Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biskupi i izbori

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Smiju li crkveni velikodostojnici i svećenici općenito upućivati svoje stado kako glasati na izborima?

Da
17%
 17%  [ 5 ]
Ne
82%
 82%  [ 23 ]
Ukupno glasova : 28


Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 20:18 
Naslov:  Re: Biskupi i izbori
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

On je kao i svaki drugi građanin odgovoran zakonima RH. On nije u papinoj vojsci neć HV-u( i plaćaju ga porezni obveznici RH, a ne Vatikana), Ustav i zakoni Republike Hrvatske su i više nego jasni u vezi političkog djelovanja u HV-u.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
aethur je napisao/la: ›
pa smiju, vidiš da im nitko ne brani... drugo je što to nije u redu...

Zašto nije u redu kao i svatko od nas što smije doći i reči pred televiziju za koga treba glasovati, tako smiju i biskupi, oni nisu pripadnici nijedne stranke!

zato što svećenici, biskupi, pape, i ostali vjerski propovjedači nemaju se što mješati u politiku! to nije njihovo područje.... ovim novim ispadom Crkva, dakle institucija, preko svojih ljudi izravno vrijeđa sve koji glasaju za "sotonističke stranke"... meni to tako izgleda...
također, neka se Crkva i svećenici bave svojim problemima, a ne politikom...
Jednom za svagda, ova država nije katoličanska, krščanska, muslimanska, pravoslavna... ovo je Hrvatska, zemlja različith nacionalnosti i vjera i svako crkveno upletanje u državnu politiku zahtijeva zgražanje svih, a ne samo predsjednika...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 20:30 
Naslov:  Re: Biskupi i izbori
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

South Park je prije godinu dana odlično portretirao biskupe. Ta mi se slika nekako uvijek vrati kada propovijedaju u javnosti. Smile



bscap0006.jpg
 Opis:
 Veličina:  54.86 KB
 Pogledano:  75 put(a)

bscap0006.jpg



bscap0003.jpg
 Opis:
 Veličina:  46.67 KB
 Pogledano:  88 put(a)

bscap0003.jpg



_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hoću Zlikavce nazad!!!!!

Moj stav kad je u pitanju miješanje Crkve u bilo koji svjetovni dio života je više nego jasan i izrečen na dosta topica. Crkva neka se brine za duše svojih vjernika i tu stane.
U samoj anketi je stavljena riječ "stado", što mene asocira na skupinu bez svoga mišljenja pa će im netko reći što treba raditi, pa tako i za koga glasati.
Još malo pa će se biskup kandidirati za predsjednka, jer ako ima pravo govoriti za koga glasati, proizašlo bi da bismo mogli imati i predsjednika države - biskupa pa da znamo gdje smo i da smo, mimo Ustava, crkvena država.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
On je kao i svaki drugi građanin odgovoran zakonima RH. On nije u papinoj vojsci neć HV-u( i plaćaju ga porezni obveznici RH, a ne Vatikana), Ustav i zakoni Republike Hrvatske su i više nego jasni u vezi političkog djelovanja u HV-u.

NIJE ODGOVORAN, ŠTO DAKAKO KAŽU HRV. ZAKONI PREKO UGOVORA SA VATIKANOM!
aethur je napisao/la: ›
pa smiju, vidiš da im nitko ne brani... drugo je što to nije u redu...
mali_ivica je napisao/la: ›
Zašto nije u redu kao i svatko od nas što smije doći i reči pred televiziju za koga treba glasovati, tako smiju i biskupi, oni nisu pripadnici nijedne stranke!

aethur je napisao/la: › zato što svećenici, biskupi, pape, i ostali vjerski propovjedači nemaju se što mješati u politiku! to nije njihovo područje....

NIJE ONDA NI TVOJE PODRUČJE!
DAKLE, prema gore napisanom nitko se nebih smio petljati u politiku osim naravno diplomiranih politologa?!
Student sam matematike, znači li to da ja kao takav se moram baviti samo matematikom?!
aethur je napisao/la: ›
također, neka se Crkva i svećenici bave svojim problemima, a ne politikom...
Izbacivanje vjeronauka iz škola JE PROBLEM CRKVE i oni se njime kao što smo vidjeli BAVE!
aethur je napisao/la: ›
Jednom za svagda, ova država nije katoličanska, krščanska, muslimanska, pravoslavna... ovo je Hrvatska, zemlja različith nacionalnosti i vjera i svako crkveno upletanje u državnu politiku zahtijeva zgražanje svih, a ne samo predsjednika...

Prema tvom citatu ono što proizlazi iz ovoga je to da ova država nije ubiti NIČIJA?! Wink
Svaki daljnji komentar je suvišan!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajmo pogađati tko je glasao da crkveni vjerodostojnici smiju upućivati stado za koga treba glasati? Very Happy

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crkva iskorištava svoju stoljetnu prisutnost na ovom području u političke svrhe. Politika i Crkva nemaju nikakve veze, dakle ona se nema šta petljati u to područje!!! pobijede li desni ili lijevi Crkvi će uvijek biti isto, dakle svaki njihovi potezi u kojima veličaju jednu stranku a blate drugu su, opet kažem, samo za zgražanje...
i ne vadi moje rečenice i riječi iz konteksta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam glasovao da smiju upućivati... zašto i ne bi???

Crkva je u svijetu kao zajednica ljudi koji vjeruju u iste ideje (da se tako izrazim) i vrijednosti, i zasto onda ljudi koji ju vode ne bi "svome stadu" savjetovali na KOJE KRITERIJE pri odlucivanju da pripaze... niti jedan biskup nije izricito rekao ZA koju STRANKU da se glasa... nego samo na sto da se pri glasanju pazi...

ako sam ja krscanin i vjerujem u odredjene vrdenote... ja necu glasati za stranku koja zeli legalizirati ubijanje nerodjene dijece, ja ne zelim glasati za stranke koje zele u ime slobode vjeroispovjesti uvesti slobodu OD vjeroispovjesti,... itd itd.

uostalom... ne razumijem sta ste se toliko uskokodakali? vas se Crkva ne tice... vi ju niti postujete niti slusate... prema tome vama bi to sto biskupi kazu trebalo na jedno uci na drugo izaci... stavr je u tome sto danas imamo drustvo koje u nista ne vjeruje... a ljudi koji u nista ne vjeruju se osjecaju ugrozeni od onih koji u bilo sta vjeruju!

zivili!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
Crkva iskorištava svoju stoljetnu prisutnost na ovom području u političke svrhe. Politika i Crkva nemaju nikakve veze, dakle ona se nema šta petljati u to područje!!! pobijede li desni ili lijevi Crkvi će uvijek biti isto

NEĆE BITI ISTO AKO POBJEDE ONI KOJI SU PROTIV VJERONAUKA U ŠKOLI ILI AKO POBJEDE ONI KOJI SU ZA VJERONAUK U ŠKOLI!
aethur je napisao/la: ›
i ne vadi moje rečenice i riječi iz konteksta...

KADA BI BILO KONTEKSTA NEBI IH VADIO!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
Crkva iskorištava svoju stoljetnu prisutnost na ovom području u političke svrhe. Politika i Crkva nemaju nikakve veze, dakle ona se nema šta petljati u to područje!!! pobijede li desni ili lijevi Crkvi će uvijek biti isto, dakle svaki njihovi potezi u kojima veličaju jednu stranku a blate drugu su, opet kažem, samo za zgražanje...
i ne vadi moje rečenice i riječi iz konteksta...


Crkva je upravo zasluzna za ocuvanje Hrvatskog identiteta na ovom podrucju i zbog nje se ti danas mozes zvati hrvat (ako se tako zoves) i govoriti hrvatski jezik!!!

kako je ivica i rekao... ako Crkva nema veze sa politikom i ne smije se mjesati u nju onda nema ni itko drugi tko nije politicar!

a evo... molim te citiraj mi jednog biskupa koji je javno rekao za koju STRANKU da se glasa... ili koju je stranku blatio... molim te zelim cuti koji je to biskup rekao!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe... vidiš ivice, radiš ono što crkva radi već stoljećima... ako nije po njenom, odmah se diže graja...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la: ›
aethur je napisao/la: ›
Crkva iskorištava svoju stoljetnu prisutnost na ovom području u političke svrhe. Politika i Crkva nemaju nikakve veze, dakle ona se nema šta petljati u to područje!!! pobijede li desni ili lijevi Crkvi će uvijek biti isto, dakle svaki njihovi potezi u kojima veličaju jednu stranku a blate drugu su, opet kažem, samo za zgražanje...
i ne vadi moje rečenice i riječi iz konteksta...


Crkva je upravo zasluzna za ocuvanje Hrvatskog identiteta na ovom podrucju i zbog nje se ti danas mozes zvati hrvat (ako se tako zoves) i govoriti hrvatski jezik!!!

kako je ivica i rekao... ako Crkva nema veze sa politikom i ne smije se mjesati u nju onda nema ni itko drugi tko nije politicar!

a evo... molim te citiraj mi jednog biskupa koji je javno rekao za koju STRANKU da se glasa... ili koju je stranku blatio... molim te zelim cuti koji je to biskup rekao!

čitaj, proučavaj, surfaj, gledaj... ne moram ti ja iznositi tko je što rekao od biskupa...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
hehe... vidiš ivice, radiš ono što crkva radi već stoljećima... ako nije po njenom, odmah se diže graja...

Uopće nisam dizao graju!
Graja se diže izbacivanjem ovakvih, tema!

Ja nisam podigao raspravu "GRAJU" o ovoj temi!

Ja samo branim svoje određene stavove replicirajući na vaše komentare!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
aethur je napisao/la: ›
hehe... vidiš ivice, radiš ono što crkva radi već stoljećima... ako nije po njenom, odmah se diže graja...

Uopće nisam dizao graju!
Graja se diže izbacivanjem ovakvih, tema!

Ja nisam podigao raspravu "GRAJU" o ovoj temi!

Ja samo branim svoje određene stavove replicirajući na vaše komentare!

svaka čast ivice... nemam šta drugo da ti kažem... mora da su svećenici jako zadovoljni tvojim doprinosom Crkvi...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la: ›
On je kao i svaki drugi građanin odgovoran zakonima RH. On nije u papinoj vojsci neć HV-u( i plaćaju ga porezni obveznici RH, a ne Vatikana), Ustav i zakoni Republike Hrvatske su i više nego jasni u vezi političkog djelovanja u HV-u.

NIJE ODGOVORAN, ŠTO DAKAKO KAŽU HRV. ZAKONI PREKO UGOVORA SA VATIKANOM!

Priznajem za ovo nisam znao, jel može suvislo objašnjenje ovog "imuniteta"? Bez galame ako je moguće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: