Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Obvezno glasanje?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Slažem se s uvođenjem obveznog glasanja

Da
57%
 57%  [ 12 ]
Ne
42%
 42%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 21


Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2007. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › smiješno je da se takvi kisevi događaju udanašnje informatičko doba.teško uzet matičnu knjigu i pogledat tko je živ a tko mrtav, tko je punoljetan....
lijenost, ništa drugo...


lijenost je jedna varijanta, manipulacija glasovima je druga i vjerojatnija

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jazz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2007. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na izbore redovito izlazim i pišem komentare po papirima baš zato da bez imalo grižnje savjesti mogu žugati čitav idući mandat kako se OPET nema za koga glasati. Svojedobno su mojoj staroj ponudili da glasa umjesto mene jer, kao, maloje mjesto, svi se znaju, znaju da sam ja miljama daleko od rodne grude, a šteta da mi propadne biračko pravo, pa neka stara majka lijepo zaokruži pravi broj u moje ime. Stara majka, inače GONG-ovka prije GONG-a, napravila nered na biračkom mjestu, ali incident nije izazvao značajniju medijsku pozornost od komentara na lokalnoj radio postaji.
Jučer mi je došla kuverta sa podacima, OPET s greškama, mislim da se više neću zahebavati s ispravcima nego 'ladno na biračko mjesto i 'ladno nadopisati na listić "Nemam za koga glasati - OPET"

_________________
Što te ne ubije - ubije te u pojam
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2007. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da o glasanju za druge po malim mjestima sam se naslušala.

Inače, na prošlim izborima, na biračkom mjestu na Sjenjaku su biračima vraćali poziv za glasanje, što nama na drugom biračkom mjestu nikada nisu učinili. Onda se čovjek zapita, kako su na Sjenjaku uskladili broj listića (broj glasova) i broj izašlih na izbore. Meni to odmah smrdi.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2007. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekad se zapitam ima li smisla uopće izaći na izbore, i onda se opet pitam zar ima toliko malo ljudi koji dijele moje mišljenje da je OPET pobijedio onaj za koga se ispostavilo da ne čini ništa/ništa dobrog.. na prošlim izborima sam glasala za listu Roma, jer sam općenito toliko ogorčena time što se ništa ne mijenja, i što ljudi ne znaju učiti iz svojih pogreški, koje su napravili na prošlim izborima, da nisam znala za koga bih glasala.. politika po apsolutno ničemu nije pozitivna.. ali, uvijek izađem na izbore, bar da se moj glas ne iskoristi u nepoćudne svrhe! sve više i više sumnjam da people make the difference..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2007. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam za to da svi moraju glasati, zato što bi tada bilo puno manje manipuliranja glasovima...

svaki put idem na izbore, jer smatram da ne treba dopustiti da moj glas netko iskoristi kako bi lažirao izbore, a htjeli mi to sebi priznati ili ne, u ovoj našoj demokratskoj državi, to je sasvim normalna pojava...

_________________
...kad sam dobra, dobra sam, a kad sam zla, onda sam još bolja... Smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: