Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žuti crveni i drugi kartoni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DeusExMachina
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 0:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: › Samo ti kazem da time nije nista postignuto i iza toga stojim...


I najdulje putovanje zapocinje prvim korakom...

(c) stari Kinezi, a kao sto znamo, Kinezi su vrlo mudar narod prepun poucnih dosjetki ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2007. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bas me zanima koliko bi forum bio citan kada bi trojica (vise ih ne bi bilo) pametnjakovica, detaljno i sa sto vise linkova na wikipediu, elaboriralo svaku svoju misao, tezu, iskustvo...

Ponavljam, sajt ti velikim dijelom drze forumasi koji pisu zanimljivo i zabavno, a ne znanstvenici...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 0:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Ne trebamo shefa i na Internetu, ionako smo vise-manje svi nekomu podredjeni i ovo nam je ispusni ventil.


Na internetu zbilja ne treba nitko imati šefa, postoje riješenja za svakoga. Navodim prva dva google rezultata:

http://www.forumotion.com/index_en.htm
http://www.phpbb.com/

Super, ne valja?! - Kreirajte vlastiti forum!

Poanta je: ako imate vremena srati po ovom forumu, možete isto raditi po vlastitome, a bez bojazni bana ili sličnih stvari...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2007. 0:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ja hocu reci da kada nekog izbacis, on se ionako vrati... A izvjesno je da ce biti jos neugodniji u krsenju pravila...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DeusExMachina
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 0:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: › Bas me zanima koliko bi forum bio citan kada bi trojica (vise ih ne bi bilo), detaljno i sa sto vise linkova na wikipediu, elaboriralo svaku svoju misao, tezu, iskustvo...
Vjerojatno vise nego da 100 ljudi pise jednoredne chatove. Doduse, u slucaju tih troje to zasigurno ne bi zavrsilo samo na njima, nego bi im se pridruzili i ostali, bas kao sto je i ovdje vrlo cest slucaj kad se radi o kvalitetnoj raspravi. Bas kao sto se u poluinterne chatove i offtopicharenje ukljuci relativno manji broj ljudi, jer je velikoj vecini citatelja to potpuno nezanimljivo.

Svi forumi ili newsgrupe koje su uredjene i u kojima se devijacije sankcioniraju su vrlo citani i vrlo koristeni.

S druge strane, svi oni kod kojih ne postoje pravila, ili se ljudi u njima ne pridrzavaju - su vrlo nekoristeni, jalovi ili zanimljivi samo uzem krugu ljudi.

Za usporedbu pogledaj dvije ogledne Newsgrupe (buduci da su one najslicnije forumima, buduci da su podijeljene po temama):

hr.comp.hardver - uredjena grupa u kojoj se sankcioniraju offtopic poruke:
http://groups.google.com/group/hr.comp.hardver/topics
i ista takva grupa u rezimu u kojem nema sankcioniranja offtopica:
http://groups.google.com/group/yu.comp.hardware/topics

U koju grupu bi ti radije isao pitati za neki hardverski zahtjev ili postaviti neko tematsko pitanje?! Molio bih te da mi odgovoris, a ne preskocis ovaj dio...

Citat: › Ponavljam, sajt ti velikim dijelom drze forumasi koji pisu zanimljivo i zabavno, a ne znanstvenici...
Ovakve umjetno stvorene oprecne teze ne drze vodu.

Pojam "znanstvenog" (ili sadrzajnog i argumentiranog) nije oprecan pojmu zanimljivo i zabavno.

S druge strane, pojam "shum" je oprecan pojmu "sadrzaj" (poruka). Ontopic je pojam oprecan pojmu Offtopic. As simple as that!

P.S. Otisli smo predaleko. Ovo postaje rasprava o tome zasto je dobro imati uredjen sustav. Mislim da sam dao dovoljno primjera i dovoljno savjeta.

Dakle, uredjen sustav je dobro imati jer koristi od toga imaju svi, a to se postize pdirzavanjem komunikacijskih normi. Komunikacijske norme za komuniciranje putem Internet foruma su najbolje opisane ovdje:
http://www.hr-netiquette.org/pravila/#forumi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Ma ja hocu reci da kada nekog izbacis, on se ionako vrati... A izvjesno je da ce biti jos neugodniji u krsenju pravila...


Ma kužim te ja, ali ne znam postoji li sustav opomena i kaznica dovoljno dobar kako bi te iste ljude doveo u red.
Kontam si da je većini u glavi ono 'ma, tko su oni da MENI nešto govore?!' i tada tek počinju perverzije...
Na pamet mi jedino pada nekakav psiho test prilikom kreiranja accounta, ali to u pravilu (kao i sam postupak registracije) odbija nove korisnike.
Na žalost, prije nego Osijek izrodi novog genija programiranja AI-a koji će svoj portfolio posao odraditi na osijek031.com-u - forum je prisiljen ovim se sredstvima boriti protiv 'zlih' forumaša.
A, priznajmo, nekakav AI moderator bio bi zakon - nitko se ne bi bunio! ;-)
@DeusExMachina - trebao si samo reći "JA SAM RO-BOT", hehehe!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DeusExMachina je napisao/la: ›
Molio bih te da mi odgovoris, a ne preskocis ovaj dio...


Evo, ja ću prvi:

Ja'b u zavarivače za rad u nemačku! Laughing

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.10.2007. 0:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni nitko ne odgovara zašto sam ja dobio žuti a goose nije...a otišla i isto sa mnom u offtopic što je i sama priznala...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DeusExMachina
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@adebisi, odgovor zasto si dobio zuti si dobio i na PM, a i u jednoj od ranijih poruka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.10.2007. 1:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pitanje je bilo zašto GOOSE NIJE DOBILA ŽUTI? a otišla je sa mnom u offtopic

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.10.2007. 1:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ja sam dobio žuti zato što sam otišao u offtopic...što mi piše u PM

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 1:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
pitanje je bilo zašto GOOSE NIJE DOBILA ŽUTI? a otišla je sa mnom u offtopic


Mislim da je ovo trenutak: AD-MIN JE RO-BOT!
To ti je stroj, nije ga briga. Pazi se!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DeusExMachina
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: › pitanje je bilo zašto GOOSE NIJE DOBILA ŽUTI? a otišla je sa mnom u offtopic
Svaki od korisnika biva obavijesten kad dobije zuti karton. Ukoliko je uz neposredni povod vezan dublji razlog, korisnik prima dodatno pojasnjenje. U dodatnom pojasnjenju koje si dobio ti pise odgovor zasto si zuti karton dobio ti, a ne svi ostali korisnici (ne racunamo li one koji su ga, osim tebe, dobili)

adebisi-jug2 je napisao/la: › a ja sam dobio žuti zato što sam otišao u offtopic...što mi piše u PM
U jednom od objasnjenja se upucuje na sve tvoje dosadasnje poruke i njihovu ontopicnost.

Jednako tako, u slucaju da se kvalitet tvojih poruka s vremenom podigne, zuti karton ce nestati. U slucaju da se kvalitet poruka nastavi, ili pogorsa, postoji velika vjerojatnost da ce se broj zutih kartona uvecati.

Kad se dosegne broj od tri zuta kartona, robotski dio sustava onemogucava nastavak nepridrzavanja komunikacijskih normi i devijantnog ponasanja.

P.S. Nazalost, ovo ce biti moj zadnji odgovor na ova tvoja pitanja. Mislim da je sve dovoljno jasno objasnjeno, ako ne u PM-u koji si primio, onda u svim ovim dosadasnjim raspravama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2007. 7:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U koju grupu bi ti radije isao pitati za neki hardverski zahtjev ili postaviti neko tematsko pitanje?! Molio bih te da mi odgovoris, a ne preskocis ovaj dio...

Citat: › Ponavljam, sajt ti velikim dijelom drze forumasi koji pisu zanimljivo i zabavno, a ne znanstvenici...


Vrlo konkretne teme poput "najbolja graficka do 1.500 kuna" su vrlo rijetke na 031. Rasprave dobro postavljene u otvarajucem postu najcesce dobro prolaze i topic ide u pravom smjeru.
U obzir valja uzeti i da do zachatavanja dolazi kada se tema razvodni, a hoce li to biti na prvoj ili 101. stranici teme ovisi o samom pocetku...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jest da je ovo sa žutim i crvenim kartonima bilo malo s neba pa u rebra, ali zapravo ništa strašno se nije dogodilo... dobili su žuti! moš mislit! to bi im admin ionako obrisao nakon nekog vremena. druga stvar što je sale odma popizdio.

kolko sam ja skužila, odlazak u off topic nije baš poželjan, ali dokle god ga baš ne siluješ prolazi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: