijepoj predivnoj državi....rijec invalid je odavno izgubilo onu svoju pravu definiciju.....i zbog toga oni pravi ivalidi se stide kad ih netko tretira kao invalide kojima treba pomoci u nekakvim situacijama....
...no ima jedno nepisano pravilo....za invalide....
...invalidi ne žale da ih se tretira drugacije nego ostale ljude....koji nisu invalidi......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2007. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
...no ima jedno nepisano pravilo....za invalide....
...invalidi ne žale da ih se tretira drugacije nego ostale ljude...


Svaki osoba s invaliditetom ima izgradjenu svijest o tome.
Ona ne treba nase sazalijevanje, nego pomoc. Ja to cak ne bih nazvao pomoc, nego sportski - asistencija.

Slijepa zena iz ljekarne na Jugu2 izlazi i treba otici svom lijecniku po ispravan recept. Znam i o kojoj se lijecnici radi, koza nije u stanju uzeti u obzir cinjenicu da je zena slijepa i da pri ispisivanju njezinog recepta treba malo vise paziti.
Za 10 minuta, ista zena, ulazi u ljekarnu iz koje je maloprije izisla, suznih ociju.

"-Nitko mi nije htio pokazati gdje je autobusna stanica. Pitala sam jednu zenu, rekla je da nema vremena..."

Autobusna stanica je 40 m dalje.

To se dogadja u Osijeku, u kojem se samodopadna vecina bori za svoje pravo na cackanje nosa i trijebljenje buha po kavama - a kao drustvo padamo na ovako jednostavnim ispitima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2007. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

primjer

...ja stojim na OMV-u na cepinskoj....dolazi invalid u autu....izvlaci kolica.....ja dolazim do njega i kažem....lega...daj da ti pomognem.....on na to kaže....lega ne treba....mogu ja sve sam.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: