Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nezadovoljni učenici klupama blokirali ulaz u 3. gimnaziju!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 0:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očito niste shvatili moje postove i povezanost "problema 7" s pravim problemima. Ha ništa....odoh spavati sad da se mogu probuditi, jel...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-X-T-C-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: ...wandering...
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
sister je napisao/la: ›

da riječ je o trećoj gimnaziji-znači svi njezini razredi!!!!
ma dajte molim vas....zaš bi se oni dizali tak rano??uopće ne razmišljate da ima tu i putnika koji se moraju dić u pol 6...onak....baš super....a većina srednjoškolaca ne mora to,pa zaš bi i matematičari??a?
a ovo s klupama-tipičan prank srednjoškolaca.... Laughing


a jadni, ma znaš šta, imaš ti i pravo.....najbolje je da u školu dođu kad se lijepo naspavaju Very Happy....

joj što mi ovakvi komentari dignu tlak....da se mene pita ja bi osnovnoškolce dizo u 6 sati....pa djeca trebaju steci naviku ustajati što ranije, jer danas-sutra više nece ici u školu nego ce biti zreli i ozbiljno ljudi za posao.....jel ce i na poslu izvrnuti stol i stolice zbog tog razloga??? a oni su 3. srednji....pa to nisu djeca, neki su od njih možda vec punoljetni.....



A cuj toliko svi tezimo zapadu, gdje nastava pocinje u 9 ujutro, traje do 3 poslije podne i tako svaki dan, a kad se bunimo (mi, klinci Smile) i kad hocemo promijeniti nesto onda nije dobro. Odgovorni smo i dobri samo kad se slazemo s "odraslima".

Je bio krivi pristup rjesavanju problema ali mislim da je pozitivno istupiti i boriti se za sebe.
Pa cak i kad je povod ovakav.

_________________
---Vescere bracis meis.--- (Eat my shorts.)
---Semper in excremento, sole profundum qui variat.--- (Always in the shit, just the depth that varies.)

Gigi D'Agostino - Passa
Mauro Picotto - Iguana
Tiesto - As the rush comes... pa opet
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 2:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mlada gospodo, ne znam što ste vi to gledali na televiziji. Ali problem lošeg rada u školama nije počeo s vašom generacijom. Što ćete tek poduzimati kada dođete na fakultet? Profesori koji ne znaju objasniti, profesori koji su strogi, pomanjkanje aktivnosti, bla, bla, bla. Zar mislite da je to od jučer?

Primjerice, ja sam imao 14 predmeta, od kojih 13 obveznih i jedan izborni. No zanimljivo je to što se za izborni moglo izabrati svega 1 predmet - dakle 14 obveznih. Od svih prijatelja iz c.c.a. 10-ak zemalja svijeta najbliže su nam se približili Poljaci sa nekih 10-12 obveznih. Neki profesori su bili toliko loši da su 90% generacije usmjerili u društvene znanosti. Informatika? Učili smo prebacivanje iz binarnog u heksadecimalni sustav, a potom Qbasic, iako su Windowsi već bili standard. 6 kompjutera na 30 učenika. 2 pokusa iz kemije u 4 godine. Iz matematike se promijenilo 5 profesora, pa sad imam problema sa tablicom množenja i dijeljenja. Jezici? 95% učenika znanjem iz škole ne bi moglo sastaviti rečenicu na engleskom, a o njemačkom da ne pričamo.

Dakle, dosta sranja. U školi ćete možda nešto i naučiti, ali ako ostatak dana gledate spotove i Big Bradr, i ne skidate se s igrica i internet čet rumova, bit će te tupani do kraja života. Tako je uvijek bilo, i uvijek će biti. Barem, za razliku od nekih zemalja koje ćete možda navesti kao uzor, vaši roditelji ne moraju plaćati za pristojnu školu (dapače, mišljenja sam da su privatne gimnazije znatno lošije od državnih - znam klince u Gaudeamusu koji su na travi svakodnevno, ali su skužili zamjenu mokraće, pa redovito prolaze test droge). Uključiti mozak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 6:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Uključiti mozak.


Problem je naći sklopku... Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 7:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Uključiti mozak.


Eto rješenja. Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 8:03 
Naslov:  Re: Nezadovoljni učenici klupama blokirali ulaz u 3. gimnazi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cjeli sistem ne valja..treba ga mjenjati Laughing
Samo se čudim kako većina vas komentira...treba našamarati..treba izbaciti...ono-ovo..
i ne sam na ovom topicu..općenito...
A većina od vas nema djecu..i nema pojma o odgoju (čast iznimkama)..i komentari su takvi (nemojte se vrijeđat..pomalo nezreli) da iz njih vidim da ne dotičete bit problema.

Htjedoh sve ovo ne komentirati..ali eto..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
A većina od vas nema djecu..i nema pojma o odgoju (čast iznimkama)..i komentari su takvi (nemojte se vrijeđat..pomalo nezreli) da iz njih vidim da ne dotičete bit problema.


Čuj, maturirao sam u istoj školi prije manje od 10 godina... Kakve veze komentiranje vandalizma ima sa znanjem pedagogije/odgoja djeteta?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne moram imati djecu. Valjda smo išli u neku školu i znamo iz vlastita iskustva što znači ustati se, učiti, ići u školu. Nisam imala baku i djedu, već ključ oko vrata od prvog osnovne.
Danas kad prođem pokraj svoje osnovne, roditelji autima dolaze pom djecu, da ne bi hodala par stotina metara.

Pričala sam s nekim profesoricama, iskustva rada s novim generacijama su strava, a roditelji im bukvalno znaju prijetiti ako djeca nemaju dobar tretman.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, današnja djeca su prerazmažena i šreviše toga im se dopušta.... A što se ovih "klinaca" iz matematičke tiče, ako sam ja mogao i osnovnu i srednju školu ići u dvije škole (jednu prije drugu poslijepodne), mogu se i oni malo ranije probuditi pa ići na nastavu.... Ajoj, da..... Onda se baš i ne mogu do 2 - 3 ujutro opijati okolo po bircevima. Hm, baš šteta....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 9:45 
Naslov:  Re: Nezadovoljni učenici klupama blokirali ulaz u 3. gimnazi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zodijak je napisao/la: ›
Da mi je samo vas vidjeti barem tjedan dana u matematičkoj gimnaziji. Najveća pogreška!!

jao, ovakve izjave...

Zodijak je napisao/la: ›
Zar ih moramo na koljenima moliti da nam objasne neke zadatke, da aktivnije rade s nama, makar morali i subotama dolaziti u školu za što i inače pokušavamo zamoliti??!?! Previše dolazi i odlazi novih profesora, teško im se prilagođavamo kao i oni nama. Mi zaista pokušavamo naći zajednički jezik, ali ništa... Zašto, npr. mi ne smijemo znati zašto nam informatiku, koja je dosta važan i težak predmet, predaje "profesor" koji ni nije profesor nego programer koji je na fakultetu proveo 8 godina a nije ga ni završio. Čovjek ne zna objasniti, sve pukne u projektor pa ti prepiši. A onda 80% našeg razreda dobije 1, jer je odlučio baš ove godine biti cool i strog..

Toga ima svugdje, kad sam ja bila u srednjoj iz matematike nam se izmijenilo cijelo čudo profesora, informatiku tko je znao, znao, tko nije, znao je da ni ne očekuje previše od dotičnog profesora pa je tražio žeeeljeno znanje negdje dalje, čiko iz latinskog dolazio pijan,....itd itd.. I šta sad? Prošlo i to sve, na faxu opet iste stvari- misliš da će te netko pretjerano doživiti? Ide po svom programu i bok! I koliko god ti takve stvari smetale i naživciraš se svaki put kad nešto trebaš, navikneš se i snalaziš drukčije..ak ste već toliiiko željni znanja! Ne cvilite toliko! Smile


Zodijak je napisao/la: ›
nemojte govoriti da smo razmaženi, balavurdija i sl. jer ne znate kako je to. ....Problem je samo način rada s profesorima koji nemaju sluha za nas i naše molbe i to što nikad ne dobijemo konkretan odgovor kada sasvim pristojno pitamo.

Da, nitko ne zna kako je to Very Happy
Wellcome to real world! Smile heheh..

Neki dan mi moj bivši instruktor kaže:" Moja Anita, ti si bila smotana i živcirala me, ali ova djeca 18-20god sada su nešto strašno! Prgavo, prepametno, skockano - a kao da prozoru govorim! Razmišljam promijeniti posao jer ću nekog ubit!"

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekako mi se cini da se dobar dio ove rasprave svodi na pro-matematicka i contra-matematicka, pa se tu onda moze naici i na dobar broj pseudoargumenata o necijoj "razmazenosti" (predrasude, predrasude) i pijacarskog iscudjavanja ("jaooo, zamisli, blabla..."), okretanja teza i slicnog.

A zapravo se dogodilo nesto sto mi budi osmijeh na licu, nesto sto budi nadu da u svijetu postoje i mlade nade, postoji sjeme koje nije zatrovano mediokretenitetskim prahom apatije i pateticnog cvileza bespomocnosti.

Ovaj dogadjaj je primjer savrsene subverzije. Nema destrukcije i kaosa, samo dobro prenesena poruka.

Mogli su unistiti kameru, mogli su porazbijati prozore, mogli su zapaliti zbornicu, mogli su prepraviti ocjene, mogli su poput gomile pseudoanarhisticnih samozvanih aktivista teziti kaosu i pozivati na destrukciju. Ali nisu...

Stoga im treba skinuti kapu na obavljenom poslu i treba se nadati da takve snage jednog dana nece mediokretenitetski mentalitet okoline istisnuti prema Metropoli.

Kad se takvi protjeraju, ostaje praznina koju popunjava sljam i slajm, ostaje septicka jama prepuna pasivnih i apaticnih studenata koji u studentskim klupama sanjare o diplomi kao garanciji dobrog uhljebljenja, usputno kokosharski zavideci i olajavajuci sve koji se lakte bolje od njih, ili onima koji su uspjeli zahvaljujuci vlastitoj kreativnosti i idejama.

Kad se takvi "nasamaraju" i "protjeraju", stvori se situacija koja je grad Osijek u zadnjih 100 godina pretvorila iz najgradjanskijeg grada u Hrvatskoj u obicnu palanku na krajevima kraja slijepog crijeva.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se sviđa što još postoji bunt u nekim klincima, pa makar i iz "krivih" razloga. sve je više previše uniformiranih i konformista ili onih koji pristaju na razloge "prije je bilo i gore". neka se bore i otimaju, možda i promijene nešto što mi nismo mogli!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kad se takvi "nasamaraju" i "protjeraju", stvori se situacija koja je grad Osijek u zadnjih 100 godina pretvorila iz najgradjanskijeg grada u Hrvatskoj u obicnu palanku na krajevima kraja slijepog crijeva.


Ne bih rekla da se rasprava svodi na pro-matematička ili contra-matematička. Da su takvu budalaštinu napravili u nekoj drugoj srednjoj školi, isto bih reagirala.

Osijeku jeste potrebno bunta, ali s razlogom, a ne jer se mora ići u školu od 7 sati.
Ovo je bunt radi komocije. Ne zvuči obećavajuće da će iz "djeteta" kojem se teško ustati radi škole, izrasti osoba koja će htjeti malo i zapeti u životu da nešto postigne.

Zodiijak je naveo da to nije mišljenje većine, ali eto - u novinama je izašlo ovo, a ne neki protest za poboljšanje nastave.

Pametnog ne možeš otjerati šamarom. Ne smatram ljude koji su otišli protjeranima, naprosto su otišli tamo gdje ih oni inertni (komotni) neće kočiti.
A da smo palanka........ jesmo.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.11.2007. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›

Pametnog ne možeš otjerati šamarom. Ne smatram ljude koji su otišli protjeranima, naprosto su otišli tamo gdje ih oni inertni (komotni) neće kočiti.
A da smo palanka........ jesmo.
Otišli su prije svega zbog para,sve ostalo su priče za malu djecu.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.11.2007. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ah ti gimnazijalcija, previse si dopustaju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: