Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nezadovoljni učenici klupama blokirali ulaz u 3. gimnaziju!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › . Kakve veze komentiranje vandalizma ima sa znanjem pedagogije/odgoja djeteta?


Ja sam komentirala općenito ovdje na forumu vaše komentare..ne samo na ovom topicu...

De molim te pročitaj još jednom što si napisao.

Ja sam uvjerena da vandalizam ima i te kako veze sa odgojem/pedagogijom.

I zaista se ne mogu dovoljno načuditi kako vi (mlađa generacija) kritizirate djecu/učenike/srednjoškolce...
Moju generaciju su tako kritizirali penzići..a nikako oni koji su tek izašli iz škola..

Svakoj generaciji "prikače" da su" najgora do sad"...i jako me nerviraju izjave tipa " mi nismo takvi bili"...malo samokritičnosti ne bi škodilo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: › ah ti gimnazijalcija, previse si dopustaju


Ma, naravno! Stalno nesto kenjaju, bune se, nista im ne odgovara. Bolje bi im bilo da se ugledaju na druge i sutke otrpe. Razmazeni su i obijesni, zato to i rade.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zodijak je napisao/la (Pogledaj post): › Kako JEBENO MRZIM kad kažu da smo razmaženi. Da mi je samo vas vidjeti barem tjedan dana u matematičkoj gimnaziji.


Pa preživio sam već 7 tjedana na ETFu tako da mislim da bi mi tjedan dana u matematičkoj došlo kao produženi vikend.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd...svaka čast svima na lijepo argumentiranim postovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
I zaista se ne mogu dovoljno načuditi kako vi (mlađa generacija) kritizirate djecu/učenike/srednjoškolce...
Moju generaciju su tako kritizirali penzići..a nikako oni koji su tek izašli iz škola..
E sad, kao prvo i prvo, većina nas nije tek sad izašlo iz škole, tako da ta izjava ne drži baš vodu. Kao drugo, mama mi je predavala glazbeni u osnovnoj školi i iz njenih priča znam točnu razliku između generacija prije mene, moje generacije i ovih posljeratnih generacija djece.... I neka mi nitko ne kaže da je rat kriv za to. Kriv je ODGOJ. A svi vi dragi roditelji čije mamine i tatine mazice nisu nikad ništa krive, i koji živite u uvjerenju da su vam djeca cvijeće, razmislite opet. NISU!

Meni i mojim školskim kolegama na kraj pameti nije bilo reći nastavniku (ilitiga drugu i drugarici Laughing) nešto kontra ili ne do bog opsovati. Ako bi neko pokazao i najmanju dozu bezobrazluka odmah bi letio kod "diše" koji bi ga tako oprao da je dotični poželio da se nikad nije ni rodio, a kamoli da mu je palo na pamet ponoviti tako što. A sada si klinci dozvole kad ih se prozove na satu da, recimo odgovaraju, kažu nastavnici slijedeće: Idite u 3 pičke materine! 'ko vas jebe neću ja odgovarati. (Izvinjavam se na ovakvom izričaju, ali to su izgovorene riječi koje prenosim da doslovno dočaram situaciju). Te je riječi mojoj majci, nastavnici glazbenog odgoja, uputilo dijete koje pohađa 5. razred osnovne škole!!!!! Moja majka ga pošalje kod direktorice, a ova ga posjedne, da mu sokić da popije i kaže nešto u stilu, no, no, nije ti to baš u redu dijete. Znaš, ne bi trebao tako govoriti starijima i bla, bla, bla.... I nikom ništa... A da stvar bude još ljepša, drugi dan se pojave roditelji dotičnog nazovi-djeteta i počnu psovati po mojoj staroj. Da zašto ste našem anđelu dali 1, on nikada ne psuje, on je najbolje dijete na svijetu, a vi ste matora lažljiva vještica koji mrzi naše dijete bez razloga. A ovo NIJE usamljen primjer. Čuo sam ih još. I od moje mame, i od mojih kolega i kolegica sa fakulteta koji dan danas predaju takovoj djeci (da se odmah razumijemo, nisu sva djeca takva, ali ima ih hrpa. Sve zbog kućnog odgoja).

I žao mi je što možda sada odletim i u offtopic, ali, dragi roditelji: Odgoj djece trebate obaviti VI, a ne kriviti nastavnike i profesore da vam nisu odgojili djecu. Odgoj počinje i završava kod kuće, pogotovo u današnje vrijeme kada nastavnici ne smiju ništa reći ni prigovoriti djeci koja imaju svoja famozna "prava". Mene su odgojili roditelji i baka koja me "čuvala" dok su roditelji bili na poslu. Nije me odgojila ni nastavnica likovnog, ni matematike, ni engleskog niti nastavnik tehničkog, tjelesnog i štotijaznamčeg ne.... A znam što je red, a što ne. Što se smije, a što ne smije.

Neka mi svi oproste na duljini posta i možebitnim pogrješkama u pravopisu, ali pišem ovo malo uzrujan i ne da mi se provjeravati.... Hvala na razumjevanju.

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neki bivši gimnazijalci shvatiše naše komantare kao atak na gimnazijalce...... Rolling Eyes

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imaš pravo OligofreniDikobrazoide, učenici su danas puno više nego ranije iznimno svjesni svojih prava dok istodobno na obaveze uspješno zaboravljaju.
imam brata u 6. razredu i ono što se kod njega u razredu događa svaki dan u mom se razredu skoro dogodilo jednom i za taj je pokušaj mali zloćo nagrabusio ko žuti pa mu više nije palo na pamet radit sranja.
priča buraz neki dan kako je nastavnica prozvala jednog klinca jer je pričao na satu, on nema pojma i zasluženo biva skolčen. nastavnica ga podsjeti da mu to nije trebalo, da se šuti dok nastavnik ili netko drugi govori, a balonja će ko iz topa "boli me kurac". a ima toliko godina da još uvijek ima pišu/pimpek/pimpilu/njonju/kikija!!!!!! možda je to znak da i psovke moramo uskladiti s verbalnonasilničkim trendovima koje nameću neodgojeni mali zločestići Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo blaža priča. Ekonomska škola u pitanju.
Sjedi curetak u prvoj klupi i u pola sata izvadi šminikeraj, ogledalce i macka se.
Profesorica (prilično mlada, pa se ne može reći da je neki jaz generacijski prisutan i sl.), pita što radiš.
Mala kaže, pa usnice su mi suhe.

Kad su rušili izvjestan broj na maturi (ista škola) ...... to je bila strava i užas što su doživjeli od roditelja djece. Na kraju su se profesori morali očitovati prema Ministarstvu i dobili "naputak" da sve koji kažu "aaaaaa" puste na sljedećem roku.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti koji su to napravili nisu ništa puno stariji od mene...
Znam kakav je bio moj razred i stvarno mislim kako si neki puno, pa čak i previše dozvole. Svjedočio sam svačemu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.11.2007. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1.
@OligofreniDikobrazoid pozdravi mamu od mene... Pa mi javi jel me se sjetila i sta je rekla Very Happy

2.
Pametno ti zboriš... U ovo doba si štreber, glupan i budala ak do 5 razreda ne dobiješ bar 1 ukor il si manje od 5 puta pozvan na razgovor kod psihologinje... Kad sam ja bio od 1-4 razreda 80% muških učenika je prolazilo s 5...Sada ako prođeš s 5 najveća si štreberčina u generaciji i svi te sprdaju... Naravno da nije ni nama bila cjelo vrijeme tišina u razredu al smo imali odgoja i znali smo gdje treba povući crtu... Prije par dana ja vani sa par frendova i slušamo ˝djecu˝ 4,5,6 razred kako su natukli neke ˝malce˝ da ih ga prebili i šta ti ja znam...Što je najžalosnije sad se i cure počele mlatit ko nespašene

3.
Svi krive nastavnike za sranja se dogadaju, a nastavnici nemaju nikakve veze s tim... To je sve kriv kućni odgoj.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@leteci mungos necu te citirati jer vjerujem da više ni sam ne bi mogao skužiti što si sve nasrao u svom postu......
...stvarno ne vidim opravdanje za ovaj bunt što se dogodio....i ne vidim nikakvo opravdanje da se netko buni na takav nacin....
....istina da ima puno nepravde u školama.....kako prema ucenicima tako i prema nastavnicima....
...al iskazivanje bunta na nacin da se postavljaju barikade....vjerujem da nas vraca 200 godina unazad......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znate vi što je škola....pa pocijepali su nas od batina kad smo bili mladji....onda se cijenio nastavnik a i roditelji su mu držali stranu.sad je drže svojoj djeci samo da im život bude što jednostavniji.
možda kamere u razredu pomognu?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: › @leteci mungos necu te citirati jer vjerujem da više ni sam ne bi mogao skužiti što si sve nasrao u svom postu......
Hm, ponovo sam procitao sto sam napisao i cini mi se sve savrseno jasno. Neki dio nisi razumio, ili ti treba dodatno pojasnjenje? Mislis da neki od argumenata ne drze vodu? Slobodno iznesi svoje protuargumente... volio bi ih cuti...

Citat: › ...stvarno ne vidim opravdanje za ovaj bunt što se dogodio....i ne vidim nikakvo opravdanje da se netko buni na takav nacin....
Tvoje je pravo imati misljenje, jednako kao sto je pravo imati argumente koji podupiru to misljenje. Dapace.

Doduse, danas nije neobicno da ljudi imaju misljenje koje se ne temelji na argumentima. Danas nista nije neobicno. Nije neobino ni kad ljudi pijacarski seru po necemu samo da bi srali. Bez argumenata, jer ako im oni ne trebaju za misljenje, zasto bi im trebali za kenjanje po drugima?!

Citat: › ...al iskazivanje bunta na nacin da se postavljaju barikade....vjerujem da nas vraca 200 godina unazad......Cool
Vjerovanje se temelji na subjektivnom uvjerenju. Subjektivno uvjerenje i racionalno argumentiranje mi se cine dijametralno suprotnim pojmovima, sto u konacnici objasnjava mnogo toga. Za pocetak, zasigurno daje puni smisao tvojoj prvoj recenici. Btw. ne boj se puno teksta, slova ne grizu.

Sto se tice samog problema nastave od 7 sati, iz moje perspektive takva nastava ima odredjene prednosti i mane. Prednost je ta sto takva nastava ostavlja jedan sat vise danjeg svjetla za raznorazne dnevne aktivnosti. Mana je sto pretpostavlja sat vremena manje za vecernje aktivnosti (pod uvjetom da osoba zeli biti podjednako odmorna). Pretpostavljam da odnos "dobiven sat" - "izgubljen sat" ponajvise ovisi o tome preferira li osoba dnevne ili vecernje aktivnosti.

Dakle, jedna vrlo individualna procjena. Zato i smatram da je dobar dio odgovora napisanih na temu temeljen iskljucivo na predrasudama i uopcavanju, negirajuci postojanje osobnih procjena ucenika. Uostalom, siguran sam da ne smatraju svi ucenici III. gimnazije da nastava ne bi trebala poceti od 7.

Citat: › Zodiijak je naveo da to nije mišljenje većine, ali eto - u novinama je izašlo ovo, a ne neki protest za poboljšanje nastave.


Mislis da razlika od 7 ili 8 ujutro ne predstavlja znacajnu cinjenicu za kvalitet nastave?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › Kakve veze komentiranje vandalizma ima sa znanjem pedagogije/odgoja djeteta?
Tctc... i ti pitas gluposti...

Tja, dobro odgojeno dijete ne propitkuje autoritete, ono je pristojno i slusa sto mu se kaze. Dobro odgojeno dijete slusa sto mu autoriteti kazu, jer oni znaju sto je za njega najbolje. Dobro odgojeno dijete se nece usprotiviti misljenju autoriteta. Dobro odgojeno dijete nece ciniti ovakve subverzije, jer se misljenje dobro odgojenog djeteta ne razlikuje od misljenja autoriteta.

Zivot dobro odgojenog djeteta je vjerojatno predivan, jer postoje autoriteti koji umjesto njega razmsiljaju o tome sto je za njega najbolje.

Zivot autoriteta je jos bolji.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: › Moju generaciju su tako kritizirali penzići..a nikako oni koji su tek izašli iz škola..
Neokonformizam je zajednicki nazivnik mnogih generacija, a ne iskljuciva privilegija penzica.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: