Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žuti crveni i drugi kartoni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
ono što mene muci je to što ovaj forum.......iako je privatan....odnosno postoji vlasnik......krenio je s idejom da postane nešto javno....u smislu da se ponudi građanima osijeka i šire na korištenje....te samim tim se prihvatila mogucnost da ce na ovaj portal dolaziti i oni ljudi koji nece se slagati sa tuđim mišljenjem.....i koji se nece pridržavati baš svih pravila....(nametnutnih....i onih koji spadaju u grupu nepisanih pravila)......
...e sad izgleda kad je ovaj forum uzeo tolikog maha da se ne može više svrstavati u forum koji je necija privatna prcija.....

ako netko otvori birtiju građanima osijeka, to ne znači da svatko može doći u nju i raditi što želi, nego što gazda dopusti! as simple as that.
evo ovo je bas jednostavno napisano...ja kad ovo citam ispada ko da vas admin ili moderatorb bicuju zbog offtopica,nije mi jasno ako vam se ne svidja i ne zelite se pridrzavat pravila,pa ima toliko divnih foruma di bi svi sigurno rado citali vase postove,logirajte se tamo. a i ako krenemo sa stajalista da je ovo necije privatno vlasnistvo tim jos gore, jer on moze s njim sta hoce!!!!pa ako se vlasniku portala ne svidja sale car ili bilo koji drugi forumas nek mu da crveni, nek nam svima da crveni,njegov je portal,sta ce od njega ostati je vlasnikov problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 0:05 
Naslov:  Re: Žuti crveni i drugi kartoni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro koliko sam ja mogao skontat rijetko je tko dobio karton zbog offtopičarenja, eventualno UČESTALOG offtopičarenja, a većina zbog jebanja majke i sličnih puno ozbiljnijih stvari.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prava hrvatska realnost... svi samo nešt seru, ko fol furaju se na neku buntovnost, a kada popuše kaznu, u ovom slučaju karton ili ban, onda se žale svima, svi su im krivi, a oni ko djevica marija... svakome se može dogoditi da ode u offtopic, ali namjerno i učestalo provocirati isti... to spada u domenu primitivizma... koa što je rečeno već negdje, ne možeš ni na ulici srati i pišati... jer ako te zakon i red spazi, najebo si. Isto ko na forumu. Seri, radi pizdarije, ali ako dobiješ kaznu onda se nemoj žaliti. Zar je neka pravila toliko teško ispoštovati?

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2007. 5:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
ako netko otvori birtiju građanima osijeka, to ne znači da svatko može doći u nju i raditi što želi, nego što gazda dopusti! as simple as that.
evo ovo je bas jednostavno napisano...ja kad ovo citam ispada ko da vas admin ili moderatorb bicuju zbog offtopica,nije mi jasno ako vam se ne svidja i ne zelite se pridrzavat pravila...
It's not as simple as that..

Dolazimo u tu birtiju dnevno i zabavljamo se... Kad jedno vece evo gazde na ulazu i kaze ne mozes unutra zbog toga sto nosis patike. Pa gazda koji ti je... dolazimo ovdje dvije i nesto godina i to uvijek u patikama, evo frke...
Gazda koji je mudar covijek (po osobnoj procjeni) mogao je malo razmisliti. Bilo bi dobro da postavim prije sedmicu ili dvije nesto javno, gdje cisto pisu nova pravila. Onako u toku za dvije sedmice od danasnjeg dana onima koji nose patike nema ulaza, nema frke...

Dimna zavjesa na stranu... Poanta je u tome sto je "moderator" onaj koji se ne pridrzava pravila. Prekrsio je osnovno nepisano pravilo (od cenzure nema veceg) ali nije dobio crvenu kartu. Credibility = 0

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2007. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nikako nisam skužila tko su to moderatori i otkud sad ta silna priča o kartonima...ali najčešće slabo komentiram pa valjda nisam ni došla u priliku da me netko kazni...

ali sjećam se silnog spominjanja kave na početku rada foruma i kako je to iritantno bilo, a i sad sam vidjela temu poziranje i silno offtopičarenje koje i nije bilo toliko strašno kao vrijeđanje od strane jedne forumašice...to su stvarno stvari za sankcioniranje

ali moram još ovo reći, silno mi je išlo na živce kad su se pojavljivale teme offtopic#158, nikad ih i nisam otvarala jer su to po meni stvari izvučene iz konteksta koje ni nema smisla pratiti...

hmm...što želim reći ustvari, offtopic i nije tako strašan, treba naći mjeru (e sad koju, to je već teže pitanje) kad to ne uništava temu pa to dozvoliti, ali vrijeđanje treba sankcionirati i to jako

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2007. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moderatori su ti pajde od admina jer admin ne može sve nadgledati pa da neke malo veće ovlasti nekim forumašima-moderatorima, ali ipak admin drži sve u šaci.

dakle kad ti s e ne sviđa presuda moderatora, žališ se adminu, a njegova je zadnja....

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
ako netko otvori birtiju građanima osijeka, to ne znači da svatko može doći u nju i raditi što želi, nego što gazda dopusti! as simple as that.

It's not as simple as that..

Dolazimo u tu birtiju dnevno i zabavljamo se... Kad jedno vece evo gazde na ulazu i kaze ne mozes unutra zbog toga sto nosis patike. Pa gazda koji ti je... dolazimo ovdje dvije i nesto godina i to uvijek u patikama, evo frke...
Gazda koji je mudar covijek (po osobnoj procjeni) mogao je malo razmisliti. Bilo bi dobro da postavim prije sedmicu ili dvije nesto javno, gdje cisto pisu nova pravila. Onako u toku za dvije sedmice od danasnjeg dana onima koji nose patike nema ulaza, nema frke...

Dimna zavjesa na stranu... Poanta je u tome sto je "moderator" onaj koji se ne pridrzava pravila. Prekrsio je osnovno nepisano pravilo (od cenzure nema veceg) ali nije dobio crvenu kartu. Credibility = 0

e, neće ići. naime, pravila nisu nova, nego postoje od kada i forum! jedino je novo to što su se neke stvari tolerirale, a od sada se više neće tolerirati. i onda netko ima obraza reći "pa zašto nas netko nije upozorio da će se sada početi primjenjivati postojeća pravila?!". malo bezobrazno, zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2007. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
e, neće ići. naime, pravila nisu nova, nego postoje od kada i forum! jedino je novo to što su se neke stvari tolerirale, a od sada se više neće tolerirati. i onda netko ima obraza reći "pa zašto nas netko nije upozorio da će se sada početi primjenjivati postojeća pravila?!". malo bezobrazno, zar ne?
Oprosti onda... nisam primjetio gdje su pravila za zute i crvene kartone, pokazi mi. Kad ih nadjes objasni mi kako je jedan dobio crveni karton poslije par zutih a drugi onako simbolicno poslije 6-7. To sigurno nece ici...
U pola noci je nestala kritika adminu/moderatoru, nesto zbog sadrzaja a vise zbog strane od koje je dosla. U isto vrijeme ono sranje u temi "kulture" jos stoji, objasni mi. Malo pokvareno zar ne?

Najgora stvar... mi ovo glodjemo a IgnarusExMachina suti k'o mala...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Oprosti onda... nisam primjetio gdje su pravila za zute i crvene kartone, pokazi mi. Kad ih nadjes objasni mi kako je jedan dobio crveni karton poslije par zutih a drugi onako simbolicno poslije 6-7. To sigurno nece ici...

slažem se da su kriteriji neusklađeni, odnosno da se prije malo više toleriralo, sad malo manje (što se kartona tiče). to ne opravdavam. ali, s druge strane, kad već i sam kažeš da nigdje ne piše na koji će se način sankcionirati kršenje postojećih pravila (odnosno, pravila su postavljena, ali ne i kazne za to - ništa neuobičajeno u međunarodnom pravu, npr.), onda se ni oni koji su svjesno prekršili neko pravilo nemaju pravo žaliti da je primjenjena stroža kazna, jer propisane kazne ni nema, nego se zasniva na diskrecijskoj ocijeni nadležnog tijela.

fatcat je napisao/la: ›
U pola noci je nestala kritika adminu/moderatoru, nesto zbog sadrzaja a vise zbog strane od koje je dosla. U isto vrijeme ono sranje u temi "kulture" jos stoji, objasni mi. Malo pokvareno zar ne?

sad nemam vremena ni razmisliti o ovome, podsjeti me kasnije... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2007. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Oprosti onda... nisam primjetio gdje su pravila za zute i crvene kartone, pokazi mi. Kad ih nadjes objasni mi kako je jedan dobio crveni karton poslije par zutih a drugi onako simbolicno poslije 6-7. To sigurno nece ici...
U pola noci je nestala kritika adminu/moderatoru, nesto zbog sadrzaja a vise zbog strane od koje je dosla. U isto vrijeme ono sranje u temi "kulture" jos stoji, objasni mi. Malo pokvareno zar ne?

Najgora stvar... mi ovo glodjemo a IgnarusExMachina suti k'o mala...


čini mi se da je admin negdje napisao da je to pravilo s kartonima nedavno promijenjeno. posve razumno, ako mene pitaš, jer baš i nema smisla slagat žute kartone u nedogled.
Pokvareno?!! Malo preteška riječ, zar ne?!
Moderator je do sada sve lijepo strpljivo objasnio bar 10 puta. A i... nisam sigurna, ali mislim da on ne živi na forumu. Čak mislim da ima normalan život u stvarnom svijetu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2007. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uh, dobro da sam pročitala ovo i da nisam otišla u offtopic pitanjem: koji k.. su oni žuti kvadratići ispod nekih nickova? Wink
no, zanima mene da li se ti kartoni s vremenom brišu ili se samo čeka da još jednom zezneš stvar i letiš s foruma?

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2007. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nekad se brišu, nekad se dodaju, a nekad odletiš pa otvoriš novi nick Very Happy

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
fatcat je napisao/la: ›
U pola noci je nestala kritika adminu/moderatoru, nesto zbog sadrzaja a vise zbog strane od koje je dosla. U isto vrijeme ono sranje u temi "kulture" jos stoji, objasni mi. Malo pokvareno zar ne?

sad nemam vremena ni razmisliti o ovome, podsjeti me kasnije... Wink

evo, obavio neke stvari na poslu...

kao prvo, ne znam na šta se odnosi ono da neko sranje još stoji u temi kulture. preletio sam teme pogledom, ali stvarno ne znam na šta misliš.

ni ja ne volim kad se makne neki post na kojeg se uglavnom nadoveže još pokoji "pro" ili "contra" post, pa se moraju maknuti svi ako se već miče jedan, jer se jedan referira na drugoga... a neki od tih odgovora budu i kvalitetni, konstruktivni... ali, to je ocjena admina ili moderatora, tkogod da odlučuje, da se tim prvim postom krši osnovno pravilo foruma "don't be evil". to je dovoljno za njegovo uklanjanje. ne sjećam se je li bio neki pristojno napisani kritički post koji je maknut. zapravo, sjećam se da je bio jedan takav, pristojan, nešto o financiranju portala, iz kojeg je stvorena cijela rasprava, nije maknut preko noći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2007. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedna poruka je nestala nedavno... bilo je za punisher i njegove poruke kad je imao jedno 6 zutih. Pitanje je bilo koliko zutih treba za crveni, da se to prekine. Drugi dan je moja poruka nestala a njegove su ostale, eto mislio sam da je bilo slucajno...

Sa sutnjom su mi "moderator" i "admin" odgovorili, prema tome end of story. Moving on...

mi2 je napisao/la (Pogledaj post): › "tamna strana" jel to ono što ti se vidi na rengenskim slikama što si dosad dobio snimajući glavu ili su te kao malog sprdala ostala djeca uvidjevši tvoj IQ....
vjeruj nam prvo bi tebe pojeli no lakše nam je kad čujemo uvakvog šupkouvlakača
koji bi i govno pojeo samo da bude dobar sa močnicima ....jadno
samo vi lupetajte usput pročitajte glas slavonije od utorka ima dobar komentar na skoro iste slike koje su vezane uz maloljetnice u pijanom (drogiranm) stanju
treba li zabraniti taj broj novina zbog toga ??
vjerujem da po nekima treba moguće je da se nalazite na slikicama ili su vam to djeca (u Glasu su lica neprepoznatljiva-pitam se zašto)
usput smije te li vi objavljivati slike maloljetnih pijanih ili pripitih ???
Valjalo bi pitat nekoga recimo same modele ili roditelje ....
anketica i dalje traje pa vi šupkouvlakaći i nedorečeni kepeci pogledajte semafor

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Jedna poruka je nestala nedavno... bilo je za punisher i njegove poruke kad je imao jedno 6 zutih. Pitanje je bilo koliko zutih treba za crveni, da se to prekine. Drugi dan je moja poruka nestala a njegove su ostale, eto mislio sam da je bilo slucajno...

Sa sutnjom su mi "moderator" i "admin" odgovorili, prema tome end of story. Moving on...

ok, to ne znam i ne ulazim u to. to ti stvarno može odgovoriti samo admin ili moderator/i.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: