Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biskupi i izbori

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Smiju li crkveni velikodostojnici i svećenici općenito upućivati svoje stado kako glasati na izborima?

Da
17%
 17%  [ 5 ]
Ne
82%
 82%  [ 23 ]
Ukupno glasova : 28


Autor Poruka
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile

u pitanju su SVE stranke koje ne podržavaju Kršćanske vrednote!!! i biskupi su duzni govoriti vjernicima na koje vrednote pri odabiru stranaka treba paziti...

naravno neke strenke ce se tu naci prozvane, ali...

ako nekoga nije briga za te vrednote koje propagira KC nema ga to sta brinuti... neka ide svojim putem!
a ako ga je briga... neka promjeni program!

i onda... di je problem aethur???

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

problem je u nemoralnosti...
mene je briga što će Crkva reći... ja ću glasovati za koga želim, bez obzira tko mi što rekao... ali, shvati da je to Crkva, i svaka njena poruka može utjecati na njene vjernike...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa U TOME I JEST BIT!!!!

tebe nije briga za Crkvu... okay... nitko te i ne tjera niti da ides u nju niti da ju slusas!!!
znaci ti nisi vjernik...i sto te onda briga sto Crkva SVOJIM VJERNICIMA porucuje? ona nije tebi nista govorila niti na tebe utjece!!!

a Crkva (svjetovno gledano) kao organizacija koja okuplja ljude koji djele istu vjeru i afinitet prema istim vrednotama ima pravo i DUZNOST uputiti svoje vjernike na koje kriterije pri odabiru stranke trebaju paziti...

analogno kao sto udruga ljubitelja prirode nece savjetovati svojim clanovima da glasaju za stranke koje zele posjeci sve sume i od hrvatske ucini naftno tranzitno srediste (lupam primjere bezveze).

no... postavlja se pitanje... bojis li se ti , buduci da ipak zivis u vecinskoj katolickoj zemlji, da ce Crkva pokrenuti vece mase i da ce na izborima pobjediti stranke koje se protive legalizaciji pobacaja, prostitucije i droge, koje se protive radu nedjeljom... itd?

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2007. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vojni ordinarij.....prvi put čujem,,,

jedna stvar mi kod crkve nije jasna,,,a to je,,,dal je njih netko nešto pitao ili?

Naravno da čuvaju svoju stolicu,,,,ali koliko znam da ono na što bog ne može utjecati je nečija volja pa od kud njima to pravo,,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo ponovno... problem je u nemoralnosti... eto...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
ajmo ponovno... problem je u nemoralnosti... eto...


jel mozes biti precizniji?

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mogu.
nemoralno je da crkva svojim vjernicima govori, izravno ili neizravno, za koga da glasaju. bez obzira na branjenje svojih nekih ideala, poput vjeronauka u školama, pobačaja i sličnih stvari.
nemoralno je jer jedna takva institucija sebi ne smije dopuštati ekcese poput ovih, dakle da svećenici ili biskupi, očito vrijeđaju jednu stranu ("sotonski" SDP) te uzdižu u nebesa drugu, koja se povlašćuje Crkvi.
Zakonski dopušteno ili nedopušteno, Crkva ne bi trebala promovirati svoju ideologiju preko politike.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.11.2007. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zakljucak price je...

Super leptir i mali Ivica su <de-evilized>, ali to smo znali jos odavno...
Ne, nisam zao, iznosim cinjenice...

Osim toga bili bi idealan par i vidim gay svatove na horizontu...

CRKVA, DRAGI MOJI, NE PLACA POREZ!!! Samim time, imaju pravo glasa koliko i kamen uz cestu... A iskoristavanje svete mati Crkve u predizborno vrijeme samo je jos jedan primjer uvlacenja odredjenih stranaka u dupe biracima, a i Crkve politicarima jer od politike, odnosno Drzave i Crkva zivi...
Dakle, mnogo ljudi je jedno drugom u guzici, a svetoj mati Crkvi se, sto se tice politicke angaziranosti, od srca SEREM U CARAPE!!!

P.S.
Mali Ivica i Super Leptir su <de-evilized> i nista drugo...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa Crkva ni ne promovira svoju idologiju preko politike... hahaa... ne znam odakle ti to!

prijatelju moj... u nekoj anketi prije nekih par mjeseci sam procitao (pisalo je i u Glasu Slavonije) da su gradjani RH najvise povjerenja dali Vojsci, Crkvi i svojim najblizima... a najmanje politicarima, odvjetnicima i... mislim doktorima (ali nsiam siguran za te trece)...
kolko ja vidim... Crkva u ocima javnosti puno bolje stoji od politike i ne vidim zasto bi se sluzila politikom za sirenje svoje iideologije (kako ti kazes)...

i STROGO se pazi upravo to da se niti jedna stranka poimence ne proglasi kao "losa" niti koja druga kao "dobra"... Crkva ce reci (na sto ima pravo) da se ne glasa za stranke koje ne drze do njezinih vrednota... kao sto sam ti i objasnio gore da onim primjerom...

bi li istu stvar zamjerio udruzi ljubitelja zivotija da svojim clanovima kaze da ne glasaju za stranke koje zele legalizirati krivolov (opet lupam primjere)? ili tebi smeta BAS Crkva?

a taj eksces kako ga ti zoves su napravili upravo novinari i naivni citatelji istih... citava stvar je prenapuhana, jer je sanader mesica jasno i glasno prozvao za stajanje uz koaliciju SDP-HNS... na sto ovaj nema pravo jer je u sukobu interesa!!!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ponoviti cu...

ako nisi vjernik niti "clan" Crkve... STO TE BRATE BRIGA STA ONA GOVORI???

pusti price za malu djecu i idi bavi se pametnijim stvarima... a Crkvu ostavi vjernicima i onima kojima nesto znaci!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2007. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la: ›
no... postavlja se pitanje... bojis li se ti , buduci da ipak zivis u vecinskoj katolickoj zemlji, da ce Crkva pokrenuti vece mase i da ce na izborima pobjediti stranke koje se protive legalizaciji pobacaja, prostitucije i droge, koje se protive radu nedjeljom... itd?


U RH nema razloga strahu, kako za dušebrižničke katolike, tako i za one koje boli k...., jerbo ovdje stranke nakon izbora rade po istim principima - ugađanje masi. Nitko od većih stranaka nema svoje principe kojih bi se držala, sve se svodi na nekakve, kao programe, da bi se isti nakon izbora izbrisali iz sjećanja dotičnih.

super_leptir je napisao/la: ›
ako nisi vjernik niti "clan" Crkve... STO TE BRATE BRIGA STA ONA GOVORI???


Krivo! U zemlji sa dugom i duboko ukorijenjenom kršćanskom tradicijom, gdje je većinsko stanovništvo katoličke vjeroispovjesti, mene i ostale koji nismo pripadnici vjerskih skupina mišljenje i stav istih itekako zanima. Jer ovo je demokracija i većina će odlučivati o tome kako će meni biti sutra.
Što mi se baš i ne sviđa, ali to je nama naša borba dala...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
U RH nema razloga strahu, kako za dušebrižničke katolike, tako i za one koje boli k...., jerbo ovdje stranke nakon izbora rade po istim principima - ugađanje masi. Nitko od većih stranaka nema svoje principe kojih bi se držala, sve se svodi na nekakve, kao programe, da bi se isti nakon izbora izbrisali iz sjećanja dotičnih.


tocno.
slazem se... donekle... mislim da ipak nije BAS TOLKO CRNO!

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Krivo! U zemlji sa dugom i duboko ukorijenjenom kršćanskom tradicijom, gdje je većinsko stanovništvo katoličke vjeroispovjesti, mene i ostale koji nismo pripadnici vjerskih skupina mišljenje i stav istih itekako zanima. Jer ovo je demokracija i većina će odlučivati o tome kako će meni biti sutra.
Što mi se baš i ne sviđa, ali to je nama naša borba dala...


i opet... tocno! kako si i sam rekao to je demokracija...
no i u ovoj zemlji sa duboko ukorijenjenom krscanskom tradicijom je ipak nakon pretproslih izbora SDP sastavio koalicijsku vladu! a Crkva ni tada nije zagovarala druge vrednote niti druge stavove... sto ce reci... Crkvu slusa onaj tko u nju ide, a poslusa ih jos i manje...

no i da nije tako Crkva opet ima pravo svojim vjernicima reci na sto da obrate pozornost kod glasovanja... pa bilo 1000 ili 1 000 000 vjernika u pitanju!

a ako nekome smeta demokracija i to sto nam je nasa borba dala i zali za milicijskom cizmom... ja mu tu ne mogu nista osim izraziti svoju sucut!


Zadnja promjena: super_leptir; 08.11.2007. 15:54; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la: ›
i ponoviti cu...

ako nisi vjernik niti "clan" Crkve... STO TE BRATE BRIGA STA ONA GOVORI???

pusti price za malu djecu i idi bavi se pametnijim stvarima... a Crkvu ostavi vjernicima i onima kojima nesto znaci!

kakve priče za malu djecu? ne napadaj novinare i "naivne" čitatelje, jer nitko nije izmislio ovo što se dogodilo...
crkveni dupelisci sve vas treba kastrirati da svijet ne vidi više vaših potomka i da se ovakve nebulozne ideje sasjeku u korijenu...
jebe mi se hoće fra Čiro iz Pičkovaca reći babi Anđi da glasa za Sanadera jer je on dobar katolik, hrvat, domoljub i slično...
ali kada uvažena crkvena lica idu javno izlagati svoju mržnju prema pojedinim strankama, onda me to zanima i time ću se baviti.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaha... presmijesan si mi! a sta je se to dogodilo? i ponavljam... citiraj mi tog (ili bilo kojeg drugog) biskupa/svecenika gjde izrazava mrznju prema nekoj konkretnoj stranci.

pa bavi se brate slobodno!
samo... cini se da se od tog tvog bavljenja nece ama bas nista dogoditi!

tresla se brda rodio se mis! Smile

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la (Pogledaj post): › Smile

i biskupi su duzni govoriti vjernicima na koje vrednote pri odabiru stranaka treba paziti...

e sada sam pročitao ovu glupost...
koji je tebi kurac? prema čemu su oni dužni? koji zakon govori da su oni dužni govoriti svojem stadu za koga da glasaju? kakve vrednote? kako jedna organizacija puna lopovluka, narkomanije, pedofilije, može govoriti vjernicima na koje vrednote da paze???
kada ta ista organizacija ne poštuje mnoge vrednote propisane nekom njihovom svetom knjigom?
e leptiriću... meni je to sve smiješno... i tvoji bijedni pokušaji da vratiš sjaj obrazu crkve... ajde idi se igraj u pijesku i ostavi politiku i crkvene poslove velikima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: