Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



70 godina na psihijatriji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 17:10 
Naslov:  70 godina na psihijatriji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biti više od 70 godina zatvoren u psihijatrijskoj ustanovi uistinu je drakonska kazna za krađu 12 penija, što iznosi 1,5 kuna. Upravo takva sudbina zadesila je Jean Gambell 1937. godine, kada je imala svega 15 godina.

LONDON - Jean je lažno okrivljena da je ukrala 12,5 penija iz liječničke ordinacije u kojoj je radila kao čistačica. Proglašena je ludom, a iako je novac kasnije pronađen, desetljećima je prebacivana iz jedne u drugu psihijatrijsku ustanovu. Njezino posljednje odredište bio je dom za stare osobe, a obitelj, koja joj je još prije nekoliko desetljeća izgubila svaki trag, mislila je da je davno umrla.

Prije mjesec dana njezin brat David Gambell primio je anketni upitnik lokalnog doma za stare osobe u Macclesfieldu, kojim se utvrđuje jesu li korisnici i njihove obitelji zadovoljni uslugama. S obzirom na to da je upitnik bio adresiran na njegovu majku, koja je umrla prije 25 godina, David ga je htio baciti u smeće, ali je u posljednji tren vidio ime Jean Gambell, ispisano običnom olovkom u kutu papira.

'Mislio sam da se radi o uobičajenoj anketi za starije osobe i odjednom sam zapazio ime Jean Gambell. Jednostavno nisam mogao vjerovati, jer smo bili uvjereni da Jean nije živa. Odmah sam nazvao dom gdje su mi potvrdili da se radi o mojoj sestri. Brat Alan i ja odmah smo je otišli posjetiti. Posljednji put smo je vidjeli prije 60 godina, kada smo bili mali', rekao je David.

Osoblje doma reklo im je da je njihova sestra, koja danas ima 85 godina, gluha i da komunicira samo pomoću pisanih poruka. Također, rekli su im da ne vjeruju da će ih prepoznati.

'Međutim, kada je došla, pogledala nas je i zaplakala. Naravno da nas je prepoznala. Zagrlila nas je. Bio je to prilično potresan susret.'

Kako su i Alan i David veći dio djetinjstva proveli u domovima za napuštenu djecu jer su im roditelji bili siromašni, tako su i izgubili trag o sestri. Kasnije su saznali da je njihov otac godinama pokušavao izvući Jean iz psihijatrijske ustanove, ali nije uspio. Ona je pak desetljećima uvjeravala druge da ima obitelj, ali joj nitko nije povjerovao.

tportal.hr


Strašna sudbina.. čisti primjer one nesretan/na sam od rođenja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je kao roman charlesa dickensa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strašno..i da li će dobiti neku odštetu..zadovoljštinu??

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2007. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ovo je kao roman charlesa dickensa!

e baš to,,,bravo done kihote,,,i ja sam čitjaući zamišljala ih kao malene iz doma iz romana...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kromosom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Antigua and barabuda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš zvuči kao neka drama, a ne kao realni događaj.. strašna sudbina..

_________________
Štapičaste tvorbe koje se nalaze u jezgri stanice, i nosioci su gena.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 1:32 
Naslov:  Re: 70 godina na psihijatriji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strašno osijek031.com smile Mislim, doktori bi trebali biti tu da ljudima pomažu, a ne da im od života naprave pakao. Jadna žena...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strašno..pa aj se ti nosi cijeli život s tim da budeš po kojekakvim bolnicama i domovima, zatvoren, za nešto što nisi napravio.. Popizdiš tako bio ili ne bio lud na kraju krajeva..

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.10.2007. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, TO SE ZOVE PROVOD!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2007. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
E, TO SE ZOVE PROVOD!


osijek031.com smile LUDNICA PROVOD, hehehehe!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: