Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeste li vidjeli nove boce Osječkog piva?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2009. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a gdje ima za kupiti velebitskog osim u OBP-u? Nema boljeg piva.

Osječko je dobor pivo, dizajn je sad dobar, ali još uvijek se za tom bocom vuče epitet "zidarsko pivo", ako se ne bace na neke reklame odem sve opet u Dravu. Tubrog se npr. ne može ni usporediti s Osječkim.

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Toman
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2009. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odličan je dizajn i boce i naljepnice, a okus naravno kao i uvijek meni super.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
svi sad nešto pričaju, a jeste li pogledali zadnju etiketu. postoji vrlo važna razlika u odnosu na staru. na novoj etiketi ne piše da se u proizvodnji koristi ekstrakt, a na staroj je pisalo da pivo sadrži 11.8% ekstrakta (sva hrvatska piva piva sadrže ekstrakt, npr. Karlovačko ima 12%, te se ne bi mogla prodavati recimo u njemačkoj jer ne bi mogla proći zakon o čistoći piva. Da, Velebitsko nema ekstrakt!). e sad, zanima me jel to samo marketinški trik ili su stvarno primijenili postupak proizvodnje?

Osječko pivo se još jedino u Hrvatskoj proizvodi po njemačkoj recepturi. Ako malo pogledate rokove trajanje na pivima vidjet ćete da je jedino Osječko ograničeno na 6 mjeseci. Sva ostala su po 9-24 mjeseca. Što bi značilo da su puna kemikalija.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Joj što volim kad mi tu pametuju o osječkom pivu.
Svi sad kao hvale pivo, čovjek bi pomislio da se osječko troši ono na tisuće hektolitara. Prava istina je drugačija. Usudio bih se dati procjenu da osječko ne konzumira više od 15-20% mlađe populacije. Po ovim postovima čovjek bi zaključio da je taj broj >80%!! Što god mi tu pametovali, činjenica je da kvaliteta osječkog piva nije u rangu ostalih domaćih lagera. Uostalom, to možete pitati i tehnologe u pivovari, pa će vam i sami potvrditi. Kum mi je donedavno radio u pivovari, pa mi je eto dao neke informacije. Uglavnom, pivovara bi morala uložiti veliku pinku u modernizaciju tehnološkog procesa, a oni to za sada nemaju.
Naposlijetku, kada sam se već nakenjao, bio bi red da pohvalim novi design boce.

A vidim ti si kao upućen. E pa da si upućen onda bih znao da Pivovara Osijek ima najmodernije postrojenje za pročišvanje vode od svih pivovara. I općenito imaju najmoderniju traku za proizvodnju piva.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fidro je napisao/la: ›
ja vas ne kontam šta toliko serete da ne valja osječko, pivo je odlično, gorko, al odlično
sjećam se kad sam prvi put probo pivo, sa nekih 15 god, tad se još nisam oblokavo ni ništ, dakle nisam imo pojma kakva su ostala piva, probo sam gutljaj i bilo mi je dobro, odma mi se svidilo, drugi put je bilo još bolje... cijela moja ekipa je tada pila zato da se napije i pili su iako im nije bilo fino, kontam da je to razlika u ljudima, znate ono: na svijetu postoje dvije vrste ljudi, oni koji vole pivo i oni koji ne vole
svi ste navikli na razvodnjena piva koja su napravljena da bi se privukla šira publika, da se dobro proda, da bi svima bilo "fino" i da bi se mamini sinčići izgledali kolko tolko cool vani s "pivom" u ruci, onda probate osječko i serete da ne valja, plus vas kao boli glava, normalno da te boli glava jer u njemu ima alkohola, ja kad pijem bilo koji alkohol, ako se napijem mene sutra dan boli glava i to je normalno
srat po osječkom što je gorko je isto ko i pit kavu a očekivat okus od voćnog soka
svi stariji građani piju pravu kavu i vole ju kao takvu i piju ju zato štoe gorka, a ne ova sva današnja mladež piju instant sranja i kapučino i isto tako seru po pravoj kavi, kako je to odvratno, gorko i šta ti ja znam, ista je stvar s pivom, ak ti se ne sviđa, nemoj pit i nemoj srat da ne valja, jer to je PIVO i napravljeno je da ima takav okus, gorak

živjeli

P.S. premoćnae nova ambalaža

Slažem se u potpunosti. Na vrh glave su mi isfuravanja sa nesicama i kapučinima, ak voliš popit kavu, nema do turske kave i točka.

Što se tiče Osječkog, mislim da je jako podcijenjeno. Sve ostale, nazovi hrvatske pivovare su ustvari u stranom vlasništvu i puno ulažu u reklamu što sa Osječkim nije slučaj. Novi dizajn mi je stvarno svjetski, etiketa se znatno razlikuje od ostalih, samo sad to treba znat dobrom kampanjom isfurat.

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.05.2009. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A boce su zakon, stvarno mi se sviđaju Very Happy al pivo je ionako oduvijek bilo majka! Da Bog da i naši praunuci pili Osječko Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta im to vrijedi kad u više od pola Osječkih kafića nema Osječkog piva.Sad oni koji konzumiraju naše pivo moraju pravit spisak gdje mogu popit naše pivo.Ugostitelji se bune kako će malo imati gostiju zbog pušenja u kafovima a nemisle na one koji vole Osječko pivo i isto takvi gosti im više neče doć.Nemam ništa protiv drugih vrsta piva ali ovo je već sad sramota.Jedno vrijeme sam konzumirao druga piva,ali sad se jednostavno dignem i odem.Došli smo do toga da mi koji volimo Osiječko pivo da ga jedino možemo popiti po lokalnim birtijetinama ili pred trgovinama.Neznam šta bih više rekao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 6:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la (Pogledaj post): › svi sad nešto pričaju, a jeste li pogledali zadnju etiketu. postoji vrlo važna razlika u odnosu na staru. na novoj etiketi ne piše da se u proizvodnji koristi ekstrakt, a na staroj je pisalo da pivo sadrži 11.8% ekstrakta (sva hrvatska piva piva sadrže ekstrakt, npr. Karlovačko ima 12%, te se ne bi mogla prodavati recimo u njemačkoj jer ne bi mogla proći zakon o čistoći piva. Da, Velebitsko nema ekstrakt!). e sad, zanima me jel to samo marketinški trik ili su stvarno primijenili postupak proizvodnje?

Kao prvo, svako pivo sadrži ekstrakt, i to u višem ili manjem postotnom udjelu, ovisno o količini neprovrele ječmene (ili druge) sladovine. Što se tiče piva iznad 12% ekstrakta, ona se svrstavaju u drugu kategoriju i kao takva idu na tržište (npr. Vollbier u Njemačkoj)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › slažem se. o ukusima se ne raspravlja, ali svima u mom društvu (znači nas 20-ak) je osječko bolje od bilo kojeg domaćeg piva osim izuzev možda tomislava ili velebitskog. ožujsko je od davnina bilo i ostalo bljutavo smeće koje je vrlo blizu najgoreg piva u hrvata - kaltenberga (jedino pivo koje smrdi po govnima, vjerovali ili ne). karlovačko mi je prije par godina istina bilo bolje od osječkog ali se u međuvremenu strahovito pokvarilo. ove vodice koje se uglavnom toče i piju u dozi kapi za oči tipa bavaria, heineken prodaje reklama. od tih stranih a razvikanih piva čak mi najviše paše becks. ali moj prvi izbor su, kad se želim počastiti, definitivno carlsberg (idealno osvježenje nakon nekih nogoša ili za cjelodnevnu pijanku na sunjari za recimo prvi maj) i erdinger (mislim da ne postoji istinski pivopija kojem ovo pšenično pivo nije pri vrhu najdražih piva)

Za Ožujsko i Kaltenberg se mogu složiti s tobom, kao i za Karlovačko. Još veće smeće je Prima, Daruvar također loš. Velebitsko redovno pijem kad zapalim za ZG i mogu ti reći da mi se i ono pokvarilo. Nikšićko pijem kad odem preko, također nije ni sjena onog prijeratnoga.
Meni osobno od domaćih piva u zadnje vrijeme nekako najbolje sjeda Pan. Od stranih, naravno Erdinger, zatim češki Pilsner Urquel i recimo Carlsberg. Stella, Bavaria i Heineken su mi onako bez veze, ništa posebno, Becks je OK.
Unatoč svom lokalpatriotizmu, ne mogu reći da mi je Osječko dobro. Ne zato da bi se preseravao i pametovao, nego eto, jednostavno zato što mi nije dobro. No sve je to stvar osobnog ukusa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mikro je napisao/la (Pogledaj post): › Šta im to vrijedi kad u više od pola Osječkih kafića nema Osječkog piva.Sad oni koji konzumiraju naše pivo moraju pravit spisak gdje mogu popit naše pivo.Ugostitelji se bune kako će malo imati gostiju zbog pušenja u kafovima a nemisle na one koji vole Osječko pivo i isto takvi gosti im više neče doć.Nemam ništa protiv drugih vrsta piva ali ovo je već sad sramota.Jedno vrijeme sam konzumirao druga piva,ali sad se jednostavno dignem i odem.Došli smo do toga da mi koji volimo Osiječko pivo da ga jedino možemo popiti po lokalnim birtijetinama ili pred trgovinama.Neznam šta bih više rekao


Slažem se. I ja se u zadnje vrijeme dignem i odem iz kafića ako nemaju Osječko ili im ponestane. Ne očekujem u Zadru popiti Osječko ali u Osijeku... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
euchrid je napisao/la (Pogledaj post): › svi sad nešto pričaju, a jeste li pogledali zadnju etiketu. postoji vrlo važna razlika u odnosu na staru. na novoj etiketi ne piše da se u proizvodnji koristi ekstrakt, a na staroj je pisalo da pivo sadrži 11.8% ekstrakta (sva hrvatska piva piva sadrže ekstrakt, npr. Karlovačko ima 12%, te se ne bi mogla prodavati recimo u njemačkoj jer ne bi mogla proći zakon o čistoći piva. Da, Velebitsko nema ekstrakt!). e sad, zanima me jel to samo marketinški trik ili su stvarno primijenili postupak proizvodnje?

Kao prvo, svako pivo sadrži ekstrakt, i to u višem ili manjem postotnom udjelu, ovisno o količini neprovrele ječmene (ili druge) sladovine. Što se tiče piva iznad 12% ekstrakta, ona se svrstavaju u drugu kategoriju i kao takva idu na tržište (npr. Vollbier u Njemačkoj)


jasno je to meni, ali na novom osječkom, među sastojcima, nije naveden ekstrakt. isto tako i na velebitskom nema. također, nema ni na jednom njemačkom pivu. mene samo zanima zašto? marketinški trik, promjena zakona o navođenju sastojaka ili stvarna promjena recepturure?

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kirbajac
Offline
Ukupno postova: 78
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 16:12 
Naslov:  Re: Jeste li vidjeli nove boce Osječkog piva?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast! novi dizajn je odličan i pivo je odlično! Smile
s ovakvim dizajnom sad može i u sve kafiće, a ne samo u birtije! Wink

evo ga osječko pivo u 2523. godini Very Happy


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mr.Z
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2009. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mikro je napisao/la (Pogledaj post): › Šta im to vrijedi kad u više od pola Osječkih kafića nema Osječkog piva.Sad oni koji konzumiraju naše pivo moraju pravit spisak gdje mogu popit naše pivo.Ugostitelji se bune kako će malo imati gostiju zbog pušenja u kafovima a nemisle na one koji vole Osječko pivo i isto takvi gosti im više neče doć.Nemam ništa protiv drugih vrsta piva ali ovo je već sad sramota.Jedno vrijeme sam konzumirao druga piva,ali sad se jednostavno dignem i odem.Došli smo do toga da mi koji volimo Osiječko pivo da ga jedino možemo popiti po lokalnim birtijetinama ili pred trgovinama.Neznam šta bih više rekao

slazem se, sve manje i manje kafica nudi osjecko, neznam u cemu je problem, sklapaju li kafici ugovore sa ozujskim ili karlovackim pa nabavljaju pivo po jeftinijoj cijeni (pod uvjetom da je u ponudi samo njihovo pivo) ili se zbog smanjene potraznje odustaje od ponude osjeckoga Confused

nova ambalaza je sjajna, vjerovatno ce djelovati pozitivno na sami imidz osjeckog piva tj na psihu ljudi, koji iz ne pretjerano argumentiranih razloga biraju uvozna ili druga hrvatska piva...

sad bi im valjda na dnevni red trebalo doci i popravljanje situacije sa ponudom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domba_dgo
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mr.Z je napisao/la: ›
Mikro je napisao/la (Pogledaj post): › Šta im to vrijedi kad u više od pola Osječkih kafića nema Osječkog piva.Sad oni koji konzumiraju naše pivo moraju pravit spisak gdje mogu popit naše pivo.Ugostitelji se bune kako će malo imati gostiju zbog pušenja u kafovima a nemisle na one koji vole Osječko pivo i isto takvi gosti im više neče doć.Nemam ništa protiv drugih vrsta piva ali ovo je već sad sramota.Jedno vrijeme sam konzumirao druga piva,ali sad se jednostavno dignem i odem.Došli smo do toga da mi koji volimo Osiječko pivo da ga jedino možemo popiti po lokalnim birtijetinama ili pred trgovinama.Neznam šta bih više rekao

slazem se, sve manje i manje kafica nudi osjecko, neznam u cemu je problem, sklapaju li kafici ugovore sa ozujskim ili karlovackim pa nabavljaju pivo po jeftinijoj cijeni (pod uvjetom da je u ponudi samo njihovo pivo) ili se zbog smanjene potraznje odustaje od ponude osjeckoga Confused

nova ambalaza je sjajna, vjerovatno ce djelovati pozitivno na sami imidz osjeckog piva tj na psihu ljudi, koji iz ne pretjerano argumentiranih razloga biraju uvozna ili druga hrvatska piva...

sad bi im valjda na dnevni red trebalo doci i popravljanje situacije sa ponudom


Problem je ipak malo dublji! Radi se o "ekskluzivi" koju skalpaju i Karlovačka i Zagrebačka (Ožujsko) pivovara s ugostiteljima u Osijeku, ugovor ide otprilike ovako: mi tebi terasu, tendu, stolice, hladnjake, pregaće, majce, hostese.... za "đabe" i još ti damo pivo jeftinije a ti zauzvrat ne smiješ prodavati niti jedno drugo pivo osim našeg! A Osiječka vjerovatno nema financijske snage za tako nešto (košta oko 30 000 kn minimalno po lokalu) to je tužno ali je zakonom dopušteno pa to "velike" pivovare masovno rade , znam iz vlastitog iskustva! Osječko pivo je ok i meni osobno je žao da ga nema nigdje za kupiti niti će ga biti ako se osječka pivovara netrgne!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato: Nemate Osječko?
Hvala, doviđenja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: