Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nezadovoljni učenici klupama blokirali ulaz u 3. gimnaziju!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zodijak je napisao/la (Pogledaj post): › kavu glupost moramo napraviti da bi izborili kvalitetniji rad s profesorima?? Zar ih moramo na koljenima moliti da nam objasne neke zadatke, da aktivnije rade s nama, makar morali i subotama dolaziti u školu za što i inače pokušavamo zamoliti??!?! Previše dolazi i odlazi novih profesora, teško im se prilagođavamo kao i oni nama. Mi zaista pokušavamo naći zajednički jezik, ali ništa... Zašto, npr. mi ne smijemo znati zašto nam informatiku, koja je dosta važan i težak predmet, predaje "profesor" koji ni nije profesor nego programer koji je na fakultetu proveo 8 godina a nije ga ni završio. Čovjek ne zna objasniti, sve pukne u projektor pa ti prepiši. A onda 80% našeg razreda dobije 1, jer je odlučio baš ove godine biti cool i strog. I onda kad bi rekli ravnateljici za taj problem, ona bi samo odgovorila: "Sve se može razgovorom, poduzmite nešto sami; blabla". Mda...pa opet isto. A onda će doći do sranja.
Nije se teško ustajati u pola 6, zaista. I zato nemojte govoriti da smo razmaženi, balavurdija i sl. jer ne znate kako je to. Ne znate što znači moliti za znanje i objašnjenje. Imamo pravo znati i biti obavješteni!!! A ne da nas muljaju i vrte u krug.
Svaka čast profesorima koji nas podržavaju u takvim stvarima, a to su čak oni stariji i iskusniji koji su predavali i našim roditeljima. Oni su svijesni amaterstva i neupućenosti novih profesora koji konstantno dolaze i odlaze, a i većine naših problema. Oni su na sastancima na našoj strani. UVIJEK!! Ali ih je malo...a ovi novi su samo ravnateljičina potrčkala. Još jednom, odakle vam pravo pljuvati po nama koji se trudimo u gimnaziji jer želimo nešto postići??? Da mi kaže netko od tih profesora da sam glup, razmažen, balavac i sl. ok, znat ću da su u pravu jer sam sigurno učinio nešto loše...i to mišljenje poštujem. Sigurno se neću bahatiti ni tužiti mami i tati. Ali vi, koji tipkate gluposti koje temeljite na ovoj prenapuhanoj senzaciji i procjenjujete naše karaktere, bolje onda nemojte ni komentirati.

Leteći da je prosvjed bio zbog ovoga, onda bi to imalo smisla i vjerujem da ih većina ne bi "osuđivala", ovako...Sam si rekao da si siguran da ne smatraju svi učenici da bi nastava trebala počinjat kasnije, Zodijak je rekao da većini čak bolje paše nastava od 7, ne vidim čemu onda hvalospjevi ovom prosvjedu. Upravo su "prosvjednici" zaslužni za ovakvo etiketiranje gimnazijalaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sto se tice samog problema nastave od 7 sati, iz moje perspektive takva nastava ima odredjene prednosti i mane. Prednost je ta sto takva nastava ostavlja jedan sat vise danjeg svjetla za raznorazne dnevne aktivnosti. Mana je sto pretpostavlja sat vremena manje za vecernje aktivnosti (pod uvjetom da osoba zeli biti podjednako odmorna). Pretpostavljam da odnos "dobiven sat" - "izgubljen sat" ponajvise ovisi o tome preferira li osoba dnevne ili vecernje aktivnosti.

To je jasno, ali nemoguće je organizirat nastavu koja bi udovoljila svakom pojedincu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@lufus, u pravu si kad kazes da postoje "bolji" razlozi za prosvjed.

Moj komentar se nije odnosio na motiv njihovog prosvjeda (za sto sam kasnije i napisao da je vrlo relativna stvar i da je nama vrlo tesko suditi sto bi za njih bilo bolje), vec na sam cin subverzije i duh koji ga je pokrenuo.

Odradili su to kirurski precizno i odgovorno - (kreativna) poruka je prenijela smisao njihovih zahtjeva, a izbjegao se kaos i kolateralna steta.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@leteci...ne znam cemu potreba da sad ponovno citiram neke pa opet iznosim argumente....kad i sam vidiš što drugi kažu u vezi ove teme....

....ja bi samo napisao onu poslovicu......pametnom i jedna dosta......Cool

i ne vidim potrebu da o jednom citatu razglabam pola stranice kako bi nekome pokazao da znam napisati 100 recenica koje na kraju imaju smisao koja se mogle reći u samo 5 rijeci....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ennna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: grad osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh...
ja sam se samo nasmijala kad sam ugledala barikadu to jutro Very Happy. smatram kako je to bio jedan od načina(ali ne i pravi) da se ukaže na "problem" odlaska na nastavu u 7 ujutro, jer, kao što je zodijak već rekao, nije nam bilo rečeno koji je točno razlog toga. ispitivali smo razrednike,nisu nam ništa odgovarali, na učeničkom vijeću je jednostavno bilo rečeno da se o tom neće raspravljati.. pa su vjerojatno učenici koji su to postavili pretpostavili da će nakon barikade početi raspravljati o tome, što se i dogodilo. da je bila potpisivana peticija, ne vjerujem da bi se to ozbiljno shvatilo. nakon sastanka s ravnateljicom smo saznali zašto se ide od 7 i dobro, što se mene tiče, priča je završena, nema se tu šta više bunit.uostalom, osobno mi je bolje kad se ide od 7 ujutro(a vjerujem da nisam jedina) ..teško mi je ustati se rano, ali kad se razbudim, sve je ok, a i duže mi traje dan Very Happy
što se putnika tiče, mislite da je njima problem ne doći na prvi sat? pih Smile
jedino što me živcira je što svi ovdje generalizirate i govorite da smo razmaženi. nažalost, barikadoši su nas tako predstavili svijetu Wink

_________________
daću ti savet: CRKNI! Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: › @leteci...ne znam cemu potreba da sad ponovno citiram neke pa opet iznosim argumente....kad i sam vidiš što drugi kažu u vezi ove teme....
....ja bi samo napisao onu poslovicu......pametnom i jedna dosta......Cool
Buduci da si sklon poslovicama i volis se kukavicki skrivati iza mase, zasigurno se drzis one "Milijardu muha ne mogu biti u krivu. Jedimo govna!"

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netko se skriva iza mase....a netko iza 50 nickova.....no i dalje jedemo govna.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ennna je napisao/la (Pogledaj post): ›
barikadoši su nas tako predstavili svijetu Wink

leteći ovo je bit svega, "prosvjednici" baš i nisu razmišljali o posljedicama svog postupka, ovaku se javnost(mediji, po forumima...) sprdaju s "razmaženim gimnazijalcima".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ennna je napisao/la (Pogledaj post): › eh...
što se putnika tiče, mislite da je njima problem ne doći na prvi sat? pih Smile
jedino što me živcira je što svi ovdje generalizirate i govorite da smo razmaženi. nažalost, barikadoši su nas tako predstavili svijetu Wink


Bravo Bravo Bravo

Nemoj shvatiti kao generaliziranje. Iziritirao nas je razlog prosvjeda, a očito da ne mislite svi isto i da vam se nije svima teško prilagoditi rasporedu.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2007. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ennna je napisao/la: ›
nakon sastanka s ravnateljicom smo saznali zašto se ide od 7 i dobro

Tek ste sad to saznali? A kako sam onda ja to početkom rujna pročitala u novinama? Mislim da je u Glasu pisalo zašto nastava počinje u 7 sati. Pokušat ću pronaći taj članak.

Išla sam i ja u tu gimnaziju i prije 5 godina profesori uopće nisu bili loši kao što se netko tu žalio. Eventualno ako su se profesori izmijenjali. I ja sam promijenila 8 profesora matematike u 4 godine pa se ne osjećam zakinuto ili nešto slično. Znam da nije baš najbolje kad se promijeni toliko profesora, ali jebi ga...
Ali definitivno mislim da su razmaženi svi kojima je teško ustati se sat vremena ranije da bi došli u školu. Pa uostalom, i profesori rade od 7 sati, i oni se moraju ustati ranije.


Zadnja promjena: Anastazija; 10.11.2007. 8:43; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2007. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo i članka iz Glasa. Članak je objavljen 17. rujna.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2007. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): › A svi vi dragi roditelji čije mamine i tatine mazice nisu nikad ništa krive, i koji živite u uvjerenju da su vam djeca cvijeće, razmislite opet. NISU!


Ovo je vjerojatno upućeno meni !?
Ako je tako..zašto mi pobogu kad god pitam..a to mi je pitanje br. 1. kad dođem na informacije...kako se moje djete ponaša na nastavi/u školi ?
Uvijek je odgovor..odlično..s vašim djetetom uopće nemamo problema.
Tako da me silno boli kad ovdje generalizirate..
A boli me kad i u razredu učitelj radi dvojice/trojice popljuje cijeli razred..zada ogromnu zadaću/podjeli jedinice..


OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): › Meni i mojim školskim kolegama na kraj pameti nije bilo reći nastavniku (ilitiga drugu i drugarici Laughing) nešto kontra ili ne do bog opsovati. Ako bi neko pokazao i najmanju dozu bezobrazluka odmah bi letio kod "diše" koji bi ga tako oprao da je dotični poželio da se nikad nije ni rodio, a kamoli da mu je palo na pamet ponoviti tako što. A sada si klinci dozvole kad ih se prozove na satu da, recimo odgovaraju, kažu nastavnici slijedeće: Idite u 3 pičke materine! 'ko vas jebe neću ja odgovarati. (Izvinjavam se na ovakvom izričaju, ali to su izgovorene riječi koje prenosim da doslovno dočaram situaciju). Te je riječi mojoj majci, nastavnici glazbenog odgoja, uputilo dijete koje pohađa 5. razred osnovne škole!!!!! Moja majka ga pošalje kod direktorice, a ova ga posjedne, da mu sokić da popije i kaže nešto u stilu, no, no, nije ti to baš u redu dijete. Znaš, ne bi trebao tako govoriti starijima i bla, bla, bla.... I nikom ništa... A da stvar bude još ljepša, drugi dan se pojave roditelji dotičnog nazovi-djeteta i počnu psovati po mojoj staroj. Da zašto ste našem anđelu dali 1, on nikada ne psuje, on je najbolje dijete na svijetu, a vi ste matora lažljiva vještica koji mrzi naše dijete bez razloga. A ovo NIJE usamljen primjer. Čuo sam ih još. I od moje mame, i od mojih kolega i kolegica sa fakulteta koji dan danas predaju takovoj djeci (da se odmah razumijemo, nisu sva djeca takva, ali ima ih hrpa. Sve zbog kućnog odgoja).


Ovdje se u potpunosti slažem s tobom..da mene pozovu u školu i kažu djete ti je opsovalo učiteljici..neznam..ne bi se dobro provelo..a vjerojatno takve stvari i ne rade moja djeca zato što znaju...da bi uslijedila kazna.

OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): › I žao mi je što možda sada odletim i u offtopic, ali, dragi roditelji: Odgoj djece trebate obaviti VI, a ne kriviti nastavnike i profesore da vam nisu odgojili djecu. Odgoj počinje i završava kod kuće, pogotovo u današnje vrijeme kada nastavnici ne smiju ništa reći ni prigovoriti djeci koja imaju svoja famozna "prava". Mene su odgojili roditelji i baka koja me "čuvala" dok su roditelji bili na poslu. Nije me odgojila ni nastavnica likovnog, ni matematike, ni engleskog niti nastavnik tehničkog, tjelesnog i štotijaznamčeg ne.... A znam što je red, a što ne. Što se smije, a što ne smije.


Nek ti ne bude žao što je otišlo u offtopic..ovakve rasprave su (možda) korisne..
Naravno da se i ovdje slažem s tobom..
Br. 1. u odgoju su roditelji.
Ali ni učitelje ne bi trebali posve zanemariti..dobar dio dana djeca provedu s njima..gledaju ih..slušaju..Da ne kažem kako se za školu kaže kako je odgojno/obrazovna institucija..i ne moram govoriti kako ima učitelja koji lošim primjerom djeluju na našu djecu...nemoj da moram pisati primjer..
Hvala Bogu što su većina učitelja dobri i imaju autoritet koji su zaradili svojim savjesnim obavljanjem posla ( i s ljubavlju)..takve će te rado pozdraviti i rado ih se sjetiti i kad završite školu..
Takve učitelje djeca vole.

OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): › Neka mi svi oproste na duljini posta i možebitnim pogrješkama u pravopisu, ali pišem ovo malo uzrujan i ne da mi se provjeravati.... Hvala na razumjevanju.


Ma kakvi dugačak..sve pet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ennna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: grad osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2007. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
ako učenicima takvo radno vrijeme ne bude odgovaralo, u Trećoj gimnaziji kažu: promijenit će ga!


neće se ništa promijeniti,haha.
u biti, najveći problem je što nema prostora u zgradi, pa se onda postavlja pitanje čemu onda dodavanje još više slobodnih aktivnosti i dopunske nastave? ne idu svi na dopunske (koje nisu toliko česte), ne idu svi na izvannastavne aktivnosti, pa onda velika većina mora "ispaštati" zbog onih koji idu na te aktivnosti..
ja ne ispaštam, meni dobro.

_________________
daću ti savet: CRKNI! Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2007. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...popuštanjem djeci u raznim situacijama....samo može imati kontra ucinak....a to je da postanu razmažena i da misle kako ce uvijek nailaziti na popuštnja kad dođu licem u lice sa stvarnim problemom u stvarnom svijetu.....
....popuštanjem samo pravite invalide od dijece....
....kako se razvija situacija u odgoju djece za 10-tak godina ta djeca ce biti nesposobna sama sebi obrisati guzicu...ako im netko ne pomogne......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen_angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2007. 22:02 
Naslov:  Re: Nezadovoljni učenici klupama blokirali ulaz u 3. gimnazi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajme...moram komentirat...
Vi ste sad to pročitali u novinama (ili ovdje) i pravite se pametni...a nemate pojma u čemu je problem...
Dakle, nije problem što nam nastava počinje u 7....
problem je to što nam nitko nikada konkretno nije rekao zašto je tako...i zato što smo više od mjesec dana pokušavali dogovoriti sastanak s ravnateljicom, koja nikad nije bila tu..(iako je "uvijek tu za nas"..)
ovo što su napravili je čista zezancija..glupost...a od toga se napravila tolika senzacija...moš mislit...
svi smo se mi lijepo nasmijali tome...i NAPOKON dobili odgovore zašto nam nastava počinje u 7 (zato što su glazbenjaci dobili informatiku i problem je u kabinetu informatike..nema mjesta) i NAPOKON smo dobili sastanak s ravnateljicom...
I mislim da nas ne bi trebali nazivati razmaženima i slično...jer nemate pojma o čemu se zapravo ovdje radi!!
ponavljam...nije stvar u buđenju u 6 (iako se tako čini iz članka)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: