Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



TIME -- prvi GAY bar u OSIJEKU!! -Fashion incubator

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2006. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
a kako onda hetero ljudi mogu imati gay dijete...mislim nisu ga tako sigurno odgajali...
A da je biti gay stvar izbora..ko bi to biro..sve te probleme i ostalo ..

slažem se. imam jako dobrog gay frenda, koji potječe iz savršeno "normalne" obitelji. sestra mu je udana i ima klince, a on voli dečke. bio je prvo s curama, ali mu to jednostavno nije bilo to.
mislim da svi koji homoseksualnost smatraju bolešću vrlo malo o tome znaju i ne trude se ni saznati više. dosta puta i na dosta mjesta sam čitala kako se radi o pomanjkanju jednog, odnosno višku drugog hormona. nije vam nimalo znakovito to što mnogi gay muškarci i izgledaju i kreću se feminizirano... jesu li i to odabrali svojevoljno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danijel20 je napisao/la: ›
homosexualnost je naravno urođena i takav se rodiš.

Ovo naravno može biti tvoja pretpostavka, kao i notorna dogma kojom se hrane ljudi identične spolne orijentacije kao i ti. Opet, neki tvrde da je to stvar odgoja i okoline, a oni najradikalniji (poput ovih prodavača magle) tvrde da se radi o bolesti.
Teško je tu biti pametan.... mada ti ja osobno uopće ne zavidim. Pljuga je biti netko drukčiji u ovoj našoj bananastoj konzervi...

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo naravno može biti tvoja pretpostavka, kao i notorna dogma kojom se hrane ljudi identične spolne orijentacije kao i ti. Opet, neki tvrde da je to stvar odgoja i okoline, a oni najradikalniji (poput ovih prodavača magle) tvrde da se radi o bolesti.


Ovako sam razmisljao prije 2 godine (na hr.sci.psihologija) i jos me nitko nije razuvjerio:

Citat: › Vjerojatno si BI ako mozes prihvatiti takva stajalista (da je spolna orijentacija stvar izbora ili naučenog).
Kad pogledam sebe, od najranijeg djetinjstva privlacio me je suprotni spol. Nitko mi nikad u vrticu nije rekao "hej, ta curica ti se treba svidjati radi toga, toga i toga.". Ta privlacnost suprotnog spola jednostavno je bila "beyond" svjesnog i odgovorno tvrdim da nema te okoline, opredjeljenja ili demona (da, na hr.soc.religija lik je tvrdio da je homoseksualnost djelo demona koji udje u vas) koji bi me ikako mogli preusmjeriti u bilo kojem stadiju razvoja nakon rodjenja.
Cak postoji doza odbojnosti prema istom spolu glede spolnosti.

Kako iz toga proizlazi da homoseksualnost nije umjetna, reci cu da je prirodna. Ipak, gledano s aspekta svrhe spolne privlacnosti kao mehanizma kljucnog za razmnozavanje i odrzanje vrste, homoseksualnost ne uspijeva ispuniti tu svrhu, pa je stoga mozemo smatrati poremecajem.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2006. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: › Kako iz toga proizlazi da homoseksualnost nije umjetna,
Iz cega proizlazi da nije umjetna?! *Tvog* iskustva?

Citat: › reci cu da je prirodna. Ipak, gledano s aspekta svrhe spolne privlacnosti kao mehanizma kljucnog za razmnozavanje i odrzanje vrste, homoseksualnost ne uspijeva ispuniti tu svrhu, pa je stoga mozemo smatrati poremecajem.


Ako to tako postavis, onda tvrdis da su svi oni koji koriste bilo koji od oblika kontracepcije, oni koji dragovoljno provode zivot u seksualnoj apstinenciji i oni koji silom prilika (spolno jalovi, djeca, starci) ne mogu pridonijeti odrzavanju vrste - poremeceni.

Druga stvar koju nisi definirao je sam tip poremecaja/devijacije?

Naime, kada se u odnos stavi vrsta i jedinka koja se ne "razmnozava" i ne pridonosi odrzanju vrste potomstvom, onda se moze jedino raditi o socijalnom poremecaju vrste, a ne jedinke. Jasno, pod uvjetom da je razmnozavanje apsolutni imperativ i smisao postojanja jedinki unutar vrste.

Ako tako postavis stvari, onda se zapitas je li svakoj vrsti "prirodno" da sve njene jedinke imaju razmnozavanje kao imperativ i smisao postojanja. Teorija pada u vodu onog ternutka kada u prirodi (zivotinje, ljudski rod) ugledas vrste kod kojih postoje jedinke koje pripomazu odrzavanju vrste, ali ne razmnozavanjem.

Dakle, sposobnost razmnozavanja medju svim jedinkama nije jedini preduvjet za odrzanje vrste, samim time ona ne moze biti smatrana "prirodnom" za jedinke, nego za vrstu u cjelini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › nije vam nimalo znakovito to što mnogi gay muškarci i izgledaju i kreću se feminizirano... jesu li i to odabrali svojevoljno?


Hormoni, hormoni... što su to hormoni? Hoće li mi itko reći koji hormon određuje mene kao ovo ili ono?

Iz pretpostavke da su homoseksualni muškarci isfeminizirani zaključujem da o problematici cijele stvari zaključuješ iz partikularnog slučaja, koji nije mjerodavan sam po sebi.

Kad se dječaci igraju bebama, pa ih roditelji pokušavaju reprogramirati... Ti ne postanu pederi. Svi pederi koje znam, vrijedili su za ono što arhetip muškarca znači.

A pederi su i desno i lijevo, i mladi i stari, i narodnjaci i rokeri, i astronauti i ulični svirači...
Dvojbeno je samo je li ta opredijeljenost perverzni hir koji prijeđe u naviku ili životno opredjeljenje koje treba pravno institucionalizirati.
Bojim se da način na koji se provode LGBTQ kampanje proklamira ono prvo.

Kad bi homo bilo općeprihvaćeno, a ja se kao hetero borio za svoja prava - onda se hetero aktivisti ne bi predstavljali javnosti sablažnjujući i provocirajući (Manzin, Manzin, Manzin... naoko nije, ali na skupovima mali prikuplja bodove bolje nego Franjo na svojijem skupovima u najboljem izdanju). Edukacija i javna diskusija je ključ. Najlakše je reći da je društvena klima nepovoljna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci Mungos: sam Bog zna sta si ti ovdje sve napisao, a prije svega kakve to veze ima s mojom recenicom koju si quotao.

Jedino je izvjesno da nisi razumio moju recenicu i da si iz nje iscitao puuno toga sto tamo uopce ne pise.

Rasclanit cu je na jednostavne cestice:
1. spolna privlacnost je prirodni mehanizam
2. taj mehanizam ima svoju svrhu
3. ta svrha je razmnozavanje i odrzavanje vrste
4. homoseksualnost je kada je spolna privlacnost usmjerena ka istom spolu
5. takav oblik spolne privlacnosti ne ispunjava svrhu spolne privlacnosti (cestica 3.)
6. slucajeve kada neki mehanizam ne ispunjava svoju svrhu mozemo nazvati poremecajima

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2006. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@steam, da bi se shvatilo sto sam napisao ne mora se biti "Bog", dovoljno je citati s razumijevanjem.

Nema veze s tvojom recenicom nego ukupnim tekstom, ostavio sam samo dio teksta koji se moze smatrati nekakvim zakljuckom. Mislio sam da znas sto je quotanje.

Poremecaj se na nesto/nekoga odnosi, a to si izostavio (oba puta). O tome sam ti pisao u prosloj poruci. Probaj citati s razumijevanjem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2006. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
Rajnus, zelis nam nesto priznati ovim postom? Wink


Da, naravno :Đ

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mungos: poremecaj spolnosti, poremecaj nagona spolne privlacnosti. To je valjda jasno. A ti si otisao u krivom smjeru.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2006. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sad, to o čemu raspravljate nije još ni znanstveno definirano Wink Naime, u medicinskoj se literaturi homoseksualnost ne smatra poremećajem seksualnog nagona ili seksualnosti, nego se tek navodi uz takve pri čemu se naglašava da se ne smatra seksualnim poremećajem. To što se uz njih uopće navodi, samo su ostatci prijašnjih teorija.

Gay populacija je previše rasprostanjena i homoseksualnost je prečesta da bi se smatrala seksualnim poremećajem. A, uostalom, ne možemo ju trpati u isti koš s pedofilijom ili zoofilijom ili koprofilijom etc., etc., što jesu seksualni poremećaji.

Što se tiče romana "Berlinski ručnik", imala sam priliku pročitati nekoliko ulomaka. Iako su u njemu bez ikakve cenzure i uljepšavanja prikazane scene seksa, pa čak i grupnog, mislim da roman vrijedi pročitati. Možda pomogne skepticima i homofobima da se barem približe shvaćanju njihova svijeta.

Ne mogu reći kakva je knjiga u globalu, no prema pročitanome mogu biti sigurna da je Ilinčić, kao javna osoba u tako maloj državi poput naše, vrlo, vrlo hrabar. Smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2006. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
Ovako sam razmisljao prije 2 godine (na hr.sci.psihologija) i jos me nitko nije razuvjerio:

Da, da.. ima nešto... ja bih to nekako sebi protumačio kao da ti se nešto još u fazi prije rođenja pomaknulo. Ono, kao što David Bowie ima jedno oko zeleno, a drugo plavo ili što se netko rodi kao albino.... sve je moguće, ali definitivno nije bolest kako to najzatucaniji balabani tvrde.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.10.2006. 9:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Da, da.. ima nešto... ja bih to nekako sebi protumačio kao da ti se nešto još u fazi prije rođenja pomaknulo. Ono, kao što David Bowie ima jedno oko zeleno, a drugo plavo ili što se netko rodi kao albino.... sve je moguće, ali definitivno nije bolest kako to najzatucaniji balabani tvrde.


Ne bih ni ja rekla da je bolest, no neki od vrlo malih nogu kuže da nešto s njima nije u redu i da se po pitanju svoje seksualnosti razlikuju od vršnjaka i to bih ja nazvala: rođen kao gay, al ima i onih koji tek s 20-30-40 godina postaju gay iako su do tada bili hetero.. i onda se odjednom okrenu za 180 stupnjeva.. kako to objasniti? Gledali previše filmova pa im se svidjelo ili im se desio klik u glavi izazvan čime..? Eh, to ja ne kužim..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2006. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Ne bih ni ja rekla da je bolest, no neki od vrlo malih nogu kuže da nešto s njima nije u redu i da se po pitanju svoje seksualnosti razlikuju od vršnjaka i to bih ja nazvala: rođen kao gay, al ima i onih koji tek s 20-30-40 godina postaju gay iako su do tada bili hetero.. i onda se odjednom okrenu za 180 stupnjeva.. kako to objasniti? Gledali previše filmova pa im se svidjelo ili im se desio klik u glavi izazvan čime..? Eh, to ja ne kužim..

Ovdje zajedno ne kužimo.... ali jebga, ako to njih veseli....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.10.2006. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..tko smo mi da sudimo.
vidiš kak se lijepo nadopunjemo kao jedan sretan hetero par.. he he.. osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cerruti
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2006. 21:09 
Naslov:  Re: TIME -- prvi GAY bar u OSIJEKU!! -Fashion incubator
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako ovdje čitam ja ispadam bolestan jer sam gay, ako sam bolestan dajte mi onda bolovanje u firmi, pa možda čak i mirovinu.... ja se osobno ne slažem s onima koji nas prozivaju bolesnicima, homoseksualnost nije bolest nego sklonost i kao takova ne može se liječiti, gay sam od svog ranog djetinjsva to sam znao i osjećao od prvih dana svoje spolnosti samo sam se bojao svega toga u sebi zbog okoline koja onda nimalo nije bila tolerantna po tom pitanju, danas je situacija možda nešto i bolja... ali dragi moji sugrađani ovo je nažalost zapadni balkan a i velika većina u ovom gradu ih se tako ponaša... ostat će primitivni i zatucani do kraja života svoga je u ovom gradu je najbitnije voditi tuđu brigu te znati tko koga jebe i pod kojim kutom... bilo bi bolje da svatko živi svoj život i ne zabada nos u tuđi.

Pozdrav svima, jedan peder iz susjedstva...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: