Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Povratak u '91. - tenk na ulicama Osijeka!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2011. 2:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

boban_os je napisao/la: ›
Svaka čast na članku, eto valjda su sada ovi šišmiši progledali i uvidjeli da su paranoični kao i uvijek. Treba nadodati da će ovaj dan biti također i dan žalosti za mnoge.. kako mi vas je žao!


Sorry, ali meni je žao što je ovaj grad pa i pola hrvatske pun ovakvih kao ti...i onda bi kosorica u Europu...ma daaaj pa mi smo u rangu neke ŽNJ zemlje na istoku. Bolje da su te novce za koje se tereti porezne obveznike dali u dobrotvorne svrhe ili u zakladu Ane Rukavine....ili jednostavno ulagali u grad na neki dr način.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.06.2011. 2:19 
Naslov:  Re: Povratak u '91. - tenk na ulicama Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skriveno: 
Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › London:

na Temzi u "centru" Londona:

Imperial War Museum

Imperial War Museum is a British national museum organisation with branches at five locations in England, three of which are in London. The museum was founded during the First World War in 1917 and intended as a record of the war effort and sacrifice of Britain and her Empire. Today the museum gives its mission as "to enable people to have an informed understanding of modern war and its impact on individuals and society".


...


Skriveno: 
Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › Ashford

Ashford's tank is a Mark IV World War One Tank. It was built in 1916, but it is believed it never saw active service. The tank was presented to the Town on 1 August 1919 by Captain Ferrar of the Army Council in recognition of the splendid response to the National War Savings Appeals. The Tank was delivered to Ashford West Railway Station (Off Godinton Road) and was driven to St George's Square. 1929 engine, gearbox and fittings were removed and sold for scrap and the tank was converted into an electricity sub-station, which it remained until 1968.


...


Skriveno: 
Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › Otawa

This tank is parked in front of the Canadian War Museum.
btw. to je stara / napustena lokacija, ovako izgleda -> novi muzej.


...


Skriveno: 
Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › the Netherlands

Landing Memorial Westkapelle

4 Commando Brigade
Britisch Liberation Army
Landde hier op
1 nov. 1944
om het eiland te bevrijden
--------
4 Commando Brigade
Britisch Liberation Army
landed here on
1 nov. 1944
to liberate the island

(molim, pokazati antifasisticke spomenike u Osijeku)


...


Skriveno: 
Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › slovačka:

World War II memorial of Nazi and Russian battle, Dukla Pass, border between Poland and Slovakia, Europe

prijevoj na planini. i drugo... molim, pokazati antifasisticke spomenike u Osijeku. moze i na slavonskim planinskim prijevojima (npr. kod Kamenske).


...


Skriveno: 
Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim Austrija ili njemačka:

Belgija. Limburg, Hechtel-Eksel

It is a memory to all who lost their lives during the Battle of Hechtel. 35 civilians, 92 British soldiers and 124 German soldiers are commemorated here. (molim, pokazati antifasisticke spomenike u Osijeku)


...


vidjela zaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu? no, no, pec, pec. prvo usporediti BDP Rvacke sa navedenim zemljama, zatim antifasisticke vrijednosti / gradjanska drustva, a tek onda, eventualno, spomen tenkove po gradovima. tako to ide, nekim civilizacijskim redom, a ne obrnuto.

koliko vam puta treba ponoviti da sitno rvacko sibicarenje ne prolazi?
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2011. 2:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › "(molim, pokazati antifasisticke spomenike u Osijeku) "

"... molim, pokazati antifasisticke spomenike u Osijeku. moze i na slavonskim planinskim prijevojima (npr. kod Kamenske)."

"koliko vam puta treba ponoviti da sitno rvacko sibicarenje ne prolazi? "



ajde "antifasistu" (namjerno sa navodnicima, jer ako se neciji postovi i razmisljanja mogu poistovjetiti sa fasistickim mentalnim sklopom onda su to tvoja) sjasi vise od drugog svjetskog rata i antifasistickih spomenika, naravno da je nama blizi rat i vazniji rat koji se dogodio devedesetih i da ce se danas dizati spomenici tome razdoblju...

je*es mi sve ako netko ratku mladicu nije dao pristup internetu, pa sad tu tandrka po forumu, il je mozda seselj ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.06.2011. 7:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lega, pusti te crvene vampire nek se grizu i jede. Da se diže spomenik šajkači bili bi u prvom redu.

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2011. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponovit ću. Zar nikome nije čudno ono: "ne zna se koliko spomenik košta"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cruz031
Offline
Ukupno postova: 244
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2011. 8:44 
Naslov:  Re: Povratak u '91. - tenk na ulicama Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Psiho-fizičkih ožiljaka (spomenika) rata gdje god se okreneš... Uništene tvornice, plodna zemlja - minirana, burza rada pretrpana. Tenk je stvarno bio nužan?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Papa Strunf
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2011. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zivim na Drvljaniku (tenk mi je pod prozorom) i stvarno nemam nista protiv gradnje spomenika, al' yebote ovo nije spomenik, a ni nacin da se takva skalamerija (popularno zvana "instalacija")oktroirano postavlja bez da se pitalo ijednog stanara pod ciji se to prozor gura.

Osim toga ova velebna "instalacija" (yebote ko da instaliraju windows 7 operativni sustav) će početi propadati kroz par dana nakon otvaranja jer mozgovi koji su to osmislili su toliko bili odusevljeni svojom idejom da su isli brze-bolje postaviti stvari prije nego im ideja izlapi iz glave. Pa yebote ne mozes 60tona zeljeza ukopat u zemlju?! pa to će poceti hrdjati za tri dana. osim toga ona fina stabla kojima je natkriven i dio parkinga pa preko ljeta ispustaju divnu smolu i med na auta koji se jedva da oprati tako da vjerujem da će tenk i fićo uskoro sluzit ko one ljepenke za muhe sta vise po terasama na selu.

Pa yebemu, moglo se to napraviti i puno kulturnije, postavit neki plato od kamena, natkriti... stogod...ali ne...

Bas me zanima kako ce polupijana djecurlija reagirati na "instalaciju" kad se bude vracala iz subotnjeg izlaska. Iz vlastitog iskustva znam da vole npr. aparatom za gasenje pozara pospricati aute na parkingu, bacit kamen u staklo i sl. ali ako je suditi po sinocnjem decku-strazaru kojeg je zapao posao cuvanja "instalacije" izgleda da imamo u gradskoj blagajni para na bacanje.

E stvarno smo sirovine. Nismo nista bolji od onih koje smo postavili da umjesto nas odlucuju o ovakvim pitanjima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2011. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjatila se tu na temu sva sila Hdssb-ovskih ulizica, kao po komandi, a našlo se i par izgubljenih Hsp-ovaca da ih pohvale.

Doseg? Postaviti slike iz V. Britanije i Nizozemske. Odjednom su nam te zemlje uzori. To je dobra vijest, nadam se da će te podići glave iz regionalnog blata i pogledati kako se ponašaju u tim zemljama i kad homoseksualci paradiraju ulicama.

No, ispodprosječno obrazovanje populacije koja se u 2011. godini divi tenku i fići kako jašu jedan drugoga, mora rezultirati podbačajima i kad misle da su nešto argumentirali.

Forumaš Vilenjak je to sjajno izveo - slike koje je postavio jedan od Hdssb-ovaca slike su muzejskih primjeraka i antifašističkih spomenika. Još je važnije da su takve stvari u V. Britaniji i Nizozemskoj, pa i svim ostalim civiliziranim zemljama, radili prije 50 godina. Danas je, ako to u Hdssb-u ne znaju, 2011. godina, nije ni 45', ni 91'. Civilizirana vlast bi to znala.

Gradska vlast nam je zaostala u razvoju 50-ak godina. To je upravo pravo značenje sintagme "spomenici su odraz vremena". Ovaj je spomenik odraz zaostalosti gradske vlasti, i povlaštenih umirovljenika/poduzetnika koji su toj vlasti uz nogu. Zaostalost, retardacija, baš poput bivše vlasti, koja je također spomenik odabrala u skladu sa svojom naobrazbom i svjetonazorom, jednako zaostalim.

Nije toliko strašno čitati kako se neki ovdje bezrezervno dive ovom infantilnom ruglu iz pretpotopnih vremena. Strašno je samo da se, eto već druga vlast zaredom, usuđuje prepustiti neobrazovanim zaostalim zaslužnicima da biraju spomenike, ili uređuju grad na bilo koji drgui način.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cruz031
Offline
Ukupno postova: 244
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2011. 8:55 
Naslov:  Re: Povratak u '91. - tenk na ulicama Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Ponovit ću. Zar nikome nije čudno ono: "ne zna se koliko spomenik košta"?


Nije bitno koliko košta! Mnogo toga u životu ne može se mjeriti novcem....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2011. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cruz, reci mi da si ironičan? Moralo bi se znati koliko košta.

Ako nisi ironičan, dođem ti ja za pol sata pjevat pod prozorom pa mi baci koju tisućicu eurića, jer moje pjevanje se ne može mjeriti novcem. Al' moš probat. Very HappyVery HappyVery Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2011. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko se još ovdje bavi novcima?

radi se tu o ljudima koje novci ne zanimaju, ne zanimaju ih ni povlaštene mirovine, ni povlastice, ni gradski lokali, ni građevinsko poduzetništvo, lova ovima nije uopće u prvom planu.

No, netko će se razveseliti ovom spomeniku (osim, dakle, sugrađana opterećenih ratom) - to će biti fabrika automobila iz Kragujevca, Zastava. Da su imali fiću koji gazi tenk dok su ga još proizvodili, bio bi to samo takav marketing.

http://zastavanacionale.com/Default.aspx?lng=en-us&mode=models&id=fico

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cruz031
Offline
Ukupno postova: 244
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2011. 9:19 
Naslov:  Re: Povratak u '91. - tenk na ulicama Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Cruz, reci mi da si ironičan? Moralo bi se znati koliko košta.

Ako nisi ironičan, dođem ti ja za pol sata pjevat pod prozorom pa mi baci koju tisućicu eurića, jer moje pjevanje se ne može mjeriti novcem. Al' moš probat. Very HappyVery HappyVery Happy


Ironičan, ironičan.... Ali od ironije nikakve koristi.... No svakako dođi pjevati pod prozor Very Happy Snimim te kamerom, snimku postavimo na youtube i dijelimo zaradu od reklama pola-pola Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2011. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel bio problem ako se već želi podizat neki spomenik crvenom fići, jednostavno postaviti samo crvenog fiću? ...bez jebenog tenka?!

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fifa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 243
Lokacija: Osijek/Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2011. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se već ovo čudo moralo napravit...onda se to napravi kako spada...od tog se raskrižija napravi kružni tok i nasred kružnog se rokne tenk...ne ovak..ukopat ga ispod drveta kraj trafostanice..već kad trošimo pare poreznih obveznika..trošimo ih kako spada Very Happy

_________________
The Todd accepts all applicants, regardless of age and disability. Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.06.2011. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Ponovit ću. Zar nikome nije čudno ono: "ne zna se koliko spomenik košta"?


Je, meni je čudno jer se otprilike zna kolko će koštati..tj. zna se da je većina donirana (tenk)..

Čudno je jer autor ovog teksta (ne pište tko je) nije nikoga pitao kolko to košta nego je samo napisao da se ne zna al očito neki ovdje ne slušaju radio, ne gledaju tv, ne čitaju novine pa su zadovoljni sa takvim novinarstvom Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: