Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sklopka on-off

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › mene oduvijek intrigira ta "sklopka" koja se u ljudskim mozgovima dogodi za vrijeme rata.
živiš nekakav normalan život, radiš svoj posao, imaš ženu i djecu i susjede s kojima svakodnevno komuniciraš.. i onda počne jebeni rat i ti se pretvoriš u jebeno čudovište koje ubija, pali, pljačka i siluje, uključujući i ljude s kojima si do jučer bio u normalnim odnosima!!!


Prije cca. 7-8 godina sam pričao sa prijateljevim rođakom koji je bio u bosni na bojištu, i kaže čovjek, "malo" je od rata otišao aus-vinkl, ptsp, alkohol, droga i te stvari, kaže čovjek, jedan dan si normalan, imaš život, prijatelje, sve 5, drugi dan sjediš u rovu il u nekoj šumetini na nekom vražjem brdu, imaš alkohola i droge koliko hoćeš, otkočen kalaš, i samo skontaš da već mjesecima sjediš na istom il sličnom mjestu a da ne kontaš ništa, samo ti dođe da pokupiš stvari i odeš kući, al onda se zapuca i opet se pretvoriš u bezosjećajan stroj za ubijanje, kaže totalno se isključiš, jer ako ostaneš normalan jednostavno poludiš, odeš totalno u 3pm.
Ajde to još i kontam, rat je, braniš sebe, svoje, preživljavaš i u stanju si učinit sve samo da ostaneš na životu i da otkloniš prijetnju od najmilijih, al to što kažeš, silovanje, palež, genocid, isto nekontam, kaže taj čovjek jer je bio u situaciji kad su mučili tamo neke neprijatelje, ono, luđački osmjeh ti je na licu i ne kontaš ništ, samo ti sjevne u glavu nakon par dana, mjeseci, godina i onda plačeš danima, proklinješ život, boga, majku što ga rodila, imaš gan u ustima al si preslab da povučeš obarač, i tak sjedim pored čovjeka od 120 kila i 2 metra a on roni suze i plače kao dijete, kaže sve bi dao da može promijenit to što se desilo al sad je kasno, u tom trenutku jednostavno nije znao šta radi, zna da zvuči glupo al jednostavno to nije bio on, to je bila neka njegova podvojena ličnost s kojom zajedničko ima samo sjećanje koje ga polako ubija iz dana u dan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GOLI OTOK je majka za takve

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 10:41 
Naslov:  Re: Sklopka on-off
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smrtna kazna je najneciviliziraniji i naprimitivni oblik kažnjavana zločina i ne bi trebala postojati apsolutno nigdje u svijetu. Doživotni zatvor bez mogućnosti pomilovanja je adekvatna kazna ovom zločinu.
I onaj komentar o šugavoj državi u kojoj svatko može nabaviti oružje nije baš na mjestu, tako je u svakoj državi.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 10:48 
Naslov:  Re: Sklopka on-off
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I u Nizozemskoj je neki ucenik napravio pokolj. Primjecujete li da se to dogadja sve cesce? Onaj u Americi je stvarno prekrdasio, ali sta se nije sam ubio prvo, a ne tek nakon sto je oduzeo toliko mladih zivota. Dogadjaj iz Pule je totalno bizaran, jer se povlaci pitanje, ako nista drugo, sto su ta malena djeca skrivila? I sto se tice rata, oko mene su svi Srbi pobjegli u Srbiju, a nasao se jedan pametan, moj prvi susjed koji je sve te kuce zapalio, pa kumovao u pljacki zajedno sa hrvatskom vojskom i jedne noci je minirao prvu kucu do mene koja je nakon detonacije pala na moju kucu skoro cijela. Taj covjek isto nije razmisljao da u kuci pokraj (mojoj kuci) zivim ja, koja sam imala 9 godina i da cu prezivjeti tezak sok. Kao da mi nisu bile dovoljne tri granate u kucu. Ja bih trebala biti bijesna. I kad je tog covjeka svladala bolest, a da ne govorim da mu se kcer objesila, a sin se odselio brzinom munje u Italiju, onda je dosao pokunjen ispricati se za sve. Tesko je prijeci preko svega, ali barem se treba potruditi. Ubojicu iz Pule treba staviti na dozivotni zatvor i nekoliko godina samice, a ne 40 godina. Moze gad pozivjeti i vise od toga, a ja ga ne bi pustila nigdje osim krvolocnim psima. Eh, sad mi je lakse.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 10:54 
Naslov:  Re: Sklopka on-off
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Smrtna kazna je najneciviliziraniji i naprimitivni oblik kažnjavana zločina i ne bi trebala postojati apsolutno nigdje u svijetu. Doživotni zatvor bez mogućnosti pomilovanja je adekvatna kazna ovom zločinu.


dobro to je tvoje mišljenje, pitam se da li bi tako razmišljao da tvoje dijete završi 2 metra pod zemljom (nedo bog naravno)

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › I onaj komentar o šugavoj državi u kojoj svatko može nabaviti oružje nije baš na mjestu, tako je u svakoj državi.


ajde molim te pa kod nas skoro svaka kuća maltene ima oružje, po dvorištima još zakopani leže kalaši, papovke, šarci, u štagljevima ima bacača, minobacača, topova, djeca se igraju bombama koje nalaze pored školskih igrališta, a pištolj kontam si možeš nabavit jednostavnije nego u "ameriku" brate, a svaki put kad bude akcija vratimo oružje ljudi i dalje vraćaju oružje, pa kolko oružja je već vraćeno mogli smo naouružat po europe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Smrtna kazna je najneciviliziraniji i naprimitivni oblik kažnjavana zločina i ne bi trebala postojati apsolutno nigdje u svijetu. Doživotni zatvor bez mogućnosti pomilovanja je adekvatna kazna ovom zločinu.
I onaj komentar o šugavoj državi u kojoj svatko može nabaviti oružje nije baš na mjestu, tako je u svakoj državi.

meni osobno je doživotna kazna surovija (ne mogu reći primitivnija, jer prije nije postojala institucija doživotnog zatvora, a primitvno se poziva na neke početke...) kazna od smrtne. držati nekoga u zatočeništvu do kraja njegova života - surovo. puno surovije nego mu sprašiti metak u glavu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 11:44 
Naslov:  Re: Sklopka on-off
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Smrtna kazna je najneciviliziraniji i naprimitivni oblik kažnjavana zločina...


Po meni je smrtna kazna previše blag način kažnjavanja pedofila,(masnovnih) ubojica,silovatelja i sličnih.Zašto stoki skratiti muke i poštediti ga muke koju zaslužuje?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Ajde to još i kontam, rat je, braniš sebe, svoje, preživljavaš i u stanju si učinit sve samo da ostaneš na životu i da otkloniš prijetnju od najmilijih, al to što kažeš, silovanje, palež, genocid, isto nekontam, kaže taj čovjek jer je bio u situaciji kad su mučili tamo neke neprijatelje, ono, luđački osmjeh ti je na licu i ne kontaš ništ, samo ti sjevne u glavu nakon par dana, mjeseci, godina i onda plačeš danima, proklinješ život, boga, majku što ga rodila, imaš gan u ustima al si preslab da povučeš obarač, i tak sjedim pored čovjeka od 120 kila i 2 metra a on roni suze i plače kao dijete, kaže sve bi dao da može promijenit to što se desilo al sad je kasno, u tom trenutku jednostavno nije znao šta radi, zna da zvuči glupo al jednostavno to nije bio on, to je bila neka njegova podvojena ličnost s kojom zajedničko ima samo sjećanje koje ga polako ubija iz dana u dan.

užas. užas. užas. osijek031.com smile
ne mogu shvatiti svejedno, pretpostavljam da ne može nitko tko nije bio tamo. tj. onaj dio s ubijanjem možda i mogu.. tamo si, ili ti ili oni, to mi je jasno. čak i osveta.... ali silovanje... to nikako ne mogu pojmiti. po meni nema gnjusnijeg čina koji neki oblik života može počiniti. još pogotovo ako i sam imaš ženu, mamu, sestru, kćerku.... kako, zaboga, to možeš napraviti nekoj ženi/djevojčici koja je isto nečija kćerka, sestra, žena.... odvratno. bolesno. zlo. nepojmljivo.
u bosni su silovani deseci tisuća žena u jebenom ratu, teško je reći da je baš sve bilo "slučajno" ili u afektu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stavit ću citat iz knjige "vaginini monolozi" autorice eve ensler. zbirka razgovora sa ženama diljem svijeta koje su imale ovakva ili onakva traumatična iskustva u vezi sa seksualnošću.
ovaj dio je jedna od najtužnijih stvari koje sam ikada u životu pročitala i zato vas upozoravam prije čitanja.... užasno je.

«Kad sam se nakon prvog putovanja vratila iz Bosne u New York, bila sam užasnuta. Bila sam užasnuta zbog toga što je u srednjoj Europi bilo silovano 20 do 70 tisuća žena, u sustavnoj ratnoj taktici, a nitko nije činio ništa da to zaustavi. Nisam to mogla shvatiti. Jedna me prijateljica pitala što se čudim. Rekla je da u našoj zemlji svake godine bude silovano 50 000 žena, a mi, barem teoretski, nismo u ratu.

Ovaj se monolog zasniva na priči jedne od tih žena. Ja joj ovdje želim zahvaliti što mi ju je povjerila. Zadivljena sam njezinim duhom i snagom, kao što se divim svakoj od tih žena što sam ih srela, koje su preživjele takve jezive zločine u bivšoj Jugoslaviji. Ovaj dio je za žene iz Bosne:


Moja vagina su bila ona zelena, navodnjena, rujna polja, i kravica što muče, zalazak sunca, moj dragi je blago dira mekom zlaćanom slamkom.

Imam nešto između nogu. Ne znam što je to. Ne znam gdje je. Ne diram. Ne sada. Ne više. Ne odonda.

Moja vagina je pričalica, ne može dočekati, tako puno, tako puno priča, izgovara riječi, ne može a da ne navaljuje, ne može da ne priča, da, jao, da.

Ne otkako sam sanjala mrtvu životinju koju su dolje zašili debelom crnom strunom za ribolov. A miris te ružne mrtve životinje ne da se otkloniti. Grlo joj je prerezano i krv mi probija kroz ljetnu haljinu.

Moja vagina pjeva djevojačke pjesme, sve zvonke pjesme ovnujskih zvonaca, sve pjesme divljih jesenjih polja, vaginine pjesme, vaginine domaće pjesme.

Ne otkako su mi zarili dugačku tvrdu puščanu cijev. Tako hladnu, srce mi je stalo kada sam osjetila tu čeličnu šipku. Ne znam jesu li je namjeravali ispaliti ili mi je zariti do mozga. Njih šestorica, nakazni doktori s crnim maskama, i flaše su zabijali u mene. I štapove, i držala od metle.

Vagina puna riječne vode, bistre vode, koja neprekidno teče preko suncem obasjana kamenja, po dražici od kamička, po kamenim dražicama.

Ne otkako sam čula paranje kože i zvuk kiselog krika, ne otkako mi se u ruci našao otkinut komad vagine, dio usne, sada sam ostala bez jedne cijele strane usmina.

Moja vagina. Živo mokro vodeno selo. Moja vagina je moje rodno mjesto.

Ne otkako su se redali sedam dana, a smrdili su po govnima i dimljenu mesu, u meni ostavljali ono svoje prljavo sjeme. Postala sam rijeka otrova i gnoja i sav je urod umro, i ribe.

Moja vagina živo mokro vodeno selo.
Oskrvnuli su je. Izmrcvarili i spalili.
Više je ne dodirujem.
Ne pohodim je.
Sada živim na nekom drugom mjestu.
Ne znam gdje je to.»

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 12:02 
Naslov:  Re: Sklopka on-off
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › dobro to je tvoje mišljenje, pitam se da li bi tako razmišljao da tvoje dijete završi 2 metra pod zemljom (nedo bog naravno)
Ne bih, tada bih ga vjerojatno bio u stanju i sam ubiti. Ali to ne znači da je to ispravno.

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › ajde molim te pa kod nas skoro svaka kuća maltene ima oružje /cut/

I opet, to nije samo kod nas. Vjeruj mi u pariškim predgrađima svaki drugi klinac posjeduje pištolj, a ti da tamo dođeš ne poznavajući nikoga, mogao bi ga kupiti za 5 minuta.


Slašem se da se radi o strašnoj tragediji, ali nema nikakve potrebe stvarati atmosferu linča i straha.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Cat
užas, i sad nek neko kaže da osoba koja je u stanju obavit takav gnjusan čin ne zaslužuje smrt, ne zaslužuje živjeti, udisati ovaj zrak što mi dišemo, ne zaslužuje ga dijeliti sa nama, ne zaslužuje piti ovu vodu što pijemo i hranu koju jedemo, ne zaslužuje ovo nebo nad nama i ovu zemlju pod nama, ne zaslužuje hodati po ovoj zemlji skupa samnom i stobom i svima ostalima koji su u neku ruku normalni, ne zaslužuje ništa, samo vječnost paklenih muka, mrak, tišinu, ništavilo, i samo sjećanje i slike u umu na svoje gnjusne postupke koje je napravio koji se neprekidno ponavljaju i vrte na repeatu iz sekunde u sekundu cijelu vječnost.
Doživotan zatvor, ma kakav doživotan zatvor, smrt i samo smrt, bespuće mraka i ništavila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › mene oduvijek intrigira ta "sklopka" koja se u ljudskim mozgovima dogodi za vrijeme rata.
živiš nekakav normalan život, radiš svoj posao, imaš ženu i djecu i susjede s kojima svakodnevno komuniciraš.. i onda počne jebeni rat i ti se pretvoriš u jebeno čudovište koje ubija, pali, pljačka i siluje, uključujući i ljude s kojima si do jučer bio u normalnim odnosima!!! i onda jednog dana rat završi i ti opet živiš svoj "normalni" život sa ženom i djecom i susjedima (onima koje nisi pobio)..... mislim WTF?!??!!!


To je valjda neki oblik mob mentality-a. Jer čovjek je razumno i dobro biće, al ljudi su gamad...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.11.2007. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ovaj će za max. 10 godina izać ak se bude dobroo ponašao...
Ne kužim takve ljude... Nisu normalni... Ubiju sve i onda se predaju policiji... Baš me zanima jel imao nekakav motiv il nije imo šta radit, pa si reko : odo sad ubit cjeli obitelj, čini mi se da če bit dosadno popodne...
Da sam sudac nebi ni razmisljao... Dao bi mu 50 godina zatvora bez mogućnosti izlaska...
Ali ništa od toga...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › Aj što je on ubio oca, nekad ja želim ubit svog


osijek031.com smile ovo je predivno. Sorry, ali nisam mogla odoljet Wink

ON topic: Prije sam mislila da se u takvim slučajevima radi isključivo o psihičkoj bolesti... Sada više nisam sigurna... Ljudi su, očito, spremni na svašta. Netko je, valjda, jednostavno pokvaren.

Neki dan, kada sam gledala Sofijin izbor sa Meryl Streep, nisam mogla zaspati cijelu noć. Scena kada ju je prisiljavao da izabere jedno od svojih dvoje djece... Kakav čovjek za tako nešto moraš biti? Što se treba dogoditi u tvojoj glavi da si sposoban na tako nešto?
A bilo je i toga, kao i ostalih gnjusoba.

Premda ne mogu reći da sam za smrtnu kaznu, možda bi ovakvim jadnicima možda stvarno bilo najbolje ispaliti metak u čelo. Ne vjerujem da psihički zdrava osoba može učini nešto ovako strašno. Mogu mislit što se događa u njegovoj glavi sada, kada (ako) se sklopka vratila na OFF. Bilo bi ga humanije riješiti muka zbog spoznaje da je to što je - čudovište.

Što se same kazne tiče.. ne znam. Teško je odrediti je li osoba poremećena, odnosno psihički bolesna ili je jednostavno pokvarena. Mislim da tretman ne bi trebao biti isti.

OK, svi se zgrozimo na ovakve stvari i poželimo svašta osobi koja je sposobna tako nešto napraviti. Ali ne mogu željet mučenje bolesnom čovjeku... ne znam, popljujte sad mene ako hoćete, ali to je valjda profesionalna deformacija osijek031.com smile

Nikad mi nije bila jasna potreba da se zlo vrati zlom. Da se gnjusoba vrati gnjusobom. jesmo li, u tom slučaju, uopće drukčiji od toga što je napravio tako nešto?

Zatvoriti ga zauvijek, za sigurnost ostalih... mislim da bi trebalo biti dovoljno. A njemu zasigurno ne bi bio lijep takav život. Ako se za tako primitivan oblik stvorenja postojanje uopće može nazvati životom.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 18:16 
Naslov:  Re: Sklopka on-off
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, Cat, ovo iz monologa mi je ostavilo za dugo vrijeme gorak okus u ustima. Nikad mi neće biti jasno kako je netko sposoban za tako nešto. Nikad mi neće moći biti jasno kako itko može uživati u patnji na bilo koji način. Ali koliko bolestan um mora biti da bi ga seksualno uzbuđivalo ovakvo zvjersko ponašanje. Fuj

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: