Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zemlja bez granica 2013.: Jubilarna "Zemlja bez granica" se neće održati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2013. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eto, utaman sam pročitala da je mister gradonačelnik zgrožen bahatošću bivše gradske uprave, te da će organizirati aukciju u humanitarne svrhe.....pa, ono - moglo bi se, jel' te - to namijeniti za itekakav događaj i za pun grad djece koja preko ljeta baš i nemaju neku zabavu...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2013. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MJESTO ZA MENE je napisao/la (Pogledaj post): › I jučer smo bili na razgovoru kod g. Hama kako bismo ponovo pokazali da se ne radi o ljutnji, voljenju ili nevoljenju već situaciji da se ovako veliki projekt kao što jest Zemlja bez granica (i to jubilarna) ne može planirati zadnjih mjesec dana iako su nam nuđena puno veća sredstva. Baš zato i naglašavamo da se velik i smislen projekt koji se i ovih dana dokazao od interesa za našu lokalnu zajednicu, ne može nastaviti bez sustavne i partnerske podrške svih relevantnih dionika (a priori lokalne samouprave). Dakle, mi ćemo svojim snagama i sredstvima planirati nekakva događanja za djecu i mlade, ali ne i Zemlju bez granica.
Što se tiče fotografija, svaki političar na vlasti koji nosi odgovornost za budućnost naše djece i mladih pozvan je i rado se odaziva na poziv u kojem sudjeluju djeca, posebice u predizbornim kampanjama. Svakome od njih na dušu neka budu obećanja i ispunjenja koja izgovaraju i ispunjavanju prema djeci i mladima s kojima se rado slikaju. Jednako kao što je i na dušu njima kada mijenjaju svoje političke opcije i na taj način manipuliraju svojim biračima. Nažalost, i ta situacija je dio naše svakidašnjice. Djeca i mladi TREBALA BI biti briga i važnost SVAKOG političara, vršitelja dužnosti i odgovorne osobe za razvijanje kvalitete života naše zajednice. Bilo bi nam drago vidjeti baš svakog političara na našim slikama, ali još više da ispunjavaju svoja obećanja i da pokažu istinsku brigu za ovaj grad i buduće generacije. Jer podsjetimo se da su upravo djeca najosjetlivija kada im nešto obećamo, a ne održimo obećanje. Hajmo zajedno vjerovati da će i ova javna rasprava doprinijeti kvalitetnijem razvoju strategije za djecu, mlade i buduće naraštaje koje mi u BREZI odgajamo na svakodnevnoj razini. Srdačno, BREZA



Tko vam je nudio sredstva, a nije održao obećanje? Zaslužili smo to znati!
Zašto ste čekali početak srpnja kad ste znali da trebate više vremena?
Zašto se bojite javno progovoriti?
Ako vas je prošla gradska vlast podržavala u svemu i davala više od obećanog, zašto se niste sustavno pripremali, jer je bilo jako teško (gotovo nemoguće) predvidjeti da će se vlast promijeniti?!
Imam još tisuću pitanja, ali nema smisla...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2013. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pandora je napisao/la (Pogledaj post): › Ma nije bitno koliko je novca potrebno, nije bitno tko je na vlasti, tko je s kim dobar i tko koga podržava, sve to nije bitno!!!!

Nakon ovakvog priopćenja, umjesto da se nekako organiziramo i nešto napravimo opet raspravljamo o politici.
Boli me dupe za politiku, djecu uopće nije briga za politiku, djeca žele sudjelovati i ove godine u ZBG.
Ako je istina da se za OLJK dalo 600000KN
molim lijepo da se po tom principu i ZBG postavi kao osječki brand i isto tako sufinancira od opet boli me dupe koga!
Najvažnije je da se ZBG održi! Nije samo dužnost Breze da se poduzmu svi koraci nego svih nas građana jer radi se o našoj djeci!

Nakon cijele ove zavrzlame po medijima i detaljnog pračenja svih reportaža i objava, zaključujem kako je Brezi zapravo DOSTA, svih ovih godina moljakaju i vuku za rukave kao što rade i ostale udruge za svoje projekte ALI ovaj projekt nije ni po čemu isti kao i drugi, ovaj projekt se nakon devet godina dokazao i pokazao kao izuzetno važan i vrijedan projekt za djecu, tko je prisustvovao zna o čemu govorim. Samim time ZBG treba biti usvojena kao brand grada i sredstva se trebaju u potpunosti osigurati svake godine kako bi se isti održao, baš poput OLJK.

Molim da netko organizira okupljanje zajedno s našom djecom pred vratima grada i da tako poduzmemo da se ZBG usvoji kao naš brand koji se redovno održava svake godine u našem gradu a sve to za djecu grada Osijeka!!



Zamisao vam nije loša, ali za ovu godinu je prekasno.

Očito je nečija namjera ustrajati na tome da se ZBG ne održi!

Mjesto za mene je rekla da se ne može sve organizirati u mjesec dana; a što su čekali do sada?
Znali su koliko novca su dobili proračunom, netko im je u predizbornoj kampanji obećavao (i nije ispunio obećano). Vjerujem da je u pitanju netko iz nove gradske vlasti, da bi to vrlo rado objavio, pohvalio se nadom u skoru suradnju, slikao se s djecom...

Ovako mi ostaje samo jedan zaključak... Mislim da ga ne treba niti napisati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2013. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvukli ste politiku među djecu...na kraju sad ta djeca placaju zbog te politike....

no dobro...budimo realni...ipak živimo na brdovitom balkanu...u dolini panjeva

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2013. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MJESTO ZA MENE je napisao/la: › Draga Čarobnice,
kako biste uistinu čuli moj ili naš glas, pozivamo Vas da dođete od nas u Jaegerovu 12, pa da izravno iskomuniciramo ono što Vas brine ili zbog čega Vam se muči u stomaku. Otvorena pitanja prilika su za pojašnjavanje onoga što netko stvarno misli i kako to netko drugi čuje. Srdačan pozdrav, BREZA
Nema potrebe za mojim dolaskom. Na moja pitanja možete odgovoriti i ovdje, kao što odgovaraju i drugi političari i javne osobe.

Mislim da nisam bila nepristojna, iznijela sam svoje mišljenje i nekoliko pitanja koja mi se motaju po glavi. A vi odgovorite ukoliko imate odgovore. Ili izbjegavajte. Vaš izbor.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2013. 0:41 
Naslov:  Re: Zemlja bez granica 2013.: Jubilarna "Zemlja bez granica" se neće održati!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovdje se iznosi toliko nebuloza a bogami i laži od strane "Mjesto za mene" da je to žalosno...a još žalosnije je da se te sitne i pokvarene političke igrice i manipulacije prelamaju preko djece..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
MJESTO ZA MENE
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 7:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MJESTO ZA MENE je jedan od naših projekata o kojem možete čitati na našoj web stranici. Svaka od nas iz BREZE, uglavnom smo majke i odgojiteljice, čija imena i prezimena te životopise opet imate vidljive na našoj web stranici, ne skrivamo se iza sinonima. Jedini "dug" koji smo imali bio je odgovoriti na upite roditelja i djece gdje je lista radionica na koje se mogu prijaviti za Zemlju bez granica. ZATO smo izašli javno u medije, ZATO smo se logirali na ovaj blog, ZATO smo pojašnjavali punih sat vremena na Osječkoj televiziji Karte na stol. Ako pojedinci kojima je ova tema uistinu važna i pratili su sve što smo do sada rekli javno, još uvijek ovaj naš javni razgovor doživljavanju kao političko prepucavanje ili priklanjanje jednoj od političkih opcija, onda je to ipak njihova stvar i izbor. Nama je samo žao. Razlog zbog kojeg vas pozivamo k nama u BREZU je prilika da i mi vas upoznamo imenom i prezimenom, čujemo vaša radna iskustva te da sve nejasnoće koje nisu dovoljno pojašnjene ili niste pratili, a vama su iskreno važne, razjasnimo i ponovimo. Mi NISMO ni političari, ni javne osobe!!! Mi smo udruga građana, uglavnom žene i majke, koja Zemlju bez granica organizira već godinama uz podršku svojih muževa, rodbine, susjeda i prekrasnih mladih volontera i volonterki (bez obzira na profesiju) kojima je jasno o čemu mi govorimo jer su dane (i ponekad noći) uložili svog truda u organizaciju. Vama koji spominjete interes djece, dakle vama kojima je doista stalo do njih, pozivamo da dođete k nama i pridružite nam se u organiziranju aktivnosti koje planiramo provesti idući mjesec, kao što smo već javno najavili. Vidimo se! Srdačan pozdrav, BREZA

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 7:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nije ZBG jedina aktivnost u ovom gradu koja brine o djeci.

Niste se ove godine uspjeli uvuć u guzicu nikom političaru i ništa od vašeg projekta.

Ići će djeca u GISKO i ćao ... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a.vidi.me.sad
Offline
Ukupno postova: 33
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la: ›
pa nije ZBG jedina aktivnost u ovom gradu koja brine o djeci.

Niste se ove godine uspjeli uvuć u guzicu nikom političaru i ništa od vašeg projekta.

Ići će djeca u GISKO i ćao ... Wink


Nakon ovako poticajnih stavova i čvrstih argumenata čini se da rasprava poprima neku novu dimenziju u kojoj i nema više smisla. Jel to ono što zovu tipični hrvatski jal?
Ma BRAVO bavaria!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije jal. to je realnost ... pogledaj im stranicu. pljuju po vrdoljaku. pa u glasu po gradonačelniku ...


moje mišljenje je da nisu dobro odradile niti traženje love, niti ovo priopćenje ... i to je to ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
a.vidi.me.sad
Offline
Ukupno postova: 33
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerojatno si i u pravu da nisu dobro odradile kako ti sirovo kažeš "traženje love". Slažem se čak i da je priopćenje trebalo biti spretnije.
S druge strane možda bi bilo sasvim normalno da Grad Osijek s počasnim nazivom "Grad prijatelj djece" čija i ploča stoji na prilazu grada, nakon deset godina ove manifestacije ne čeka "traženje love" nego da bude partner, pokrovitelj, suorganizator... (nazovi to kako hoćeš) manifestacije za koju sami govore da je brend grada. Da Grad ima onu ulogu koju ima u organizaciji OLJK, naprimjer.
Nisam uspio naći gdje pljuju po Vrdoljaku i gradonačelniku, ali ako je to istina bojim se da ZBG neće vidjeti svoje deseto izdanje. To su i zaslužili! Mi roditelji i naša djeca će to shvatiti, oni znaju da nije lijepo pljuvati po drugima. Ma ništa zato. "Ići će djeca u GISKO i ćao..."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2013. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko ovdje ima sitnih dusa, malogradjana, licemjera i ostalog sljama na ovom portalu

pojedinci ste poludili s politikom, sve je urota, cak kad se radi i o djecjem projektu - muka mi vas je

zato i jesmo grad slucaj, jer ste vi gradjani slucaj, sve sljam do sljam - cast izuzecima

nadam se da ce Breza nastavit uspjesno raditi

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a.vidi.me.sad je napisao/la (Pogledaj post): › Vjerojatno si i u pravu da nisu dobro odradile kako ti sirovo kažeš "traženje love". Slažem se čak i da je priopćenje trebalo biti spretnije.
S druge strane možda bi bilo sasvim normalno da Grad Osijek s počasnim nazivom "Grad prijatelj djece" čija i ploča stoji na prilazu grada, nakon deset godina ove manifestacije ne čeka "traženje love" nego da bude partner, pokrovitelj, suorganizator... (nazovi to kako hoćeš) manifestacije za koju sami govore da je brend grada. Da Grad ima onu ulogu koju ima u organizaciji OLJK, naprimjer.
Nisam uspio naći gdje pljuju po Vrdoljaku i gradonačelniku, ali ako je to istina bojim se da ZBG neće vidjeti svoje deseto izdanje. To su i zaslužili! Mi roditelji i naša djeca će to shvatiti, oni znaju da nije lijepo pljuvati po drugima. Ma ništa zato. "Ići će djeca u GISKO i ćao..."
¸

Kažete da Grad treba imati ulogu kao u OLJK, Grad je to odrađivao tjednima i prije izbora, nije se čekalo; zato što je to Grad organizirao svake godine.

Gđa kaže da su oni udruga, jesu, ali udruga u kojoj ljudi imaju plaće, dakle, zaposleni su. Iako vjerojatno ne moraju raditi ZBG, svake godine su na vrijeme krenuli s pripremama. Ove godine je otvoren poziv volonterima tek 27. 05., to znači da su i s tim prekasno krenuli, a kamoli s ostalim.
Prozivaju oni sve koji su se rado slikali s njima, a sada su izbjegli ono što su obećali, osim onih 70.000.
Ne treba uvlačiti politiku u sve, ali oni su prvi započeli s tim, govoreći da nemaju dovoljno novca, pa u sljedećoj rečenici da novac nije upitan, pa razgovor s Hamom, iz kojeg objašnjenja nisam skužio tko im je obećao puno više novaca, Ham ili netko drugi, a gđa ne želi odgovoriti.
Žalosno da ovakav događaj očito služi u dnevno-političke svrhe.
Iako sam nemam male djece, mislim da su djeca zaslužila da se učini nešto za niih, a ne ovako, bez pravog razloga, izbjegavati odgovore. Budući da su svake godine morali moljakati novce, sami kuhati za umjetnike i sl, vjerojatno im je dosadilo raditi nešto što sponzori i pokrovitelji ne cijene.
Ima prijedloga da se naplaćuju ulaznice, da svi doniramo koliko tko može, ali nitko ne odgovara na te prijedloge.
Očito je odluka donesena - ZBG se ne smije održati.
Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2013. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la (Pogledaj post): ›
pandora je napisao/la (Pogledaj post): › Ma nije bitno koliko je novca potrebno, nije bitno tko je na vlasti, tko je s kim dobar i tko koga podržava, sve to nije bitno!!!!

Nakon ovakvog priopćenja, umjesto da se nekako organiziramo i nešto napravimo opet raspravljamo o politici.
Boli me dupe za politiku, djecu uopće nije briga za politiku, djeca žele sudjelovati i ove godine u ZBG.
Ako je istina da se za OLJK dalo 600000KN
molim lijepo da se po tom principu i ZBG postavi kao osječki brand i isto tako sufinancira od opet boli me dupe koga!
Najvažnije je da se ZBG održi! Nije samo dužnost Breze da se poduzmu svi koraci nego svih nas građana jer radi se o našoj djeci!

Nakon cijele ove zavrzlame po medijima i detaljnog pračenja svih reportaža i objava, zaključujem kako je Brezi zapravo DOSTA, svih ovih godina moljakaju i vuku za rukave kao što rade i ostale udruge za svoje projekte ALI ovaj projekt nije ni po čemu isti kao i drugi, ovaj projekt se nakon devet godina dokazao i pokazao kao izuzetno važan i vrijedan projekt za djecu, tko je prisustvovao zna o čemu govorim. Samim time ZBG treba biti usvojena kao brand grada i sredstva se trebaju u potpunosti osigurati svake godine kako bi se isti održao, baš poput OLJK.

Molim da netko organizira okupljanje zajedno s našom djecom pred vratima grada i da tako poduzmemo da se ZBG usvoji kao naš brand koji se redovno održava svake godine u našem gradu a sve to za djecu grada Osijeka!!



Zamisao vam nije loša, ali za ovu godinu je prekasno.

Očito je nečija namjera ustrajati na tome da se ZBG ne održi!

Mjesto za mene je rekla da se ne može sve organizirati u mjesec dana; a što su čekali do sada?
Znali su koliko novca su dobili proračunom, netko im je u predizbornoj kampanji obećavao (i nije ispunio obećano). Vjerujem da je u pitanju netko iz nove gradske vlasti, da bi to vrlo rado objavio, pohvalio se nadom u skoru suradnju, slikao se s djecom...

Ovako mi ostaje samo jedan zaključak... Mislim da ga ne treba niti napisati.


čudi me što Breza ovdje na forumu odgovara samo na prozivke i provokacije a na prijedloge i ideje kako ipak održati ZBG nema baš nikakvog odgovora. zaista sam mislila da ukoliko Breza naiđe na podršku građana da će se ipak pronaći nekakvo rješenje i ipak nešto napraviti... sad' se već i meni čini kako je to zapravo gotova stvar i da se ZBG definitivno neče održati a sve ovo što sada izlazi u javnost je samo prebacivanje odgovornosti... jako žalosno Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.07.2013. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › koliko ovdje ima sitnih dusa, malogradjana, licemjera i ostalog sljama na ovom portalu

pojedinci ste poludili s politikom, sve je urota, cak kad se radi i o djecjem projektu - muka mi vas je


zato i jesmo grad slucaj, jer ste vi gradjani slucaj, sve sljam do sljam - cast izuzecima

nadam se da ce Breza nastavit uspjesno raditi


...s ovim dijelom posta potpuno se slažem...je***la vas politika više.... Rolling Eyes

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: