Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2006. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jugovac je napisao/la: ›
Dok neki od vas cijenjeni diskutanti, nemaju ništa protiv turbo folka, pročitajte kako se na tolerantnom, liberalnom i demokratskom zapadu po kratkom postupku riješavaju problemi s istokom.

link na članak

I onda se mene smatra radikalnim.... Twisted Evil


Jos samo kad bi mi objasnio koji problem je to ubistvo rijesilo.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2006. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, isto tako neki Srbin kji vole narodnjake može ubiti dj-a jer ga je naživcirala elektronska glazba... I gdje je tu kraj?

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2006. 23:51 
Naslov:  Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jugovac je napisao/la (Pogledaj post): › Dok neki od vas cijenjeni diskutanti, nemaju ništa protiv turbo folka, pročitajte kako se na tolerantnom, liberalnom i demokratskom zapadu po kratkom postupku riješavaju problemi s istokom.

link na članak

I onda se mene smatra radikalnim.... Twisted Evil


Nevidim da to ima nekakve veze sa narodnjacima kao glazbom....u ovom slučaju biti će prije da ga je samo naživcirala preglasna glazba koju je taj seljak puštao. Biti će da je riječ o manijako koji je živcirao cijelo susjedstvo, a mislim da nebi bolje prošao da taman pušto Mozarta...Sjeo je za živac krivoj osobi Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2006. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jugovac je napisao/la: › Dok neki od vas cijenjeni diskutanti, nemaju ništa protiv turbo folka, pročitajte kako se na tolerantnom, liberalnom i demokratskom zapadu po kratkom postupku riješavaju problemi s istokom.


Ajd, da se to dogodi ovdje, jos se i moze razumjeti jer postoji nekakav konotativni motiv...

Ali koliko je ta glazba trebala nanervirati nekog Austrijanca da radi ovakva sranja... strasno... Smile

A kontam da je sve pocelo obicnom glasnom glazbom, ciji kontekst uopce nije smetao Austrijancu. On je sigurno civilizirano i ljudski dosao i upozorio Balkance da stisaju, a njima je to bio znak da jos jace pojacaju... to je taj balkanski inat... Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tincica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.02.2006. 7:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › odgovor je: demokracija.

načelno, ne vidim nikakvu razliku između filharmonije, narodnjaka, pevaljke, rappa, ili bilo kojeg drugog glazbenog pravca.
stvar ukusa, zašto bih ja koji volim jazz bio privilegiran u odnosu na nekog iz pripizdine donje koji voli slušati pevaljke?
ima jednako pravo na to kao i ja.



To što ti ne vidiš razliku između "filharmonije" i narodnjaka nije stvar ukusa nego neukusa i nepoznavanja materije. O ukusima se ne može raspravljati, ali o kvaliteti i drugim objektivnim stvarima može. Ja npr. ne peferiram neke jazz skladbe, ali za njih nikako ne bih mogla reći da su loše i nekvalitetne dok su narodnjaci jedino i isključivo čisto smeće. Točka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2006. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zavisi o kulturi koju si usvojio. Zamisli nekog domoroca iz Indonezije s nekog zabačenog otočića i dovedi mu simfonijski orkestar koji svira carminu buranu. Toliko bi ga isprepadalo da bi uzeo luk i strijelu, sjekiru oliti koplje i počeo nasumice sječi glave a vjerojatno bi počeo od od onoga s činelama, ne znam zašto ali mi se nekako čini da bi...

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.02.2006. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krivo ti se čini... Na to glazbeno remek-djelo, nitko ne bi tako mogao reagirati pa čak ni onaj koji nema pojma o glazbi... Ali, to ionako nije topic ovog čavrljanja...

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2006. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ali koliko je ta glazba trebala nanervirati nekog Austrijanca da radi ovakva sranja... strasno... Smile

A kontam da je sve pocelo obicnom glasnom glazbom, ciji kontekst uopce nije smetao Austrijancu. On je sigurno civilizirano i ljudski dosao i upozorio Balkance da stisaju, a njima je to bio znak da jos jace pojacaju... to je taj balkanski inat... Smile

A mozda je bio i neki napaljeni Haiderovac pa zamijenio susjeda Srbina za koruskog Slovenca... Embarassed

Nije uvijek Balkan za sve kriv... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2006. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Krivo ti se čini... Na to glazbeno remek-djelo, nitko ne bi tako mogao reagirati pa čak ni onaj koji nema pojma o glazbi... Ali, to ionako nije topic ovog čavrljanja...


Ma naravno da nije samo sam se nadovezao na Tinćicu...a i čini mi se da nisam bio jasan- nije da taj "domorodac" nema pojma o glazbi nego ima druge kriterije za glazbu, ono što je tebi remek- djelo njemu je možda obična buka.

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2006. 2:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooooj je napisao/la: ›
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Krivo ti se čini... Na to glazbeno remek-djelo, nitko ne bi tako mogao reagirati pa čak ni onaj koji nema pojma o glazbi... Ali, to ionako nije topic ovog čavrljanja...


Ma naravno da nije samo sam se nadovezao na Tinćicu...a i čini mi se da nisam bio jasan- nije da taj "domorodac" nema pojma o glazbi nego ima druge kriterije za glazbu, ono što je tebi remek- djelo njemu je možda obična buka.
Svejedno Carmina burana je remek-djelo. Samo onaj tko nema pojma o glazbi ili nema sluha može reći suprotno. A što se tiče tih tvojih kriterija, tako možemo do sutra... Tvoj kriterij, moj kriterij... Kriterij nekog trećeg... Ono oko čega bismo se svi trebali složiti bez obzira na razlike je da narodnjaci nisu glazba, već lakrdija!!!

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tincica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2006. 7:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ma naravno da nije samo sam se nadovezao na Tinćicu...a i čini mi se da nisam bio jasan- nije da taj "domorodac" nema pojma o glazbi nego ima druge kriterije za glazbu, ono što je tebi remek- djelo njemu je možda obična buka.



Pa upravo tako....domorodac je ključna riječ u tvom postu. Pa daj molim te nećemo se valjda mjeriti s domorocima.....dobro da nisi spomenuo neandertalca. Uzeo si potpuno krive parametre za raspravu.
Ako ja nažvrljam nešto na papir i stavim svoje "remek djelo" pored jednog da vincija, hoćeš onda reći da se o ukusima ne rspraljva?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2006. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ni jednom riječju nisam spomenuo ukus, govorim isključivo o pravu izbora...
nek sluša tko što želi...

ja, bih, iskreno, najradije slušao haremski zbor kao jeddini slušaoc...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2006. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

42 je napisao/la: › A mozda je bio i neki napaljeni Haiderovac pa zamijenio susjeda Srbina za koruskog Slovenca... Embarassed Nije uvijek Balkan za sve kriv... Wink


Mozda, tko zna... svi smo mi njima isti... balkanjerosi Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2006. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): ›
jooooooj je napisao/la: ›
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Krivo ti se čini... Na to glazbeno remek-djelo, nitko ne bi tako mogao reagirati pa čak ni onaj koji nema pojma o glazbi... Ali, to ionako nije topic ovog čavrljanja...


Ma naravno da nije samo sam se nadovezao na Tinćicu...a i čini mi se da nisam bio jasan- nije da taj "domorodac" nema pojma o glazbi nego ima druge kriterije za glazbu, ono što je tebi remek- djelo njemu je možda obična buka.
Svejedno Carmina burana je remek-djelo. Samo onaj tko nema pojma o glazbi ili nema sluha može reći suprotno. A što se tiče tih tvojih kriterija, tako možemo do sutra... Tvoj kriterij, moj kriterij... Kriterij nekog trećeg... Ono oko čega bismo se svi trebali složiti bez obzira na razlike je da narodnjaci nisu glazba, već lakrdija!!!


e u tome je stvar, tebi je to lakrdija a nekome nije, i ne samo da mu nije lakrdija nego mu je to remek- djelo. Pa jel toliko teško shvatiti da ljudi imaju različite ukuse i različite kriterije- dakle neka sluša tko što hoće a mi se ne moramo svi oko ništa složiti... Ne možeš nametati drugome svoje kriterije, već te ona gužva pred koktelom demantira...
I naravno da je Carmina burana remek- djelo, tu nema rasprave...

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2006. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idemo u raspravu iz drugog kuta? Mooooože. E ovako: Tvrđa je spomenik kulture, jel tako? Je. Popularna glazba ne bi trebala spadati tamo, ako ništa drugo, a ono već zato što vibracije od buke loše utječu na zidove, recimo. Zato preporučujem da u Tvrđi nađu svoje mjesto kulturne ustanove: Galerije, muzeji, ok, ajd-srednje škole i sveučilište, kojima ambijent malo više "leži" nego pijanim klinkama u mini suknjama koje ispadaju iz zamračenih lokala s cgaretom u jednoj i pivom u drugoj ruci... Mislim da je to degradacija Tvrđe kao kulturnog spomenika. ali isto tako: izbacimo i metalce iz Tvrđe onda, i pankere, i repere, i svu glazbu koja Tvrđi može naštetiti (takva glazba je možda prikladnija na periferiji grada gdje:a)pruža mogućnosti za neometanu zabavu; b)otklanja opasnost da se u Tvrđi nešto ošteti ili uništi).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: