Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žuti crveni i drugi kartoni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DeusExMachina je napisao/la: ›
DeusExMachina je napisao/la: › Na ovoj temi rasprava je bila u teku, na drugoj rasprava je zavrsila jutros i malo poslije toga nestala. Sadrzavala je kritiku... Vrati temu u pocetno stanje iz database backup-a i dopusti svima da odluce imas li karaktera ili ne.
Ono sto je napisano nije sadrzavalo kritiku, a nemam pristupa backupu, niti bih to radio. No, da si vidio sto je pisalo, siguran sam da bi se slozio s mojom odlukom.

Kad vec izigravas komunikoloskog pravednika, onda budi pristojan i odgovori zasto ova rasprava nije izbrisana kad sam, kako si naveo, sklon cenzuriranju kritike.

Procitaj ponovo, mislim da je odgovoreno...

Karakter ti je u pitanju... Ako nemas dostupa backup-u, admin ima... prema tome tvoj karakter je na liniji i admina kojeg si svojim postupkom stavio u tu situaciju.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene zanima jesu li pjesme u topicu "haiku" off? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što sam iščitala sve napisano još jednom, ne mogu se oteti dojmu da su admin i moderator jedna osoba.
Stil pisanja, rječnik, struktura rečenice, način argumentiranja, citiranja...
Ispričavam se ako griješim.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Nakon što sam iščitala sve napisano još jednom, ne mogu se oteti dojmu da su admin i moderator jedna osoba.
Stil pisanja, rječnik, struktura rečenice, način argumentiranja, citiranja...
Ispričavam se ako griješim.


Ja sam stekao isti dojam al nisam htjeo trčat grlom u jagode, možda se varamo, a možda......... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako vam se samo da 6 str pisati o tome??kao sad se svi
boje pisati,ma svi znamo zasto je sale dobio crveni, i svi tu i tamo odemo u offtopic ali on ga je bas pretjerao sa svime a ne samo sa offtopicom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na forumu sam skoro 5 mj. i iskreno ne sviđa mi se ono što u posljednje vrijeme vidim..
Forum nije mjesto za osobna prepucavanja kojima neki teže, isto tako ni za liječenje privatnih frustracija kroz postanje!
Nažalost, takvih postova je u zadnje vrijeme dosta, forum gubi svoj stari sjaj i jedini način da se to zaustavi je brisanjem takvih postova - ne mislim sad samo na offtopice ,već i na one postove koje zadovoljavaju formu samo za 1 kikach i 1 post više.
Nakon toga brisanja valjda vlasnici postova skuže svoje greške i pokušaju ih ispraviti..
Ovo što se dogodilo forumašu,zbog koga je i ovaj topic otvoren, je čisti primjer njegovog inata ( po meni privatne prirode) usmjerenog na krivu stranu, a na taj način i inat moderatora.
Ne opravdavam moderatora , ali rigorozno sankcioniranje je jedina metoda uvođenja nekakvog reda.
Previše toga se otelo kontroli, a mislim da su tome pridonijela upoznavanja i druženja forumaša..
Koliko god ideja o upoznavanju i druženju ljudi s foruma bila dobra, toliko je i loša..znamo šta se događalo u proteklo vrijeme i normalno da je imalo utjecaja i na forum, i to na više osoba.. anonimnosti više nema i nastaje smrs iza kojeg više nije (i nikada neće) ništa biti isto..

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upoznavanje nema veze s tim, ja sam stekla bas dobre prijatelje na forumu, ali , evo uzet cu primjer monstruma, pa da se mi sad posvadjamo ,necu ja na forum doci pisati o tome kakav je monstrum!!! stvar je dakle o tome da neki ljudi nemaju granice i misle kako se tu mogu ponasat kao kod kuce i nama iznositi stvari koje nas uopce ne zanimaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@betty znamo na šta sam mislila..

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...e svašta.....ja reko da je ovo sinoc završilo...al vidim da se ovaj off topic nastavlja.....no s obzirom da smo vec u offtopicu...tak mi svejedno što cu ovdje pisati....
...jedino moram priznati da sam se u ovakoj nadasve konstruktivno ozbiljnoj temi tako slatko nasmijao u onom dijelu kad se govori.....tko stoji zapravo iza novog/starog moderatora......
....dobro da nije zatražena DNK analiza....Cool
...no dobro....šalu na stranu pa da opet napišem nešto konstruktivno u offtopicu....
...vidim da je vecina skužila u cemu je problem....jer taj problem se ne vuce od jucer kad je nastala ova cijela frka....al dobro....sad imamo opakog moderatora...koji je odlucio skresati krila pticama koji ne pripadaju konstruktivnom jatu....
....no ima još nešto što se spominje....a što je meni zapelo za oko...(ne baš doslovno da mi je zapelo...jer nosim naocale pa mi ne može zapeti)....
...radi se o tome da se spominje ako netko želi srati bez veze po furumu...nek si otvori vlastiti forum i to tamo radi koliko hoce....bez ikakve cenzure....
...s tim bi se u potpunosti složio.....
ono što mene muci je to što ovaj forum.......iako je privatan....odnosno postoji vlasnik......krenio je s idejom da postane nešto javno....u smislu da se ponudi građanima osijeka i šire na korištenje....te samim tim se prihvatila mogucnost da ce na ovaj portal dolaziti i oni ljudi koji nece se slagati sa tuđim mišljenjem.....i koji se nece pridržavati baš svih pravila....(nametnutnih....i onih koji spadaju u grupu nepisanih pravila)......
...e sad izgleda kad je ovaj forum uzeo tolikog maha da se ne može više svrstavati u forum koji je necija privatna prcija.....dolazi do tog problema....što zbog nemogucnosti moderatora...koji nema vremena za vlastiti portal.....odlucuje preko noci uvesti reda....kad je vec sve raspušteno....
...no dobro.....kao što je vec napisano.....i najduži put pocinje prvim korakom......tako je i ovaj naš novi/stari moderator....valjda našao slobodnog vremena da nas dovede u red.......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Tamna strano, za osobu kojoj je ovo prvi forum na koji se registrirala u zivotu, odlicno si pogodio smisao postojanja foruma, kao i njihovu kategorizaciju u privatne (po vlasnistvu), javne i privatne prcije. I ono s nametnitim pravilima je briljantno. Zaboravio si jos samo spomenuti da ti se prijeti izrucenjem i da onaj tko ne razumije o cemu pricas zeli zlo Hrvatskoj, Osijeku i gradjanima.

Savjetujem ti da uguslish ovaj ep, ceka te zvjezdana karijera, umjesto da ovdje s nama gubis vrijeme...


Zadnja promjena: Leon; 09.10.2007. 18:39; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
ono što mene muci je to što ovaj forum.......iako je privatan....odnosno postoji vlasnik......krenio je s idejom da postane nešto javno....u smislu da se ponudi građanima osijeka i šire na korištenje....te samim tim se prihvatila mogucnost da ce na ovaj portal dolaziti i oni ljudi koji nece se slagati sa tuđim mišljenjem.....i koji se nece pridržavati baš svih pravila....(nametnutnih....i onih koji spadaju u grupu nepisanih pravila)......
...e sad izgleda kad je ovaj forum uzeo tolikog maha da se ne može više svrstavati u forum koji je necija privatna prcija.....

ako netko otvori birtiju građanima osijeka, to ne znači da svatko može doći u nju i raditi što želi, nego što gazda dopusti! as simple as that.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
@Tamna strano, za osobu kojoj je ovo prvi forum na koji se registrirala u zivotu, odlicno si pogodio smisao postojanja foruma, kao i njihovu kategorizaciju u privatne (po vlasnistvu), javne i privatne prcije. I ono s nametnitim pravilima je briljantno. Zaboravio si jos samo spomenuti da ti se prijeti izrucenjem i da onaj tko ne razumije o cemu pricas zeli zlo Hrvatskoj, Osijeku i gradjanima.

Savjetujem ti da uguslish ovaj ep, ceka te zvjezdana karijera, umjesto da ovdje s nama gubis vrijeme...


....a što ceš....nisu svi fakultetski obrazovani....i toliko nacitani...da sve skuže iz prve....nekima je dovoljno procitati nešto sa foruma...i iz 24 sata.....i živjeti ostatak dana u miru i spokoju....sa osmjehom na licu...
...vidim da je Lacky malo nervozan.....pa necu više o ovoj teme.....al ako ništa barem se konacno o necemu pocelo pricati...a ne samo šuškati......to što sam ja ispao jebena stranka meni ne smeta....jer ionako sam tu radi sebe....a ne radi drugih....
...i naravno ovo sad nije napisano da bi sebe prikazao kao žrtvu....vec jednostavno da imam muda svakome reći ono što smatram da ga sljeduje....Cool

...e sad kad sam ovo ovako dubokoumno srocio....jel može jedno pitanje....
...ako se otvara novi topic.....u offtopicu.....da li to znaci da tu možemo srati koliko hocemo.....ilicemo biti prebaceni u neki pod offtopic.....
ili ce te nam ukiniti mogucnost otvaranja novog topica u offtopicu.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.10.2007. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leon je napisao/la: ›
@Tamna strano, za osobu kojoj je ovo prvi forum na koji se registrirala u zivotu, odlicno si pogodio smisao postojanja foruma, kao i njihovu kategorizaciju u privatne (po vlasnistvu), javne i privatne prcije. I ono s nametnitim pravilima je briljantno. Zaboravio si jos samo spomenuti da ti se prijeti izrucenjem i da onaj tko ne razumije o cemu pricas zeli zlo Hrvatskoj, Osijeku i gradjanima.

Savjetujem ti da uguslish ovaj ep, ceka te zvjezdana karijera, umjesto da ovdje s nama gubis vrijeme...


...e sad kad sam ovo ovako dubokoumno srocio....jel može jedno pitanje....
...ako se otvara novi topic.....u offtopicu.....da li to znaci da tu možemo srati koliko hocemo.....ilicemo biti prebaceni u neki pod offtopic.....
ili ce te nam ukiniti mogucnost otvaranja novog topica u offtopicu.....Cool

pa vidiš da je u offtopicu smeće obrisano par stranica...izgleda da se onda ne može ovdje srat iako je offtopic

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
pa vidiš da je u offtopicu smeće obrisano par stranica...izgleda da se onda ne može ovdje srat iako je offtopic


Sa obzirom na to da si samim zaključivanjem postupka registracije dao do znanja da si PROČITAO, SHVATIO I PRIHVATIO pravila korištenja foruma osijek031.com, koja se baš i ne mogu svrstati u komplicirana (za razliku od ostalih EULA tamo vani), čudi me što uopće pretpostavljaš takve stvari.
Ne svrstavam se u korisnike sa najduljim stažom ovdje, ali svo ovo vrijeme (godina i kusur) nisam doživio kršenje pravila ponašanja od strane uredništva, jedino od strane korisnika (i ja sam ih prekršio koji put).

Dakle, za one koji 'brzo pamte, a još brže zaboravljaju':

http://www.osijek031.com/rules.php je napisao/la: ›
Pravila ponašanja na Osijek031.com
----------------------------------

Postoji jedno generičko pravilo, izvorno korišteno od strane Googla (tm), a ono glasi:

Don't be evil! (Nemojte biti zli!)

Na siteu se ne tolerira vrijeđanje pojedinca ili skupine. Raspravljajte dok vam jagodice na prstima ne utrnu, ali ne prijetite i ne potičite nasilje, nesnošljivost i mržnju.

Ukratko,

Don't be evil! (Nemojte biti zli!)

O tome koje je ponašanje "evil" odlučuje uredništvo i zadržava pravo izmjene i redukcije "evil" sadržaja.

Uredništvo portala Osijek031.com,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o jesus, kakvo prepucavanje moderatora i forumaša.. ne vjerujem..
ok, slažem se da se za offtopičarenje oduzmu kikirikiji, ali žuti.. ? pa svima nam se ponekad desi da se ''zanesemo''.. nekako sam više mišljenja da su žuti za osobe koje svojim postovima promoviraju i potiču nekakvu mržnju, netrpeljivost itd..
forum doživljavam kao mjesto slobodnog i spontanog izražavanja mišljenja.. što je poprilično teško ako pritom moraš paziti kako pričaš.. da ne bi slučajno otišao u off, i dobio žuti.. ??!!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: